240
Miből lehet manapság megélni?
  • Shep
    #40
    a másik, hogy a topic címében seol nincs, hogy munka legyen, tehát akár lottózni is lehet hátha egyszer bejön :)
  • Shep
    #39
    hát ha normálisan csinálod akkor igenis az
  • Danee
    #38
    és ez munka? :)

    Borg tudja mit beszél, de abban nem értek veled egyet, hogy ahooz hogy Vezető legyél valahol, lopni, csalni kell.

    De várom irja mindenki le amit gondol, végülis ez lenne a cél
  • Taranov
    #37
    Nem is fizetnek többet. Ha Carnation, Virgo, Dream Interactive, Kirowski vagy, akkor igen, de az azért nem egyszeru.
  • Taranov
    #36
    Mi is egy új lakást vettünk meg, és nagyon bejön. Eredetileg ez egy 120nm-es tetőkertes lakás volt két teremgarázshellyel, de azt senki sem tudta kifizetni, pedig olaszok és írek is érdeklődtek iránta, ezért megfelezték, és végülis a miénk lett a tetőkert nélküli részt. Ez így két szobás és egy félszobás, hatalmas fürdőszobával és panorámás terasszal, egyszemélyes luxuslakásként hirdették, így el tudta adni az építtető a lakásokat. (Összesen 6 lakásos a ház)
    Arról viszont fogalmam sincs, hogy majd a pesti 100 lakásos új házakat mikor tudják majd eladni.

    A patinás házakról egyezik a véleményünk, de nem sokaknak van pénze ilyeneket venni.
  • Shep
    #35
    sportfogadás póker ebben van a lóvé, csak jól kell csinálni
  • Borg
    #34
    Kevered a műveltséget, tanultságot a tapasztalattal. Előbbi kettővel kitörölheted az egyetemről kiérve, mert csak a legritkább esetekben tanítják KONKRÉTAN azt amire utána a cégnél szükséged lesz. Utóbbid meg fiatalon nincs, akár egyetemről j9ssz, akár csak érettségid van. Itt jönnek a képbe a kapcsolatok, valami jókis gyakornoki állás ügyében. És utána majd lehet helyezkedni. Egykét magát nagyobbnak nevező cég az interjú elején rápillant a végzettségedre, sőt, néhány balfasz cég még szortíroz is ez alapján, de ami a döntést hozza az a tapasztalatod: Dolgoztál ilyen téren? Nincs diplomád, nem kell túl sokat fizetni kezdetnek, nem vagy elszállva magadtól? Fel vagy véve. Tapasztalatlan vagy? Diplomás vagy, és elvárásaid vannak? Okoskodsz? "Majd értesítünk".
  • Borg
    #33
    Ezt a németországban (meg bárhol) x ezer euró fizetést hagyjuk szerintem.
    Csak hogy 1 tapasztalatot mondjak: Én dolgoztam modellező/cad/cam programozóként ausztriában b-vel kezdődik a neve a cégnek, és mw-re végződik. Trainingen voltunk velük, szal mi nem kerestünk annyit a gyakorlati időszakban sem, de még annak a fizetése sem volt BRUTTÓ 4500, aki az oktatást tartotta... plusz: ők ezért napi 9-10 órákat dolgoznak, mert ha kell füttyentenek, és bentvannak. Ráadásul, olyan felelősség járul a munkához, amihez jóhogy fizetnek rendesen. Csakhogy, ha elbaszol valamit, az nem egykét nullás kár lesz a cégnek. És ezt hárítják vissza bizonyos mértékig rád azzal, hogy nagy fizetés: de cserébe anyagi felelősséggel tartozol a munkádért. Máris nem köszönöd meg.
    Itthon az esztergályos is sír, hogy nincs meg a 150 bruttója. Kint meg már örülnének, ha ennyiért dolgozhatnának, de úgy, hogy közben nincs anyagi felelősségük a munkáért amit csinálnak. Mert ott kapnak 2-4x ennyit, de ha elbasztál valamit, van hogy több havid is ugorhat egyszerre.
    És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a megélhetés is jóval drágább, mint MO-n. Lakás bérlet, fűtés, közüzemi cuccok, mind mind drágább.
    Ráadásul ugye olyan szintű koncentrálós meló, hogy rövid idő alatt kiégsz. Persze itt nem az ilyen főiskolai mellékállás kategóriájú épület/lakópark látványtervekről beszélek (ehhez is kell tudás, nem vitás, de csak némi pénz van benne), hanem konkrét, méretpontos, működő termék/alkatrész modellezésről.
    Szal egy szó mint száz: Arról kéne beszélni, hogy MO-n mik a lehetőségek. Jelen pillanatban ugyanis eleve olyan cég nincs MO-n, aki 4-5k euros fizetést megengedhetne magának - egy középszintű cad/cam/modellezőnek, HA egyátalán folyna aktív/érdemi tervezés bármelyiknél errefelé. Tudom, pár városban vannak elektronikai cégek, kis piszlicsáré műanyag meg kontakt alkatrészeket terveznek/gyártanak. De kérdezd majd meg mennyit keres a tervezőjük.
  • NFP
    #32
    Te nem ismered a "túlképzett" kifejezést? :D
  • NFP
    #31
    Azzal akkor tudsz pénzt keresni, ha van egy szép portfoliód.
    Azzal elkezdhetsz házalni design cégeknél.
    És így megcsíphetsz egy jól fizető állást.
    De amíg nem tudsz mutatni "korábbi munkákat", addig nem.
  • TothLaci
    #30
    Azért ez nem teljesen igaz, tanulással is sokat el lehet érni, akár még főnök is lehetsz 1-2 milliós havifizuval. Na persze a legtöbb esetben igaz, hogy max. 100-200 ezer forintot keresel, de ha minnél műveltebb vagy, és leépítés van annál a cégnél, akkor téged rúgnak ki legutoljára. Szóval lehet tanulni, jobb munkahelyeket lehet találni több műveltséggel, de ahhoz, hogy több fizetésed legyen, ahhoz jó ismeretség kell, vagy évtizedeken át "nyalni" a főnök seggét. Én sem tudom, hogy alakul még az életem, de "átlagos" munkahelytől távol szeretném tartani magam. Szerencsére vannak elképzeléseim, de még egy irányba sem tettem lépést, amit jól lenne minnél hamarabb elkezdeni.
  • j4n3k
    #29
    Photoshop tudásom elég jó, remélem azzal is lehet majd pénzt keresni :). majd talán webdesigner leszek :)
  • armageddon666
    #28
    adsz linket hogy megnézhessem? :D
    +fav
    engem is érdekelne ez a téma. vmi jólkereső munka de oylan ahova nem kell jó fizikum (mert nekem nincs olyanom :S)
  • j4n3k
    #27
    igaz hogy csak 4órás munka volt.
  • NFP
    #26
    Különben ilyenkor nem arra kell gondolni, hogy "csak ennyit kaptam", hanem inkább arra, hogy "ma is lehetőséget kaptam a fejlődésre a gyakorlásra, ÉS még fizettek IS érte". Szerintem.
  • NFP
    #25
    Hát ha nem kérsz többet. :D
  • j4n3k
    #24
    ÉN most tanulom a php-t. már csináltam egy weboldalt 10000-ért, ami elég jó lett, mégis csak ennyit kaptam .
  • PíszLávJuniti
    #23
    adócsalás?
  • 555
    #22
    MOTOROK ÉS KOCSIK ÉPITÉSE tervezése eladása abban van a sok pénz




  • NFP
    #21
    Különben ha sok pénzt akarsz keresni, képezd magad marketingben irtózatosan profira. Dőlni fog a pénz.
  • NFP
    #20
    Azokkal az új építésű vackokkal az egyetlen probléma, hogy már az első hónapokban elkezdenek penészedni, ázni, rohadni, mállani.
    Most rövid távon tökéletesen igazad van abban, hogy ezt a pillanatnyi túlkínálat visszafogja a valódi keresletet, de szerintem kis idő múlva ez átfordul arra, hogy az emberek a lakóparkos vackok helyett patinás épületekbe kezdenek költözni. Azok száma meg ugye igencsak visszafogott.

    Ugyanakkor az ingatlant én se szívesen ajánlom senkinek, ugyanis be van bizonyítva, hogy egy ingatlan éves megtérülése átlagosan 5%.
  • NFP
    #19
    Nem, nem honlapkészítésre gondol.
    Hanem webalkalmazások fejlesztésére.
    Ha igazán profi vagy, abban tényleg van pénz.
  • Taranov
    #18
    Ezzel is ugye az a probléma, hogy az ingatlan iránti kereslet egyre csökken, mivel már tele van az ország (főleg a nagyvárosok) új építésu házakkal és lakásokkal, amiket már alig-alig tudnak eladni. Arról nem is beszélve, hogy a nagy ingatlanbizniszhez százmilliós tőke kell, panelek adás-vételéből a túlkínálat miatt megintcsak nehéz megélni.
  • Taranov
    #17
    Borggal értek egyet, veled sajnos nem.
    Azt gondolom, hogyha webfejlesztő vagy, alkalmazottként nem keresel túl sokat, egyedül pedig nem kapsz nagy megrendeléseket a 200 milliós iroda, és a munkatársak hiányában.
    Ha céget alapítasz, akkor meg már alig kell értened a webprogramozáshoz, hiszen ott vannak az alkalmazottak.
  • DJviolin
    #16
    Nos lássuk csak:

    Malév pilóta: havi 1-2 millió (vagy lehet, hogy több is)

    Fapadosnál műszakis: havi 1 millió

    Malév műszakis: havi 400 ezer körül

    Kecskeméti reptéren műszakis: 200-400ezer között

    Mint látszik, a repülés bármelyik területén tevékenykedni mindig kifizetődő. Csak sajnos a repülésben nem csak a tanulás kitétel, hanem a fizikum is.
  • exyr
    #15
    vagy, legyél méhész :PP...egyik ismerösöm is az, igaz böknek a dögök, meg nyáron 35 fokba beöltözve dolgozni, eléggé megterhelő, de viszont nagyon nyugis, és mindig kint vagy a természet lágy ölén :D
  • exyr
    #14
    hmm, igazat kell adnom ide is...asszem más szakma után nézek :PPP

    nézd, nekem bejön a dologm, és megélek belöle, nem kell nélkülöznöm mint amikor fizikai munkából éltem
  • Vlala #13
    Ha nem őszintén kérdezed, akkor mindenképp fontos a diploma, valami jól menő szakmából (humánerőforrásmenedzser, közgazdász, vállalkozó) maxold ki magad, és tuti lesz helyed.

    Ha viszont őszintén, akkor csak azt ajánlhatom, százalékoltasd le magad, és nyiss egy kocsmát...
  • Cream78
    #12
    Légy kamionos! Soha nem vagy otthon, hajtassz ezerrel! Sok böszme emberrel találkozol. A jó oldala: eljutsz olyan helyekre ahova egyébként mem valőszinű hogy elmennél. pl:nuklerális hulladékmegsemmisítő stb....Szép tájak, ami egy idő után már unalmas....(szóval inkább kamionos ne légy!)
  • Hunnenkoenig
    #11
    webprogramozo?
    Ugye nem honlapkeszitesre gondolsz? Abban nincs penz, mert sokan csinaljak es igaz dragan, de egy emberre keves melo jut.

    En is a szamitastechnikat ajanlanam leginkabb.
    Programozas, modellezes, grafika.

    Egy jo programozo vagy grafikus istentelen penzeket keres.
    Nemetorszagban az atlag keresete egy 3D modellezönek 4500 euro netto.

    Mo-n kb ugy 500k / ho, ha jo vagy.
  • exyr
    #10
    persze persze, de meg is fizetik, nem úgy mint amikor régen még hordtam a téglát, meg a maltert :)
  • fifi
    #9
    akár napi 20órát is... :D
  • fifi
    #8
    ingatlan-föld

    ez mindig tuti buli...
  • exyr
    #7
    nos, sztem legyél pl webprogramozó ha tetszik a dolog, tanulni kell ahhoz is rendesen, de ha ügyes vagy, dolgozhatsz otthonról, elég magas bér mellett :)
  • Rage47
    #6
    én is igy gondolom:)
  • Borg
    #5
    Eleve hibás a feltételezés. A pénz sosem azokban a szakmákban van/volt, amihez IQ, és tanulás kell.
    Ha sok pénzt akarsz kevés munkával, akkor lopni, csalni, seftelni kell tudni. Ott az ingatlan biznisz pl.
    Tanulással, IQ-val csak alkalmazott/max középvezető leszel egész életedben, vagy max lesz valami ötlet-vállalkozásod ami éppenhogy eltart. Ahhoz hogy ebből kilépj megint csak a 3 fentebb írt erényre lesz szükséged.
  • Monoton
    #4
    tök mindegy sztem

    mindenben van jo és rossz

    "legyél az ami lenni akarsz"

  • Rage47
    #3
    miniszterelnök?
  • gercse
    #2
    ez jó kérdés, engem is érdekel. bár nehéz is egyben
  • Danee
    #1
    Szeretném megkérdezni a nálam idősebbeket és tapasztaltabbakat:
    Minek érdemes manapság tanulni? Mivel érdemes foglalkozni, hogy normális munkahelyen ütőképes kereseted legyen anélkül hogy éjjel nappal alvás nélkül dolgozol?