13
  • noss
    #13
    láttam filmet sztálinról. volt benne egy 5-6 éves kisgyerek, aki feldobta a családját és ezért kitüntették. (családja persze ment a börtönbe.)
  • Mor Tuadh
    #12
    gusztustalan ez az egész

    az összes tinibesúgónak "felfüggesztett halálbüntetés" járna.... tudjátok mi az? Kötél!
  • virs lee
    #11
    a kínai vezetők ezzel a lépéssel besúgókat nevelnek és arra buzdítják a gyerekeket, hogy ne legyenek tekintettel még a saját szüleikre vagy rokonaikra, ismerőseikre sem és akár a saját családtagjaikat is rendőrkézre vagy börtönbe juttassák.

    Ez a cél. Nyilván nem a warez érdekli legfőképp a komcsi rezsimet, hanem az hogy úgy képezhetnek ki könnyen befolyásolható gyerekekből besúgókat, hogy azok észre se veszik hogy azzá váltak, és később könnyebb lesz rávenni őket hogy akkor már a szüleiket is jeletngessék fel politikai ellenzeki tevékenységért.
  • Morden23
    #10
    Jé, ilyen volt nálunk is...
  • junior117
    #9
    Kina és a magyarázatai szánalmasak...
    Nekem mindig aza kép ugrik be kinárol: a nagy tér tele diákokkal + tankok ...
  • pTk
    #8
    Főleg ha még kapnak is érte valamit :-)

    Eljön az idő, beszól valaki neked egy cseten, holnap kopogtatnak nála :)
  • irkab1rka
    #7
    HA valami arra épít, hogy az emberek nagy része szeret aljas lenni, működni fog.
  • entreri
    #6
    Az. De működni fog. :(
  • kay3
    #5
    Kis kiegészítéssel akár igaz is lehet :D

    "Ezek a vélemények nem jogosak (szerintünk, és itt úgyis az van amit Én akarunk). Mi nem akarunk besúgókat nevelni a fiatalokból (azt majd a jövő héten) és nem próbáljuk manipulálni őket (mert már képesek Vagyok rá). Csak azt szeretnénk, hogy megtanulják felismerni, hogy mik a rossz, helytelen dolgok (mármint amit Én annak gondolunk) és ezekről tájékoztassák a rendőrséget (azaz Engem). Célunk továbbá az is, hogy megtanulják, mi is az a szerzői jog (halálbüntetés terhe mellett)"

    De nem baj, a szólásszabadsággal foglalkozó aktivisták csoportja már kiépült, most már ez is megvan, lehet menni a Marsra höhöhö...
  • juhand
    #4
    gusztustalan mocskos banda kínai kormány és a szerzői jogvédők is.
  • Mike
    #3
    ez régen sztálinista/rákosi rendszerben is így volt Aljosa felnyomta szüleit
    most majd Kim nyomja fel a haverjait

    de nálunk is van ilyen, most bukott be az egyik warezszerver, és a szekák már keresik is a usereket (nem csak az özemeltetőket) de amikor segíteni kell, mert valaki a 0-son tolja a kocsiját, vagy betörnek hozzád, akkor a zseka széjjelttárja a kezét
  • tbundy
    #2
    szánalom..
  • Morden23
    #1
    "A kínai kormány ugyanakkor tagadta, hogy ezáltal a tinédzserekből állami besúgókat csinálnának."

    "Az első 1600 önkéntest művészek, filmsztárok és zenészek előtt már fel is eskették feladatuk elvégzésére egy hongkongi stadionban."

    Ez a kettő ez így hogyan fér össze?