84
  • Marlosh
    #44
    Valoban nem,de arrol volt szo,hogy atlagban mit csinal az ember a gepevel! Hat ilyesmit.......
    A legtobb altalam ismert felhasznalo kicsit jatszogat,netezget,filmet nez es zenet hallgat a gepevel,semmi komolyabb CAD/CAM vagy 3d rendereles!
  • Morden23
    #43
    Gondolom számodra semmit nem jelent az, hogy a szemed hány képet tud egymás után feldolgozni. Ennek érdemes lenne utánaolvasni. Nem véletleül ezt a két számot írtam.

    Ha te olyan "überuser" vagy, aki egyszerre grafikus szerkesztgetsz és játszol (nem a pasziánsszal), akkor jelentkezz bármelyik orvosi klinikán. Ha enélkül mondod, akkor én nem szeretnélek alkalmazni, ugyanis ha már foglalkoztál akár hasonló dologgal, akkor van lövésed róla, hogy nem kéne játszani meló közben. Hangsúlyoznám, hogy nem arról beszélek, mikor abbahagyod a melót, és közben játszol egy kicsit. Elnézést kérek, de a f*szom fog azért keményebb gépet venni egy munkahelyre, hogy a debil alkalmazottam a körökre osztott nemtudommilyének a pause ideje közben doghozhasson is. Ezt csináld otthon, ott pont senkit nem érdekel, hogy mit is művelsz.
  • Mice
    #42
    mondjuk azért a tömörítés és a studiomax nem feltétlen biztos, hogy egy súlycsoportban van az általad említett felhasználási módokkal:)

    ha csak nem tényleg erősen gémezel:)bár mondjuk egy ghost reconból biztos nem szabadulnál ennyi idő alatt a desktopra 2 giga ram mellett sem:)
  • Marlosh
    #41
    Valojaban par tizedmasodperc valtani......boven 1 sec alatt van:)
  • Marlosh
    #40
    Hat sracok,nekem egy kutyakozonseges 1 magos procim van es egyszerre szoktam jatszani,zenet hallgatni,megy a bongeszo,plusz a msn is online es 1 sec alatt van a kepernyovaltas.......akkor en most rosszul csinalok valamit?
  • Mice
    #39
    ""átlaguser" befantáziál bizonyos dolgokat, mint például netezés, renderelés, gépírás, grafikus szerkesztés meg játék egyszerre, amit még egy multitaskingra genetikailag tervezett szuperember sem tudna kivitelezni."

    na azért az IM-ezés (már ha sok van egyszerre nyitva), egy valamilyen ablakban is futtatható gém és egy grafikus szerkesztés azért ne legyen szuperusert igénylő feladat.

    azért a szimpla rpg és az mmorpg vagy egy körökre osztott strat gém az pl. pont az a kategória amelyiknél egy csomó idle ideje van az embernek. azért kicsit ciki lenne ha pont ilyenkor valaki rádmsnezik és azt mondanád neki, hogy "bocs, most nem beszélhetünk, mert bár van rá procim meg időm, de a fórumon azt írták erre nincs megtervezve a dns-em ezért inkább hagyjuk!" :DD loál ha valaki szeret 10-20 nyitott ablakkal dolgozni és közben lustálkodni az már nem számít normális embernek?

    btw bármelyik gépben szar élmény 50 helyett 30 fpssel játszani. mindegy melyik gém az...150 helyett 130 fpsnél már tényleg csak menőzésről lenne szó...
  • Mice
    #38
    specku ha napi x órát ülsz vmelyik gémen előbb-v. utóbb elunod az ingame zenéket és akkor mit hallgatsz? kimégy winampért ami uúgy eszik.
    specku én mmorpg-knél csináltam soxor, hogy az itemekről infót böngésztem a neten vagy nyitva volt 3-4 msn ablak+még egy acdsee paintshoppro-val, hogy valakinek magyarázzak programhiba lekezelést

    én nem tiltakoznék egy 4 magos proci ellen...(az más kérdés, hogy a pénztárcám igen...)
  • Morden23
    #37
    Neked nyilván azért szerepel ez a cucc, mert ilyennel foglalkozol/akarsz foglalkozni. Ellenben kétlem, hogy az átlag usernek valaha szüksége lesz egy MC rendszerre, a renderfarmról nem is beszélve. Ha sok gépe lenne, előbb csinálna LANpartyt
  • Magiszter
    #36
    "A másik meg az, hogy "méroankúvadrágaa4magosIntelbazz". Ha valaki 20 gépes renderfarm helyett csak 15-ön akarná kavarni a zűröset, akkor megérteném az ilyen beszólást, de azért, hogy a Quake12 30frame/sec helyett 50et produkáljon, az már egy kicsit azért "giccses""

    Hát nekem a "hogy ha nékem sok pénzem lesz" listámon van egy renderfarm meg egy motion capture rendszer ez persze csak a megabrutál HD-s kamera mellett. De annyiban igazatok van hogy az átlag júzer: játszik, gépel, netezik, filmet néz, tömörít. De hogy ezt minde egyszerre?! azért nem gondoljátok hogy nevetséges? Az még oké ha Játszanmi akarsz csak csak bedobsz egy tömörítést, én is szoktam az egy procimmal tömöríteni netezni és közben Studiomax-ban szerkeszteni. (1,5 percig vált ablakot).
    De játékra tényleg csak akkor érdemes 2 nél több magot venni ha: 1.)lesz olyan káték ami támogatja 2.)lesz olyan hardwerfelszereltséged hozzá ami nem fogja vissza a procit játék közben (mert én is vehetnék P2-be 4 magos procit 16KILObájt ramra meg egy S3Triora és aztán szidhatnám az anyucikáját a mindenkinek hogy miért akad a wolf3d.)

    Szóval mindenkinek szíve lelke hogy mit vesz, de nem kell csak játékra még ennyi proci majd 2008-tól elképzelhető.
  • dez
    #35
    Akkor ésszerű a "nem baj a több mag, valamire majd csak jó lesz", ha értelmes, a korábbi 1-magosok átlagárán lehet hozzájutni (akinek kimondottan kell, drágábban is megérheti). A minimum 30k (P-D), 40+k (C2D) azért még kissé magasabb ennél, mivel ugye 1-magosból 15k-ért volt a legkisebb (de még használható). Egyébként Conroe-ból is lesz egymagos (jövőre!), tehát még jó ideig lesz 1-magos proci a piacon.
  • Morden23
    #34
    Na igen, ez lenne megfeleltethető egy normális hozzáállásnak.

    Egyetlen szóval nem mondtam, hogy baj, ha 2/4/8/16/3240 magos procikat tolnak ki a piacra. Amit én mondtam, az gáz, hogy az alant említett "átlaguser" befantáziál bizonyos dolgokat, mint például netezés, renderelés, gépírás, grafikus szerkesztés meg játék egyszerre, amit még egy multitaskingra genetikailag tervezett szuperember sem tudna kivitelezni.

    A másik meg az, hogy "méroankúvadrágaa4magosIntelbazz". Ha valaki 20 gépes renderfarm helyett csak 15-ön akarná kavarni a zűröset, akkor megérteném az ilyen beszólást, de azért, hogy a Quake12 30frame/sec helyett 50et produkáljon, az már egy kicsit azért "giccses".
  • Yv@n
    #33
    Igazából nem is ez a lényeg, szóval nem rohannék most a boltba mint a vadállat többmagos prociért, csak hogy ne akadjon a start menü, miközben játszom. Sokkal inkább úgy kell hozzáállni a dologhoz, hogy nem baj az a több mag, ha épp van, mert meglehet, hogy adott helyzetben jól jön. És ha már előbb utóbb úgysem lehet 1 magos cpu-t kapni, akkor nem áll meg a világ, lévén semmivel sem rosszabb, mindenképp jobb.
  • dez
    #32
    Szép, ha hozza a 3,5x-t, csak kérdés, mivel, mert pl. memória-igényes alkalmazásnál nem hiszem (nem elég a memsávszél). De amúgy én elsősorban nem a teljesítményre gondoltam, hanem arra, hogy sok helyen 4 magos chipnek írják, amikor ez így helytelen. (Meg személy szerint nem gondolom, hogy nem kell több mag, csak arról van szó, hogy az Intel alaposan bekeményített azzal, hogy még ezt is előrehozta.)
  • craesh
    #31
    jo ez a verseny... ezárt jo hogy van AMD, mert akkor az Intel tényleg elkzed fejleszteni is vmit, nem csak darabokba adja el a részfejlesztéseket mint eddig tette, hogy 100 MHz-nként uj procit dobott ki...

    ja meg: a studio max-hoz tényleg nagyon kellene a sok procis megoldás.
  • asysoft
    #30
    Na felébredt az Intel, remélem képes lesz az AMD tartani az iramot. Ez a Conroe jól sikerült, lehet hogy lesz egy Intel procis gépem is?
  • TH448
    #29
    Sorry, nem látom, kitől van az idézet, de ez már le lett tisztázva párszor, hogy nem a Vista nem támogatja megfelelően a többmagos procikat, hanem eddig egyik op rendszer sem úgy csinálja, ahogy a nagy könyvben meg van írva...
    (Most nem írom le, akit érdekel, nézze vissza.)
  • Morden23
    #28
    Ilyen még a "nem átlag-user" kategóriában sem létezik. Ez csak a f*szoskodás része, hogy mi van, ha én renderelni, közben grafikus tervezni, lézeres siklóbomba beérkezési szögét számolni, letölteni, formattálni meg rarozni és játszani akarok.

    Épelméjű user nem gondolkodik olyanban, hogy renderelek, és játszom egyszerre:

    1. mert az "átlaguser" NEM SZOKOTT renderelni
    2. ha ilyennel foglalkozol, akkor amikor ezt csinálod, ne játssz

    Peti0011: Én nem fújoztam le a játékbuzikat. Én azokat a játékbuzikat fújozom le, akinek mindig a legújabb kell, merő értelmetlenségből.
    Közöm nincsen kétmagos processzorhoz, sőt, még elég messze van a videokártyám a mostani high-end csodákhoz képest (ráadásul abból is csak egy darab van a gépemben), nincsen agyontuningolt nitrogénhűtéses procim, és 2GB alatt van a memóriám is (ja, és persze "hűdenagyonlassítjaagépet" XP-t használok), mégis kiválóan, max felbontásban, szélesvásznon megy az Oblivion.

    Azokat az embereket fikázom, akik azt hiszik, hogy MINDEN csak a legújabb cuccokon megy el. Eddig kimaxolt játékokkal játszhatott a normál konfigján, de ha kidobják a legújabb 4magos procit, akkor hirtelen a pasziánsz is akad olyan gépeken, amiben ennél kevesebb van. És általában ezek az emberek rinyálják szét a netet "drága a legújabb processzor, rohadék Intel/AMD". Na ez a szégyen.
  • Inquisitor
    #27
    "Egy szó sem hangzott el arról, hogy milyen tokozást kapnak. Vajon maradnak a 775-nél??"
    Ha rákeresel a Googleval a Kentsfield-re, akkor szerintem elég sok képet és adatot találsz róla, de elárulom, hogy Socket-T magyarán s775-ös a lábkiosztása.
    Viszont ez csak akkor lesz jó, ha belemegy bármilyen kapható, vagy gyártásban lévő s775 alaplapba. Jelenlegi infók szerint CSAK i975 lapokban megy, persze csak a Conroe Ready lapokban, és azokban is csak az újabb verziószámú chipsetekkel.

    Ha nagyon mélyen rákeresel még teszteket is találhatsz. :)
  • Akuma
    #26
    Ennek ellenére örülök, ha tényleg megjelenik még ez év végére, ez ad egy jókora lökést az egész informatikának és talán következő év felében már fogok tudni váltani, remélhetőleg kedvező áron.
  • Akuma
    #25
    Egy szó sem hangzott el arról, hogy milyen tokozást kapnak. Vajon maradnak a 775-nél??
    Hát akkor továbbá sem fogok új gépet venni Mivel ugyebár négy magot támogató alaplapnak is meg kell jelennie, nem elég a proci..
  • wander01
    #24
    ez egy nagyon értelmes hsz volt :) imádom az embereket akik inkább fikáznak valamit csak azért mert mert nekik éppen ilyen-olyan okok miatt nem lehet meg a vitatéma vagy hasonlo (gyk irigy mint állat, ezért fikáz). nem egy ilyet ismerek. én is elvagyok egy maggal, de öcsémnek egy X2-ese van. minek? játékhoz :D meg házi feladatot csinálni CAD-ben, Solidworksben, stb. ott jol jön pár plusz mag :) és ha váltok valamikor akkor én is többmagosat veszek, eddig ugy tünt amd-t, most megint kezdek az intel felé hajlani, meglátjuk mi lesz még :D hajrá sokmag, hajrá amd, intel, mindenki, hadd nyomják a cuccot, az nekünk csak jo
  • Godefroy
    #23
    Én nem nagyon értem az ilyen felhasználási példákat hogy azt mondja: játszom, közben mp3 at halatok (a játéknaknincs effektje?), közben rarolok és rendelelek... nem hiszem hogy ez lenne az átlag user ...
  • Godefroy
    #22
    Én nem nagyon értem az ilyen felhasználási példákat hogy azt mondja: játszom, közben mp3 at halatok (a játéknaknincs effektje?), közben rarolok és rendelelek... nem hiszem hogy ez lenne az átlag user ...
  • Magiszter
    #21
  • Magiszter
    #20
    Csak eljátszottam a gondolattal hogy talán 4 magon már meg lehet próbálni az ilyesmit...

    De én még mindig azt modnom hogy TAMAGUCSI RÚÚÚLLLZZZ!!!!
    [img]http://www.sg.hu/forumkepek/2006_07/lolhit.gif[/img
  • Peti0011
    #19
    Nekem már 2 magos a proci és amugy mindenki azt csinál a gépével amit akar ugyhogy nem kéne lefujjozni azokat akik mondjuk beérik az 1 magossal mert nem épeen jatekbuzik!!!!!!!!!!!!
  • Morden23
    #18
    kvp: Azért az elég kellemetlen, ha valaki ezért akar 4 magos procit. Inkább vegyen 10ezerért egy nyomtatót, és nyomtassa ki a "játék leírását, térképeit". MP3-at pedig én eddig is remekül tudtam hallgatni pl. Source CSÉ alatt, pedig egymagos processzorom van, ráadásul pofátlanul iTunes-t használok.

    Magiszternek van igaza, rendereléseknél már jóval szükségesebb a többmagos rendszer, elég csak a LightWave-es mutithread-re gondolni (más kérdés, hogy az LW még a MAXnél is jobban zabálja a memóriát, meg a procit:) XSI már kellemesebb). Ellenben azt kétlem, hogy egy Premiere-es workspace render-t, meg egy MAX-es rendert EGYSZERRE le tud futtatni 2 magos rendszer (a 4 magosat nem tudom, olyat még nem ettem).
    Legalábbis az én gépem egy kifejezetten kellemes sebességű valami, de azért nem merem egyszerre futtatni a PS-t, a CorelX3-at, az Audition-t... főleg nem merném megbolondítani renderrel.
  • pentium419
    #17
    a sok idióta pöcs cask játkokban tud gondoliozni hogy azok még nem használják ki a sok magot...közben már minden normális prog igen...ehh...
  • nemtudomanevem
    #16
    "Ez annyira lol... 4 magos processzor. Most nemrég volt róla szó, hogy a vista sem fogja kihasználni, akkor meg minek ennyi mag még."
    Linux
  • Magiszter
    #15
    én is csak 1 példát modnok. 3D Studio Max renderelés. Kicsivel gyorsabban rakosgatná egymás után a képkockákat. Vagy Adobe Premier. Esetleg a kettő egy időben. Nah ahhoz már kell proceszsorteljesítmény. Így is akartam 2 magos procit venni jövőre. De a végén még 4 magosat fogok venni ha nem lesznek iszonyat árak.
  • kvp
    #14
    Arra a kerdesre, hogy ki tudja kihasznalni a 4 magot csak egy peldat hozok fel. Az aki jatszik, de kozben szeretne mp3-as zenet hallgatni, es nyivta van egy bongeszo is (mondjuk a jatek leirasaval, terkepeivel). Ha ezt egy egy magos gepen tette idaig valaki, akkor a jatek neha akadozott a masik ket program miatt. Ez teljesitmenytol fuggetlenul elojon, mivel az operacios rendszer nem tud eleg hatekonyan kapcsolgatni a programok kozott ha mind a 3 egyszerre ker kozel 100%-ot.

    Erdekesseg keppen az elso gui-s, egeres, ethernet-es szamitogep a xerox alto 16 magos procival rendelkezett. Ebbol 1 kezelte az operacios rendszert, a tobbi meg a cell dsp-khez hasonlo egyseg volt. (igen, mar csak 34 ev kesesben vagyunk a csucstechnologiatol) :-)
  • GodBadka
    #13
    Viccesek vagytok. Jó szöveg ez az eddig is elvoltam egy maggal, meg hasonlók. Nektek a multi-tasking se kell, mi? Menjetek vissza DOS-t használni. Speciel én elég jól ki tudnám használni a 2-4 magot és még sokan vannak így. Ha pedig egyre több program használja ki a többszállúság igényeit, akkor meg mindenki más is majd szívesen veszi a több magot, akkor is, ha nem tud elképzelni egynél több futó alkalmazást. Nem az a lényeg, hogy az OP rendszer terhelje le a 4 magot. Ami támogatás meg kell hozzá, az hogy el tudja osztani a feladatokat a procik között, az XP is tudja, ennél jobban nem is kell támogatnia.
  • mikloss
    #12
    4 mag 2 tojás! Mi kell még XD
  • BCS CORPS
    #11
    lehet, hogy nektek a gépeléshez nem kell nagy teljesítmény de van egy jó pár dolog amihez nagyon kell
  • Inquisitor
    #10
    Ha lehet hinni a teszte(re)knek, normálisan optimalizált programnál 3,5x-es a teljesítménye a procinak. Ez elég baráti, mert optimista becslés is 2,5-3 közé tette volna ...
  • Inquisitor
    #9
    Ennek max. annyi eredménye lesz, hogy még is kidobja idén a K8L-t az AMD. Na persze az kevés lesz a versenyhez, ha nem lesz elég ütőképes, akkor Intel árak az égben maradhatnak ... viszont bazi olcsón lehet majd AMD procikat venni. Na most se drágák már ...
  • juzosch
    #8
    Te elvagy 1 maggal, én is elvagyok, de sokaknak kell a nagy teljesítmény. És mivel a többi fejlesztési irány megakadt, kénytelenek egyre több magot egybe zsúfolni.
  • Szemi90
    #7
    Annak idején jól elvoltam a 12MHz-es Turbo AT-vel is. Mégis lecseréltem. Te is le fogod! Lesz majd Neked is 2, 4, 8 és 16 magos procid is...
  • Troppauer
    #6
    Az Intel már egyszer beszívott ezzel a közös tokozású megoldással, nem értem minek erőlteti ???
    Az AMD K8L megoldasa azert műszakilag jobban hangzik.
    A kérdés csak az, hogy mindezt mennyiért ?
  • wanek
    #5
    Eddig is jól elvoltam 1 maggal, és még jóideig el is leszek.