98
  • Pestaa
    #98
    OFF
    „van kékhalált okozó hálózativezérlő-pl tiltani próbálom jön a BSOD...”
    inkább a BSOD jöjjön, mint a BSA :)
  • asysoft
    #97
    3-at próbáltam, ebből 2 az akkori legújabb volt, 1 meg a gyári. Azóta IDE driver nincs fent, nekem nincs gondom így, hálókártyát meg nem tiltogatom:)
  • dez
    #96
    Több verzió is elérhető, próbáld ki őket. Nekem most nincs vele gondom (NF4).
  • asysoft
    #95
    Hm, neked nem volt gondod az IDE résszel? Driver fent van, 2 perccel lassabban bootol a gép. Havernak ha nincs fent, kékhalál lesz ha az optikai meghajtóhoz nyúl. (Nekem ilyen szerencsére nincs, helyette viszont van kékhalált okozó hálózativezérlő-pl tiltani próbálom jön a BSOD...) Valószínű csak szoftveresek a gondok, de ez sztem nem normális...
  • Inquisitor
    #94
    "és mennyi ott az a64/3000+? 12ezer? ;)"
    Anniyra nem esett le, de tudtommal jövőhéten az AM2 3000+ dobozos 13.000+áfa lesz.
  • Inquisitor
    #93
    "hol 18k a 3ghz p4?"

    Új AMD és Intel árak az AKIBA-n ...


    Utolsó képen az egymagos P4 árát tessék megnézni!!! A jen kb. 1.8-1.9Ft mostanság, tessék számolni.
  • Inquisitor
    #92
    Érdekes, mert külön "ATI patchet" a Hagemoniához láttam utoljára, viszont mindkét videokártyához jönnek ki a patchek, amikben jellemzően van vagy száz hibajavítás.
    Másrészt ha patchel orvosolható valami egy játéknál, akkor a játék van elszabva, nem a vas és nem is a driver.
  • Inquisitor
    #91
    A 930-as kétmagos dobozos P4 most 45.000, és 25.000-ért nem 3000+, hanem 3500+ procit kapsz, de mindez csak azért, mert nem ért ide az áresés.
  • Randal
    #90
    rosszul fejeztem ki magam. vannak olyan játékok amihez ati patch kell különben nem fut rendesen.
  • Yv@n
    #89
    Én gamer vagyok, de Én sem :)
  • sgbo
    #88
    Abit alaplabok hol? a gépembe pl. él és virul az abit alaplap.

    Amúgy tényleg igaz. Egyre nagyobb pénzek/háttér kell a fejlesztésekhez, ennek egyenes következménye ez.
  • Soundmaker
    #87
    Én nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem olybá tűnik hogy a '90-es évektől rohamosan csökken az IT fejlesztő é gyártó cégek száma.. A nagy hal megeszi a kicsit alapon...

    Kissé nyugatlanít, de ez van... (hol vannak már az ABIT alaplapok, Seagate - Quantum vinyók, stb..)

    Jó ez hogy lassan csak 2 cég viszi majd a piacot? Konszolidálódik a versenyhelyzet -> nőnek majd az árak.. lassul a fejlődés...

    Ne nekem legyen igazam... Amúgy meg hajrá AMD-ATI remélem csak jó ül ki ebből...
  • Athlon64
    #86
    "Atinál én csak azt nem szerettem(haveromnak van), hogy jópár játékhoz külön Atihoz való patch kell különben nem indul."

    Ne már!?
    Tényleg van olyan játék ami Ati esetén csak patch-el indúl el?
    Hát nem vagyok nagy gamer, de én még nem találkoztam ilyennel!
  • Randal
    #85
    Ez szerintem is hülyeség.
    A legjobb dolog az volt mikor felraktam egy tweak progit és egy új drivert, na onnantól kezdve már nem bírtam húzni a kártyát, mert nem aktív a csúszka...
    Ehhez képest az ATi kártyákhoz mek milliószámra jelenik meg a módosított driver.

    Atinál én csak azt nem szerettem(haveromnak van), hogy jópár játékhoz külön Atihoz való patch kell különben nem indul.
  • gameplusz
    #84
    AMD és Nvidia eddig nálam korrektül futott, remélem ezután sem lesz gebasz. Egyébként messze a legjobb lapok mapaság az nforce-os lapkakészltűek, magára talált az Nvidia, reméljük ez a felvásárlás gyorsan lezajlik és talán jól jövünk ki az egészből.
  • Mice
    #83
    gondolom az ati részleg költségvetésébe
  • Mice
    #82
    aszem azt valahol a 30.82 után és a 45.43 előtt vették ki belőle:S máig sem értem miért
    bezzeg a hülye gyengébb mx400 még mind a mai napig benne van...

    attól még a kérdés amúgy még mindig adott a gt-s kölyöknél, hogy mi a fene baja van a driverrel
    a gt még jóideig nem lesz discontinued product...
  • Mice
    #81
    mi az, hogy "adott driver"?? te mindig mindent gyári cd-ről telepítesz?

    amúgy meg mi bajod vele? annyi van belőle, hogy dunát lehet vele rekeszteni-->kizárt, hogy ne találj egy normálisat

    finomhangolni a gpu tempót meg sosem csak driverrel hanem tweakprogikkal szokás

    persze azért egy atitraytools tudású nv tweaker progit még én sem találtam:(
  • Sanyix
    #80
    Hát ha gyorsabb ménem ilyen procikat csinálnak?
    Jahogy akkor az nem x86 mi?
  • Mice
    #79
    19656
  • Mice
    #78
    hát én meg nagyon sajnálnám ha nem bezárná a chipset részlegét. a gém és a munka nforce2esemet is nagyon szerettem. nem is volt vele soha semmi nyavaja
  • Mice
    #77
    egyes. nem mind...
  • dez
    #76
    Ez már ma is elérhető, lásd pl. gpgpu.org...
    (Csak nem a "prociját", hanem az eredetileg a shader programokat futtató egységeket.)
  • grebber
    #75
    Mostmajd bekövetketik az ami nagyon jó lenne hogy a VGA prociját használná a gép számitásra is ugyanis köztudott hogy az sokkal gyosabb mint egy sima cpu! :D
  • arty
    #74
    hol 18k a 3ghz p4? és mennyi ott az a64/3000+? 12ezer? ;)

    próbából bluefish.hu:
    Processzor Intel Pentium P4 630 3,0 GHz (EM64T,Prescott,200,2048K,LGA775) - bruttó 43700 Ft,- (ez elég vicc, lévén a kétmagos ebből 50k)

    ugyanez AMD-ben (s939/3000+) - 25200ft ...

    asszem az olcsó intel procikra még várni kell ugy 6-8 évet ;)
  • Omegared
    #73
    "De emellet az is érdekelne, hogy ki zsebében landol ez a r***dt sok pénz!?? :)"

    Az Ati részvényeseinél. Lol volt a kérdés.
  • mezeimodell
    #72
    Támadunk, támadunk...
  • Caro
    #71
    Szerintem a HTPC nem fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket, de persze a gyártók erőltetni fogják.
    Meglátjuk.
  • arty
    #70
    reméljük megerősödnek, s lesz IGAZI konkurrenciája az intelnek! mondjuk 50-50% piaci rész mellett már nehezebben nyomná át a sz*rjait az intel VAGY akár az AMD is! tehát mi csak jól járnánk ...
  • maestro85
    #69
    Intel csak lekapja a polcrol az Nvidiat csak az AMD lépése miatt? LoL
    A VIA felvásárlására visszatérve pedig, legjobb emlékeimhez képest a VIA hatalmasabb cég mint az ATI. De azé poén olvasgatni a viccesebbnél viccesebb feltevéseket. Én legvalószínűbbnek inkább azt tartom, hogy az AMD folytatja a vásáárlást majd, ha nagyon bejön neki az üzlet. Mert ezzel a frankó integraltt multimedias platform tervcekkel nagyon HTPC szagú az egész, és szerintem is ebben van a jövő. Mindenki egy gépet akar majd a nappaliba amivel kb 3 monitoron egyszere jatszik a gyerek, netezik anyuka, apuka meg focitVB-t nez. Ehhez pedig más nemsok cég kell, hogy teljes legyen egy HTPC támogatás. H azt nézzük hogy üzleti kapcsolatokkal elintézik a amaradékot akkor már kész is. És akkor robbanthat majd az AMD-ATI szerintem. De azétr kiváncsi vagyok mit szoltok a víziómhoz. Egyébként ha jol emlékszem az AMD oldalon mar par honappal ezelott jelent meg HTPC.
    Szerintem....
  • maestro85
    #68
    MIért lenne AMD videókari? Ez olyaqn kb, mint amikor a GM felvásárolta a daewoo-t vagy tudja a görcs hogy írjak, lett belole shevrolet, de tudtommal távolkeleten még mindig daewoo. GM tulajdonába tartozik egy csomó autógyár, és nem GM néven futnak, sőt nagyon nagy százalékban teljesen függetlenül működnek. Azért ez vices felvetés volt.
  • Athlon64
    #67
    Hát nem tudom, hogy az Ati felvásárlásának mi értelme, de lehet, hogy stratégiailag előnyös és így ugrásszerűen megnő az AMD piaci részesedése.

    De emellet az is érdekelne, hogy ki zsebében landol ez a r***dt sok pénz!?? :)
  • Gabesz amd64
    #66
    hat ez az AMD nem normalis :(
    ennek meg lesznek kovetkezmenyei :(
  • RoliSoft
    #65
    most pedig az Intel-en a sor, hogy megvásárolja az nVidia-t
  • Sanyix
    #64
    Hát nézőpont kérdése, hogy jobban teljesítenek-e az nvidia kártyák. Ugye az fx korában nagyon nem így volt. És most elvileg úgy van, hogy a mostani ati kártyáknál a sederekre gyúrtak rá, és a mai játékoknál még nem jön ki ennek az előnye, de aszondják, nemsokára ez meg fog változni.
  • Sanyix
    #63
    Hát ja meg előtte jópár évig volt socketA, és ennyi miközben az intel már 4 foglalaton túl volt :)
  • Randal
    #62
    Pl. én:)
    Mi mást csináljak? a jelenlegi Gf2 ti200-asomhoz találok jobbat?:)

    Mikor utoljára néztem a P4 asszem a memória miatt volt húzós árú.

    De úgy látszik ez változott.
  • maestro85
    #61
    Ez szerintem a monopóliumokat szabályozó törvények értelmében lehetetlen. Az ATI felvásárlása még szerintem lehetséges, főleg, mivel külön részlegen dolgozik az ATI. Az AMD felvásárlása INTEL által már bizonyosan lehetetlen.
    Az Nforce nekem is tetszik, egy darabig biztos nem lesz jó ATI alaplap. Addig az Nvidia sem alszik és bizti fejleszt, mert az Nvidia is tudja hogy a jo user nforce-ot vesz AMD-hez. Nem Kell szerintem temetni az Nvidiat, foleg hogy az alaplapjai is jok és most a videokartyai is jobban teljesitenek az ATInal.
    szerinte....
  • asysoft
    #60
    Ahogy már mondták, LOL:) Intelnél 5 év alatt volt 3 foglalat (s423, 478, LGA775), utóbbi kettőnél mindig megoldották, hogy új alaplapot kelljen venned a csúcs procihoz (pl prescott, különböző FSB-k, HTT, most Core2), AMD-nél legalább egy S754-be belemegy az összes abbavaló proci, 939-esbe szintén... Sőt, hírek szerint az AM2-be belerakhatsz majd AM3-as processzort is.
  • Inquisitor
    #59
    "Amúgy úgy tele van a fszom a 6600GT-hez adott driverrel."
    Ne idegesíts már, nem mondod, hogy van még olyan ember, aki bármilyen HW-hez a hozzáadott drivert próbálja használni??? :O