361
  • Sámson
    #161
    Ez a topic hemzsegni fog az
    -antiszemita
    -erőbálványozó
    -nemisúgyvanazahogygondoljátokozó
    -szépazéletarabéknálmertrendvan(?)ozó
    és
    -kisebbségrendűségtőlvezéreltdögöljönmegazUSAzó
    hozzászólásoktól
  • Komolytalan
    #160
    "Ertelmezni is tudod amit olvasol? A beidezett szoveg az indexrol van."
    Miért nem rögtön az NBC-től? Az direktben libsi média, nem csak álcázva, mint az index.
  • szivar
    #159
    "Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne. - Mahatma Gandhi"

    És ez áll Izráél népére is. A vallás nevében elkövetett tettek nem mentesítenek a vallás alaptörvényeitől. Mivel mind a mohamedán, mind a keresztény, mindpedig a zsidó hit ugyanazon Istent tartja a világ megteremtőjének, és ugyanazon törvényeket kapta kézhez, akkor meg mi a kócos tövű, ujjnyi vastag erekkel tarkított rücskös lóhímtagért nem tartják be ezeket?

    Talán nem hogy egyesek luxusban szeretnének élni és még dolgozni sem akarnak ezért? Biztosan nem ez lehet az oka...
  • Komolytalan
    #158
    Ja, a Bejruti nemzetközi repülőtér eszembe se jutott. Gondolom a MALÉV is a Hezbollahé, azért törölte a Bejruti járatait, nem azért mert nincs hová leszállnia.
  • Komolytalan
    #157
    "Nem a libanoni hadsereget lovik, hanem a Hezbollah-ot, amely szinten Libanonban van."
    Kb a 3. nap már libanoni katonai létesítményeket is támadtak, plusz erőművek, utak, mobil átjátszó tornyok. Ezekre elég necces lenne ráfogni, hogy a Hezbollah tulajdonai.
  • Komolytalan
    #156
    Nem tom ezt miért nekem címezted. Én tudom, látom, hogy Izrael gyakorlatilag az USA keze a közel keleten. Nyíltan nem akarnak beavatkozni, mert már így is utálja mindenki őkeg mint a sz.rt, így csak hadianyaggal látják el Izraelt, meg ENSZ BT-ben torpedóznak meg mindenkit, aki azt mondaná, hogy 2 sz.ros zsidóért nem kéne egy országot sz.rrálőni (pl Franciák ezen az állásponton vannak jelenleg).
  • Csepesz
    #155
    Így van minden nemzetiség éljen a saját kultúrájában!! A cigányok pl indiába!:D
  • Komolytalan
    #154
    Itt meg megkéselnek az aluljáróban, és téged ítélnek el hogy minek kötöttél bele 10 cigóba. Hát tudod mit? Inkább arab törvények, ha az kell ahhoz hogy rend legyen.
  • Csepesz
    #153
    Hányni tudnék ezektől a cionista zsidóktól!! Mivel különbek minta nácik?? Oda telepedtek egty meglévő országba nem törődve az ott lakókkal törvénytelenül létre hoztak egy államot amiben kisebbségben voltak aztán az ős lakosokat kitelepítették pontosabban koncentrációs táborba zárták ahol a még a napi víz fogyasztást is szabályozzák! ' Palesztínre napi alig 2 lter víz jut míg egy izraeli napi vízfogyasztása 2x ese az európainak! Ezek után csodálkoznak hogy az arabok lázadnak meg terrorizálnak??Mindenki ezt tenné! Egyébként a moszab is egy terror csoprot volt(ma is az) csak éppen zsidó és ők kezdtek a két világ háború között robbantgatni és ezeket ismeri el a világ??? Persze mert Hitler sikeresen mártírt csinált a zsidókból amerika meg hatalmat adott nekik.....
  • Komolytalan
    #152
    Beszéltél már valaha muzulmán nővel, esetleg olyannal aki már járt Európában is? Az igazság az, hogy nemcsak hogy meg vannak elégedve a helyzetükkel, de baromira nem cserélnének az Európai nőkkel, mivel sokkal több tiszteletet és kényeztetést kapnak, mint az Európai társaik. Meg persze be is kell tartani szabályokat, nem kifizetődő pl félrekefélni - hát ilyen az élet, ilyenek a helyi törvények, ott még szent dolog a család (a szó szoros értelmében). Viszont pl Egyiptomban járhatnak egyetemre a nők is meg a strandon fürdőruciban napoznak/pancsiznak. Az igaz hogy más kultura mint a miénk, soha nem is lesznek olyanok mint mi, de ez nem ok arra, hogy megtámadjuk őket, vagy hogy a saját kulturánkat rájuk kényszerítsük. Még a demokráciát se lehet senkire se rá kényszeríteni kívülről, mert az ugyanolyan, mint mikor minket 45-ben felszabadítottak a ruszkik.
  • Komolytalan
    #151
    Bazz, ez olyan védekezés, hogy ha kiszúrom a szemed érezd magad jól, mert nem vágtam szét a fejed baltával. Az se jogos ha "csak" egy iskolát rombolnak le úgy, hogy semmi értelme, meg az se ha egy egész kerületet.
  • Tompika007
    #150
    Majd addig lövik egymást amíg el nem pusztítanak mindent aztán majd mint a kisgyerekek elgondolkoznak ezon hogy mit tettek
  • Tothenkopf
    #149
    http://www.porkolt.com/other/israel/bomb/kill/innocent/civil/beirut/war/israel-bombing-beirut-and-killing-lot-of-innocent-civils-3778.html

    kommentár nélkül
  • Mike
    #148
    a másik fél is civileket lövi
    szal enenk sosem lesz így vége
  • Mike
    #147
    miért kell egy várost bombázni? megáll az eszem

    másrészről szvsz a szélsőségeseikkel maguknak a muzulmánoknak kell elbánniuk
    illetve valahogy rendezni kéne ezt az egész helyzetet, amit 1947-ben sikerült létrehozni, mert azért az sem normális, hogy a palesztinok még mindig menekülttáborokban laknak

    (persze lehet, hogy ez az egész baromság, és nem vagyok képben - ez könnynen megeshet)
  • Champ
    #146
    És szerinted a civilek erről tehetnek? Izrael egy szó nélkül elkezdte őket bombázni. Szarik ő rá, hogy az ENSZ kiket nevez gyáváknak, vagy ki követ el háborús bűnöket valójában.
  • Champ
    #145
    Örményekre gondolsz?
  • seaedge
    #144
    "Gyávának nevezte az ENSZ-főtitkár helyettese a Hezbollah libanoni síita szervezetet, amiért fegyveresei a libanoni civil lakosok közé vegyülnek, és ezzel százak halálát okozták. Jan Egeland, az ENSZ-főtitkár emberiességi ügyekben illetékes helyettese a ciprusi Lárnakában beszélt erről hétfő éjjel, ahová Libanoni szemleútjáról érkezett, és ahonnan Izraelbe utazott tovább."

    Ertelmezni is tudod amit olvasol? A beidezett szoveg az indexrol van.
  • Inquisitor
    #143
    Érsd már meg, a Hezbollah a határról, határon lövi Izraelt, de a lebombázott városok NEM a határon vannak, így nem is ott bombáznak ahol a Hezbollah van. Civil lakóterületeket bombáznak porrá. Érted vagy csináltassak belőle egészestés Disney filmet?
  • asdasd22
    #142
    Gyerekek..
    A győztes a végén megmondja, hogy kinek, kiknek volt igaza. Lásd Irak, szépen Száddám bácsit bíróságelé rekják, és szépen elítélik. Szépen hivatalosan. És az egész világ elfogajda majd a döntést. Ha nem most, majd 20,200 év mulva már biztosan mindenki a "hivatalos" véleményen lesz.

    A győztesnek mindig igaza van.
  • seaedge
    #141
    "És? Én arról beszélek, hogy egy szuverén önálló államot, Libanont betámadta az Izraeli hadsereg, de e "béke" érdekében a Libanoni hadsereg nem vetett be légvédelmet, nem intézet ellen csapást. A Hezbollah meg persze, hogy Libanonból támad, mert nem fogod elhinni, de az a szomszédos ország Izraellel."

    Nem a libanoni hadsereget lovik, hanem a Hezbollah-ot, amely szinten Libanonban van.
  • Cruzifix
    #140
    Komolytalan:
    Figyelj, az USA elfoglalt 2 Országot, mert náluk leromboltak 2 házat... Azt kurvára jogosnak gondolta a fél világ.
    Most Israel 2 katonáját elfogták és elrabolták. Egy országban tartják őket fogva, ahol a kormány nyiltan támogatja a terror szervezetet... szerinted mi lesz?
    És akkor vedd figyelembe a Csecseny kérdésben felmerült orosz-amerikai megegyezést is :)
  • DonRudi
    #139
    Zolik,

    Milyen alapon várunk el a araboktól bármilyen demokratikus magatartásformát?

    1918-ig az egész arab világ az ottomán birodalom gyarmata volt. A két vh. között szintén félgyarmati státusú Angol ill. Francia mandátumterület. A II. vh után mint a szuperhatalmak ütközőterülete vagy kommunista vagy még annál is rosszabb katonai rezsimek jöttek létre.

    Ugyan honnan a csudából tudnák, hogyan kell demokratikusan viselkedni? Ezt még idehaza Mo.on mi is még csak messziről ugatjuk!

    Persze lenne kitőltanulniuk. Ott van az emberi jogok élharcosa az USA.
    Nézzük csak Guantanamót, az iraki háborút.
    Szerinted ezeket nézve kedvet kapnak a demokráciához igaz??

    Az hogy a sária alapján ítélkeznek - na és?!

    Mennyivel rosszabb az mint mondjuk au USA, ahol évente sok tucat embert végetnek ki sokszor különös kegyetlenséggel (pl. villamosszék).

    India is jó példa. Azon senki nem ütközik meg hogy bár a világ legnagyobb demokráciája, de a kasztrendszer még mindig napi realitás.
    Ott pl. egy asszony ha megözvegyül akkor vívja ki a közösség csodalátát ha élve elégeti magát a férje ravatalán. Más közösségekben a halottakat a madarakkal etetik fel.
    A sária ehzekhez képest teljesen európai.

  • Ronny
    #138
    nem értem miért akarod a dolgokat összemosni.
  • Inquisitor
    #137
    Ha tudnának rakétát kilőni Iránból, Szíriából, akkor onnan (is) lőne a Hezbollah. De onnan nem tudnak ...
  • Inquisitor
    #136
    És? Én arról beszélek, hogy egy szuverén önálló államot, Libanont betámadta az Izraeli hadsereg, de e "béke" érdekében a Libanoni hadsereg nem vetett be légvédelmet, nem intézet ellen csapást. A Hezbollah meg persze, hogy Libanonból támad, mert nem fogod elhinni, de az a szomszédos ország Izraellel. De a Hezbollah NEM a Libanoni Unatkozó Terroristák szövetsége! Olvassál már híreket!
  • Inquisitor
    #135
    Gondolom ebből végeztél a teológián.
    Az véletlen sem gáz, hogy azért a muzulmán területek jelentős részén nem tesznek ilyesmit. Törökországban se. Az gondolom nem számít, hogy a 7 féle törvénymagyarázó iskolából pont a 2 legerőszakosabbhoz tartozó példákat ragadtál ki.
  • seaedge
    #134
    "Én vagyok szelektív? Mi köze a Hezbollahnak a Libanoni hadsereggel te sötétség avatarja?"

    Szerinted honnan inditja a raketait a Hezbollah Izraelre? Csak nem Libanonbol?
  • Inquisitor
    #133
    Akkor én selejtes vagyok, nekem ugyan annyira fájó, ha valaki ázsiában belefullad egy árvizbe, mintha franciaországban hőgutát kap, felrobbantják a terroristák vagy valaki fejbebombázza ebéd közben Libanonban. Néha olyan érzésem támad, hogy én is ember vagyok, vagy mi.
  • Esrohnoil
    #132
    Imádom az ilyen "Nem az én problémám" alakokat. :D
    Csak annyit mondok, h. még nem...
  • Inquisitor
    #131
    "megoldás meg az lenne ha Jézus visszatérne és isteni erejével békére intené a népeket."
    Jah, csak csinálni meg gondolkodni ne kelljen semmit.
  • Psyho06
    #130
    Sajnos az emberiség egyre "civilizáltabb" lesz annál szemetebb és undorító megoldásokat fog alkalmazni,semmilyen szövetség nem fog békét teremteni csak háborút.És engem addig nem érdekel hogy halomra lövik egymást ameddig itt nálunk béke van,elvagyok én a magam bajaival is.
  • Unreal1942
    #129
    Ott legalább rend van. A tolvajt ugyan úgy elitélik és kegyetlenűl bűnhödik. Itt semmi. Kirabolnak simán és semmi retorzió. Még akkor se ha elkapják...
  • szurka
    #128
    Izraelnek az USAban lenne a helye, sokkal békésebb lenne a világ, az arabok meg ellennének ott magukban
  • Inquisitor
    #127
    Én vagyok szelektív? Mi köze a Hezbollahnak a Libanoni hadsereggel te sötétség avatarja?
  • Unreal1942
    #126
    Itt lenne az ideje, hogy az emberek észervegyék. Izrael (nem a zsidó nép) túllőtt a célon. És csak közös nemzetközi összefogással lehetne őket észheztéríteni.
    Nagyon sokat enged meg magának és nagyon nagy hatalom birtokosa. Ezzel visszaél.
    Azt hiszik, hogy nekik mindent lehet a világ meg tűri.
    Semmi probléma nem lenne ha nem jöttek volna létre abban a térségben Izrael. Annyi szép hely van még a világon. Biztos van valami nagy lakatlan sziget ahol letelepedhetnének és a világ egy jelentős szelete megbékélne.
  • Esrohnoil
    #125
    Az a baj veled is, meg "szurka"-val is, h. mindig az egyik oldalra álltok...
    Amíg vannak ilyen emberek, mindig lesz háború.
  • zolik
    #124
    ja igen, ha megcsalja a faszit a felesége és kiderül azt a saját apja nyírja ki mindenki előtt. és még tapsolnak is hozzá. gogo arabok!
  • Inquisitor
    #123
    Basszus, a Hezbollah Izraelt lövi a déli határról, amit meg Izrael bombáz, az bent van a francban Libanon közepén, és elmondanám, hogy a Hezbollah NEM áll ki szemtől szemben Rambo módra, vállán egy szál RPG-vel az Izraeli légierő ellen.
  • Esrohnoil
    #122
    "Nem Kvékezel kicsit sokat mostanában?;)"
    :D
    Nem. :)
    A másik megoldás meg az lenne ha Jézus visszatérne és isteni erejével békére intené a népeket.
    Mást nem tudok ami gyorsan véget vetne az egésznek...