30
  • turul16
    #30
    Vagy Quake 4?
  • turul16
    #29
    "Használtam már SDL-t, bár nem túl sokat. Nem rossz, de nem tudom, hogy komolyabb projekthez is elég-e. "

    Unreal xy elég komoly ?
  • Caro
    #28
    Ebben igazad van, én nem ismerem a DX api-kat, de az SDL-el egészen jól elvagyok.
    Azért van néhány dolog amit hiányolok.
    Kevésnek tartom a hardveresen gyorsított hívásokat a grafikai részében. Gyakorlatilag csak a blit és a blending ilyen, ha jól emlékszem.
  • BiroAndras
    #27
    "Azért az SDL-el együtt elég jól elvannak."

    Használtam már SDL-t, bár nem túl sokat. Nem rossz, de nem tudom, hogy komolyabb projekthez is elég-e.

    "Szerintem azért ez a lista így nem rossz "

    Nem az a kérdés, hogy hány platformon megy, hanem hogy képességben képes-e versenyezni a DirectX-szel.
  • Extraboy
    #26
    Te mindig ekkora hatalmas paraszt vagy, vagy neha elgondolkodsz azon amit irsz, es nem kuldod el a post-od?
  • BiroAndras
    #25
    "e ezt a sok marketing szoveget olvasod, beveszed vagy neha gondolkodsz is?"

    Te most miről beszélsz?
  • Caro
    #24
    Azért az SDL-el együtt elég jól elvannak.
    http://www.libsdl.org:

    Simple DirectMedia Layer is a cross-platform multimedia library designed to provide low level access to audio, keyboard, mouse, joystick, 3D hardware via OpenGL, and 2D video framebuffer. It is used by MPEG playback software, emulators, and many popular games, including the award winning Linux port of "Civilization: Call To Power."

    SDL supports Linux, Windows, Windows CE, BeOS, MacOS, Mac OS X, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, BSD/OS, Solaris, IRIX, and QNX. The code contains support for AmigaOS, Dreamcast, Atari, AIX, OSF/Tru64, RISC OS, SymbianOS, and OS/2, but these are not officially supported.

    SDL is written in C, but works with C++ natively, and has bindings to several other languages, including Ada, C#, Eiffel, Erlang, Euphoria, Guile, Haskell, Java, Lisp, Lua, ML, Objective C, Pascal, Perl, PHP, Pike, Pliant, Python, Ruby, and Smalltalk.

    Szerintem azért ez a lista így nem rossz :)
  • nedudu
    #23
    Te ezt a sok marketing szoveget olvasod, beveszed vagy neha gondolkodsz is?
  • BiroAndras
    #22
    Szépen meg is válaszoltad a saját kérdésed. Pontosan azért preferálják a DX-et, mert az OpenGL csak mindenféle egyéb libekkel együtt használható játékra, ami rengeteg plusz kényelmetlenséget jelent.
  • BiroAndras
    #21
    "Aki nem tudná a directx a fő oka annak, hogy linuxon(vagy bármelyik más otthoni operációs rendszeren) nincs sok játék"

    Nem nyert. A fő ok az, hogy a linux elterjedtsége a béka segge alatt van. És annak is nagy része szerver, amin senki se fog játszani. A maradék rész meg nem szokott hozzá, hogy fizessen a szoftverekért. Tehát összességében a linux olyan picike piac, hogy nem éri meg rá fejleszteni.
    De ennek ellenére vannak akik OpenGL-re fejlesztenek és kiadják a játékukat linuxra. Tehát láthatjuk, hogy a dolog lehetséges, csak a motivácó hiányzik.
    Másfelől a konzolok nagyobb része nem DX-es, mégis sokan fejlesztenek rájuk. Ez is azt támasztja alá, hogy az elterjedtség számít elsősorban.

    "Bár a directx-et se azért hozták létre, hogy nekünk jó legyen, hanem hogy a játékfejlesztőket magukhoz láncolja az ms."

    A DX azért kellett, mert akkor még az OpenGL nem volt alkalmas játékra.
    DirectX history
    Két ide vágó idézet:
    "programmers tended to see Microsoft's previous operating system, DOS, as a better platform for game programming"

    "Prior to DirectX's existence, Microsoft had already included OpenGL on their Windows NT platform. At the time, OpenGL required "high-end" hardware and was limited to engineering and CAD uses."
  • Caro
    #20
    Na igen, ezért lenne jobb alapból OpenGL-ben fejleszteni, de valamiért nem teszik.
    Meg az OpenGL az csak 3D, még OpenAL-al kiegészítve is csak 3D+hang, nincs semmi háló, input eszközök, stb..
    Ezért terjednek legalábbis a nyílt forrású fejlesztéseknél a különböző cross-platform libek, mint SDL, clanlib, amik pótolják az OpenGL hiányzó részeit, és így már tényleg egy directX-hez hasonló platformot tudnak nyújtani.
  • sonicXX
    #19
    "erre Brad Smith, a vég alelnöke"

    Vigyázat! A Vég alelnöke maga Brad Smith! Ha a jóöreg Kaszás el van foglalva: Brad Smith Érted is eljön!
  • h4x0r
    #18
    Ez szép, csak kár, hogy nem igaz. A Netscape azért halt meg, mert a legnagyobb verseny idején úgy döntöttek, hogy az új funkcionalitások kifejlesztése helyett újraírják nulláról az egész bongészőt. Közben meg az IE sokkal jobb lett, olyan dolgokat támogatott, amit a Netscape nem. Persze közbejátszott az is, hogy IE alapból volt a Windowsban, de nem ez volt a fő ok. Ha az lett volna, akkor nem lenne Firefox és Mozilla, valamint a Netscape megmaradt volna a mai Firefox részesedés szintjén.
  • Sanyix
    #17
    Választás lehetősége? Na akkor csinálják a directx linuxos változatát? :) Aki nem tudná a directx a fő oka annak, hogy linuxon(vagy bármelyik más otthoni operációs rendszeren) nincs sok játék, mivel a legtöbb fejlesztő directx-re írja a játékokat, és azt átírni opengl-re openal-ra nem könnyű dolog, de ha nem csak win-re lenne directx, mindjárt sokkal egyszerűbb lenne :) Bár a directx-et se azért hozták létre, hogy nekünk jó legyen, hanem hogy a játékfejlesztőket magukhoz láncolja az ms.
  • kogasom
    #16
    Nem egyszer megtörtént már, hogy a microsoft beépített egy lehetőséget, és csupán a mérhetetlen emberi lustaság elegendő volt ahhoz, hogy az emberek semmit se tegyenek ez ellen. Gondoljunk csak arra, hogy hogyan múlt ki a Netscape. Ezek után jogos a google részéről az, hogy harcolnak azért, hogy a Vista-ban ne legyen a kereső alapértelmezett.
  • Zedas
    #15
    Ez nagyon korrekt volt :)
  • szivar
    #14
    Hehehe. Ez jó...
    "Nos, erre Brad Smith, a vég alelnöke adott megfelelő..."
  • junior117
    #13
    "Nem ragaszkodik a Vista keresőjéhez a Microsoft"
    ja de még nincs is készen :( minek addig véleményt nyilvánitani amig nincs meg a hivatalos verzio??majd ha készen lesz ... mi is volt az elsö igéret 2006 elsö negyed ??és most miröl beszélnek 2007 talán?
  • h4x0r
    #12
    Hehe, ma irtam egy kis python scriptet, ami a te valaszaidat emulalja. 50 soros, es 99,9%-os pontossagu. :-)
  • Caro
    #11
    hűdejó
  • kbupdate
    #10
    Microsoft SOKKAL jobb és ütőkésebb cég mint a gogle vagy, vagy googggle? vagy google vagy mi is az:)
  • kbupdate
    #9
    hát aki téged ápol, az nem:D keress másikat!
  • Alec
    #8
    nem hiszem, hogy értelme lenne hasonlítgatni őket.. időben máskor indultak és a Google elsősorban webes cuccokat írogat míg a MS oprendszert és egyéb alkalmazásokat.. az utolsó mondatod meg wow... per pillanat durván az a szitu, hogy az MS szeretné mindazt megtenni amit a google csak nem tudja (pl. lenyomni a keresőjüket)
    arról nem is beszélve, hogy a google jelenleg is "leváltható" lenne mert egyszerűen nem azzal keresel (de a jelek szerint mégis ezt használják a legtöbben) .. míg a MS cuccainál baromi sok helyen meg van kötve az ember.. nem lehet hipp-hopp váltogatni a platformokat.. és ez nem a minőség meg hatákonyság miatt van
  • Extraboy
    #7
    Ha meg ennyire azt hiszed, hogy csak az MS kovetett el mindenfele torvenysertest, nezzel mar korul par cegnel... nem muszaly messzire menned... Google magatartasa pedig az, hogy ha latja, hogy valamiben jobb az MS, akkor elkezd rinyalni mint multkor.
  • Extraboy
    #6
    Nagyon erdekes, hogy ehez kepest tobbet es jobbat hozott letre mint a Google, kiv keresoben. Sajnalom, hogy ilyen "kapzsi" vagyok, de nekem az MS termekei jobban tetszenek mint a Google-i, mellesleg a Google is megtenne mindazt amit az MS csak NEM TUDJA!
  • nedudu
    #5
    HAHAHA, ide jon egy foldon fekve sirva nevetos smiley, az MS dicsoseges es makulatlan multjan es jelenen mulatva.
  • Kabuki
    #4
    Extraboy nem mondott semmi hülyeséget, csupán megcáfolhatatlan tényeket!

    Bár egyesek (ti) nem látnak a MS utálattól...
  • Max Damage
    #3
    Szerintem fogadd meg nedudu tanácsát ;))))
  • nedudu
    #2
    Orvos latott mar? Nyugodtan fordulj hozzajuk, jo szakemberek
  • Extraboy
    #1
    Idaig is lehetett valasztani a google-t... nemtudom miben uj ez. A lenyeg az, hogy az alapbeallitas a Live-ra fog mutatni, es hogy oszinte legyek nem sajnalnam a google-t, ha megverné az MS, bar azert nemhinnem, hogy a keresokben ezt tul hamar megtenné.