97
Migrén
  • Dragooon #57
    volt olyan régebben, hogy lesesett a vércukor-szintem (ami nálam hányással járt, semmit nem láttam csak foltokat, hangokat alig hallottam, fájt a fejem, állítólag teljesen zöld voltam és izzadtam) és miután elmúlt egy 6-7 perccel utána jött a migrén. azt a napot el nem tudnám képzelni, ha nem történt volna meg
  • mrzed001
    #56
    Agykontroll és meditáció ... legalább fél év és egy komoly kurzuson ... plusz egy küzdősport ahol megszabadulsz az indulatoktól (vagy a kettő egyben egy shaolin képzésen) ez ami segíthetne rajtad, különben idővel az állapotod rosszabbodhat. Persze mondanom sem kell, hogy ennek köze sincs a migrénhez
  • OrioN the S
    #55
    Nemtom skizo vagy se ....de télleg amikor megfeszülök és ideges leszek akkor néha mintha nem is én lenék :| szal tré..de az agyturkász amikor elkezdett magyarázni csak mégjobban szétidegelt :@
  • OrioN the S
    #54
    Állítólag naon alacsony az idegi tűrőképességem :S

    Catti: Pont az a baj ,hogy néha megosztom :S Amúgy meg szinte mindíg egy sötét szobába vok a gép előtt :c

    Az a baj ,hogy sok ismerősöm nem tudja ,hogy mi a pálya és direkt szopat :@ És amikor má kiborul a kaki akkor meg néznek :@ Hál istennek páran má felfogták és módjával közlik a dolgokat D:
  • OrioN the S
    #53
    vótmá :$
  • mrzed001
    #52
    Ez már (nemis) enyhén skizofrén tünetekre utal, szóval javaslom egy dr. agyturkász felkeresését mihamarabb ...
  • Dragooon #51
    szerintem nem.. attól függ, hogy mit nevezünk pánikbetegségnek
  • Shadow_THH
    #50
    ne haragudj de ez véletlenül nem pánik betegség?

    egyébként nagyon sok embernek fáj ugy a feje hogy nem tudnak vele mit csinálni, ugyanis kis millió oka lehet

    becsipődött ideg, betegség, front érzékenység, lelki problémák, túlzott stressz, magas vagy túl alacsony vérnyomás, cukor betegség stb stb

    szerintem is inkább máshol érdeklődj és minél elöbb próbáld meg kikúráltatni magadat mert a folyamatos gyógyszerezés nem megoldás
  • CattiBrie
    #49
    És ha megosztanád a problémádat a körülötted levőkkel, hogy azon időre hagyjanak békén? Te meg elvonulsz monnyuk egy sötét szobába, ahol teljes kuss van és lefekszel egy kicsit.

    Mert ha minden ilyen esetre való visszaemlékezés újabb rossz emlék, akkor ez így 22-es. Kezd ott, hogy előzd meg a következő "rossz esetet".

    Nincs olyan, hogy rossz passz. Ha rossz passzban vagy, akkor legyél egyedül és ne találkozz senkivel, kíméld meg a környezetedet magadtól. Nincs olyan, hogy megüjtük a szeretteinket, barátainak. És ha megtörténik ne a "rossz passz"-ra fogd.
  • Dying Soul
    #48
    Hálloál, hogy jársz a 8-as loál misére, megtisztínak a gonosztól.
  • OrioN the S
    #47
    na fater má el is kezdte :@@@@@@@@@@@@@
  • OrioN the S
    #46
    ésazmien ,hogy néha kb 2 percig úgy fáj a fejem mintha 2 parfisnyéllel nyomnák össze :|de utána elmúlik D: meg pl ha az idő alatt v.ki irritál az baj D: olyankor is vérfarkas mod van :c
  • OrioN the S
    #45
    :$
  • OrioN the S
    #44
    én inkább sétálok :c vagy megiszok 1 liter forrocsokit D: :Ð
  • CattiBrie
    #43
    te nem vagy normális
  • OrioN the S
    #42
    Nelem úty jön ki , hogy v.ki aki hamar feltudja b*szni az agyam az meg is teszi...2 mondta kell és má "vérfarkas" leszek :| de ez kiskorom óta így van D: 1x nővéremmel réken Mortal Kombat-ot jácottunk.. nyert... és én erre betörtem az orrát... nemtom ez mennyire lehet a migréntől D: mindenesetre ienek vannak :c

    +1x sokáig halgattam ahogy egyfolytába rinyál a nőm.... egész nap bolond voltam D: mindenkivel ordítottam D: múltko viccelődött az egyik legjobb haverom én meg rossz poszzba voltam és ...akaratomon kívül kezetemeltem :c

    Miután eztek megtörténnek tök szr visszagondolni réá D:
  • Cucmey
    #41
    Még egy tanács migréneseknek bár elég egészségtelen de ugye a migrénes ember bármit megtenne hogy elmúljon a fejfájása: 2 darab Algoflex Forte ősszesen 1200 miligramm ibuprofenum hatóanyaggal. Elég hatásos bár utána ne üljön senki se kocsiba mert a sebváltót kuplungnak nézi!
  • Dragooon #40
    hát stressz semmiképp nem ér, de volt egy idő, amikor rengeteget idegeskedtem vmi gyógyszert is felírtak szorongás ellen, de ezelőtt is volt már ilyen bajom, szóval szerintem nem ez a legfőbb gond
  • CattiBrie
    #39
    hajlam, örökölés...
    apukámnak migrénes fejfájása volt általában hetente többször

    ok, nem örököltem - de akkor is
  • CattiBrie
    #38
    de :)

    mármint azt monnyák.. én nem vagyok szomjas :)
  • mrzed001
    #37
    Hajlam kérdése. Nekem sikerült örökölnöm. Gyerekkoromban össze vissza szúrkáltak és próbálták kitalálni mitől is van (0 sikerrel)
    Persze volt a lázadó tini korszakom (1 nyár) amikor én is megpróbáltam nem bevenni gyógyszert, kipróbáltam mindenféle népi gyógymódot (önhipnózis, akupresszúra: kézfej-halánték, hiperventillálás: túl sűrű levegővétel, meg még a franc tudja mit) Egy ideig hatottak (talán) valamennyire, aztán vége lett a nyárnak és a suliban már nem engedhette meg magának az ember azt a luxust, hogy totál nyugodt legyen (amitől nő a fájdalom), szóval vissza gyógyszerre
  • Davidus
    #36
    napi fél liter? nem kevés az egy "kicsit"?
  • CattiBrie
    #35
    stressz? sokat vállalsz? túlhajszolod magad? keveset pihensz? sokat idegeskedsz? családi körülmények? ...
  • CattiBrie
    #34
    Én ezek közül csak az első kettőt tapasztaltam és azt is szerencsére nem sokszor. És soha nem vettem be gyógyszert. És nem is fogok. A gyógyszereket nem ismerem, csak úgy 3-4 félét, de nem is akarom őket megismerni. Én mindig máshogy oldom meg az effajta problémáimat.

    Pl egy kiadós alvás, pihenés (ha este kezd el fájni a fejem, akkor irány korábban az ágy), mostanában a nagy melegben volt, hogy elkezdett fájogatni, ilyenkor többet ittam mint szoktam (hozzáteszem, hogy napi fél liter alatt van a folyadékbevitelem, tehát kb tudom, hogy mi miatt van). És körülbelül ennyi.

    De ugyanez vonatkozik a mentstruációs görcsökre is. Ha itthon vagyok, tuti nem veszek be semmit, amennyiben ki kell mozdulnom meló/suli, akkor ha egyébként nem tudok elindulni, akkor veszek be, ha meg csak kibírhatóan fáj, akkor csak viszek magammal gyógyszert és csak akkor veszem be, ha nagyon nem bírom.

    Egyébként meg azt vallom, hogy minden gyógyítható/rendbe hozható/kibírható gyógyszer nélkül.

    Meg ugye ha egy ember gyakran szed egyfajta gyógyszert, akkor előbb "hozzászokik" a szervezete, vagyis később ugyanaz a gyógyszermennyiség kevésbé lesz hatásos.

    Körülbelül 14 éves koromtól kezdve 100%, hogy mindenfajta betegséget tekintve 50 bogyó gyógyszernél kevesebbet szedtem be.
  • Dragooon #33
    köszi mindenkinek a tanácsokat!
    Catti: milyen életvitelre gondolsz?
  • mrzed001
    #32
    Eddig 4 típusú fejfájást sikerült megtapasztalnom (növekvő sorrendben):
    1) tompaság
    2) fejfájás
    3) görcsös fejfájás
    4) migrén (hányingerrel, szédüléssel meg minden)

    Egyrésze megelőzhető: ami 1-essel kezdődik, annak kialakulását azonnali kávé + nagy mennyiségű cukor bevitelével le lehet jelentősen lassítani, illetve elmulasztani.
    Ami már kapásból 2-essel kezdődik ott egy Algopiryn pluszba az előzők mellé, esetleg 4 óra múlva ismét (és sok folyadék)
    Ami 3-assal (főleg ha már eleve erre ébred az ember), no ott 8-10 órának az napodból lőttek. 2-es kúra + apszolút nyugalom (esetleg valami jó sorozat nézés, hogy ne őrülj meg a javulásra várásba). Kiválthatja pölö erős/hirtelen front frontérzékenyeknek
    Ha mindezeket az előzőket nem vetted figyelembe alakulhat ki a 4-es (vagy eleve erre ébredsz, de akkor már este is tuti felébredtél a fájdalomra, ha nem vettél be gyógyszert megérdemled). 3-as kúra + rengeteg cukor + rengeteg folyadék és 4 óránként algo. Estére jobban is lehetsz.

    Ami a gyógyszereket illeti főleg az algopirynt ajánlom, bár gyengének tűnik, de ennek egyik oka pölö hogy nincs teletömve koffeinnel, és hogy nem paracetamol alapú (egyes vélemények szerint a parac. tartós szedése komoly mellékhatásokkal járhat, Algo "csak" a vérképzést bolygatja amit egy kis céklával lehet ellensúlyozni)
  • CattiBrie
    #31
    finom érintés powa.. szegény lány, ha így nyúlsz hozzá :)
  • CattiBrie
    #30
    tejóég!
    ilyen korban?

    milyen életviteled van neked?
  • criminal law
    #29
    nekem 19 évesen jelentkezett először, és főleg a nagy meleg váltja ki, tehát ősszel-télen nincs.

  • Goth
    #28
    aszittem ez csak nőknél van D:
  • OrioN the S
    #27
    nekem szokott lenni kitörésem D: olyankor török zúzok :|
  • Cucmey
    #26
    Nekem is voltak régen migrénes rohamaim. Hála istem utóljára kb 1 évvel ezelött jött elő. Több dolog is ki válthatja a rá hajlamos személyeknél pl hirtelen időjárás/légnyomás változás. Úgy érzem egészségesen kell élni és akkor nagyon ritkán fog előjönni. Régen sokat buliztam, ezeken a helyeken passzívan dohányoztam és mellette még szerettem az italt is. Manapság már nagyon ritkán járok el szorakozni és kerülöm a dohányzó helyeket. Ezenkívül nagyon ritkán iszom akkor is max egy vagy két sört vagy long drinket. Mióta igy élek szinte teljesen megszüntek a migrénes rohamaim. Legyen ez egy fajta példa hogy lehet megelőzni. Persze másokból lehet hogy teljesen más dolog váltja ki ezt!!
  • Extraboy
    #25
    Egyetertek.
  • haxoror
    #24
    Mintha rémlene hogy még a hajlam cuccal is tudnak mit kezdeni vmit az orvosok szal menj orvoshoz.
  • haxoror
    #23
    Ha hajlamod van rá akkor köszönd meg a szüleidnek a szar géneket és így jártál.

    Ha nem hajlam hanem környezeti hatás akkor -> orvos és ŐSZINTÉN elmondasz MINDENT!
    Ha mázlid van rájön hogy mi van a háttérben, a fájdalomcsillapító csak tüneti kezelés és minél többet használod annál kevésbé hat és attól soha nem fognak megszűnni a rohamok szal mindenképp orvossal nézesd meg magad és ne önerőből akard megoldani.

    Az akupunktúrát meg ilyen dolgokat a helyedben mellőzném, az az utolsó utáni módszer.
    (annál még az is többet ér ha denevérszart dörzsölsz a hajadba éjfélkor a temetőben, de ez csak az én véleményem szal nyugodtan baszd el a pénzed kuruzslókra, jó ha minden tizedik önjelölt sámán ért ahhoz amit csinál...)
  • Dying Soul
    #22
    Nekem nem migrénem volt, hasonló, de megtudlak érteni maximálisan. Respect!
    Nagyonremélem rendbejössz!

    Amit sokan említettek az az aszpirin pont, és igen, sima fejfájásra baromi hatásos és veszettül fáj, ha jól megnyomják. Nem hülyék a kínaiak.
  • cSuwwi
    #21
    valamilyen szinten hajlam is kell rá, nem népbetegség mint pl. az asztma
    migrénem sztem még sosem volt, néha fáj a fejem (évente 2-3x max)
    a stresszmentes életmód sokat segíthet, bár ehhez olyan munka/beletörődömség is kell
    egész nap a gép előtt ülök és kódokat böngészek/írok, a határidők a fejem felett lógnak, nem éppen stresszmentes életmód (panaszkodnak is sokan), bizonyos dolgokat tudni kell "leszarni", nagyon sokat segít (1 kezemen meg tudom számolni hányan tudtak felidegesíteni az elmúlt 1 évben) .)
    a tvben reklámozott fájdalomcsillapítókban annyira nem bíznék, akinek van pénze marketingre, akár a lószart is eladják mint legjobb fájdalomcsillapítót (arról nem is beszélve hogy ugyanaz a hatóanyaga mindnek, csak más a csomagolása)...
  • Dragooon #20
    nekem is ritkák a fejfájásaim, de ezek a rohamok 2 hetente is előfordulnak. szerencsés vagy
  • gameplusz
    #19
    Nem tudom, de nekem eddig életemben 2x fájt a fejem, egyszer, amikor lyukas volt a bölcsességfogam - amit azóta sikeresen kinyúztak - és egyszer, amikor annyira fáradt voltam, hogy az már megviselt erőteljesen. Mindenesetre érdekes téma, +fav, szüleim szenvednek ilyen dolgoktól, hátha lesz valami érdekes "megoldás" ezügyben.
  • Dragooon #18
    hát, semmit nem érzek :P