19
  • Hubi79
    #19
    Aham, tök jó! Legközelebb így veszem fel a telefont, hogy xy vagyok drog üzlettel kapcsolatos gyilkosság miatt ülök, miben segíthetek? Szerinted mekkora esélye van, hogy beszólnak? :)
  • Laslow
    #18
    Hát én nemtom, miért nem úgy megy ez a börtönös dolog, hogy akit lecsuknak, annak muszáj legyen dolgoznia valamit, akkora mértékben, hogy az teljesen fedezze a börtönben töltött idejének költségét (épület, rezsi, felügyelők fizetése, stb). Én biztos így csinálnám.
    Meg egy észrevétel: a napi 200 hívás nagyon sok, tehát egy-egy hívás rövid idejű, könnyen lekezelhető, nem történhetnek túl bonyolult dolgok (pl. tudakozó). Én Internet helpdeskes vagyok, és a napokban volt több fél órás beszélgetésem is. Ilyenekből nehezen jönne össze napi 200. (Mondjuk nem a fél óra az átlag.)
  • Mike
    #17
    ez az érvelés csak olyan szempontból sántít, hogy
    ad 1. nem a szadista rablógyilkost ültetik oda
    ad 2. nem fogja egyhamar megtorolni rajtad, több százas listát meg ki fog végiglátogatni
  • duke
    #16
    Nem rossz taktika a cegek reszerol.Ezek utan aszem sok reklamalo visszafogja majd magat.Mert nem mindegy,hogy a nyugdijas Juliska neninek anyazunk,vagy egy szadista rablogyilkost oktatunk ki arrogans,lekezelo hangnemben.Aki raadasul tudja a nevunket,cimunket.Ugyhogy erdemes higadtan,udvariasan,tisztelet tudoan beszelni az ilyen cegekkel,mert nem lehet tudni ki van a vonal tuloldalan.
  • Mike
    #15
    volt vmi film amiben a csaj pont telefonos ügyfelezett a börtönben, aztán kiengedték, de a faluban utálták, melózott vmi vendéglőben, de megfulladt a folyóban. szomorú film volt :(
  • Mike
    #14
    a sok warezoló legalább vmennyire gépközelben marad, és nem zacskót ragaszt
  • pemga
    #13
    Elképzelem, ahogy Mr. Sebhelyes bemegy egy bankba:
    - Kezicsókolom a hotlány álláshirdetésre jelentkeznék.
    Aktuális HR megvetően végigméri:
    - Sajnálom, de épp nincs üresedés.
    Elővesz egy fegyvernek látszó pisztolyt.
    - Nem is ide gondoltam, lenne szíves megnyomni azt a piros gombot az asztal alatt?
  • pemga
    #12
    Arról nem is szólva, hogy nincs szállás, rezsi illetve kajaköltség. Nem kell kiutazniuk a világ végére csak azért mert ott olcsóbb az irodabérlet, stb. Sőt, megkockáztatom, a napi 8 órát is betartják :P.
  • joofiu17
    #11
    Hat akkor megyek olaszorszagba s bezaratom magam 10 evre s mikor kijovok milliomos leszek...
  • arty
    #10
    LOL
  • Mice
    #9
    5 :))
    8 :))))

    "és munka közben igazán megtanulhatják elfojtani a dühüket, a bennük lévő agressziót és fejleszthetik az akaratukat."
    vagy még nagyobb állatok lesznek :)

    valakinek az aláírásában volt itt az sg-n - ma láttam:

    "Az úriember az a vadállat, aki valameddig tud várni!" :)
  • lyzu
    #8
    szoval havi kb 120.000ft-t keresnek és még kiadásaik sincsenek, mer a szállás + kaja ingyen van :))
    szoval aki 20évet kapott 30milkóval fog kijönni a sittről :))
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Azok betörnek, mert megélhetési bűnözők lesznek, aztán őket is lesittelik és végre melózhatnak kosztkvártélyért, ami jobb mint a semmi.
  • Visor
    #6
    Na. Rövidesen majd a Kozma utcai sittesek fognak adni online ill. telefonos eligazítást.

    De mi lesz a helpdeskekkel, akiktől elveszik a sittesek a melót?
  • adamekp
    #5
    -Jó napot kívánok, telefonos ügyfélszolgálat.
    -Üdvözlöm, Don Maffioso vagyok. Az érdekelne, hogy egy bizonyos Fabio Fabio hová rejtette kincseit.
    -Kis türelmét kérem, kapcsolom a témában illetékes kollégát.
    ...
    -Jó napot, Fabio Fabio.
    -Üdvözlöm, szeretném megtudni, hová lett elrejtve a táska.
    -A 42-es dokkba.
    -Köszönöm szépen.
    -Örülök, hogy segíthettem.

    A filmben szereplő összes tárgy, személy és állat kitalált, senkin sem végeztek kísérleteket.
  • echo
    #4
    Na ez zseni! Hatalmas ötlet!
    Lehet eleve az internet által sokkal könnyebb lesz a vissza illeszkedésük?
  • irkab1rka
    #3
    LOL, tehát a maffiának mostantól van saját hot-line-ja..

  • mcganyol
    #2
    egyébként az a 20-25 euró havi 20 munkanappal számolva 400-500 euró, ami ugye cca. 120.000 forintocskának felel meg. nálunk a normál helpdeskesek sem keresnek többet :) (persze a szakmai helpdeskesek jóval többet, de gondolom ezek a sitten nem pl. Oracle guruk)