85
Elveszett és megtalált régi kocsik
  • Desiderata #85
    Elhagyott luxusautók a reptereken

    Akár a méregdrága luxusautóikat is hátrahagyják azok az egykori milliomosok, akik az adósságaik elől menekülve inkább elhagyják Dubajt.

  • Harly18
    #84
    Igen... Azt nem értem, hogy egy rakat alkatrésze még felhazsnálható lenne, de még azt is meg merném kockáztatni, hogy még üzemképes is....De hát vannak országok, ahol ez a selejt kategória. Ennél még az is jobb, ha szétbontják....
  • DJ BP
    #83
    ez a szegény 914-es is
  • Harly18
    #82
  • Harly18
    #81
  • Harly18
    #80

  • Harly18
    #79
  • Harly18
    #78
    Egy pajta mélyén....
  • Harly18
    #77
  • Harly18
    #76
  • Harly18
    #75
  • Harly18
    #74
    Igen, bár amit én szemeltem ki, arról sajnos eltűntették már, de ez legyen a legkisebb gondom :) Sajnos abban az időben fiatalitás miatt sokan eltűntették a karosindexet, sőt még a hátsó ovál ablakot is kivágták és nagyobbat tettek be a helyére. :( Ezt az oldalt ismerem, elég sokat szoktam nézegetni, na meg a hirdetéseket is. Mondjuk már eléggé belelovalltam magamat abba a Bogárba, amit kinéztem, úgyhogy van időm még gyűjtögetni és azon törni a fejem, hogy meggyőzzem. Csak nem adja el addig :)
  • Vlala #73
    Egy oldal Neked

    Ez még karos indexes változat, nem?
  • Harly18
    #72
    Most "közel" vagyok egy ilyen bogár megvételéhez, ami sajnos elég romos állapotban van, ami nem csoda, hisz 57-ig gyártották, igy ki lehet számolni, hogy benne van a korban... Már csak meg kell győzni a tulajt, hogy adja el, ami az egészben talán a legnehezebb lesz :(



    Ez pont beleillik a topicba is, mivel arra a bogárra is úgy leltem rá, mint a korábban betett külföldi képeken lévő bogarakra.....
  • Harly18
    #71
    Ez igaz, és szerintem érnek is ennyit, hisz több mint 40 éves autó és tökéletes állapotban van. Bár a külföldi árakat elnézve ez jóval a magasabb kategóriába esik, mert ennyiért akár lehet egy ovált vagy egy osztott ablakos (legkorábbi) bogarat is venni, amik tökéletes állapotban vannak...Ha lenne ennyim, akkor egy szó nélkül megvenném :( Sajnos én a nagyon őrült kategóriába tartozom :)
  • Vlala #70
    Amerikában meg is adják érte, ott több az őrült (pozitív értelemben), és nincs ekkora "nagyautótakarok" presztízsharc.
  • blackgamer
    #69
    gondolom a veterán státusz is közrejátszik az árban
  • Harly18
    #68
    Ez egy 65-ös bogár, még a fiatalabbak közé tartozik. Teljes restaurálás után, Amerikában $25,000 az ára. Gyönyörű, de az ára....Nálunk ezt a Bogarat 1-1,5 millióért lehetne maximum eladni, annnyira lappang a bogár eladás itthon, annak ellenére, hogy a 67 előttieket nagyon keresik, viszont nagyon kevés van ezekből itthon, amik eladóak...
  • Harly18
    #67
    Igen, nagyon szeretem azokat a műsorokat nézni. Én pl.: egy 50-es évekbeli bogarat szeretnék egyszer megvenni és teljesen restaurálni. Az ember azt hinné, hogy egy ilyen autó, amiből a legtöbb van a világon, viszonylag olcsóak az alkatrészek, pedig nem.....Egy ramaty állapotú 50-60 körüli bogár kb 5-800 000 ft-tól indul és kb a végére az ember 2-3 milliót költhet rá, mire befejezi. És ez csak egy egyszerű bogár. Egy fiatalabb és legelterjettebb bogár esetében (amik 70 körüliek) is minimum 1,5 millió kell. Emiatt sokan állnak be a bogár felújitok közé megfelelő szaktudás nélkül és nagyon nehéz olyan szakembert találni, aki tisztességesen vágzi a munkáját és nem húz le anyagilag a sárga földig.... :(
  • blackgamer
    #66
    igen, pl. egy lerobbant lakást kifest az ember, leparkettáz, megjavítja a vízvezetéket, stb.
    de egy autó teljesen más, ahhoz több hozzáértés kell + műhely
    mondjuk alkatrészeket, akár utángyártottakat vagy használtat biztos találni neten, szóval ez nagy előny a mai világban
    de kevesen kezdenek bele igazán egyedi autó restaurálásába, nekem is nagy álmom, talán majd nyugdíjas éveimre :)
    viszont ezért is sikeresek a Dicovery channel-en futó különböző "készítsünk autót" műsorok, valamennyi hangulatot visszaadnak
  • Harly18
    #65
    Ez a nagy gond, hogy én sem ismerek autószerelőt :( Pedig én nagyon odavagyok a régi kocsikért és csak könnyebb lenne, ha olyan valakire lehetne bizni a felújitást, aki ismerős és nem ver át, s talán az árból is kicsit enged :)
  • blackgamer
    #64
    :) az jó lenne, csak sajnos egy autószerelő haverom sincs én meg nem értek hozzá
    de nekem is fáj a szívem
  • Harly18
    #63
    Esetleg te? :) Nem lenne rossz egy ilyen verda, de nagyon sok az 1,3 millió, bár ez relativ. Rá kéne dobni pár millát és nagyon klassz lehetne....
  • blackgamer
    #62
    ezt a Lotus Elite-et megmenthetné valaki, csak szétrohad azon az udvaron
    mondjuk 1,3 milliót kérnek érte az egyik használtautós oldalon
  • Harly18
    #61
  • Harly18
    #60
  • Harly18
    #59
  • Harly18
    #58
  • SötétBarom
    #57
    Pazdet.. =(
    kabrió.. Néhány százezres ráköltéssel ez maga a megtestesült peace ;D
  • Harly18
    #56
    Mondjuk ezt soha nem értettem, hogy ez miért jó egyeseknek. Bár ezek külföldi képek, de biztos van itthon is jónéhány ilyen sorsra jutott kocsi :(
  • Harly18
    #55
    Az ember azt hinné, hogy a Bogarakat valamennyire megbecsülik....egy fityfenét :(
  • Harly18
    #54
  • Vlala #53
    Szomorú ennyi szépséget veszni hagyva látni.
  • Harly18
    #52
  • Harly18
    #51
  • Harly18
    #50
  • Harly18
    #49
  • Harly18
    #48
  • Harly18
    #47
    Egy jó állapotú 67-es begurítva az árokba :(
  • Harly18
    #46