27
  • Sámson
    #27
    nagyokosok!
    Mi a faszért kell pár hülye esetből általánosítani?
    Amerika a világ 3. legnépesebb országa. A média központja ott van. Persze hogy sok hülyeséget hallani onnan, de ezt ne általánosítani az egész USA-ra elég nagy butaság.
  • Horsee
    #26
    Ez semmi, ahhoz képest, mikor egy amerikai nyanya beperelt egy microhullámú sütőket gyártó céget, amiért "macskáját akarta megmelegíteni, mert megfázott". A macska kimúlt. A pereskedés meg azért indult, mert "nem volt ráírva a dobozára, hogy nem szabad macskát belerakni". Szánalmas.
  • Komolytalan
    #25
    Már nem azért, de aki itt szerzői jogot sérthetett az nem a youtube, hanem az aki feltöltött egy jogvédett videot. A youtube ha megkérik rá eltávolítja (persze csak ha bizonyítja hogy az anyag tényleg az övé, és tényleg jogvédett). Ez így működik a neten minden szolgáltatónál, ahol harmadik személy adja a tartalmat.
  • ttt ttt
    #24
    Az undorító az hogy azt hiszik az ilyen emberkék, hogy amit lefilmeznek az az ővék. Sok újság, TV meg milliókat is képes fizetni érte lesz@rva, hogy emberekről, emberi tragédiákról is szólhatnak.
    A pofátlanság legteteje, hogy ezt a "nagy filmes" még hangoztatja is.
    Bezzeg akkor amikor valamelyiket kicsinálják egy háborús övezetben, akkor meg "nagy nemzetközi botrányokról", meg effélékről beszélnek, holott önként, de legtöbbször PÉNZÉRT mennek oda, no meg a pulicer elnyeréséért.
    Nem tudom sajnálni egyiket sem, bár kellenek a hírek, de ilyen nyerészkedő módon gyomorfordító.
  • junior117
    #23
    Ha felrakta akkor elfogadta a feltételeket!Amugy meg ott a mail cime!! szal csinált magának pici reklámot.Utálom a mida genyákat és egyet értek elözö hsz-kel.
  • CattiBrie
    #22
    Miért tette fel, ha utána ilos leszedni?
  • avman
    #21
    szeretem mikor teljes homályban élő emberek nyilatkoznak szerzői jog kapcsán. (kivétel és tisztelet itt winnie-nek, aki ellenben nem írt hülyeséget).
    tény, h a szerzői jogokat lejáratták már a kiadók. de reflexszerűen vágni mindenre h a káanyját annak, aki tesz valamit az ellen, h szellemi terméket engedély nélkül közzétegyék....
  • h4x0r
    #20
    Sanyi videókamera: $2000
    Két méter szalag: $50
    Rájönni, hogy az USÁban élünk: párezerszer $150,000
    Rájönni, hogy nem tudunk számolni: megfizethetetlen

    :-)
  • djukel
    #19
    Szakadjon meg aki bekurta ezt a videot ide! Keskenysávon leszenvedtem és bazmeg nincs is rajta lincselésről semmi.
  • Picivizipaci
    #18
    Kb 6-7 éve volt 1 baleset, ahol 1 buszbalesetben meghalt az iskolai focicsapat, és délután valamelyik fos kereskedelmi csatornán mutogatták a halot srácokat, ahogy szét vannak szakadva stb... szörnyű volt. Na azóta nem nézek kereskedelmi tv-t. Én személy szerint az újságírót verném agyon, természeteesn élőben, hogy átérezze mit is tett
  • Omega
    #17
    Szánandó...
    Ezekenek közellenség minden online üzlethez köthető cég ?! Menjünk vissza a középkorba és akkor majd nem lesz mit bepereni.
  • qtpman
    #16
    elmegy a picsába ez az ujságíró!!
  • haxoror
    #15
    Addig pattog ez a barom újságíró amíg a meglincselt kamionos rokonai gondolnak egyet és beperelik őt is mert a családtagjuk haláláról készült felvétellel nyerészkedett.

    usára ráférne egy alapos járvány vagy pár atombaleset szvsz...
  • Inquisitor
    #14
    Ha tévében leadták a videot, és valószinüleg leadták nem egy csatornán, akkor nem hiszem, hogy nyerne a felperes ... ráadásul a hírcsatornák biztos fizettek nem kis pénzt a T. újságírónak, csak van akinek semmi se elég. Persze lehet tévedek, de erre kicsi az esély.
  • Cleawer
    #13
    Az északban olvastam hogy egy asszony ebédelt a fiával és egeret talált a levesében.
    Beperelte az éttermet hogy jöjjön a $$$,de az étterem nem hagyta annyiban,bíróság,majd az egeret felboncolták:nem volt megfőve,tehát nem főtt bele a levesbe,és leves sem volt a tüdejében ,tehát nem fullt bele,DEE be volt törve a koponyája...tehát belecsampészték.
    Csak ebből gondolom hogy az arc is megcsinálhatja igy a dolgot... bár elég lehet visszanézni a feltöltő ipjét,és ha állandó akkor könnyű ,ha dinamikus akkor a szolgáltatónál kell egy kicsit kertelni.
  • 2121
    #12
    na ez a dúrva de komolyan. mi van ha az a f*szfej rakta fel?? sőt, továbbmegyek, ezt bárki megcsinálhatja. feltölt egy videót, amit aztán jogvédettnek titulál, és pert indít az oldal ellen. ki bizonyítja be, hogy nem ő, vagy valaki az ő megbízásából rakta fel a filmet?? baromság az egész. még egy idióta jenki...
  • SonicBoom
    #11
    Nade ha milliókat költött a megvédésre, akkor mennyit keresett vele? Mert az nekem nem áll össze, hogy valaki felvesz valamit a kamerájával, és még rá is fizet. Szerintem csak látja a sikert, 'oszt húzzuk le a jól menő weboldalt...
  • winnie
    #10
    hmm. ha valaki újságíró, akkor ez a munkája. és, ha valaki eltulajdonítja más tulajdonát (értsd: lop), akkor perelni kell, mert nyilván nincs más járható út.

    ha pedig a törvény valóban a youtube igazát mondja ki, akkor csak legyinteni kell a próbálkozásra, de az valahol fura, hogy a pereskedést elítéli valaki. nyilván, ha meglopnak valakit, akkor sem kell pereskedni, csak beletörődni:)
  • aaaaa
    #9
    Na ez az igazi senkiházi mocsok, más halálán szeretne meggazdagodni, és még van pofája pereskedni is. Én a szerencsétlen kamionsofőr hozzátartozói nevében haljléktalnná perelném ezt a mocskot. Ezeknek a szennyeknek semmi nem szent...
  • Midas
    #8
    tényleg elég szánalmasak ezek a perek meg akik kezdeményezik.
  • Cleawer
    #7
    és mivan akkor ha az arc rakta fel direkt ?
  • Pharaoh
    #6
    Ja, meg a YouTube nem tehet róla,hogy ó milliókat dobott ki az ablakon.
  • Yv@n
    #5
    "Mindezt azzal indokolja, hogy ő maga milliókat költött az anyag megvédésére."

    Ezt tudná igazolni számlák bemutatásával?
  • Kandurex
    #4
    EU jogrendszert kellene bevezetni
  • Mike
    #3
    menjen el Tur a picsába

    el kéne már dönteni a kultúra az információ egyes emberek magántulajdona, vagy a közé

    ha majd Turt is meglincselik akik letöltötték a vidőját, akkor majd kiderül
  • Sheltem
    #2
    Nincs mit hozzáfűznöm a hozzászólásodhoz. A számból vetted ki a szót, ennyit tudnak.
  • 505thZajcev[PT]
    #1
    Kis nyomi amerikai, a nagy unalmukban nem tudjak hogy szerezzenek lovet....
    Pereljunk be vkit a legegyszerubb megoldas. Szanalom.