35
  • Tiberius B
    #35
    Lehet naiv vok vagy hülye, de szerintem aki iskolába jár az járjon iskolába, mégha kötelező is:-). Minek dohányozni, miért kell lógni, nem érdekel vagy nincs kedved, akkoris be kell menni. Mondjuk szerinem nem feltétlen az egyre szigorúbb ellenőrzés a megoldás, hanem a nevelés vagy akkor lehet másik iskolába is járni, ha ez nem tetszik, vagy nem is tom, minek kell lógni? Mi az értelme? Nekem először ezt kéne megértenem. Aztán filózni róla:-)
    Vki megadná a válaszokat? Előre is kösz.
  • Neerpelt
    #34
    Háhá!
    Miért, nekünk még anno az igazgatónk még azzal hülyített minket, hogy majd bekameráztatja a wc-t, mert tudta, hogy kórus közben a szomszédos mellékhelyiségben lógunk...
    Persze azért a ribi sem volt hülye... De szerintem előferdülhet még valamelyik nagyvállalatnál vagy titkos izébizénél, hogy az ember ágyékára is kíváncsiak (világ pedofiljai egy(b)esüljetek!)...
    Személyiségi jogok... Utópia...
  • turul16
    #33
    Hát a diákok hamar megtanulják becsapni az ilyeneket :) , Meg vannak rá a módszerek. Nem féltem én a lógosokat. :)

    Egyébként megalapozottnak tünnek az előttem szólok félelmei.
  • Ryuuzaki
    #32
    Korábban már leírták a lényeget, ami nem a lógások megszüntetése, hanem "A BIOMETRIKUS AZONOSÍTÁS JÓ ÉS NEM SÉRTI A JOGAIMAT" gondolat beleneveklése a "fejlődő" citizenekbe. Szép új világ!
  • P3h3ly
    #31
    Nevetséges próbálkozás, én mikor lógni akartam megoldottam hogy legyen igazolásom.
    Viszont ahova ez a rendszer halad nem tetszik, figyelik a bankszámlákat(ilyen cikk is volt nemrég), nézik mikor lépsz be a munkahelyre/iskolába és mikor ki, lassan azt is hogy mikor mész ki wcre...
    Akkor egy másik cikkben arról volt szó hogy az internetszolgáltatókat(vagy modemgyártókat?) akarják kiskapuk beiktatására köztelezni hogy az embereket ellenőrizni lehessen.
    Vagy az sg ír le minden vacak pletykát vagy tényleg vhogy rosszfele haladunk.
  • Morden23
    #30
    Én meg nemdiák-létemre felesleges túlszabályozásnak tartom.
    Mindennek megvan a maga egyensúlya, így a "lógás" is egy ilyen dolog. Egy egészségesen felnövő kölyöknek kell, hogy legyenek ilyen dolgai, ilyen élményei (jók, rosszak egyaránt), és nem szabad, hogy egy lelketlen rendszer már a legelső próbálkozásánál örökre letörje a szarvát egy sms-sel.

    Komolyan, az ilyen cikkek szerint a szülők kezdenek hasonlítani a South Park-os ostoba amerikai prosztóra. Miért nem dugnak kislányokba mikrocsipet, ami sms-t küld anyunak, ha megreped a szűzhártya?
  • wmatyi
    #29
    Ha tényleg csak újlenyomat azonosításról van szó, akkor az akár gyurmával is át lehet verni, nem?
  • irkab1rka
    #28
    Te jó szakember lehetsz, rád lehet bizni a fontos munkát, és biztos nem is fizetnek meg eléggé.
    Gyere hozzánk dolgozni. Fizetem utánad a TB-t is oké?
  • HolyZoly
    #27
    Vicces ez a csekkolórendszer, melóhelyemen is papír kártyára nyomja a gép, hogy mikor mentél el, haverommal minden nap felváltva megyünk el 1 órával hamarabb :)
  • Darth Sith
    #26
    jah és kiakarják a rendszert cserélni, olyanra, hogy egész nagy, forgó kapuk lesznek, amelyekben tényleg csak egy ember fér be, és egyet enged át. Továbbá a menzán is csak ha lehúzod a kártyát akkor kajálhatsz. Az összes adatod rögzítve vana kártyán, órarendünk minden és amikor kimegyünk/bejövünk regisztrálja mikor történt, és mutatja hogy melyik óráról késtünk, hány percet, így ha a tanár is késne, utólag tudja adminisztrálni. Amióta bevezették picit csökkent alógás, de így is elég nagy. Nem tartom akkora hülyeségnek, diák létemre.
  • Darth Sith
    #25
    nem olyan rossz ötlet ez. Mi sulinkban van kártyás beléptető rendszert. Tudjátok mennyire működik? kb semennyire. Mindenki átlépi a korlátot, vagy egymás után 20an bemennek egy kártyával... Időnként az osztályok jó része lóg valahol, és simán kimehetnek mert aportás tvt néz, a rendszertől meg meglóghatnak. lehet hogy ezzel visszaszorítható lenne legalább a lógások száma, és talán ha többet vannak iskolában a diákok, akarva-akaratlanul is megragad vmi a fejükben.
  • lazsi
    #24
    Huhh. A mi iskolánkba is van kártyás beléptetőrendszer de azon kívül h reggelente lefagy és sort csinál másra nem jó. Soha senki se nézi meg, hogy ki az aki nincsen, főleg h egy csomó ember kártyanélkül jár. Amúgy a tanárok ennek azé örülnek me lusták a naplóba is beírni. Jah amúgy nálunk úgy lógnak h a naplót ellopják, és akkor a tanár nemtudja beírni a hiányzókat...
  • TarazaMavis
    #23
    Mario:önálló gondolkodás nem veszélyes, csak a meglévő szociális keretek között tudni kell alkalmazni. A neurózis mint norma. Hmph... érdekes, nem elvetendő. Mellesleg a potás dolga is észben tartani ki megy be és ki, az hogy jelenti-e, az már más dolog. A hiányzást ugyis észreveszi a tanár.

    Szerintem csak a munkahelyeken van értelme a beléptető rendszernek. A biogenetikus adataimat pedig nem szivesen adnám ki. Nem azért mert emberi jogokat sért és könnyen feltörhető, hanem mert sok dolog levonható belőle.
  • Ma2ska
    #22
    Mindenhol a hülyeség...a neurózis mint norma. Mindent ellenőrizni, szabályozni. A szabadság veszélyes, és az önálló gondolkodás, birkának jó lenni, a nyájmeleg biztonságot ad.
  • mezeimodell
    #21
    MInt a birkák komolyan mondom... Sokkolót mikor kapok a nyakamba...
  • Mike
    #20
    gondolom az a cél, a kis angolok megszokják hogy mindenhez ujjlenyomat kell, és így már nem hőzöngnek felnőtt korukban, hogy ők nem bűnözők
  • pemga
    #19
    Jaja, tökjó, csomó pénzt ki lehet így az iskolákból szedni. Oszt jönnek majd a request-ek, hogy a Janika összeesett az iskolában a dokik vitték ki így nem csekkolt ki és most nem tud bejönni, vegyünk fel új eseteket, kössük össze a wc tűzjelzőit a beléptetőrendszerrel a cigizők kiszűrésére, stb. Az üzemeltetéshez meg persze senki nem ért, csak a diákok fogják 5 perc alatt feltörni, leginkább az adatbázisnál kezdve, stb-stb. Ja, hogy nem ez az eredeti cél? Vagy mégis?
  • Chappy
    #18
    hát ez egy "homoszexuális" rendszer. Nálnuk a technikumban vabn olya, h egy kártyával engedik be őket. Na, ez a kártya egyedi, erre kötni kel legy adatbázisprogramot, és kész is.
  • Jedimester
    #17
    reméljük ide magyarországra nem vezetik be mer akkor a logásoknak vége
  • Davidus
    #16
    csipszeket a gyerekekbe!
  • Feriboy
    #15
    egyszerűen elég megbabrálni a szülő telefonját hogy ne fogadjon sms-eket vagy ne jelezze ki stb. vagy meg kell előzni a problémát: nem szabad őket megtanítani sms-t olvasni :)
  • metaljesus
    #14
    az hagyján hogy kártyás beléptető rendszer, én olyanról is hallottam hogy egy helyen már a menzán is csak ezzel a chipes kártyával lehet enni. szóval ha valaki esetleg beteg, akkor nem lehet csak úgy odaadni a jegyet másnak mint régen

    egyébként meg attól hogy biometrikus beléptető cucc van, attól még ugyanúgy lehet lógni, egyszerűen elmegyek a dokihoz aki ír egy pár napos igazolást és kész. :) vagy ha az nem akkor nyomtatok magamnak mint a régi szép időkben...
    na viszont ha megy az sms a szülőnek az már tényleg gázosabb.
  • orgik
    #13
    Ahova én járok isibe ott is van ilyen beléptető szarság. Egy ember kinyitja aztán husz meg átmegy.
    (De ez nálunk szokásá vált. )
  • Mike
    #12
    aaz ilyen rendszer nem elég rugalmas
    bármikor elmaradhat óra, lehet vmi
    ekkor eddig ugye elengedték az emberkéket
    most be kell vezetni a rendszerbe, aztán engedélyezbni a távozást, gondolom még egy felettes kell aki ezt engedélyezi, tényleg egyszerübb
  • Yv@n
    #11
    Megsúgom nekteksrácok, hogy nálunk is van olyan középiskola, ahol kártyás ki és beléptető rendszer üzemel. Mint egy nagyvállalatnál.
  • Mike
    #9
    nomeg a biometrkus lobbi

    meg ugye mindig Anglia nyalt be csontig az USA-nak, érdekes módon USA saját állampolgáraira nem terjesztette ki az ujjlenyomatósdit
  • Mike
    #8
    érdkes módon régen meg tudták oldani ezt mindenféle ujjlenyomat nélkül is
    akkor sem lehetett lógni
  • Mike
    #7
    ezek az angolok sem normálisak
    a gyerekek egyből bünözők?
    miért nem építenek chipet a bőrük alá, vagy tehetnének mindenkire bokagyűrűt, ami sípol, és áramütést ad, ha az elszánt kiskölök átlépi azt a határvonalat amit a szülők beállítottak neki
    így megszünhet a csavargás is
    de mit szülők! biztos lesznek olyan hanzag syülők, akik nem állítanak be semmit, és hagyják összevissza kóricálni a csemetéjüket, tehát ezt is állítsa be az állam, legyen kötelező a viselése
    továbbá legyen a gyerekbe beépítve füstérzékelő, hogy ne tudjon stikában dohányozni

    egyre kevésbé tetszik amerre egyesek haladni szeretnének, mi dolgunk, hogy jól pofánverjük őket, és ne az az orwelli világ következzen be, amit annyira szeretnének :(
  • Lame
    #6
    Mennyi penzt olnek ilyen baromsagokba, ami radasul a szemelyisegi jogaokat is serti.
    Ertelmesebb dolgokra is lehetne am az adofizetok penzet kolteni baromsagok helyett ...
  • Shadow_THH
    #5
    fúú tényleg dejó :D

    méghogy nem lesz ilyen két éve van a városomban beléptető rendszer az egyik suliban (titkos kártya meg minden, mire kimennének cigizni vége a szünetnek)
  • gyuri12
    #4
    hú mekkora baromság!szerencse hogy magyarország nem a leggazdagabbak közé tartozik...huhh itt úgyse lesz ilyen!remélem...
  • Cat #3
    ahol iskolai egyenruha van, ott bármit meg lehet tenni
  • Shadow_THH
    #2
    ekkora egy baromságot

    lógások csökkentéséért biometrikus azonosítót

    én tudok egyszerübb megoldást: jani itt van? nincs? hiányzik akkor lol -.- ingyér van és nem ültetnek mikrochippet az agyadba adóvevővel
  • jefferson83
    #1
    Kezdenek durvulni a skacok.