103
  • droland
    #103
    És azt hogy mondod meg a programnak, hogy te nem fasz állítóról beszéltél, hanem faszállítóról, mikor sietsz a diktálással? :)
  • wanek
    #102
    Gondolom a bemutatóra olyan emberkét választottak, akivel ezt már előtte számtalanszor lepróbálták. Így pedig különösen égő a dolog.
  • Caro
    #101
    Nem akarom lehúzni a Vistát, de ez a beszédfelismerő nem tudom mennyire lehet praktikus.
    Gépelni sokkal gyorsabb, főleg ha nem pontos a felismerés.
    Parancsok kiadására mondjuk jó lehet.
  • BiroAndras
    #100
    "Ahhoz hogy ez sikerüljön, mindenkinek egy helyen, egy nyelven kell beszélni, egy faluban élni."

    Nem kell, ha a tanítás során sokféle nyelvjárást megmutatunk a szoftvernek.
  • BiroAndras
    #99
    Nem működő kód lehet bármilyen gyors.
  • BiroAndras
    #98
    Persze tökéleteset nem lehet, mert az emberek elég csúnyán beszélnek,meg van háttérzaj is. Az ember sem érti meg mindíg a másikat. De azért elég jót lehet csinálni. Én is dolgoztam ilyenen még az egyetemen (OASIS project).
  • droland
    #97
    Mi is annak a magyar proginak a neve, hogy nem diktálok, hanem utasítást adok pl. a wordnek. Fülelek? :) Az király :D
  • droland
    #96
    Az a baj, hogy 100%-os beszédfelismerésű programot soha senki semmilyen anyanyelv alá senki - kihangsúlyozom - soha senki nem fog írni! Ahhoz hogy ez sikerüljön, mindenkinek egy helyen, egy nyelven kell beszélni, egy faluban élni. Pl. szögödről jöttem :)
  • Caro
    #95
    A Merlin már tudta az átlátszó ablakokat is ;)
  • NEXUS6
    #94
    Hát igen. Az se működött tökéletesen, de egy 486/PI szintű gépen produkálta ugyan ezt a "teljesítményt".
  • fanatick
    #93
    Tényleg ciki!!!
    (a belinkelt cikk az Indexről arról szól, hogy mikrofosék orbitálisat égtek egy Vista bemutatón, ahol a beszédfelismerést akarták demózni)
    És főképpen azért ciki, mert a beszédfelismerés már 10 éve!! megjelent az IBM OS/2 Warp-ban - aki még emlékszik, az tudja!
    Persze ezt is úgy fogja beállítani az MS, hogy ők találták fel..

    Rákos daganat a mikrofos a világ testén.


  • NEXUS6
    #92
    Hát ez ciki: link
  • NEXUS6
    #91
    szerintem sokkal jobb megoldás, hogy az OO egyből feldobja az adott helyhez illő eszköztárat.
    Sokkal jobban tetszik, minthogy autómatikusan nekiáll baromkodni, aztán a menükben győzzem előkeresni azokat a parancsokat amivel vissza lehet állítani a dolgot.

    Abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy sokkal több funkciója lenne a M$O-nak, ez kicsit persze szubjektív. Mint ahogy az is, hogy a súgója alig több a zérónál.

    Ráadásul nekem úgy tűnik, hogy a kompatibilitás terén is jobban áll, nem csak a más, hanem a M$ féle formátumok terén is.
  • Indigo
    #90
    Mondhatsz te neki akármit, ő továbbra is csak autistaként fogja hajtogatni a +100 Mb-ot és a lassúságot...
  • fanatick
    #89
    ""Ennek magyarázata lehet, hogy az OO nem a windóz saját ablakmegjelínőtét, meg egyéb beépített rutinjait/funkcióit használja""

    így van

    "egyébként a kutyát nem érdekli, hogy miért van ilyen bénán megirva"

    Nem bénán, hanem több platformra, szerintem éppen, hogy nagyszerű ezért!

    "Használja a win beépitett funkcióit "

    Nem érted? Többplatformos program, ezért saját programkönyvtárakat használ, ennek köszönhető, hogy nem csak windows-on fut.

    "mint minden más program."

    Ne hülyéskedj! Szerinted csak windows program van?
    Elég tájékozatlan vagy!
    Még a win programok közül is sok más (többplatformos alkalmazás) programkönyvtárat használ
    (Adobe programok? Maya 3D?)!

    Abba lehet vitatkozni, hogy ez a (ha jól tudom StarView nevű) gui toolkit, amit az OOo használ a legjobb-e, de ez "történetileg" alakult így.

    Vannak ennél jobb és gyorsabb multi megoldások, ld. pl. az Opera böngészőt, az jól összerakott, gyors (a QT könyvtárat használja, mint pl. a Skype, vagy az egész KDE a linux-on)

    Egyébként pedig ha az ember megteheti, hogy nem ragaszkodik a winfos-hoz, akkor léteznek pl. Linux-on is az OOo-nál gyorsabb, kissebb megoldások, mint pl. az Abiword/Gnumeric (GTK könyvtárt használ, és létezik win-re is (ott az Abiword nem GTK), de nyilván ez linux-on gyorsabb), vagy a KDE KOffice-a, ezek ott natívak és optimálisak.

    És elismerhetem, hogy sokkal több funkciója van ma az MS Office-nak (melyek 90%-át egy átlagfelhasználó soh sem használja), mint a fentebb említett alternativáknak, de ez csak azért van, mert már gyakorlatilag nincs kereskedelmi Office alternatívája, mivel az pc-oprendszer monopolhelyzetével visszaélve kiszorította versenytársait (emlékeznek még az urak a WordPerfect-re, vagy a WordPro/123-ra? stb.)
    Az opensource megoldások meg csak most kezdenek valóban alternatívát jelenteni, de csak azért mert később startoltak és nincs annyi lóvé mögöttük. Én nekik drukkolok!




  • Caro
    #88
    Ja, 1 dolog van, ami miatt mindenképp megérdemel egy fekete pontot az OOo:
    Nem kezeli az SVG képeket. Ezt nem tudom neki megbocsátani. Egy csomó progival tudok SVG-ket gyártani, amiket nagyon örülnék ha tudnék használni OOo-ban, nem mindenféle png-vel meg egyébbel kéne sz*rakodni.
  • Caro
    #87
    Ez a vita pontosan NEM a tényekről szólt.
    Senki sem vitatta a tudásbeli különbségeket, sem pedig hatékonyságot. Én azt mondtam, hogy nem szívás vele dolgozni, erre jött a +100 MB RAM, +lassúság.
    De neki az nem jut eszébe, hogy nekem megér +100 mega ramot, és +lassúságot, ami mai gépen már egyáltalán nem zavaró, bár egy 300 MHz-es géppel én se állnék neki, de a tudása nagy részét úgysem használom, akkor meg minek fizetnék érte +60e-t?
    Nekem az OOo tökéletesen nyújtja azt, ami nekem kell.
    Amit hiányolok az egy jó adatelemző szoftver, de ilyen nincs MSO-ban se.
    Én nem dolgozok kooperációban.
    Én nem használok távoli SQL adatbázisokat.
    Én szeretem ha a szövegszerkesztő kitalálja mit akarok írni.
    Nekem kell képletszerkesztő (ami gyors, nem úgy mint az Equation, ez nyugodtan lehet egy fekete pont is az MSO-nak!)
    Nekem kell a lehető legtöbb formázás.
    Nekem van felesleges "100 mega" ramom ha dolgozok. Ha ramigényes dolgot akarok futtatni bezárom.
    Én nem betűnként csak soronként nyomom a mentés gombot.
    Kellenek a sablonok.
    Kellenek a stílusok.
    Ennyi.
    Nekem miért ne lenne jó az OOo? Egy csomó mérési jegyzőkönyvet csináltam vele az előző félévben, és semmi gond nem volt.
    Pedig olyan is volt, hogy a külön-külön szerkesztettük őket a mérőpárommal, és később dolgoztuk össze.
    Mindig csak igényes munkát adtunk ki a kezünkből.
  • droland
    #86
    Az a baj, hogy ha valaki - bárki is legyen az - kész tényeket hoz fel és mutat be a másik, mások számára, és ez a másik, vagy mások szembesülve a ténnyel átmennek személyeskedésbe - mivel több elsüthető tölténye így már nem maradt - az már több mint szánalmas...
  • nedudu
    #85
    Ennyit az OOo indulásáról:
    $ time soffice

    real 0m2.667s
    user 0m2.044s
    sys 0m0.167s

    Felhasznált memória: 41856 Kb
  • NEXUS6
    #84
    Ha te mondod.

    Én azt tudom amikor a taszkmnedzserben a memcsire vonatkozó ződcsik (commit charge) eléri a maxot akkor kibaszottul belassul a rencer.
    Itt a két esetben gyak egyforma, tudod a bennem is megbúvó józanparaszt azt gondolja hogy a rencer állapota valszeg hasonló.

    De te mint windózügyifőszakember ezt bizti jobban tudod, bocs.
  • NEXUS6
    #83
    Szakmailag én nem tudok égni, mivel mint mondtam én egy kívülálló lamer állat vagyok, akinek a nagyhozzáértő emberke nem tudja a dolgokat rendesen elmagyarázni.

    Tudod a felfogásom már nem az igazi (egyesek szerint sose volt az;), de úgy látom ez a kihívás meghaladja a képességeidet.

    Amúgy nem terelek. felhívnám figyelmedet ez az amiről a cikk és a fórum is szól, ha nem tűnt volna fel!;)
  • Equ
    #82
    "Az hogy most a M$ pofátlanul pénzt kér olyanért..."

    na, eleget égtél szakmailag, most terelnél tovább pénz kérésre?
  • Equ
    #81
    "Mondd a memcsi management nem véletlenül az OS dolga, nem pedig a progié"

    de pontosan igy van. ezért hidd el, hogy a process melletti szám a memóriaigény és semmi köze a commit charge-nak ehhez, de mégcsak a teljes memóriahasználathoz se. Amihez nem értesz arról inkább ne nyilatkozz, mert csak újra és újra hülyét csinálsz magadból nyilvánosan.
  • NEXUS6
    #80
    Ha ilyen szintaxissal programozol, mint ahogy helyesen írsz, akkor valszeg neked se ez a kenyérkereső szakmád!;)
  • NEXUS6
    #79
    Te télleg ezt akarod bemagyarázni. Nézem a process memória igényét, meg hogy a commit charge a két esetben 1%-on belül ugyan annyi.

    És akkor most mi van???????
    Mondd a memcsi management nem véletlenül az OS dolga, nem pedig a progié, szal nem az dönt mit rak swapbe vagy tévedek, vagy sötétítsél már fel hogy van ez?

    Amúgy nem értelek.
    Az hogy most a M$ pofátlanul pénzt kér olyanért, amiért még soha senki nem, akkor is geciség ha elégedett vagy a termékeivel, mással meg nem.

    Nem értem az össszefüggést?
    Itt valami mélyebb titok lappang.
    Amúgy is elég frusztráltnak tűnsz, mondd akarsz beszélni róla?;)
  • Equ
    #78
  • irkab1rka
    #77
    nehéz napom volt,
    Caro, Nexus irjatok még,
    tökre szeretnék röhögni..

    lécci....
  • irkab1rka
    #76
    Equ, most már elég! ne élj vissza a tudásfölényeddel! :)
    Nem ér szakszavakat használni. Tessék már lesüJJedni nexus szintjére! Próbálj meg bullshitelni te is. Ha nagyon gonosz akarsz lenni, kérdezd meg tőle, hogy c-t vagy pascal-t tanul-e :))

    SG fórum te! te legviccessebb :DD
    SG fórum, ahol nem kell okosnak lenned, hogy színes legyen a logo-d :)
    SG fórum, ahol ha sokat anyázod a vitapartnert, akkor igazad van :)))
  • Equ
    #75
    nem, lámerkém, csak a commit charge, nem a teljes rendszer memóriahasználatát mutatja... Ismét javasolnék egy alapszintű tanfolyamot, ahol ezeket elmagyarázzák.
    Ezért mondtam, hogy a process memóriaszükségletét kell nézni.
  • Equ
    #74
    aha, tehát azért olyan tetű lassú és pazarolja a procit, memóriát mert multiplatformos... Érdekes, az office is az pl. mac-en, mégsem szenved ilyen problémáktól.

    De mint mondtam a kutyát nem érdekli miért ilyen szar, ez egy állapot. Te aztán magyarázhatod a bizonyitványt meg maszatolhatsz és képzeleghetsz bármit (hogy mennyit fogyasztANA, ha beépitett funkciókat használna) a user ebből csak annyit lát, hogy van egy nulla tudású, csigalassú, erőforráspazarló bughalmaza...
  • NEXUS6
    #73
    Úristen, csak nem azt akarod mondani, hogy miközben a wörd optimálisan bánik a fizikai memcsivel, hogy mindíg fitt és gyors legyen, addig az OO mindent lepakol swapbe, hogy látványos előnyt adjon a m$o-nak?;))))

    Ezért habár láccólag a commit charge ugyan annyi, a valóságban ez tök más összetételű!? Vagy mi? Már én is belezavarodok.
    ;)))

    Csak nem ezt akarod megetetni?
    Úrisen!
    ;)
  • NEXUS6
    #72
    Viszont gondolom, ha a windóz beépített funkcióit használná akkor valszeg fele annyit enne, mont az m$o!;))))

    De gondolom az eszedbe se jutott, hogy ebben az esetben lényegesen nehezebb lenne más platformokra portolni;(
    Mert hogy az enéll a proginál szempont.
  • Equ
    #71
    úristen, csak nem nemtudod, hogy mi a commit charge és milyen viszonyban van a swappal?

    Maradjunk annyiban, hogy a process mem usage-a a mérvadó... Ha majd alapvető memóriakezelési ismereteid lesznek, majd tisztább lesz a kép. Amúgy meg nyugodtan ki lehet próbálni, nincs semmi trükk a videókon.
  • NEXUS6
    #70
    Észlény, nem a 6 megán van a hangsúly, hanem hogy csak 6 mega a totál memcsi felhasználás közti különbség, szemben azzal a mit te mondasz a memcsi zabálásról.

    Látom már szép pirosra égtél, még nem fáj?
  • irkab1rka
    #69
    Equ: LOL, látom hergeled a lámákat, akik tök okosak, és hárman keresnek annyit, mint egy átlag MSDN előfizető :)

    Tudod honnan lehet megismerni, ha az igazi programozo irogat a forumba? Nem hasznal ekezeteket, mert a lynx nem tamogatja :LOLOLOLOL
    Ja es kozben sajat windoze emulatort ir, mert a mso csak azert is futni fog linux alatt es meg gyorsabban is. Ha megunta (nem feladta!) akkor beszall az oo fejlesztesbe, hogy a krediccben ott legyen a neve...

    10telet a kivételnek. Pl: http://www.gabest.org/
  • Equ
    #68
    "Ennek magyarázata lehet, hogy az OO nem a windóz saját ablakmegjelínőtét, meg egyéb beépített rutinjait/funkcióit használja"

    egyébként a kutyát nem érdekli, hogy miért van ilyen bénán megirva, lényeg, hogy pazarolja a memóriát. Használja a win beépitett funkcióit mint minden más program. De persze nem emiatt dob ki az ablakon 80 mega ramot...
  • irkab1rka
    #67
    Csak nem az open offiszon vitáztok?

    LOLOLOLOLOLOLOLOL megint van min röhögni
  • irkab1rka
    #66
    Sziasztok, most raktam össze a buildet (egy alkalmazásfejlesztő cégnél dolgozok), és holnap megy ki az ügyfélhez.
    Sürgősen kéne pár béta teszter, aki tud automatikus tesztekkel dolgozni, és látott már JUnit-ot (tehát nem zsir kezdő).
    Nem kell sokat fizetnetek, hogy megkapjátok tesztelésre a bétát. Ajánlatokat privátban küldjetek. Aki dollárban tud fizetni, hogy tesztelhessen, az kedvezményt kap

    :DDDD
  • Equ
    #65
    ezer oka lehet a 6 megának, leginkább a video felvevő progié. De tudod mit, add hozzá az mso memóriahasználatához, vagy vond le az oo-éból. akkor jobb lesz a helyzet te szerencsétlen?

  • NEXUS6
    #64
    ""Amúgy had kérdezzem meg mindkétszer ugyan azok a progik futottak a szövegszerkesztő mellett?"

    igen, de nincs jelentősége a memóriahasználat szempontjából."

    LOL
    Akkor ezt most bebuktad, mert a kis videóidon a két esetben a totál memória felhasználás között 6MB volt a különbség!!!!!

    Ennek magyarázata lehet, hogy az OO nem a windóz saját ablakmegjelínőtét, meg egyéb beépített rutinjait/funkcióit használja, vagy is a m$o esetében a memcsi felhasználás máshol is jelentkezik.

    Persze mondhatod, hogy: őőőő nem is, mert most jut eszembe hogy ez futott az meg nem, meg nem is ugyan azok mentek az offiszok mellett, de akkor ennyit ért a kis videód.

    Amúgy én egy lamer állat vagyok, és te????