14
  • irkab1rka
    #14
    Nem kapta meg a százalékát a faszi, Ennyi.

    Stemplar: a hozzád hasonlókat győzte le anno Guttenberg. Szerintem ez menni fog megint :DD

    Halgatyo: nincs olyan, hogy mi. A miniszter hozza a döntést a neki megengedett költségvetés (közbefizetések) erejéig. Ugyanaz van ott is, ot is 2006-ot írnak, és ugyanúgy szidják az éppen aktuális kormányt.
    Amúgy meg 30 milliárd dollár az mondjuk az indiai haderő költségvetéséhez képest már nem is olyan nagy összeg...Amúgy meg ha iskolánként lenne egy, már az egy csoda lenne. Úgy látszik, a japán modell nem mindenkinél működik.
  • GulaSoft
    #13
    Szerintem meg hatalmas ötlet pont a kurbli miatt. Felraksz rá pár könyvet, olvasod a vonaton, ha merül csak kurblizol egy percig és mehet tovább. Winyó nincs benne, tehát sokat nem eszik, nem melegszik, és miért ne lehetne előre telepített oktatóanyagokkal teríteni országspecifikusan, és máris okosabbak lehetnek az emberek!
    Akár olvasást is taníthat multimédiásan, és akkor megnyílna a műveletlen emberek előtt is a világ.
    Én biztos vennék egyet, csak jelenne már meg.
  • noss
    #12
    kéne 100 dolláros iskola meg tanár...
  • stemplar
    #11
    Nagy baromság ez az OLPC, hülye amerikaiak nenm látják, hogy egy laptoptól nem fognak sem jobban élni, sem okosabbak lenni az emberek. Ez körülbelül annyit ér mintha kitennének a Sahara közepén egy ilyen laptoppal és az mondanák, hogy ők mindent megtettek, hogy segítsenek!
    Nagyon igazuk van az indiaiaknak, mikor elállnak a dologtól és ésszerűen hasznos dolgokra fordítják a szűkös pénz keretüket.
  • caprocorno
    #10
    Nnna közben rájöttem mire kell. Kitalálhattam volna előbb is, mielőtt rákérdezek, de ez annyira bizarr volt számomra, hogy rögtön elvetettem, hogy a kurblival müködtetik. Azt gondoltam a kisebb testvér aki még enm tud "gépezni" az majd tekerheti közben a kurblit, és valami kellemes zene szól közben De végülis mire lenne jó ez a gép azon kívül, hogy igényt generáljon a komolyabbbak iránt? Trükkös volt aki kitalálta, csak azt hagyta ki a számításból, hogy mennyit keresnek ott az emberek.
  • caprocorno
    #9
    Biztosan én vagyok tájékozatlan, de az OLPC oldalán mire szolgál a kurbli? Istentelen ronda amúgy, nem csodálom, hogy nem kell Indiának
  • Tibmanus
    #8
    továbbá az nem laptop hanem sima pc... szóval nem érthető a drágaság oka.
  • pemga
    #7
    Itt a link. Az indiai olcsó pc hazai gyártmány, 1GHz proci, 40-es winyó, 128ram; viszont 190eur (kb 240usd) tehát majd kétésfélszer annyi mint az OLPC-s gép. (Igaz ebben van winyó, viszont nincs wifi, kurbli, meg a kép tanulsága alapján egyáltalán nem olyan kompakt a cucc, mint az OLPC)
  • pemga
    #6
    Azt egyébként hozzá kell tenni a dologhoz, hogy india _saját_ 100dolláros laptopot fejleszt és gyárt.
  • halgatyó
    #5
    Mi itt Magyarországon sokmindent más szemszögből itélünk meg, ha pénzt kell költeni. El is vagyunk adósodva derekasan... hogy finoman fogalmazzak.

    Mások, más országokban egy kissé óvatosabbak. Csak annyit költenek, amennyijük van. Számomra ez a hozzáállás sokkal bölcsebbnek tűnik
  • halgatyó
    #4
    Bár ha családonkét vesznek egy ilyen laptopot (vagyis kb 5-6 gyerekre jut egy gép) akkor már nem olyan ijesztő... hmm
  • halgatyó
    #3
    Ezt ettől a Banerjee nevű úrtól kell megkérdezni, nem a cikkírótól. Bár gyanítom, hogy a "komoly állam" alatt a fejlett országokat (pl. Európa nagyobb része) is értheti.

    Ha számolunk, akkor ijesztően nagy számok jönnek ki. Indiában lehet -- hasamra csapok -- 300 millió gyerek. Ha mindegyiknek vesznek egy 100 dolláros laptopot, akkor az 30 milliárd dollár lenne. Nem tudom biztosan, de ez eléggé soknak tűnik.
  • sesquatch
    #2
    nekem meg ez tűnt fel: "az Egyesült Államokon kívül még egyetlen komoly állam sem jelezte..."
    a cikkíró felvilágosítana minket, hogy mitől "komoly" egy állam? Legalább tudjuk, hogy Nigéria "komolytalan"
    Magyarország? Valaki? :-)
  • ZoliJ
    #1
    pedig még lámpának is lehet használni