35
  • sathinel
    #35
    ja és ezek nem olcsó oldalak
  • sathinel
    #34
    Na megint sok az okos mondj egy jó laptop nevet, árat ami értékálló egy PC-vel? Magyarországot ne nézd mert itt a 2 éves laptopokat is annyiért árulják mintha most vennéd. Mondom nézz szét nyugaton vagy ebay és rájössz hogy marhaságot beszélsz. Egy laptop ha elkezd lassulni ki is dobhatod.

    http://www.daileyint.com/hmdpc/used.htm
    http://www.usanotebook.com/Below_300_display_page.php?p1=0&p2=300
    http://www.laptopkings.com/

    na ezek szerinted értékállók?? vagy csak nem volt soha otthoni géped.
  • assdf
    #33
    Omfg...
  • NEXUS6
    #32
    Van már ilyen technológia!
    Úgy hívják regressziós hipnózis, még az előző életedet infóit is visszahozza.

    ;)))
  • roliika
    #31
    Valyon ki lehet fejleszteni olyan memóriát ami az emberi gondolatokat és külső behatások emlékét is tárolja? Pl hozzáérsz 1 fém lemezhez, ami a következő érintésnél visszajáttsza az eddigi életed mondjuk. Szerintem közeledünk ennek a technikai megvalósítása felé. Ez a számtech jövője talán és a qwantum számítógépek, valamint az adat teleportálás.
    Szép új jövő. :)
    20 év és az utcán sétáló Julcsit nem lehet megkülönböztetni a robottól :) Talán 30.
  • RelakS
    #30
    C64, és VIDEOton TVC :)
    Mennyit kattogtam még én is ezeken ^^
  • Griphons
    #29
    A CGA nem csak 4 szint tudott (kikérem a nevében), mert 4x2-t, ugyanis át lehetett állítani egy "melegebb" színtartományba. Így lett a magentából piros, a bilizöldből meg valódi zöld :D

    Nekem még van egy tökéletesn működő 40Mb-os Seagate vinyóm, ha valami gyűjtőt érdekelne. Szivesen becserélem egy mai 160Gb-s új vinyóra :P
  • assdf
    #28
    Rengetegen vesznek 1-2 éves használt laptopot, ne beszélj blődségeket. A legtöbb laptopra 2-3 év garancia van, és egy-egy 2-3 éve csucskategóriás laptop amit manapság 200k körül vesztegetnek többet tud mint egy új hasonló árú olcsónak számitó laptop.
    Értékveszteség? Ha minőségü cuccot veszel, akkor nem nagyobb mint egy pcnél.
  • Morden23
    #27
    A laptop értékállóbb, mint egy asztali PC alkatrészeinek összességének értékállása. És mellesleg lassabb a fejlődés üteme is, legalábbis a tömegkategóriás laptopok között.
  • sathinel
    #26
    elég olcsón jutsz hozzá pár éves laptophoz nyugatról pl ebay vagy más oldalakat nézve. PC-n pedig 2-3 évente újítassz, ha jót akarsz magadnak és nem nagy értékvesztést, 1/2-1 éven belül eladod ami nem kell és veszel újjat. 150+Áfa áron elég jó otthoni gépet veszel, de laptopból még csak a legolcsóbbat kapod meg.
  • sathinel
    #25
    Laptop értékálllóbb mint egy asztali? ez érdekes 1-2 év múlva dobhatod ki az egésszet ha nagyobb teljesítmény kell talán ha cserélhető videókártya, proci, stb lessz benne talán igen de akkor már nem sokban különbözne az asztalitól csak drágább mert kicsinyíteni kell. Vagy kíváncsi lennék hol veszel laptopot hogy ilyen olcsó hogy nem megy lentebb az értéke. Mert 1-2 éves laptopot használtan csak az vesz aki nem ért a géphez.
  • Aramir
    #24
    Főleg, hogy tudta emulálni a CGA uzemmódot egy kis progi segítségével :)
  • Alkarcsont
    #23
    Hát igen egy Hercules monitor többet ért, mint egy CGA az már biztos!
  • kbupdate
    #22
    640kB? Akkor elég volt!
  • metaljesus
    #21
    nekünk régen volt egy XT-nk, de olyan 8 éve odaadtuk egy rokonnak hogy tanulgasson rajta amit akar. azóta is bánom.
    ma az már egy múzeális darab, és még működőképes is lenne. (egyébként pont a cikk szerint írt 10 MB-os merevlemez, és 640k ram volt benne, azzal a gyönyörű monitorral :))
  • scnad
    #20
    Korrekt cikk. Az előző kicsit elfogult volt. Amúgy nem tudom, mi a baj a lapossal. Pár éve még én is az asztalim bütyköltem, de a laptop értékállóbb. Például ha ma veszel egy hyper szuper asztali gépet ( össze is rakhatod, tökmindegy ), az 2-3 év múlva az eredeti ár alig ~40% -át fogja érni, míg ha ugyanezt laposban veszed, az értékcsökkenés nem 60, hanem max. ~20-30% . Tehát amíg félévente-évente hozzák ki az új ( a rágivel inkompatibilis ) CPU, RAM, etc. ... foglalatokat, szabványokat, addig a lapos fog terjedni, amint rájönnek, hogy úgy is lehet újítani, hogy a régi csatolón is működjön a rendszer, max nem full sebességen ha nem bírja ( S462 vs S754 vs S939 vs AM2 ) ...
  • Mr Csé
    #19
    IBM PC 5150 ezen fut a doom3 ? :D
  • BlueGold
    #18
    Egy kis adalék a "szeplötlen" fogantatáshoz itt és itt Sajnos a 2. Cikkben emlitett IBM-es cikket már nem találtam meg.
  • BlueGold
    #17
    És a 20. évfordulóra készültek közűl hányat láttál?
  • BlueGold
    #16
    Ezen kivül hányat láttál :-)
  • dxtr
    #15
    profi cikk, az évfordulóra készített cikkek közül viszi a pálmát.
    gratula
  • Tompika007
    #14
    boldog szülinapot!! Ezt most megünnepeljük egy bulival és úgy berúgok hogy ........
  • Faterx
    #13
    Kötelező olvasmány:)
  • Faterx
    #12
  • M2 #11
    Jajj, emléxem, mikor az Evig nevű cégnél voltunk gyárlátogatóban. Egy üvegfal mögött pakolgatták izmos mérnökök a lyukkártyákat az olvasóba, mert írták át a sokkal fejlettebb lemezekre (ezek mosógépdob méretű hengerek voltak).

    Pár év múlva ugyanott szakmai gyakorlat: mint kiderült, minden régi cuccot ócskavasnak minősíthettek, mikor betört a PC.
  • guguguu
    #10
    Gyerekek!
    Újjabb 25 év múlva a mostani PC-k lesznek használhatatlanul ócskák...
    De remélem addigra az időutazás lesz a menő :P
  • Proview
    #9
    Perszonál Kompjúter és titkai
  • Munch
    #8
    Jeee ott a billentyűzetem. :D
    Az biztos hogy szivesebben ülök le desktop pchez, mint laptophoz.
    "A nagy gyártók évek óta sulykolják a vevőbe, hogy notebook, notebook, notebook." Ja... inkább csak ha muszáj. :-/ Lepörköli a lábomat! :s
  • bundee
    #7
    egyebkent ez mar egy meltobb cikk, ahhoz kepest, ami par napja megjelent itt az sg-n
  • bundee
    #6
    az nyomtatopapir tartonak tunik
  • reaper4
    #5
    szinte velem együtt született :D
    vagyis értem :D
  • lpmaskmancick
    #4
    jó kis cikk
  • Sanyix
    #3
    Nemtom, de szerintem a notebook is pc :) hiszen nagyjából ugyanazokra a szabványokra épül :)
  • LaPalma
    #2
    hadd ajánljam a cikkíró figyelmébe a wikipedia idevágó bejegyzését a "personal computer"-ről
    personal computer

    az első valódi PC az altair8800 volt. aki elsőként hívta personal computer-nek a pc-t az steve jobs
    nem akarom kicsiníteni az ibm érdemeit, de a tisztánlátáshoz ez is hozzátartozik
  • Luciferke
    #1
    3. kép itthonról nagyon ismerős :)
    Nemrég volt itt 1 cikk, abban is volt olyan gép, csak 1 floppys ez már 2 (mint itthon), és nyomtató is van hozzá (az is megvan még és működik is, bár szomszéd is hallja ha nyomtatok vele).
    Az valaki tudja mi az a nyomtató alatt? Egyedül az nincs meg hozzá :(