69
Minden ami a rajzfilm készítésről szól
  • sigmavirus1
    #69
    Hali, tud valaki mondani egy magyar oldalt, ahova aktívan járnak amatőr rajzfilm/animáció(inkább rajzfilm) készítők?
    Sajnos ahogy látom ez a topik is behalt már bő 1 éve.:)

    Meg most látom szó volt a DBZs cuccomról lejjebb, az már kukában van.

    Új, illetve a fejemben már elég régi projectbe kezdtem, de ami eddig elkészült is lehet kukába megy, mert nem tetszik, meg túl sokáig tartott az eddigit is megcsinálni, annak ellenére hogy csak 1 perc az egész. Váltanom kéne valami más stílusra.

    Ha meg már erre járok itt van pár kép meg kisfilm

    Új, kuka project:
    Kép1: Big Bang
    Kép2: Kocsma

    Még ezt csináltam, de aki nem látogat egy bizonyos gamer oldalt annak nem hiszem hogy feltűnik ki az a robot benne:
    http://www.youtube.com/watch?v=dyobHudknPc

    Ez meg DBZs cuccal egy időben lett csinálva rohadtrégen, ugyanabban a stílusban, befejezve ez sem lett, bár szeretek úgy tenni hogy mégis, és az ott a végén...a vége.:D
    http://www.youtube.com/watch?v=Ypl8qF08wFk
  • Globagábor
    #68
    ja, és mi a kedvenc animáló progitok?
  • Globagábor
    #67
    tudtok segíteni az SWF Demo Makerban?


    -hogy kell benne rajzolni?
    írhattok msn-re is:[email protected]
  • uiztu
    #66
    Helo!
    Szeretnék, egy az Aladdinról szóló mesét készíteni. Ha valaki tudna segíteni.Ha valakit érdekel az küldjön e-mailt az: [email protected] címre. Szerintem nagyon jó lenne. Mindenképp küldjetek e-mailt, mert nagyon jó lesz.
  • nihillus
    #65
    Aki tudja használni a Toonboom Studio-t és segítene nekem egy rajzfilm elkészítésében, az vegyen fel msn-en. Nem igazán tudom használni a programot, és ha valaki el tudná magyarázni akár csak az alapokat, azt is megköszönném.
    [email protected]
  • Aquir
    #64
    igen?
  • tomsolo
    #63
    igen
  • Raccoon
    #62
    ha már így össze gyűltünk nem segítenétek nekem? pls pls
  • cr3ativ3
    #61
    Nem akarunk feleslegensen pénzt költeni, hiszen a manguszta-farm projektnek a projekt elkészítéséhez adott 0 Ft és ebből kellett gazdálkodni :D
  • Boba
    #60
    O konyvet keresett, en probaltam egy legalis utat ajanlani.

    Ez amugy nagyon igaz... idezet egy animatortol : "Animatornak nemkell tudni jol rajzolni... bar en egy animatort se ismerek aki ne rajzolna nagyon jol."
  • Vorpal
    #59
    Van elektronikus formátumban - google segitségével szabadon letölthető.

    Creativ : jobb ha erre felvesztek egy szakembert - vagy valakit, aki ezzel foglalkozott.
    Egy jó rajzfilm nem csak jó kézügyességet igényel.
  • Boba
    #58
    "The Animator's Survival KIT" Richard Williams irta... nem olcso (nemtudom mar nekem mennyibe kerult, en kint angliaban vettem 25-30 fontert, de amazonrol szallitanak Magyarorszagra is.) Az 1ik legjobb, ha nem a legjobb tradicionalis animacioval foglalkozo konyv. Batran merem ajanlani mindenkinek... elsore egy ici picit kemenyen fogyaszthato, de halas tud lenni nagyon.

    A konyvnek meg kicsit gyerekes boritoja van, de attol meg nem kell lenezni... igen komoly kulfoldi studiokban is lattam mar ott egyegy animator mellett az asztalon. Arrol nem is beszelve, hogy sulya miatt igen jol alkalmazhato fegyvernek is!:) (A4esnel kicsit nagyobb meret es kb 350 oldal)
  • cr3ativ3
    #57
    Animálásról szóló kézikönvy kéne
    hoghy kell alakot megrajzolni, kockáról kockárakikalkulálni hogy nézzen ki... stb!
    Ilyenről tudsz???
  • Raccoon
    #56
    NA mond mi a probléma segítek bármi is az! :D ha persze értek hozzá
  • cr3ativ3
    #55
    Nekem is majds kellene majd 1 kis help, csk még nem járunk a rajzfilmnél ;)
  • Raccoon
    #54
    inkább
  • Raccoon
    #53
    Ne szórakozzatok nem hogy inkébb segítenétek pls pls
  • cr3ativ3
    #52
    várom a folytatást :)
  • Raccoon
    #51
    Segítsetek már vagy legaláb mondjatok már vmi helyet ahol segíthetnek nekem!!!!
  • Raccoon
    #50
    már mint hogy kell csinálni?!
  • Raccoon
    #49
    mind1 akkor is akkor meg mondjátok meg hol van a csontozat?????
  • hen-tes
    #48
    Aha.
  • Vorpal
    #47
    ahhoz a 15 komoly kapcsolóhoz ami a ToonBoomban van...
  • Raccoon
    #46
    aki most kapcsolódikbe a Toonboom proiról van szó
  • Raccoon
    #45
    Hellósztok!
    Na még egy kérés lenne. Lehet hogy hülye kérés lesz de nem naon tok angolul.
    Ezért azt szeretném hogy egy magyar súgót vagy egy magyarosítást nem tudnátok nekem szerválni?
    Vagy ha nem létezik ilyen akkor megmagyarázzátok már el hogy csináljak csontozatot nem nagyon jön össze.
  • tux44
    #44
    Nézd meg ezt:Moho
  • Boba
    #43
    En csak par percet toltottem a programmal, egyik ismerosom ajanlotta (es hasznalja is) szoval annyira veszes nemlehet.
  • Raccoon
    #42
    Én is két okból szertném ezt az egyik az hogy sztem ez így gyorsabb módszer+sztem így sokkal pontosabb és szebb lesz a mozgás
    Még annyit bonyolult a kezelés?
  • hen-tes
    #41
    vágom..
  • Boba
    #40
    Racoon a toonboom tudja amit Te mondasz. Szerintem az jo megoldas lehet.

    hen-tes : en csak leirtam az eddig jolbevalt es mukodo modszert. Lehet, hogy ez viccesen hangzik, de ez marcsak igy mukodik a valosagban. Most a "how to make Snow White in 15 minutes" programoktol eltekintek, amik mindenre jok es semmire.
  • Raccoon
    #39
    ja bocs nem min-t kell előre tekerni mer az perc és az előtt meg azt mondtam hogy másodperc tehát second
  • Raccoon
    #38
  • hen-tes
    #37
    Jah, na most én is megnézem ezt a toonboomot
  • Raccoon
    #36
    érted már?
  • Raccoon
    #35
    Na a csontváz alatt azt értem hogy meg van egy figura. pl egy ember
    És ha csinálsz neki egy ilyen csontvázat, (ezt a csont vázat úgy képzeld el mintha rávilágítanál egy pálcika embert a figurádra tehát ott vannak a pálcika embereden a törés pontok ahova azt szeretnéd hogy legyen a figurádnak is az ember esetében ez a térd könyök stb) akkor le egyszerűsítheted a meg rajzolást. pl ha azt szeretnéd hogy a figura 0.5 másodperc alatt emelje fel a kezét akkor a progiba előre tekersz 0.5 min-t és ott abban a freamban felemeled a karját és a gép ezután meg csinálja az ez előttti 0.5 min történéseit.
    Leegyszerűsítve nem kell freamenként mindig mozgatni a karját hanem a gép ezt megcsinálja neked.
    Kössz a tanácsot Boba mindjárt utánna is nézek!!
  • hen-tes
    #34
    +e :o
  • hen-tes
    #33
    EGY fram.. :)
  • Fido4life
    #32
  • Boba
    #31
    Toonboom. 2d-s rajzfilmkeszito, csontozassal es egyeb nyalanksagokkal. Amugymeg meglepo, de a legegyszerubb a legjobb megoldas. 2b-s ceruza plusz A4 rajzlapra megrajzol, bescannel majd egy vektorgrafikus programban felulrajzol es kesz is van egy frame.
  • hen-tes
    #30
    Légyszi. :-)