41
  • Kryon
    #41
    Bár sztem se lesz azért 2 fillér,de azok után,hogy az Intel a középtől a felső kategóriáig betámadott,az AMD-nek is hasonlóan széles ársávon kell visszavágnia,hogy rendesen odapiríthasson a konkurenciának....

    A csata oda jutott,hogy most először fej-fej mellé került a két gyártó,és mindent megtesznek majd a győzelemért,akár komoly árversenybe is belekényszerítik egymást,de ez nekünk csak jó....
  • Kryon
    #40
    Ne aggódj,már rég "kitörpöltek" mindent (a proci tervrajzát már be is mutatták).

    Csak néhány dolog:

    -megosztott L3 cache
    -DDR2 és DDR3 támogatás
    -2.6 GHz Hyper Transport
    -külön-külön szabályozható magórajel

    A helyzet,hogy olyan fejlett lesz a K8L,hogy rájukfogták "nem is tudják megcsinálni",majd meglátjuk.....
  • dez
    #39
    Akarom mondani 65nm.
  • dez
    #38
    "Azért a tesztek alapján nem olyan sz*r a Kenstfield, hiába "csak" 2x2 magos"

    Hát, amit én láttam, ott 3x-osra gyorsult 4 magon az egyhez képest. Ha a K8L hoz olyan 3.8-as gyorsulást, és lesz még benne 1-2 (kisebb) feljesztés, plusz szintén 0.65nm-es lesz (órajelre lehet hatása), akkor esetleg behozhatja a lemaradást.

    "Másrészt a Core2 se azért gyors mert 2 magos"

    Persze, hogy nem, csak ugye itt olyan 90% körüli a gyorsulás, miközben pl. a P-D esetén 50-60-70% (önmaguk 1-magos verzióihoz képest).
  • Inquisitor
    #37
    Bár ki tudja, az ATI rendelkezik egy pár még fel nem használt de érdekes liszenccel :)
  • Inquisitor
    #36
    Azért a tesztek alapján nem olyan sz*r a Kenstfield, hiába "csak" 2x2 magos. Másrészt a Core2 se azért gyors mert 2 magos, hanem mert bele pakoltak egy rakat dolgot. Na most azokkal a megoldásokkal kell konkurálnia a K8L-nek, nem (csak) a magok számával.
    Azért egy éveken át fejlesztett magról van szó, nem lehetettlen, de kicsi a valószinüsége, hogy elégséges mennyiségű újítást tudnak kitörpölni a K8L megjelenéséig, amikkel ők is tudják azt a brutál powert.
  • dez
    #35
    (Már ha K8L = 4-magos, továbbfejlesztett K8, nekem így jött le.)
  • dez
    #34
    Azért egy négymagos K8 (K8L) szépen veri a Conroe-t is. A Kentsfieldet meg vélhetően az Intel sem fogja túl olcsón adni. Plusz az ugye 2x2 mag, ami nem annyira optimális, mint a valódi 4 mag. Ergo szerintem nem lesz olcsó a K8L.
  • Kryon
    #33
    2 hónap és lesz az a különbség 50$ is....
  • Kryon
    #32
    A conroe és kentsfield után az AMD nem igazán teheti meg,hogy megfizethetetlen áron adja az új procikat,úgyhogy sztem a leggyengébb négymagos belépő áron se valószínű,hogy 60-nál drágább lenne,ha pedig kivárunk néhány hónapot,méglejjebb megy....
  • Inquisitor
    #31
    Miért közben az X2-3800+ vissza lett butítva? :D
  • Inquisitor
    #30
    De hiába alig lasabb ha összesen 14 dollár a különbség, akkor te nem a 3800+-t vennéd inkább?
  • roliika
    #29
    Dupla ALU dupla sín, kb ezért.
  • dez
    #28
    Programföggő is, szerintem.
  • dez
    #27
    2db 2-magost hasonlított össze.
  • arty
    #26
    és valszeg alig lassabb is ... az egymagosoknál legalábbis a 128/256/512/1024kb L2 nem sokat hozott az a64nek tljesitményben ... itt pedig csak 256 vs. 512 van, szvsz kb. kimérhetetlen lesz a telj. veszteség a napi használat során :)
  • sathinel
    #25
    ha sebességre kb egyformák vagy kicsit lasabb akkor is két mag van benne ami ha a progi képpes kihasználni gyorsabb mint 1 magos tesója még kisebb chache-vel is szerintem. Ami nem haszálja mindkét magot abban valsz lehet hogy gyengébb de tesztek kellenének.
  • Inquisitor
    #24
    Kell egy most? Westlake azt hiszem most árulja a sajátját :)
  • Inquisitor
    #23
    "Az X2 3600+ teljesítményét tekintve a Pentium D 915 és 945"
    Herélt proci, herélt proci ellen? :)
  • Inquisitor
    #22
    "Ember...a freki csak működési freki nem számítási teljesítmény. Ez dupla magos ráadásul tehát elvileg jobb a teljesítmény."
    1. Egy szó se esett az órajelről, amúgy meg megegyezik a 3800+-al csak fele a cache.
    2. Miért lenne jobb a teljesítménye, ha az órajel uyanakkora de fele cache van benne? Azért hívják 3600+-nak, mert LASSABB, mint a 3800+, viszont gyakorlatilag alig olcsóbb.
  • sathinel
    #21
    Igazad van) de a hardware magától nem fejlődik csak ha a cég pénzt öl bele. Tehát ha a cég gazdagabb több fejlesztést készít ha van konkurense. Egyébként pl nézd az ATI, NVIDIA is csatározik egymással néha bizonyos technológia bevezetése érdekében hisz mindenki a sajátját akarja szabványnak. Nincs mindenhol összeesküvés szerintem.
  • mikloss
    #20
    ÁÁá nekem bőven jó lenne jövőre egy kétmagos nem vagyok én telhetetlen meg milliomos se csak egy egyszerű diák aki a nyáron összekuporgatott pénzét jövő nyáron elvásárolja Sztem a 4 mag az jövőre nagyon drága lesz ahogy zenty mondta... arról max csak álmodozni lehet...
  • JTBM
    #19
    Kétmagos procit még ki tud használni pl. a Windows XP, mert az OS servise-ek, a tűzfal és a vírusirtó, P2P progi mindenképpen mehet az egyik procira, a játék meg a másodikra, így a játék közel 100%-os prociteljesítményt kap.

    De 4 magos procihoz már úgy kell a játékot megírni, hogy az ki is használja mind a 4 magot.
  • Flashy
    #18
    ugyanazok mint a 2magosat. a programokat nem feltétlenül kell fixen X magra(procira) írni vagy fordítani.
  • HUmanEmber41st
    #17
    És vajon milyen program fogja kihasználni?
    Hogy az oprendszerről ne is beszéljünk
  • Zenty
    #16
    Jah mert a 2 magosok már fullra elavultak meg már minden kihasználja öket ugye... :D
    Ha 4 magos kijön az egy jó darabi arany árba is lesz!
  • Kryon
    #15
    Jövő nyárig elvileg kijönnek a négymagos AMD procik (és ez valódi négymagos!),akkor már inkább azt vegyél,úgy ígérik nagyon durva lesz.....

    Kb. másfél év múlva majd én is olyat akarnék vételezni...
  • Tetsuo
    #14
    Úgy is lehetne a termékeket fejleszteni, mint a lego, apránként cserélem, és mindíg fejlett gépem lenne.
    Először veszek 1 új vidkarit, majd 1 új alaplapot, 1 új memót, 1 új processzort.. mind1ik a legújabb szabványok szerinti, mégis kompatíbilis az a konfigommal.

    A gyártók azért egyeznek meg a fogyasztók háta mögött az árukapcsolásokról és a k+f visszatartásáról, mert így lesz több pénzük.
    Nem pedig azért mert "így fejlődnek a gépek."
  • roliika
    #13
    Csak az a ciki, hogy megveszitek a 2 magos procit 1-2 hónapon belül, jövőre + jönnek a 4 magosak. Lesz 1-2 gyártó aki átáll a 4 magra bármibe lemerném fogadni.
  • mikloss
    #12
    De várom már a jövő nyár végét akkor fogok fejleszteni valami AMD-re, ki tudja mit hoz a jövő lehet addigra X2-esek még olcsóbbak lesznek! :) ami most van annál szinte minden jobb(celeron 2.4Ghz :S)!!!
  • Zenty
    #11
    Hát igen intel 6300 elég jól sikerült szerintem nekem is az lesz!
    Csak már egy jó alaplapot kéne találni mellé :D
  • sathinel
    #10
    ja így fejlődnek a gépek. Ha 10 évig használna mindenki egy gépet akkor megnézhetnénk hol tartanának a gépek manapság!
  • Sanyix
    #9
    Azért, hogy vegyél új alaplapot meg ramot a proci mellé árúkapcsolás, mint a pcie meg a ddr2 is :)
  • sathinel
    #8
    Ha 939 alaplapod van nem kell feltétlen cserélned de 1-2 éven belül igen. 939-es procik még sokáig bírják . Egyébként a DDR2-es memóriák olcsóbbak mint a régiek.
  • Freemanus
    #7
    De most miért az AM2 -es foglalatot nyomják mikor értelmes ember csakazért mert 533 ram megy bele nemvesz AM2 foglalatu procit mikor a 939 es tokozához még csak alaplapot sem kel cserélni!EZt mondja meg valaki?
  • sathinel
    #6
    ja még teszteket sem látni a neten de pl a 64bites AMD-k is kisebb frekin járnak és gyorsabbak mint a síma társaik. Ára meg az új termékeknek mindíg magas 2-3 hónap és leesik rendesen.
  • roliika
    #5
    Ember...a freki csak működési freki nem számítási teljesítmény. Ez dupla magos ráadásul tehát elvileg jobb a teljesítmény.
  • kandeláber
    #4
    "ám másodszintű gyorsítótára mindössze 512 kB, amely természetesen megoszlik a két mag között"

    Az X2 Athlonoknak nincs megosztott gyorstára, a K8L-nek lesz megosztott harmadszintű gyorstára, a Core 2-nek megosztott az L2-je, de az X2-jé nem az.
  • roliika
    #3
    Petiiii! Menyi lesz az ára nem tudni? :) Ide vele de azonnal! :)) /475-ös tokban/
  • Inquisitor
    #2
    Basszus sokkal lasabb az X2-3600+, mint az X2-3800+, még is csak fele cache, de csak 10 dollárral olcsóbb. Így sose fog elterjedni. Akinek esze van az 3800, 4000 vagy 4200+ procit vesz, nem a 3600-ost.
    Vagy picivel többért egy E6300-ast.