327
  • armageddon666
    #327
    Oh, irigyellek :( Nekem most FEZENen volt csak szerencsém hozzájuk, úgy látszik először és utoljára :)
  • 0ppika
    #326
    tudom én azt #319 :) 2x láttam már élőben :P
  • armageddon666
    #325
    alapvetően én is úgy vagyok vele hogy másodgitár meg bass oly mindegy, ellenben koncerten olyan szólót tolt a basszeros :D

    a szólóbanda miatt nem értem én sem a szétszakadást. :(
  • Shiwo
    #324
    ez merült fel bennem is..pont azért lett Rhapsody of Fire, mert valami pereskedést nem nyertek meg, és meg kellett változtatniuk.. Luca-nak meg nem tudom, miért kellene a Rhapsody név, mikor adott ki szólólemezeket is..
  • 0ppika
    #323
    RHAPSODY OF FIRE’S FRIENDLY SPLIT
    Tuesday, 16 August 2011 06:52

    After 15 years of friendship, hard work and big passion, fully invested in the creation of symphonic music and an epic saga that will remain in the history of heavy metal, Alex Staropoli and Luca Turilli decided to proceed to a friendly split.
    “10 albums released and the end of the saga represent, musically and lyrically, an important artistic goal finally reached, underlined by the success of our last release “From Chaos To Eternity”, for which we want to thank our wonderful fans once again. Now it came the time when new artistic stimulations need to be found, in respect of both parts’ visions and perspectives and of our longtime friendship” say Luca and Alex. Due to the latest legal agreements actually in force, Alex Staropoli will go on with RHAPSODY OF FIRE having, between the others, Fabio Lione as singer, Tom Hess as guitar player and Alex Holzwarth as drummer. For the same agreements and the original name’s common ownership, Luca Turilli will release his future works with a new RHAPSODY band, including the faithful band members Dominique Leurquin, Patrice Guers and Alex Holzwarth.

    Alex says: “While wishing the best to Luca and his new band, I want to tell you that Fabio and myself feel motivated and stronger than ever and that RHAPSODY OF FIRE are already planning a great worldwide tour. More information regarding the new bass player and the new second guitar player will follow. Stay tuned!”

    The website www.rhapsodyoffire.com will remain the glorious RHAPSODY OF FIRE website at all effects and www.algalordchronicles.com the official fan club of RHAPSODY OF FIRE only. In the future, if you want to know more about the new band of Luca Turilli, please check his personal website at www.lucaturilli.com
  • 0ppika
    #322
    Tom jó gitáros, jól tolja élőben is, de a zeneszerzés más kérdés, az majd kiderül... meg hogy Alex is mit fog alkotni Luca nélkül...
    "A HANG" meg marad a ROF-nél, ami jó is meg nem is :S:D (a másodgitáér meg bass meg sztem oly mindegy...)

    A névhasználat jó kérdés, s egyben vicces is, hogy az elmúlt pár évben emiatt nem voltak aktívak :S erre most...

    Luca már bizonyított a szóló albumaival azt hiszem, az énekes kérdéses ugye, Olaf Hayer hangját is imádom, csak akkor mi különbség lenne a Rhapsody és a szóló LT albumok között?

    És én még attól féltem hogy esetleg kilép, vagy nem lesz ideje Fabionak a Kamelot miatt :S
  • armageddon666
    #321
    :S Hát kívánom a legjobbakat! Ez a Tom Hess valahogy nem szimpi :D

    Rhapsody névvel nem volt valami baj anno? Most hogy fogják Turilliék használni?
  • 0ppika
    #320
    Baráti alapon kettészakadt az olasz banda :S:((
  • 0ppika
    #319
    Dark prophecy bass solo
  • 0ppika
    #318
  • armageddon666
    #317
    Nagyon jó volt :DDD örök élmény marad :) Remélem a következőre nem kell... 8 évet várni?
  • SzirmosSzisza
    #316
  • Shiwo
    #315
  • 0ppika
    #314
    VÉGRE!!!

    FEZEN - augusztus 6. szombat

    http://www.fezen.hu/

    http://hammerworld.hu/

    el sem hiszem :D
  • 0ppika
    #313
  • 0ppika
    #312
    nah emberek, akar jönni valaki a pozsonyi koncertre?
    2 szabad hely van még az autóban elvileg, paks-bp útvonalról megoldható a dolog...

  • 0ppika
    #311
    pozsonyba mindenképp megyek...
  • Fordito
    #310
    Valaki megy a koncertek valamelyikére?
    Egyébként készül az új, a téma (fantasy) szempontjából utolsó lemez.
  • 0ppika
    #309
    elérhető koncertek:

    21.02.2011 Mega Club Katowice Poland
    22.02.2011 JUMBO centrum Kosice Slowakia
    23.02.2011 Majestic Music Club Bratislava Slowakia

    talán 24-ére lesz egy BP vagy Bécs...
  • Jimmyke
    #308
    Kisalbumuk jelent meg The Cold Embrace of Fear - A Dark Romantic Symphony címmel.
  • Fordito
    #307
    Nekem nagyon tetszett... Legjobban a Raging Starfire és a Sea Of Fate (különösen a nagyzenekari verzió) fogott meg, de az On The Way To Ainor és a Reign Of Terror is nagyon jó. A Crystal Moonlight és a névadó egy erős közepes, sajnos a Lost In Cold Dreams nem tetszett. Összesítve szerintem a jobb albumaik között van.
  • 0ppika
    #306
    Nekem tetszik nagyjából :P várom már a koncert dátumokat...
  • Jimmyke
    #305
    Hja. Sajnos az idei megjelenések elvárásaiban a Rhapsody és Dream Evil bukott, de a Sabaton és Avantasia hozták a színvonalat.
  • Shiwo
    #304
    hát, én még emésztem...úgy első pár meghallgatásra a Crystal Moonlight ami megragadott, a többi annyira nem..a Reign of Terror nagyon kemény lett, eléggé elüt az eddigi stílusuktól, a Labyrint of Madness meg rászolgál a címére (mondjuk a Reign of Terror is ilyen tekintetben), első hallgatásra már az idegeimre ment
  • Jimmyke
    #303
    Na mi ez a nagy csönd? Annyira nem lett rossz az új album :D
  • 0ppika
    #302
    Egyébként ma van Turilli mester szülinapja :)
  • 0ppika
    #301
    A Worldwide Release

    ON APRIL 30, 2010
  • armageddon666
    #300
    Itt is hasonló sebességgel jön a torrent, mint játékoknál? :D Rhapsody - RELOADED :D
  • 0ppika
    #299
    reméljük :)
  • Jimmyke
    #298
    Oldalukon március 5. volt, de egyes források szerint csak később jelenik meg, szerintem a szerver karbantartásuk bizakodásra ad okot. Mondjuk 4 órával kitolták, eredetileg délig számolt vissza :D
  • 0ppika
    #297
    Nem 15-én jelenik meg?
  • Jimmyke
    #296
    Délben érkezik az új album, remélem jó lesz, így 4 év várakozás után. :)
  • 0ppika
    #295
    ZSÍR!!!
  • Jimmyke
    #294
    BUMP

    2010. március 5. új album, The Frozen Tears of Angels

    "We are finally proud to announce to the world that Rhapsody Of Fire are stronger than ever and finally ready for their glorious come-back! We just signed a worldwide-level agreement with the legendary label ‘Nuclear Blast’, at this time the greatest choice we could have ever done. Wonderful people, a great business vision and the best organization possible, for a relationship that can be anything else but successful for the years to come.
    In the last months we worked very hard and now all we can say is that a great new album, a real masterpiece of power/speed/symphonic metal, is finally ready!
    It’s title is ‘THE FROZEN TEARS OF ANGELS’, it is produced by Luca Turilli and Alex Staropoli and it was mixed and mastered by our valorous friend Sascha Paeth at the Gate Studio in Wolfsburg (Avantasia, Epica and others).
    This is not just a new album for us, but pure emotion carved in music.
    Lyrically it’s based on the 3rd chapter of ‘THE DARK SECRET SAGA’ and the long journey of five bravehearts to the frozen northern lands at the unexplored borders of the known world in order to find a way to stop the demonknight’s prophecy."

    Forrás

    Aki nem tud angolul annak röviden: Jó lesz, kárpótol a 3 év várakozásért, neves emberek felügyelik a munkálatokat és az új történetszál 3. fejezete lesz.
  • 0ppika
    #293
    jó bizony
  • Cat 02 #292
    2008 első hozzászólása :P

    btw megint elkezdtem hallgatni és még mindig jó ^.^
  • Fordito
    #291
    egyébként szintizni akarom
  • Fordito
    #290
    igen, megpróbáltam:D úgy jobb volt.
  • Bachstein
    #289
    akkor egy oktávval lejjebb énekled/játszod, vagy nem tudom mit szándékozol vele csinálni
  • Fordito
    #288
    Hát.. megnéztem,, és furán hangzik, de szerintem hibás. plusz ritmusok vannak benne és olyan magas hangok, ami még sikításnál is magasabb lenne, ha valóban azt énekelnék. szerintem van jobb is, ami olyan, hogy valódi magasságú hangok vannak benne, nem olyanok, hogy felső-á. ilyet nem lehet énekelni, csak mutánsoknak.