42
  • cr3ativ3
    #42
    Nekem is adhatnának csk 10x ilyen drágát :)
  • dez
    #41
    Hát nem tudom, én kényelmesebb pozícióban szeretek olvasni. Játék közben némileg mozogsz is, olvasás közben viszont mereven meredsz a képernyőre, ami nem jó. És hát az, hogy mennyire terheli az agyadat, az azért az olvasnivalótól is függ... :P
  • dez
    #40
    Több fajta LCD panel technológia létezik, mindegyiknek más-más a karakterisztikája. Az olcsóknak (suli) olyan is a képe.
  • bogyo999
    #39
    ennek "ellenére" ha lenne ilyen Magyaroszágon biztos vennék ilyet :D
    nagyon jónak tűnik...
    egyébként a monitoron való olvasás ugyanolyan mintha
    játszanál, csak az agyadat kevésbé terheli
    annak jó a "digitális könyv", aki nem szeret csak úgy leülni olvasgatni
  • bogyo999
    #38
    hát Én nem tom miket mondanak LCD monitorokról, de
    saját tapasztalatom (suliban), hogy kifolyik a szemem kb 5 perc alatt
    itthon a CRT-mmel elvagyok több órán keresztül (EIZO F930 21")
  • mikloss
    #37
    Legalább az antarktiszon melegíti a pocijukat a gép
  • dez
    #36
    Az tuti...
  • dez
    #35
    Paltopról olvasni kicsit jobb, mint egy monitorról, asztal mellett. Bár ez a laptop is hordozható, de nem tudom, elég könnyű-e ahhoz, hogy hanyatfekve a hasukra tegyék a gyerekek. De az mellesleg nem is túl egészséges.
  • irkab1rka
    #34
    Amúgy meg hozzák csak ide is, remote desktop-ra (vagy VNC, vagy X szerver) elég, aztán akkor rendben is vagyunk.

    De most komolyan... a tömeggyártás csak olcsóbbá tenné..
  • irkab1rka
    #33
    Mert nem ismerik az ASCII táblát? :)
    Alt 160, alt 144,...
    Vagy olyan helyről fórumozol, ahol nem jutsz magyar billentyűzethez ööö hol is van ilyen? ja TÁJföldön :))) muhahahahaha
  • maestro85
    #32
    Valszínű azért mert még nem próbáltad úgy igazán. Nekem pl muszály, ha a több száz odalals elektronikus jegyzeteket nem akarom kinyomtatni nyomtatási költségen, esetleg spórolva több oldal/lap, de aztán attól is kifolyik a szemem. Egyébként csak elárulom, hogy a szem azért romlik, mert erős fokuszálás közben nem vagyunk hajlandóak pihentetni, ahogy az elő is van írva: 45perc Szgép 15 perc szempihentetés. De ez ugyanígy van könyvolvasás közben, mert a lényeg nem a monitoron van hanem azon hogy erpsen fokuszál a szem folyamatosan állandó távolságba, és ettől fárad ki a szem és lesznek a számítógépet folyamatosan hosszú ideig használók távolra rosszúl látók. Szóval simán lehetsz szemüveges könyvmolyként is, ha nem pihenteted időnként. A monitor meg arra is rátesz még, hogy fényérzékenységet lehet tőle szenvedni, mert ugye, nagy fényerőbe bámulunk sokat, csak azért nem vesszük észre annyira, mert alkalmazkodik hozzá szem.
    Mindezek ellenére a tapasztalat azt mondja, hogy az LCD nem fáraszt annyira, én sajna ezt még nem tudom, mert még nincsen pénzem ilyenre, de a haverom is már mondta, hogy neki is sokkalta jobb. De valószínűsítem, mert az legalább nem sugározz semmi károsat + a CRT moncsikról nem is beszél Föld közeli ózon termelését, de ez ugyanígy megvan a TV-ben is, nem árt szellőztetni néha kis szobában CRT moncsi vagy CRT TV mellett.
    Egyébként jó a lapi főlleg a kurbli miatt... nagyon kénee
  • Kryon
    #31
    Győztél...

    Kurblisat nem kapni...
  • pemga
    #30
    Jelezték, hogy kereskedelmi forgalomba is készül majd példány, igaz más config. Egyébként ennek még van egy olyan tulajdonsága, hogy erős kontrasztú megjelenítő is egyben (ilyenkor fekete-fehér), tehát odakint is jól lehet olvasni, nem csak épületben.

    Tájföld? Meg tájboksz, sőt tájdoboz.
  • GulaSoft
    #29
    Hát apukám, én fél éve egy palmon olvasok könyveket, kb. 30 darabot elolvastam már rajta, és nem szemfárasztó, kis helyen elfér, egy ótvar 16megás kártya van benne most csak 8 könyv van rajta.
    Ne a katódsugárcsöves szutykodból induljál ki!
    Vegyél egy lcd-t utána irogass hülyeségeket.
    Nekem két éve az van otthon, és mióta azt nézem bent is és otthon is nem folyik ki a szemem estére mint régen.
    Vaterán 46-ért vettem hp renew 17"-os LCD-t egy év garanciával, hogy az asszonynak se follyon ki a szeme, ez meg cakli pakli 100$! Az max 25.000Ft.
    Ráadásul a gyerekeim táskája legalább 15 kiló, ebből 10 a könyvek.
    Én biztos vennék ilyet.
  • Proview
    #28
    Azért én senkivel nem olvastatnák monitorról könyvet.Szemfárasztó; meg úgy gondolják, hogy majd leül egyik gyerek mondjuk 2 órát olvasni gép elé, azán a másik...így tovább a kisfalu 200 gyereke? Saját tapasztalatomból tudom, ha leülök szg elé, abból tanulás nem lesz
  • fourgee
    #27
    Sőt, nem csak síma 3D-s játékok voltak, hanem láttam olyan 3D labirintust C64-en, aminek a falán rendes textúra volt... Igaz, azt nem pénzért dolgozó szoftverfejlesztő csinálta, hanem olyan programozó, aki a saját szórakoztatására csinálta. Ha PC-re is így készülne minden, már rég máshol tartanánk... :)
  • fourgee
    #26
    Azért, mert nem kakaóbiztos, és túl olcsó :)
  • mikloss
    #25
    100 dolcsiért nemtom milyen más kurblis laptopot kapsz...
  • Kryon
    #24
    Az ötlet egyébként tetszik,efféle kezdeményezésből kéne több...
  • Kryon
    #23
    Persze ehhez hasonló "lightes" teljesítményűt...
  • Kryon
    #22
    Azért nem rendelnek mert 100 dolcsiért már rendes laptopot is kapsz...
  • dez
    #21
    Már C64-re is volt jópár 3D-s játék, pedig az csak 1MHz-es volt...
  • dez
    #20
    Szerinted egy darab játék sem lesz hozzá? A gyerekeknek eszükbe sem jut majd (két könyv képernyőről való elolvasása között...)?
  • maestro85
    #19
    Nemrég még az volt a probléma, hogy nem volt egyetlen nagy megrenelés sem, mert mindegyik csak kacsa volt, és csak párszáz darabot osztottak ki teszereknek, meg programozóknak mostmár, egész Taájföld ilyene lesz. :) Egyébként én is szeretnék egy ilyet. :) lefesteném feketére és kész nagyon komoly lenne.

    Tájfölddel meg nem tudom mi bajod, angolul legyen Thailand, akkor már örülsz, tehetnek rólla, hogy ez az ország neve? Okostóni...
  • mousee
    #18
    Nekem is kéne egy ilyen. Suliba pont tök jó lenne. Spórolnék egy csomó füzetet, és nem kéne cipelnem annyit reggelente :P
  • GABOR16
    #17
    Nézd meg a monitor oldalán azokat a gombokat, hát nem olyanok, mintha egy hatalmas PSONE lenne?
    Persze a játékot nemírtam komolyan, max pasziánsz, meg valami 2D-s mászkálós izét tudok elképzelni rajta amit elbírna. De nem ez a célja a gépnek...
  • Mike65
    #16
    issstenem hogy lehet ezekkel kapcsolatban játékokra gondolni hogy lehet játékokra gondolni egyáltalán egy ilyen cikk alapján?
  • mikloss
    #15
    Nagyon király nekem kell ilyen! :-) Tuti ez a kurblis dolog! :D
  • GABOR16
    #14
    Nekem akkor is kell, ha ígynéz ki , sőt, én élvezném ezt a virító kinézetét .
    Egyébbként azokkal a gombokkal a monitor szélén majd játékokat lehet irányítani? Olyanok mint egy kontroller gombjai.
    De egyre jobban néz ki ez a gép, már a teteje is forgatható. Már csak érintőképernyősnek kéne, hogy legyen, és kész tabletPC.
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Jah lehetne PDA és nagy laptop helyett használni, ha nem lenne ilyen gyerekes kinézetű és füles.
  • HUmanEmber41st
    #12
    Egy két számtech nagyker miért nem rendel ????
    A szegény gyermekek támogatását nem akadályozná, ha közben kereskedelmi forgalomba is kerülne már végre ez a cucc!!!
    A régi keleti-blokkban ( de szerintem a nyugatiban is) vinnék, mint cukrot.
    Nekem is kellene már 1 ilyen!!!
  • fawcet
    #11
    Zsoldos tinyxp-t használsz?
  • Tothenkopf
    #10
    Ez fasza
  • pemga
    #9
    Ja, itt is van: 5-10M _kifizetett_ megrendelés kell. Link.
    Manufacturing will begin when 5 to 10 million machines have been ordered and paid for in advance.
  • pemga
    #8
    Hmm, legutóbb azt mondták, addig bele se fognak a gyártásba, amíg x millió rendelés be nem fut. Most még csak párszáz demo verzió van, de alacsonyabb teljesítménnyel.
  • Zsoldos
    #7
    Szerintem ha kicsit megeroltetned magad, tudnal par okot kitalalni, ami miatt nehanyan ekezet nelkul irnak..
  • sonicXX
    #6
    "...és ebben alighanem komoly szerepe lesz Tájföldnek. Októbertől..."

    Tajfold... peldaul alfodi taj, budai taj, alpesi taj...

    ...hogy lehet ilyet irni?
  • assdf
    #5
    Miért nem rendelünk ilyet mi is?
  • akyyy
    #4
    ékezettel fájna ha azzal írnál mi?
  • raingun
    #3
    Nem az 530 a veszteség, hanem annak a több százezernek, amit újraválasztása esetén megrendelne ha bevállnak...