85
Pl az üzletekben:\"Még tartozok 10 forinttal,mert most nincs\"És akkor én nem szívesen megyek vissza nyomi 10 huf-ért
  • Ic3 m4n
    #85
    Postám fullra bekell váltaniuk.
  • akyyy
    #84
  • akyyy
    #83
    nah ez tökéletes téma:D

    2 év alatt az x hét alatt összegyülemlett aprópénzeket a zsebeimből mindig szétgórtam a szobámba, majd a havi pakolásnál egy helyre tettem őket.

    tavaly összeszámoltam mind, most a mai nap fejeztem be az idei számolást.
    összesen 16 729 ft értékben jöttek össze az aprók:D(1,2,5,10,20,50,100 forintsokból, bár az utolsó kettőből nem sok van mert azokat folyamtosan költöttem szinte)

    Szóval, ezt a sok pénzt hol lehetne beváltani, postán,m bankban? Mennyit vonnának le róla? Főleg ugy, mivel az 1 és 2 forintosokat már bevonták, de tudtommal postán átlehet váltani még:S

    Csak kérdés, hány%ot tartanak meg.
  • Vlala #82
    (A szöveget pont az érintett mobilszolgáltató reklámjából vettem...)
  • Tarajos Sül
    #81
    még nem halottam ezt a szöveget,de tetszik Komoly!

    "Hát, Neked se' a legyek hordják össze..." :)

    Amugymeg nem erre a marhaságra akartam válaszolni :),hanem arra hogy nézd a topik nevét!
    Sok kicsi sokra megy!
    Tehát ha tőllem be is huzzák,de mássokkal is igy csinálják?
    akkor már sokkal több 10 forintosuk van...
  • Palinko
    #80
    ja,ezt én is már régebben észrevettem magamon :D
    meg az már hülyeség annyira nézni az árat.pl egy doboz cigiért nem járunk bevásárlóközpontba :D de ki tudja egyik haverom 2 db elemért bement egy nagy bevásárlóközpontba :D
    a bevásárlóközpontokról meg annyit,hogy ott is lopnak minket,aki nézte az Aktív azon adásait,ami erről szólt az tudja...
  • Palinko
    #79
    sőt még többet mondok. mindég tele vagyok apróval,mindég apámmál váltatom fel,hogy ő költse el a péknél :D
  • Palinko
    #78
    igazából nem is magyar o.-n lakok,sak jöttem be okoskodni :D
    nálunk nincs ilyen gond,mert a mi fizetőezközünk erősebb a forintnál és itt nincs ilyen 999 forinthoz hasonló árak.
  • Shadow_THH
    #77
    sajnos ez egyre jobban nem igy van amióta ekkora a nyomor

    az emberek inkább elmennek a multiba 2 forinttal olcsóbban megvenni a rosszabb minmőségüt
  • haxoror
    #76
    Még régebben marketingből tanultam hogy az emberek többségének boltválasztásnál a legfontosabb szempont az eladó személye, ha kedves, korrekt akkor még úgy is odajárnak vásárolni ha az árak magasabbak mint a konkurenciánál.
    Ja konkurenciánál nem Tescora gondolok mert az más állatfaj mint egy vegyesbolt.
    Elég hihetelen de tényleg így működik, jól belegondoltam és észrevettem magamon hogy én is ezt csinálom, ha fasz az eladó akkor nem vásárolok ott.

    A kisebb boltokban is figyelni KELL az ilyesmire, sőt ott talán mégjobban.
  • Shadow_THH
    #75
    ja igen én nem a multikról beszélek hanem a kis boltokról

    a multiban nem fogadhatnak el a pénztárosok borravalót amugysem

    és a zöldségük mindig szar mindegy hova mész
  • haxoror
    #74
    Akkor te NAGYON fiatal lehetsz ha még soha nem mentél be csak pénztváltani egy boltba.

    Nyugi, később majd fogsz :)
  • haxoror
    #73
    Na jó egy bolt aminek a működése elég masszív pénzmozgást feltételez, főleg kis címletekben, illene hogy gondoskodjon megfelelő mennyiségű apróról.

    Általában nem szokot gondom lenni, de ahol melózom 2 bolt van a környéken, az egyikben reggel soha nincs apró szal amikor az eladó meglátja hogy nálam van apró akkor megkér hogy inkább azzal fizessek, simán 400-500 pénzt is adhatok apróban és még vigyorog is hozzá :)
    (pedig nincs joga a pénztárcámba néznie a parasztnak :D

    A másik vmi undorító szar hely CBA! szerintem lopták a CBA táblát...
    Vérproli eladók, kínálat szar és az egész olyan koszos meg lepukkant mintha nem is európában lenne. Na mindegy szal a lényeg hogy max cigit veszek ott néha, és ez volt életemben az egyetlen hely ahol de. 10-kor a kasszás közli velem hogy nem tud ezresből visszaadni.
    Bazzeg levegőt sem kaptam hogy egy közepes mérető és egy országos lánchoz tartozó boltban hétköznap délelőtt leküzdhetetlen probléma egy kurva ezresből visszaadni a vevőnek, erre az a barom még rátesz egy lapáttal hogy menjek át a virágoshoz (50 méter), váltsam fel az ezrest aztán jöjjek vissza
    De legalább egy jót röhögtem :)

    Ahol meg lakom ott a boltban ha a kasszában nincs apró akkor a csaj előkap egy rolnit és hűű már van is apró, na így kellene minden boltban csinálni szvsz
  • Fido4life
    #72
  • Palinko
    #71
    nem próbáltam még bemenni valahova,és felvátani pénzt,főleg apróba :D nm tom próbáljk ki hátha elküldenek a bús... na oda
  • Vlala #70
    Tartson magánál aprót.

    erre igazán rájöhetett volna...
  • Palinko
    #69
    ennek mi a lényege?
  • rhinoelekes
    #68
    ezt nézzétek:
    http://visitor.extra.hu
  • Shadow_THH
    #67
    a kasszát pedig érdemes nézni: jaj ott látom van benne még 1 forint azt pont oda tudnád adni
    1) nincs jogod a kasszába nézni te paraszt
    2) nem csak te vagy egyedül a világon, mert ha a számlás jön annak pontosan kell visszaadni, vagy valaki olyan akinek nem 1 forinttal lóg hanem kettővel akkor inkább oda adja az ember. Gondolj bele egyikőtők sem fizetett a leirtak közül az esetekben apróval, akkor miért természetes hogy a boltos tele legyen érmékkel?
  • Shadow_THH
    #66
    nem nem vagyok benzinkutas, de rengeteg helyen dolgoztam kereskedelemben ahol örülnek a te mocskos 10 hufodnak

    nem is beszélve arról hogy ha van hely ahova visszajársz és mindigadsz borravalót akkor gyakori hogy pl nincs pénzed engedik hogy hitelre egyél igyál, vagy olcsóbban adnak dolgokat meghivnak. Persze aki ilyen csóró barom hogy leragad 10 forintnál az gyüjtse, hiszen ezért a pénzért lehet már kapott volna pár jó emberi szót is

    fido: igen ott a fizetése, a napi 2000 forint, itt leirták hogy ide megyek odamegyek, aztán mindenhol csak 1 forintot hagyok ott az is 10-20 forint

    ahelyett hogy örülnél hogy ide meg oda tudsz menni amikor mindenki ekkora szarban van és nem az aprót sajnálnád
  • Palinko
    #65
    nem a 10 forint-on van a hangsúly,hanem a tíz forintok sokaságán,valaki leírta a példát,hogy itt vesz valamit ott vesz kaját és úgy összejön...
  • mila69en
    #64
    mivan te is benzinkutas vagy?
    /szívlapát:DDD

    mellesleg engem nem érdekel aza 10 forint(1-2 ezer az más) de mivan ha mindenhol ott hagyok 10ft-ot hm... 1 honapban mondjuk megyek xy-sok helyre mindenhol 10-20 forint azmár nem tíz fornit.... akis buzik meg húzkodják a jó annyukat-.- meg amúgyis általában azokat húzkodják akinek alíg van pl: kisöreg nyudíjasok....szal baromságokat nem beszéljél már....menj azt dobáld szét az utcán a pénzed ha ilyen sok van^^
  • Vlala #63
    Fordítva persze nem működik, ha 510-be kerülne, nem adná oda 50-ért. Nem beszélve azokról a pillantásokról, amit akkor kapsz, ha apróval fizetsz. (Vittem már boltba 600 Ft-ot tíz-húszforintosokban, kártyán nyertem :) )

    De 10 Ft-on összeveszel bárkivel is? Topicot nyitsz róluk? Hát, Neked se' a legyek hordják össze...
  • Calver
    #62
    addig sztem ne szólj hozzá amíg csak anyuci/apuci pénzét költöd...
  • Fido4life
    #61
    nem a 10 forintosok miatt fog nem éhen halni, mellesleg meg ott a fizetése
  • Broafka
    #60
    egyébként a játékok mindig 9-esre végződnek, és én is bambán nézem a kasszát, hogy tényleg nincsen 1 forintosa esetleg :)
    mondjuk 1 forintba nem fogok bele hallni, de ha jobban megnézzük, és ha minden ember ott hagy 1 forintot, akkor az év végére 100.000 biztos ott marad, ha nem több...
    attól függ milyen bolt...
  • nevin
    #59
    Anno én egy műszaki áruházban voltam, ott a tipikus szöveg ez volt:
    "Adós maradok egy forinttal."
    A legtöbben egy "Csak nyugodtan"nal elintézték, de volt aki nézte közben a kasszát, ahol valóban nem volt apró (mivel ha valaki apróban adott, azt kivették és elrakták máshová).
    Volt arra is példa, hogy az illető számonkérte, ilyenkor kapott egy 2 v egy 5 Ft-ost, örüljön neki.

    Ez a magyar kereskedelem...
  • Palinko
    #58
    és vissza kell menni minden fél órában :D ez a trükk :D és akkor tök idiótának is kinézhetünk,meg őrületbe kergetjük a boltost,meg leeht hogy felhúzza magát és elénk dob 20 forintot :D
  • Tarajos Sül
    #57
    Ez tényleg jó ötlet :)))))))))


    de ezt is csak egy párszor lehet megcsinálni :(
  • Tarajos Sül
    #56
    ez igaz,hogy ha nincs az eladónak aprója akkor a vásárló hagyja az egészet,de sztem ezt használják ki az eladók,hogy a vásárlók kib@szott 10 forintért nem fognak visszamenni
  • nyamiag #55
    tegnap szigeten vettem sört, 400-t adtam és nemakarta visszaadni az 50 forintot, persze azonnal reklamálás, és már hozta is, én meg röhögve elmentem -.-
  • flashpointer
    #54
    jah,de ha pl reggel megyek boltba kajáért,utána tankolok,megyek melóba,ottani büfébe veszek valamit ebédig :),aztán ebédre veszek valéamit,aztá uzsira,hazafelé bemegyek még boltba pár cuccért,és még csak délután van.
    mondjuk ha nappi 100ft-ot igy lenyulnak az csak összejön. (nem azt kell nézni hogy hu most 10 ft-al megvágtak,hanem nagyobb távon)

    pl napi legyen 30ft
    30ftx365nap 11.000ft
    mongyuk 30 év alatt 328.500 meglepő mi?
  • Shadow_THH
    #53
    nem is beszélve arról hogy emberi mivoltotokat minősiti hogy sajnáljátok valakitől azt ha sok kicsiből összerak valamit. Ember neked 10 forintodba került csak, és ha eljátsza 100szor? hát játsza! Neked 10 forintod hiányzk, ő meg nem hal éhen
  • Shadow_THH
    #52
    te dolgoztál valaha olyan helyen ahol kapsz borravalót? kötve hiszem
  • Broafka
    #51
    nekem olyan volt hogy tartozom 1 forinttal :)
    azt észrevettétek hogy a legtöbb cucc 4999 vagy 9.999.999 meg ilyenek, ezek tök viccesek szerintem

    egyébként ez egy márketing fogás féleség, mert az ilyentől azt jegyzi meg az ember hogy nem 10 millióba kerül az a kocsi hanem csak 9 millióba, és akkor hűha milyen olcsó, de cseszheti az eladó hogyha az ürge besétál 9 millióval és kéri a kocsit, mert a reklám miatt ezt jegyezte meg :P
  • haxoror
    #50
    Ha ennyire idegesít hogy mindig lehúz 10 pénzzel akkor legközelebb a 490 helyett csak 480-at vigyél és akkor te mondhatod hogy "tartozom 10 forinttal" :)

    Az ilyen pár forintos dolgokkal én nem szoktam törődni, sajnos a forint mára olyan szar lett hogy tényleg nem sokat ér 10 ft :/

    Viszont amikor direkt próbálnak átbaszni, főleg ha egy butaarcú kis szar eladó próbál trükközni olyan bénán hogy még a hárommal mögöttem álló is látja hogy itt kérem átbaszás kísérlete forog fenn akkor előjön belőlem az állat...
  • PíszLávJuniti
    #49
    tranzakciónként.
  • quack
    #48
    ha minden bankkartyarol egy tized centet csort el és millioakat keresett akkor több mint 1.000.000.000 felhasznaloja volt a banknak?
  • drobee
    #47
    Ehh, urban legend...
  • csabiks
    #46
    A környékünkön van egy bolt ahol egy idős asszony áll a kassza mellett, a multkor vittem neki 1000 forinot apróba hogy váltsa be , megkérdezte tőlem hogy biztos 1000 forint mondom biztos, erre megszámolja és mondja hogy 800, mondom számolja már át mégegyszer , átszámolja és mondja ne haragudjon meg de ez csak 900, mondom neki vigyorogva , na mégegyszer , megszámolja , és aztmondta hogy ne haragudjak , nesze bazdmeg így merj váltani egy boltba :D lehet azthitte a csaj hogy pénzváltó!

    Másnap haver vett vmit , nem emléxem hogy mit , de apróba adta, és többet adott vissza mint amibe került, ezt megnéztük másnap egy ezressel , úgy normálisan adott vissza, szal ha aprót lát meghülyül a vénsége:D