39
  • ssdb
    #39
    GYerkeke ez megint a környezetszennyezéshez fog vezetni --> CO2 kibocsátás. Igaz, hogy minimálsi, de ha eu tömegesen eltrejed akkor temérdek....
  • halgatyó
    #38
    Nem kell ezen parázni. A metanolhoz hasonló mérgek garmadával vannak egy háztartásban, sőt sokkal erősebbek is.

    Az elemek burkolata egy kisgyerek számára túl erős. Később mire fel tudják bontani, lesz már annyi eszük. Én felneveltem két vásott fiúgyermeket, hidd el nem az efféle elemektől kell félteni őket. (NEM a kémiai elemekre gondolok, itt eléggé zavaró ennek a szónak a kétféle jelentése)
  • halgatyó
    #37
    Nem akarok hinni a szememnek! "1,3 wattot ad le óránként..." mint málcsi néni a nagyvastag napilapból

    Az SG-től ennél többet várok
  • rynn
    #36
    "Az egyetlen eltérés, hogy most engedélyeznék a 100% metanol összetételű példányokat, míg korábban 24/76% metanol/víz arányt tartották elfogadhatónak. Ez utóbbi nem váltotta be a reményeket, mivel gyengébbnek bizonyult a hagyományos megoldásoknál."

    Miért volt eddig tiltott a 100% metanolt tartalmazó elem? Talán azért, mert ahogy előttem is említeték, a metanol = metil alkohol, és nagyon mérgező?! Már kis mennyiségben is vakságot, nagy mennyiségben pedig halált okoz... Még a bőrre cseppenve is káros lehet, ugyanis a bőrön keresztül bekerül a vérbe.
    Azért szépek és jók ezek az üzemanyagcellák, de ha tényleg metil-alkoholból fogják csinálni, én biztos nem tartanék a lakásomban belőllük egyet sem, nehogy pl. a gyermekem kiváncsian megnézegesse és a kórházban kössön ki, vagy maradandó károsodást szenvedjen, neadjisten belehaljon...

    Itt egy kis olvasgatnivaló: Wikipédia - Methanol
  • kamov
    #35
    Ja és az általam említett Li-cella nem azonos a Li elemmel!
  • kamov
    #34
    A Wiki ügyesen csak fémhidridet ír, azt már nem hogy milyen fém vegyületéről van szó...

    Az általam ismert alapanyag és hulladékkezelési szabályok viszont egyértelműek voltak.

    Kívülállók számára jóval meggyőzőbb lehet hogy a NiMH cella feszültsége megegyezik a NiCD celláéval(1.2V) Más kémiai elem alkalmazása esetén megváltozott volna a cellafeszültség.
    Ennek belátásához a középiskolai fizika és kémia is elegendő.

    A lítium cellánál ez pl. 3.7V.
    Ja és még annyi kiegészítés hogy a Li-akkumulátoroknak beépített töltésvezérlő áramkörük van ami a mélykisütés és a túltöltés ellen véd.
  • dez
    #33
    Sőt, az is lehet halálos vasból is, ha 2-3 hónapi adagot beveszel egyszerre. (Kisgyerekek között vezető halálok a szülők [általában anya] vastabblettás flakonjának véletlen megevése.)
  • Caro
    #32
    Egyébként érdemes átnézni ezt az oldalt, érdekes dolgok vannak benne :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Energy_Density
  • Caro
    #31
    Én mindeddig úgy tudtam, hogy nincs, és a wiki szerint sincs:
    http://en.wikipedia.org/wiki/NiMH
    A nickel metal hydride battery, abbreviated NiMH, is a type of rechargeable battery similar to a nickel-cadmium (NiCd) battery but has a hydride absorbing alloy for the anode INSTEAD of cadmium
    Azt írja, hogy kadmium HELYETT van benne a fémhidrid.
    Biztos vagy benne, hogy van benne kadmium?
  • Caro
    #30
    Persze, de mit tegyek még hozzá? :)
  • kamov
    #29
    Természetesen.
    A vérünket alkotó vas is lehet káros, ha csákány formájában juttatjuk a szervezetbe.
  • kamov
    #28
    Van, csak kémiailag meg van kötve.
    Ettől kevésbé veszélyes mint tiszta fémként.
    Volt szerencsém ismerni gyártósorát, meg a lítiumét is.
  • dez
    #27
    (#12-t olvastad?)
  • dez
    #26
    Azért tegyük hozzá, mind a kobalt, mind a mangán, sőt, még a kadmium is nyomelem, azaz nagyon ki mennyiségben szüksége van rá a szervezetnek (a kadmiumból sokkal kisebb mennyiségre, mint a másik kettőre). Persze egy akkuban ezeknek a mennyiségeknek sokszorosa van, és úgy már mérgező, stb. Tehát a töménységtől függ, káros vagy hasznos.
  • Caro
    #25
    A NiMH-ban nincsen kadmium.
  • kamov
    #24
    csak egy kiegészítés.
    Azt kell mondjam hogy a NiCd/NiMH cella kevésbé környezetbarát mint a Li-ion/Li-polimer, az utóbbiakban ugyanis nincsenek nehézfémek míg az előbbibbekben ugyanúgy ott a kadmium. Az elktrolitja mindkettőnek maró, mérgező ,rákkeltő.

    Az eldobott Li-ion cella veszélyességét még az befolyásolja hogy kobalt vagy mangán van a lítium mellett. A kobalt csak irritatív, de a mangán az idegrenszert is károsíthatja.

    A NiCd/NiMH párosnál a (kétirányú persze)kémiai reakció ugyanaz.
    A töltéssűrűség növelését a NiMH-nél a hordozóanyagok és a gyártástechnológia megváltoztatása biztosította.

    A Li-ion/Li-polimer párosnál szintén megegyezik a kémiai reakció, de a hordozóanyagok már mások.

  • rotaboy
    #23
    Nekem van egy nokia 6260 am és az akumulátora nem birja 45perc beszélgetést
  • nedudu
    #22
    Bazee Rigidus, most majdnem lezugtam a szekrol, de legalabbis nyeritve rohogtem
  • rigidus
    #21
    Tenyleg, mivel en nem pialok igy nekem a szesz nem nagy ertek. Szal, ha desztillalok neki torkoly paleszt azt is bepuszilja?
  • Peti0011
    #20
    basszus valaki kitiltott az a forumból nem tudtok valamit segiteni ?
    most vagy csinálhatok uj nevet?
    Nem fenyegetésnek mondom de (kicsinálom):D
    Nem kell komolyan venni a végét Segitsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • neoG
    #19
    Köszi!
  • Basic
    #18
    Uhhh... Ha ezt tudtam volna. Én meg általában mindig lemerítem a mobilomat, mert azt hittem, hogy úgy a jobb neki. Aztán nem csoda, hogy fél évesen 3-4 napot bírok ki vele, ha csak épphogy használom.
  • Molnibalage
    #17
    Tegyél rá egy kis szélturbinát és csináld sokszor jó hosszan. Ollé!
  • BlueGold
    #16
    NEM azt isszák meg :-) (legalább is nem ajánlott meginni, ha nem szeretnél megvakulni), hanem az Etanol-t.
  • pTk
    #15
    Megisszák az emberek :-)
  • mikloss
    #14
    Metanolt azt hol lehet szerezni? erjesztéssel? de akkor miér lenne kifogyóban? Félre ne érts!Nem kötözködni akarok, tényleg nem tudom!
  • dez
    #13
    Ja, és az az előnye is megvan a Li-ionnal szemben, hogy egyszerűbb a töltése.
  • dez
    #12
    Amit negatívnak írtál a NiMH-ra, az inkább a NiCd-re vonatkozik! A NiMH-nál már alig-alig van memória-effektus. Végülis majdnem olyan jó, mint a Li-ion, csak valamivel kisebb a kapacitása.
  • Caro
    #11
    Mindenfajta energiatárolás veszélyes.
    De ha nem zárod rövidre, akkor nem lesz baj.
    Biztosítékot kell építeni, még a kondiba.
  • Caro
    #10
    Li-ion:
    +nagyobb kapacitás
    +bármikor tölthető
    -veszélyes hulladék
    -ha nagyon lemerítik, csökken a kapacitása
    -idővel magától is csökken a kapacitása, akkor is ha nem használod
    Ni-MH:
    -meg kell várni míg lemerül, utána lehet tölteni
    -memóriaeffektus->ez van akkor, ha nem ilyenkor töltöd
    +környezetbarát
    +sokkal több töltési ciklust bír ki, mint a li-ion
  • oneman
    #9
    a szuperkondik elég veszélyes jószágok... én nem szivesen hordanak a zsebemben pl egy mobilt ami azt használja
  • neoG
    #8
    Had kérdezzem meg mi az előny/hátrány a Ni-MH/Li-ion "harcban".Félre ne érts!Nem kötözködni akarok, tényleg nem tudom!
  • Flashy
    #7
    még 1 kört mindenki notebookjának!
  • HUmanEmber41st
    #6
    Szeszfőzdét nyitok!!!
    - Nagyereédes haverom, hukk, kóstold má' meg, mit tesznek ezek a gyagyások abbaja' hukk akumlátorba'
    :) :) :)
  • Caro
    #5
    A metanol erjesztik, szóval ez nem probléma.
  • Caro
    #4
    Nekem jobban tetszene egy zárt körű H-O cella, mint ez az ócska metanol.
    Ettől függetlenül ez jó irány, de van egy csomó más versenyképes megoldás is.
    (Na-S akkuk, szuperkondenzátorok további fejlesztésekkel)
    A lítium-iont én nem szeretem. Alig van előnye a Ni-MH-val szemben, viszont sok a hátránya.
  • Andris
    #3
    Nembaj, elvégre nekik is meg kell élni valamiből :) 10 év múlva 5000Ft lesz 2dl metanol, merthogy fogyóban vannak a bolygó készletei. Akárcsak a benzin esetében :) ...igaz az is elég még 600 évig a jelenlegi kitermelés mellett.
  • Tlaloc
    #2
    Kitalálhatnának már végre valami normális elemet, mert ami most van, az semmeddig se bírja. Nekem tetszik ez a metanolos dolog, csak jöjjön már! És legyen olcsó is, persze!
  • Feriboy
    #1
    Remélem a következő lépés az lesz hogy elég lesz belefingani a laptopba és fel is lesz töltve :D:D