130
  • Epikurosz
    #90
    Szállj már le rólam. Nem muszáj reagálnod az üzeneteimre, vannak itt még elegem rajtam kívül. Nem csípem a stílusod.
  • wanek
    #89
    Az emberi szervezet egy szabályozott, nem pedig vezérelt rendszerhez hasomlítható. Remélem tudod, hogy mi a különbség a kettő között.
  • dez
    #88
    Azért azt is számítsd bele, hogy a mirigyek "real-time" termelik az anyagokat (tápanyagok és egyebek), így ott ezért nem lehet baj. Ha ezek valamilyen oknál fogva nem ürülnek ki teljesen időben a "vezetékekből", abból esetleg lehet, legalábbis ha jelen van valamilyen, akár alapesetben ártalmatlanabb fertőzés.
  • Esrohnoil
    #87
    Szerintem meg van egy külön tehene, amiből csak ő ihat. :D
  • dez
    #86
    Az egy fokkal jobb (kevesebb gyógyszerszármazék, stb.), de a fennőtt szervezetben kevésbé működnek a tej alkotórészeit bontó enzimek, és a hiányos emésztés erjedéshez és más problémákhoz vezet.
  • metaljesus
    #85
    én is olvastam már a hőszivattyúkról, főleg arról amelyiket a földbe vezetik le, mert ott télen-nyáron kábé egyenletes 15 fok van. de ha már ilyen környezetbarát cuccot vennék (vennék én ha nem lenne ilyen drága) akkor inkáb maradnék a szélturbinánál, és akkor arra lehetne kötni a légkondit :) ja meg napkollektort villanybojler helyett!
  • Feriboy
    #84
    és mi van akkor ha házi tejet vesz?
  • wanek
    #83
    Na, ezt a hülyeségedet megmutattam a fiamnak, jót röhögött rajta ő is, aki szerintem idősebb, mint te. Ha annyi lennél, mint amennyit az adatlapodra bejelöltél, akkor azonnal Cavintonra van szükséged, vagy beíratkozni valami tudást is adó iskolába.
  • mikloss
    #82
    Szereti a "tejet" :D akkor kicsit betegesen szereti a "tejet" napi 4l, tej elvonókúrára kéne mennie :) mondjuk az inkább "reggeli ital" mert csak annyi köze van a tejhez, hogy Fehér!!! Biztos csecsemő korába kevés tejet kapott vagy csak tápot azt most akarja bepótolni :D
  • Caro
    #81
    A hőszivattyúk ilyen nagyszerű dolgok.
    Amint írtam, a leadott hő még másra is használható lenne, melegvíz/medence fűtésre legalább nyáron, sőt megfelelő körülmények között ezzel még a hatásfokát is lehetne javítani.
    Aztán ott vannak még a Föld-Levegő(ebben az egyben nem vagyok biztos), Föld-Víz, Víz-Levegő és Víz-Víz szivattyúk, amik még jobb hatásfokkal rendelkeznek, de a kiépítésük viszont drágább.
    Viszont a dráguló energiaárak mellett egyre többen fognak energiahatékony módszereket alkalmazni.
  • haxoror
    #80
    Mi van ha csak egyszerűen szereti a tejet?
  • pauly
    #79
    főleg amiket kapni lehet tej néven :P
  • Epikurosz
    #78
    Hagyd már ezt a süketséget. Vannak gyakorlati tapasztalatok is e téren, akár nekem is, úgyhogy ne okoskodj.
    Nem mindenki kasztrált, mint te.
  • metaljesus
    #77
    mindössze rosszul fogalmaztam, de tudom hogy a hűtő teljesítmény nem azonos az elektromossal. csak én eddig azt hittem hogy a kettő között nem lehet nagyobb az eltérés 15-20 százaléknál, ami azért még mindig sok lenne áramfogyasztásban. viszont utánanéztem és valóban egy adott lg márkájú klíma hűtőteljesítménye 4,2 kW, az elektromos viszont max 1,5, szal igazad volt.
    mondjuk ha az újságokban odírnák mellé az elektromos teljesítményt akkor lehet többen vennének légkondit a lakásukba.

    részemről azért akkor is marad a jó öreg ventillátor
  • dez
    #76
    Túl sok tej nem is egészséges...
  • wanek
    #75
    Mellébeszélsz! Egyéb folyadék csak a prosztata váladéka lehet (de az a prosztatában sem bomlik le, mert időnként az is ürül), amennyiben nincs valami betegséged, mert akkor van genny is, de az meg az ejakulációtól teljesen függetlenül is jelen lehet. De azt ugyanúgy kilöki a perisztaltika is, ha addig nem vizelnél (pl. gonorhea).
  • Dynamic
    #74
    Semmi értelme a tejjel szenvedni.Sokkal egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb fehérjekoncentrátummal bevinni a fehérje mennyiséget.Napi 4 liter tej 18-20.000 Ft havonta.Ennyi pénzből a legjobb minőségű fehérjéből is annyit veszel, ami röhögve elég egy hónapra.De még napi 60-70 deka csirkemellben(kb. 4 liter tej ára) is több és jobb minőségű fehérje van mint a műanyag tejben.
  • Sepu
    #73
    nyáron meleg van, télen meg hideg
  • CUCLI
    #72
    ilyen jól fizet upc? :DDD
  • Caro
    #71
    De ahogy látom a hűtő-fűtő teljesítményt viszont még mindig kevered az elektromossal.
    Amire az van ráírva, hogy 5kW, az nem 5 kW áramot zabál, max 1.2-1.8-at.
    Mellesleg amit lead a kültéri, azzal akár vizet is lehetne melegíteni, és akkor már sokkal jobban megéri.
    Meg ha jól szigetelt a házad, akkor éjszakai áramról is lehet mentetni.
  • Epikurosz
    #70
    "A spermium legalább 2 napig életképes, addig az nem kezd el bomlani. "

    A spermium lehet, hogy nem kezd el bomlani, de mellette ott vannak egyéb folyadékok is. Azok meg bomlanak.
  • Garga Pitic #69
    "...például tíz óra tájt,
    a vizelés reggel még így sose fájt,
    de jó, de jó, de jó
    egy efféle kerty party"
    :)
  • wanek
    #68
    "Ez utóbbi azért is roppant fontos, mert ha valaki ejakulációban végződő nemi aktusban vesz részt, akkor a húgycső péniszben lévő alsó szakaszában megrekedt sperma bomlani kezd, ideális táptalaj a baciknak, és csúnya fertőzést tud okozni, még a prosztatát is letámadja." - ne terjessz tévhiteket! A spermium legalább 2 napig életképes, addig az nem kezd el bomlani. És ugye az elég valószínűtlen, hogy valaki 1 napig nem megy el WC-re... Ráadásul van egyfajta perisztaltikus mozgás is, amitől kilökődik az ottmaradt felesleg.
    "Ezért tanácsolják venerológusok, hogy aktus után tessék vizelni." - a tanács jó, de nem azért, amit írtál, hanem azért jó, mert így az aktus során esetlegesen a húgycsőbe feljutott kórokozók egy részét a vizelet ki tudja mosni.
  • Esrohnoil
    #67
    Ez tetszik. :D
  • 12346
    #66
    banyek ha EGÉSZnap ott ülsz előtte, akkor esetleg ér vmit... csak hát mindenki ül non-stop venti - és esetleg gép - előtt..-.-
  • Epikurosz
    #65
    Ne beszélj butaságot.
    Testépítőnek sok fehérje kell, ő tejből fedezi, plusz vizet is pótol egy csapásra. A vesét eléggé igényve veheti az tény, de a body-builderek úgysem élnek sokáig. Persze, amíg élnek, addig magas hőfokon. :-)

    Különben, ha valaki sok vizet iszik, és nem pisil, asse jó, mert nem elég csak kiizzadni a lét, át kell mosatni a vesét, húgyhólyagot, húgycsövet is.
    Ez utóbbi azért is roppant fontos, mert ha valaki ejakulációban végződő nemi aktusban vesz részt, akkor a húgycső péniszben lévő alsó szakaszában megrekedt sperma bomlani kezd, ideális táptalaj a baciknak, és csúnya fertőzést tud okozni, még a prosztatát is letámadja.
    Ezért tanácsolják venerológusok, hogy aktus után tessék vizelni.

    Remélem, segítettem. :-)
  • szivar
    #64
    "Hogy lehet meginni 4 litert naponta? "

    Gyere le egy-két napra a pékségbe, és majd rájössz hogy a 6-8 liter is kevés néha :D.
  • mikloss
    #63
    4l bolti "tej" lol asszem te se leszel sokáig az élők köreibe. Az a "tej" sztem még sosem látott tehenet és te abból napi 4l-t iszol, hát gratula!!! igaz a te életed... Ásványvíz kell ilyenkor!
  • Roman
    #62
    Én nem csinálok semmit se :D nappal kinyitom az ablakot, lehúzott reluxa meg sötétítő mellett, csak a fejem izzad :D éjszakára kapcsolok egy klímát de nem 17 meg 19 fokra, csak 24-re.. inni télen többet szoktam, nyáron valahogy nem szomjazok :D most elég egy üveg ásványvíz meg reggel 2 deci jégeskáve.. télen 3 üveg ásványvíz meg egy gyüm9lcslé.. :D hogy mirt, azt nem tom...
  • sguser
    #61
    mi a f.sznak iszol 4l tejet?
  • gallérosgyík
    #60
    A hideg sörtől csak izzadsz, mint a ló. Hőségben meleget kell inni, 5 perc után tuti a hatás.
  • Garga Pitic #59
    Jajaja. De kicsit több tudományos pontosságot az [irónikus smiley] ellenére elvárnék.
    Tehát:
    Az ember tág tűrésű, mindenhol megél a földön, ahol hideg sör és/vagy fröccs kellő mennyiségben föllelhető.
  • Bircsike
    #58
    Nem azt mondtam hogy nem járok wc-re egyáltalán, csak nagyon keveset a 8 liter folyadékhoz képest! Egyébként Napi 3 liter vízet és 4 liter tejet iszok illetve a többit az élelemből számítom, meg reggeltől egészen késő este hajnali 1-ig történik ez a folyadékbevitel.
  • Dynamic
    #57
    Hogy a fenébe lehet meginni napi 8 liter vizet, ráadásul WC-re sem jársz?Ez elég meredek.Annyi víznek valahogy távozni kell a szervezetből, ha máshogy nem, izzadsággal.Ha annyit meginnál és wc-re sem járnál akkor már 150 kiló lennél.Én állandóan szomjas vagyok és egyfolytában iszom, de nem iszom többet napi 4 liternél.(Egy edzés alatt 1.5 literes flakon, plusz otthon max. 3 liter)
  • sylas
    #56
    Legkellemesebb dél afrikai köztársság lehet ott általában optimális a hőm az ember számára
  • Epikurosz
    #55
    Bircsike, enném a makarónidat, azért azt is tedd hozzá, hogy az edzőtermekben van klíma.
  • metaljesus
    #54
    nem keverem, mint írtam tisztában vagyok vele hogy a légkondi lehűti az egész teret, a ventillátor meg "csak" felkavarja a levegőt. ennek ellenére ha ez utóbbi egész éjjel megy, (mint ahogy tegnap is, és igen kellemesen lehet mellette aludni), még akkor is csak a töredékét fogyasztja egy légkondinak.

    még ha a ventillátor csak ötödannyira jó is mint egy légkondi, akkor is 20-szor jobban megéri mert 100-ad annyi energiát fogyaszt
  • Bircsike
    #53
    Én napi 8 litert iszok és wc-re alig járok, tegyük hozzá hogy testépítő vagyok és 94 Kg.
  • nedudu
    #52
    Raadasul a munkatol meg el is faradtam, eleg volt ragondolni
  • haxoror
    #51
    Kipróbáltam hogy rájuk gondolok de nem lett hűvösebb!