14
  • harangx2
    #14
    Én is inkább a NGC, Discocery , Spectrum csatornákat nézek vagy ha filmet , sorozatokat akarok nézni akkor leszedem DVD minőségben.
  • MEdievil
    #13
    egyre bénábbak a tv műsorok most már úgy látszik hogy csak az igénytelenségre van igény

    Discovery, NGC az amiket még lehet és érdemes nézni
  • Mike
    #12
    szerintük
    én ugyanis kevesebb tv-t nézek mint valaha

    meg ha nézem, akkor is soxor bealszom rajta
  • junior117
    #11
    Borsod és biztos hogy nem nálunk fog futni a IPTV pedig ugy lenne igazságos ha nálunk kezdenáék el!Nálunk is van annyi Tikom elöfizetö mint máshol söt talán több is mert más nincs.
  • shabba
    #10
    Annyira azért nem vagyunk lemaradva. Nálunk ősszel indul majd az első IPTV, de pl. lengyeleknél, szlovákoknál, cseheknél is hasonló ez a dátum vagy nyár vége. Tőlünk keletre, törököknél, görögöknél, románoknál, stb sok helyen még csak az IPTV-hez szüksége infrastruktúra telepítése vagy lecserélése zajlik a szolgáltatás majd csak később lesz.

    De pl. franciáknál DT szintén alig egy hónapja indult el IPTV-vel, a helyi inkubens a France Telecom év elején indult el a saját szolgálatásával. Németben a DT szintén ősszel fog elindulni ahogy nálunk. Hollandoknál is nemrég indult el a helyi inkubens. Angoloknál a British Telecom is majd ősz vagy év vége felé fog indulni. Amerikában a legnagyobb szolgálató az AT&T szintén alig 1 hónapja indult el egyetlen várossal amit őszig további 1-2 fog követni és 2-3 éven belül fog kibővülni a szolgálatási kör a célértékek szerint az előfizetői kör felét lefedve, persze ez elsősorban a nagyvárosokat jelenti.

    Itt európában a nagy telcok a spanyol Telefonica, az Telecom Italia hasonlóan ebben az évben kezdték vagy kezdik el az IPTV szolgálatást akár hazai akár más országokban üzemelő piacaikon. Igazából IPTV fronton nem igazán dicsekedhet túl sok telco cég sok éves hagyományokkal mivel ez még elég friss dolog. Az ázsiai országok járnak ezen a téren az élen de ott sincs ennek olyan sok évre vissztekintő múltja, ott is még csak terjed.

    Szóval nem érzem hogy annyira le lennénk maradva, ősszel indul Tíonlány az IPTV-jével, talán még év végéig követheti a Pantel is. De jővőre a hurokátengedéses ADSL szolgálatatók közül igen nagy valószínűséggel követni fogja őket az Actel, GTS-Datanet, TvNet meg talán az Invitel is és még addig jöhetnek mások is. Jővőre ez a piac idehaza is neki fog rugaszkodni és 2-3 év alatt elérhet egy egy kellő szintű elterjedséget ami akár hatással is lehet a média piacra.
  • shabba
    #9
    Nehogy azt hidd más országokban nem üzleti alapon szolgálatnak a cégek. Internetet szolgáltatni üzlet, az üzlet pedig profitorientált. Oda fektet be ahol a leghamarabb a legtöbb haszonra tesz szert, és csak később terjedkedik tovább a lasabban megtérülő, üzletileg kevésbé vonzó területekre. És akár lehet egy olyan pont is ami után azt mondja, STOJ innen tovább nem mert az üzletileg ráfizetés vagy túl kis profitot termelő azt is hosszú évek amiért már nem áldozza oda az erőforrásait.

    Ez nem csak nálunk van így hanem más országban is. Pl. a cikkben említett DT is csak 10 legnagyobb városban csinálja a VDSL2-es beruházásait, és jővőre esetleg az után ez még további 40 nagyvárossal bővülhet. De hogy utána milyen tervek vannak arról szó sincs, esetleg 2010-ig még lesz további 50-100 nagyobb város. De nehogy azt hidd hogy a német cirka 20ezer településből majd mindre elviszi az VDSL2-es infrastruktúrát DT. Egyes kistelepülésekre örülhetnek ha majd 2015-ig eljut valami szélesebb széles sáv, de biztos lesznek olyanok ahova még akkor sem.

    Az üzletileg kevésbé vonzó területeket vagy felvállalja az állam és az adófizetők pénzék kiépíti az infrastruktúrát nagyfokú veszteséget elkönyve vagy pedig ott nem lesz sosem ilyen infrastruktúra. Ez nálunk is ugyanígy van, meg a föld többi országában is.
  • gregor
    #8
    Mit értesz Magyrorsuágon belül Balkánnak?Szélessávú net ,nem csak a fővárosban ,és az agglomerációban,érhető el.
  • junior117
    #7
    Ja majd ha itt a balkánon is lesz noprmális internet szolgáltatás és nem csak mindent a fövárosba nyomnak be!Már ugy ketté vagyunk szakitva mint Magyo. és Erdély .Lassan pontosan igy is érezzük magunkat ha példának kellünk akkor mindenki igérget és sajnál amugy meg le sem x@rnak minket.Én büntetném azokat a cégeket akik nem egyenlöen fejlesztenek és részévé válnak Magyarország ketté szakitásának.Mi itt már tiszta balkán vagyunk.
  • wanek
    #6
    Évekkel ezelőtt is már volt lehetőség online TV műsor sugárzásra realserver segítségével (ilyet még én is csináltam), továbbá nsv formátumban (NullSoftVideo), amit szintén csináltam.
    NSV formátumban jelenleg is működik jópár (nem hazai) online TV állomás.
  • wanek
    #5
    Valódi online adása csak a HírTV-nek és a Duna TV-nek van. A többi vagy nem működik, vagy csak valami ratyi videogyűjtemény.
  • Munch
    #4
    Röhej, hogy mennyire le vagyunk maradva. :(
  • Sanyix
    #3
    HÖHÖ magyar adók webcastjai jószar kis felbontásúak. Ezzel nem kell büszkélkedni.
  • shabba
    #2
    A WebCastot és az IPTV-t nem szabad összekeverni. A felsorolt hazai Tv csatornák webcastjai vagy pl. a korábbi kukkolós műsorok streamjei nem azonosak az IPTV-vel. Idehaza még nincs IPTV szolgálatás maximum webcast.

    A Webcast az adatszolgálatáson belül webes szolgálatás ami hasonlóan a többi adatszolgálatáshoz kötötő adatfolyamhoz unicast jellegű. Épp ezért tömeges formában webcastot biztosítani üzletileg és adatátvitel tekintetében nem gazdaságos. Tömeges webcasttal nagy könnyen fullra lehet terhelni a kiszolgáló szervereket és a hálózatot, gonduljuk csak az ominózus BB-s Invitel buktára amikor egy tömeges terhelés hatására letérdelt a szolgálató egész hálózata.

    Az IPTV egy az adatszolgáltatástól teljesen elkülönű független szolgálatás. Nem a számítógép a végpontja hanem jellemzően egy Set-Top Box. Az IPTV multicast alapokon működik mivel úgy költséghatékony működtetni így az előfizetőszám növekedésével nem növekszik lineárisan a kiszolgáló szerverek és a hálózat terheltsége hanem egy fix szinten marad, ellentétben a webcasttal ahol lineáris a növekedés.

    Az IPTV mint önálló értéknövelt szolgálatás a többi tv-s szolgálatással(műhódas,kábeles, földfelszíni terjesztésű) versenyző piaci termék, az ára és a kínálata is ehhez mérten megállapított. A webcast egy kiegészítő webes szolgáltatás az adatszolgálatáson belül.

    Mellesleg a DT VDSL2-es hálózatot épít ki, a tervezett célsebesség 50/10Mbps ami akár nőhet is ha év végéig ratifikálják a VDSL2 szabvány újabb revízióját. Ez a sebesség már elégséges kapacitást biztosít a HD műsorszóráshoz is akár több párhuzamos streamen is, ami ma már alapvető elvárás a fogyasztók részéről. Egy háztartásba 3-4 de akár 5 párhuzamos stream eljuttatása a cél hisz ma már átlagos a több tv készülék egy háztartásban, és e mellett valós igény a párhuzamos tv nézés és rögzítés is a fogyasztók részéről, akár több csatorna egyidejű rögzítése is. És persze a vonalnak e mellett még biztosítania kell szélessávú internet szolgálatást és IP alapú telefonszolgáltatást is. Ez együtt adja ki az úgynevezett triple-play szolgálatás csomagot. Ami idővel négyszereplősre bővül hisz ma már a mobil hozzáillesztése is cél, hisz a nagy távközlési cégek mint a négy piaci szegmensben érdekeltek és jelen akarnak lenni.
  • zenoka
    #1
    jah s a tv.extra.hu -szigoruan 18 felett- meg kimaradt hmm