131
kerteszkedes_fejlec.jpg
  • Random work
    #51
    Kösz a választ majd felteszek egy "ilyen volt ilyen lett" képet csak, hogy érzékelhető legyne a probléma.

    Akitől vettük a házat az egészen addig nyírta a füvet amíg alá nem írtuk az előszerződést. Azután hagyta sorsára az első alkalommal 30-35 centis fű fogadott minket. Ezt sikerült lenyírni, de az építkezés és a meleg nyár újra hazavágta. Nem laktunk kint így nem is tudtuk locsolni se.
    Még egy hétig várható, hogy melósok fognak mozogni a házban és körülötte addig nem is akarunk semmi komoly munkálatot a kertben végezni.
  • Gerzson
    #50
    nekem is tetszik :) illik a kék háttérhez, köszönet érte RIZLA-nak!
  • Punker
    #49
    jó lett a banner
  • Haamtahk
    #48
    Hello R. w.
    Szerintem jól kezdtétek, mármint a takarítással. Továbbá a kiégett és kitaposott részeken a földet felásózni, kapálni ha vegyszertől égett ki kicserélni a földet kb. 8-10cm mélyen. Jó minőségű fűmaggal szórjátok be, ne felejtsétek a trágyázást, csak ne vigyétek túlzásba se. A fűnek a legjobb ha 7. a ph értéke a földnek. Na és a locsolás reggel, este. A legjobb megoldás az automata locsoló berendezés telepítése.
  • ReTeK
    #47
    nállunk is mindíg szétfagy a füge bokor hiába a ritkítás nekünk ebből sohasem lesz fa mert sűrűn vannak tartós fagyok, -10 fokot egyszer kibírta pár ág aztán köv. évben azoknak is annyi lett
  • Gerzson
    #46
    Még a kilencvenes évek közepe fele több kertészet is dobott be hozzánk katalógusokat.
    Majd valahogy elmaradoztak. Most a neten újra felkerestem a Bakker, Sieberz, Starkl weblapjait, ahol lehet rendelni katalógust.
    Ajánlom mindenkinek mert szép képek és hasznos infók vannak benne.
    Egy-két régi prospektusról fotó



    Bakker katalógus megrendelése
    Sieberz katalógus megrendelése
    Starkl katalógus megrendelése

    Ha ismertek még ilyen ismertetőt küldő céget, kérlek szóljatok!
  • Gerzson
    #45
    Budapesten nincsenek nagy kertek, sőt örül az ember ha egyáltalán családiházban lakhat, ezért ennek a kis kertnek (kis túlzással) minden fűszálát ismerem és próbálom rendben tartani.
    De tudom miről beszélsz, mert van egy 300 négyszögöles telkünk ahol nekem is a fél napom rámegy a fűnyírásra + utána spricnit ide-oda tologatni, hogy ne égjen teljesen ki a fű + gyümölcsfák + ősszel a 3 óriás diófa leveleinek eltűntetése + stb.
    már nekem is púp a hátamon sokszor, főleg hogy ritkán vagyok ott szóval munkám gyümölcsét se sokat élvezem
  • Random work
    #44
    Jó lenne ha megtartanád magadnak a szellemes poénokat és elhúznál innen.
  • Gabesz amd64
    #43
    en most kertesz vagyok Londonban :)
  • Met
    #42
    Hát a kitaposott, kiégettel már semmit nem lehet.
    Szórjátok be fűmaggal mindenhol.
  • Random work
    #40
    A mi kertünk füves volt egészen a lakásátalakításig most inkább sziklakert mert különböző helyeken beton és habarcs van beleszáradva és taposva a gyepbe plusz ahol nem ott ki van taposva vagy kiégett.

    Valakinek van valami tanácsa, hogy milyen módszerrel lehetne életre kelteni azt a szép zöld gyepet? :)
    Eddig annyit tettünk, hogy a törmeléket és szemetet megpróbáltuk összeszedni valamit esténként belocsoljuk a gázos részeket.
  • EaT
    #38
    ritkítást idén elkezdtem, hátha sikerül a maradék ágaknak megerősödniük..
  • Met
    #37
    Arra a munkára amit nem szeretsz érdemes lenne akkor hívni valakit. A kertészeti egyetemen biztos találsz valakit aki viszonylag olcsón elvállalja, tudod ők még fiatalok és lelkesek ;)
    Esetleg érdemes lenne lecserélni a növényeket valami "igénytelenebbre"
  • EaT
    #36
    kint él a földben, nyugati, délnyugati oldalon, kap elég sok napot, az nem lehet gond. több mint 10 éves, de eddig egyszer sem sikerült az ágainak áttelelnie, örök fiatal :)
    falevéllel próbáltuk már beborítani télire, kukorica csuhával, rongyal, fóliával, stb.. de mindig ugyan az lett belőle..
  • Punker
    #35
    akkora terület már munka és nem hobbi.
  • immovable
    #34
    Sajna nem adhatom el családi örökség, ráadásul egy telken van a házzal, tehát marad vele a munka, a fűnyírás még haggyán mert az szép, csak az a kert bazi fárasztó!
    Csak sokan mondják miért nem szeretek kertészkedni, mert az olyan jó, meg nyugtató, stb,... jah erre azt szoktam mondani, hogy 100 négyzetméter az ok, de nekem annyit kell vele güriznem mint egy született parasztnak. Itt a paraszt szót tessék nem félre érteni. Tehát, az elején kérték, hogy osszuk meg élményeinket, na megosztottam. A lényeg: nem vagyok kertészkedés esküdt ellensége csak nekem inkább teher mint kikapcsolódás!
  • Met
    #33
    Hát erre csak azt tudom mondani (mindenféle rossz szándék nélkül), hogy ha gond a gyümölcsös el kell adni vagy bérbeadni.
    Ha unod a fűnyírást betonozzál

  • immovable
    #32
    Ha lenne 5000 négyzetméter gyümölcsösöd mint nekem (rám maradt)amit havonta kell kaszálni, majd permetezni, metszeni, gyümölcsöt szüretelni, kerítéssel bekeríteni,
    plussz van mellé a házunk előtt egy kb 500-750 négyzetméteres pázsitos, fenyőkkel beültetett "park" amit hetente nyírnom kell, ami nyírásonként 5-6 óra (szegély-nyírás, sövény-nyírás, fűnyírás, locsolás, esetlegesen permetezése), akkor lehet nem lennél ennyire kertbarát! De irigyellek amiért szivesen babuzsgatod a növényeket, én sajna ennyire nem tudom mert akkor főállásban kéne csinálnom!
  • Met
    #31
    Kaktuszok? Valami nagyobb cserépbe vagy ládába tedd, hogy télen be tudd vinni sötét hűvös helyre őket.
  • Sephi
    #30
    En mindig mondtam asszonynak hogy utalok fuvet nyirni mert szeretem a termeszetet. Altalaban egy eros pofonnal elintezte az ugyet :D
  • Punker
    #29
    amíg alacsony be lehet takarni, érdemes amúgy ritkítani hogy a fő ágak erősödjenek, nekünk már 3-4 méteres volt aztán télen full szétfagyott úgyhogy most megint csak kb 1 méteres :(
  • Killgore
    #28
    Hali!
    Nekem a fügefám kint van a kertben, szabadföldben, bírja a téli -15 fokot is. Javaslom, hogy tápsózd ezerrel.
  • j4n3k
    #27
    nekem is vannak kint a hára kaasztva pár muskátli, mind megszáradt, és még a tartó is megolvadt, és majdnem mind leszakadt :(
  • Magnumrolcsi
    #26
    *nagyon
  • Magnumrolcsi
    #25
    Én se negyon, de ezzel...... :D

  • gameplusz
    #24
  • gameplusz
    #23
    Az ürgék szeretnek ilyenekkel szórakozni, nagyanyámnál anno volt valami hasonló.
    Ha nincs a környéken túrásnyom, akkor lehet kiégtek, vagy etnikum, vagy lerágták a csigák.
  • xy21
    #22
    Kendertermesztés a legjobb.Szép növény,hasznos, jövedelmező is:D
  • Királylány
    #21
    déli oldalon érdemes tartani (nem 12kor;)
    ha ki van ültetve, télre be kell takarni, merta -10 fok alatt a föld feletti hajtásrendszer elfagyhat
    ha még fiatal a növény, az ágait a talajra le kell húzni, és földdel betakarni
    tavasszal fokozatosan kell kicsomagolni
    érdemes tavasszal megmetszeni
  • Gerzson
    #20
    szép lehet, én Hajnalka virágot futtatok, már vagy másfél méter, reggel kinyílik, ha süt rá a nap becsukódik a szirma

    a kép csak illusztráció :)
  • Királylány
    #19
    hol lakik?
    (kint/bent)/(földben/edényben)
  • mila69en
    #18
    enyébe nem
  • EaT
    #17
    fügével nem tudjátok mit lehet télen csinálni?
    évről évre kiszáradnak az ágai, és a földtől kezd el hajtani, így nem túl hatékony..
  • EaT
    #16
    nálunk a kutyám játszott velük, azért tüntek el :)
  • Királylány
    #15
    ültettem cseresznyepaprikát is cserépbe
  • Királylány
    #14
    klasszul néz ki, olyan mint egy lugas
    az erkély korlátján, kb. másfél méter széles
  • Punker
    #13
    mini dzsungel? :)
  • Királylány
    #12
    már több, mint 3 méteresre megnőttek
  • Punker
    #11
    kicsiben kezdeni egyszerűbb :)
  • Királylány
    #10
    nekem balkonládában futóbabjaim vannak