12300
10528995171446015691.jpg
  • vg
    #490
    Nem vagyok ideges, ezeket már csípőből nyomom! ;)
  • Monoton
    #489
    nahh haggyuk

    ne rajtam vezesd le mert Hunnenkoenig felidegesített :D
  • vg
    #488
    Akkor miért nem csinálod, ahelyett, hogy itt sírsz? Anyám...
  • Monoton
    #487
    :SASASDD thx

    akkor már inkább neuro tran :DDDD
  • vg
    #486
    Fordisd le magadnak, ezzel.
  • vg
    #485
    Bizonyiték? Ember, mi a faszról beszélsz? seeders=25119 leechers=59676 ki tudod számolni, hogy ez együtt mennyi? Kurva szomorú, hogy nem tudod mik ezek! Mostmár kurvajó lenne, ha befejezenéd a hülyeségeid! Az ok, hogy valami féltékenységi rohamod lesz azonnal amikor meglátod a nevem és fikáznod kell, de ez már kezd sok lenni!
  • Monoton
    #484
    hát én olvasnám ha tudnék angolul :P

    én megtkértem itta forumozokat hogy ha valaki lefordítja a szöveget akkor én meg bepakolom a magyar szöveget a képregénybe :)
  • Hunnenkoenig
    #483
    Igen.
    A legnagyobb hiba ott van, hogy a teszterek, akik alapjan merik a nezettseget, ugyanugy futni hagyja a TV-t akkor is, amikor epp vacsorazik, vagy olvas stb.

    Nem hiszem, hogy igazabol csak akkor kapcsolna be, amikor valoban nez valamit. Ugyanugy kapcsolgatja az adokat stb.

    Nem tudom, hogy müködnek ezek a merö boxok es mit regisztralnak konkretan, de nem hiszem, hogy igazan pontosan fel lehet velük merni a nezettseget.
  • mrzed001
    #482
    Nem bánom ha mond olyan oldalt, ahonnan akár csak majdennyien szedik, sőt.
    Minél nagyobb a mintavétel ugyebár annál pontosabb és valósághűbb az eredmény (talán éppen ezért röhögök mindig a hasraszámokon ;) ).

    Az megint más, hogy az összefüggéseket nem látja, tehát egy ennyivel (3x)töltöttebb sorozat nézettségre sem lehet rosszabb (ergo a statisztikai módszerük überrossz)
  • Hunnenkoenig
    #481
    Hagyd, nem tudja mit beszel.

    Meg azt se tudja, hogy igazat ad vagy ellened beszel. Egy mondataban üti sajat magat.

    Az a lost 04 epizodos "bizonyitek" se tudom mit akar jelenteni.

    Szerintem ez azt probalgatja magyarazni a kis borsoszemnyi agyaval, hogy több ember tölti le, mint amennyit te mondtal, mert ugye van vagy több tucat torrent oldal, te meg csak egynek az adatait mondtad.

    Szerintem ö addig meg nem jutott el, hogy te egesz masrol beszelsz es itt az összefüggesekröl van szo, nem pedig arrol, hogy most valojaban hanyan szedtek le barhonnan vilagszerte a filmet.

    Szoval nem kell vele foglalkozni. Hadd mondja a magaet.
  • mrzed001
    #480
    Röhögve tudok írni neked annyi publikus torrent oldalt, ahol ha összeszámolod egyenként simán kijön az a 150e-res adat
    És van még egy ahol egymaga 150e-es ??? Ha van, várom a nevét és az ottani statisztikát.
    Vagy ha esetleg azzal az ostobasággal jönnél, hogy pölö itt Mo-on a lokális torrenteknek nagyobb forgalma van akkor feldevilágosítanálak, hogy össz nincs 10000 (sőt!)

    De ha még mindig nem értenéd, próbálom szájbarágósan:
    Most max 5000 ember dönti el, hogy éppen nyaral/eszik/alszik/... vagy épp néz valamit a tevében, ezen emberek vannak mérve, szóval max 5000
    Itt a felhasználók száma NAGY, és pontos adat van róla, hogy hányan is töltötték le (ingyenes, gyors, ócsóóó), így már itt pl 150e ember (x2-3, mert ez ugyebár háztartásszám, nem nézőszám) "szavazott" a megnézésére.
    Namármost, ha 3x annyian töltik le, mint egy másikat, akkor mégis hogy lehetne a nézettsége kisebb, mint annak a totál hasraszámra jobbnak ??
    (Magyarán akkor: hogy lehetne ez a szarabb ???)

    Ja, és ha lehet ne szerény egysoros IQ_Lite mondatban válaszolj :P , fejtsd ki a véleményed!
  • vg
    #479
    Egy példa egy(!) teljesen publikus torrent oldalról, mai, eddigi adatok... 26.10.06 Lost.S03E04.HDTV.XviD-XOR [dl] 349.05 MB S-25119 L-59676

    Szóval, már ez a CSI-viszonyítás is sántít! Ki is beszél baromságokat?
  • vg
    #478
    Hát, bakker! HIHETETLEN! :D
  • Hunnenkoenig
    #477
    Te most ellene vagy mellette beszelsz?

    Ha ö egy torrent oldal letölteseivel 3x-ra merte a CSI letölteseihez merten, akkor az egyeb letölthetösegi lehetösegek ezt meg x szeresere növelik.

    Ha valoszinüsegszamitas alapjan feltetelezzük, hogy egy random torrent oldal letöltesi aranyai atlagosak, akkor a szam akarmekkora, az meg mindig 3x marad a CSI-hez kepest.

    Szoval mielött lolozgatsz, inkabb gondolkodj.

    (nem kötözködni akarok itt sem, csak feltünöen nagy baromsagokat beszelsz, bocsi)
  • vg
    #476
    Röhögve tudok írni neked annyi publikus torrent oldalt, ahol ha összeszámolod egyenként simán kijön az a 150e-res adat...
  • mrzed001
    #475
    Én csak egy NAGY nemzetközi torrent oldal letöltési adatait nézem. Természetesen ezen felül HATALMAS számú letöltés van helyi torrent rendszereken (itt Mo-on is), valamint az Emule is jelentős letöltés számot generál, de az nem mérhető. (DC és egyéb "izék" elenyésző)

    Egyébként eddig beválósnak tűnik az a talán 2005-ös saccom, hogy csak ennek a torrent oldalnak a letöltéseit nézve 2006 elejére 120e fölé fog menni 1-1 jó résznek a letöltése valamelyik sorozatból (megvolt, talán BSG?), illetve 2006 végére 200e-et saccoltam. (2007 végére 350e)
    Nos, ha a Heroes így folytatódik, a 2006 végi akár már novemberben is összejöhet :)
  • vg
    #474
    "Szóval nézettségi adatok hasraszámok, letöltöttségi viszont pontos precíz adat"

    Hát ez nagyon jó! :)
  • mrzed001
    #473
    Pontosan. És nem elég hogy kik, ráadásul 1000-5000 ember szabja meg, hogy akkor most mit is nézzen eme sárgolyó tétova lakossága

    Szóval nézettségi adatok hasraszámok, letöltöttségi viszont pontos precíz adat (kb mintha egy távolságra valaki azt saccolná, hogy vagy 100 lépés, én meg azt mondanám hogy 152,34 méter)

    A streamelés sajnos nem megoldás, viszont ha lenne eszük egy legális torrent megoldással pontos adatokat és jelentős nézettség növekedést érhetnének el (még fizetősen is)
  • vg
    #472
    GIGALOL! Honnan a rákból veszed ezt a letöltési adatokat? :D Nem csak torrent van a világon, hanem ki tudja mennyi egyébb P2P rendszer!
  • Hunnenkoenig
    #471
    Sajna a TV nezettseget a 60 eves özvegyasszonyok a pincsijükkel es az unatkozo 40-es haziasszonyok csinaljak...

    Azert van annyi szar reality es talk show is.
    Biztos nem te, meg en nezzük, ami a jo nezettseget hozza nekik...

    A fiatalok manapsag inkabba netröl szerzik be a cuccot, szoval ezek a nezettsegi adatok megallapitasara 50 evvel ezelött kidolgozott technologiak manapsag mar igen idejet multak, szerintem...

    Jobban jarnanak a TV adok, ha a honlapon adassal egy idöben streamelnek a müsort es akkor a reklamokat nemzetközileg is el tudnak adni (manapsag mar szinte minden nagy ceg mindenhol otthon van) es ha beleszamolnak a streamelt valtozat nezettseget is az indexbe, mindjart maskepp nezne ki a dolog...

    Sajna ez valszeg azert nem müködik, mert akkor szerintük nem nagyon tudnak eladni mas orszagokba, meg jogdij dolgok meg egyeb ilyen baromsagok... de hat ez van.
  • PiszkosFred
    #470
    Nomeg a nezettsegi adatok amcsikra vonatkoznak, a letoltesek pedig nemzetkozi vonatkozasuak. De tenyleg erdekes, hogy a CSI elvileg veri nezetsegben a Heroes, holott mindenki a Heroes-rol beszel, es hatalmasat "durrant", a varakozasokon felul teljesitve. De talan itt jon be a kepletbe a "megszokas" faktor, mint nalunk a Veszhelyzet eseteben. Azt is hetrol hetre 1 millioan nezik, de nem azert mert esetleg jo, hanem mert megszoktak, hogy ha kedd, akkor ER, es ha mar 10-11 eve nezik, akkor nem fogjak mar abbahagyni.
  • Teperinke
    #469
    Két külön csoportról van szó, az egyik az internetezők, a másik a tvnézők. A Heroes ezek szerint jobban bejön a netezőknek, a CSI meg a tv előtt zombizóknak.
  • mrzed001
    #468
    Tudod mi a vicces?
    Lássuk mit mutat a nézettségi hasraszám:
    CSI: Miami (CBS, 22.00) - 11.5/19 (6.0, #2)
    Heroes (NBC, 21.00) - 8.6/13 (6.2, #1)

    Na most nézzük a letöltöttséget (ugyanaz az epizódok):
    CSI: Miami 40e
    (CSI: 60e)
    Heroes: 150e

    Na most akkor nem fura, hogy letöltöttsége > x2 a CSI-nak, az azonos napon lévő CSI Miaminak meg > x3 ?

    Vagy csak én látok itt "némi" anomáliát ???
    Nem kellene a nézettségének egy "enyhén" magasabbnak lennie esetleg?
  • vg
    #467
    Én azt hittem láthatatlan képessége van :)
  • Sceleton
    #466
    Nagyon durva az ötödik rész! Nagyon tetszik! :D
    Hiro az örök toplistás... imádnivaló figura! :D
  • Hunnenkoenig
    #465
    Fu en is most neztem a hatos promot.

    Nagyon durva!

    A masik preview azt sugalja, hogy összejönnek mind apucinal, bar valszeg inkabb csak ki van ragadva az összefüggesböl a dolog.

    Nikki ferjen en is meglepödtem hirtelen. Megyek is olvasni a kepregenyeket. Valaki vizet is tud forralni. Vagy a rendör, vagy a rab :-)))

    Nikki ugylatszik nem csak pszichiatriai eset, hanem emberekkel is tud doobalozni, mint rongybabakkal... Kiraly!!
  • North
    #464
    Igen jól sikerült ez a klip.:)
  • winnie
    #463
    "
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nikki férje átjár a falon O_o
    "

    látod, látod. mert nem olvasod a sorozathoz megjelent képregényeket. minden rész egy pár oldalas képregényben folytatődik. korrekt árukapcsolás, csak rjongóknak.
  • winnie
    #462
    "És nincs szimpi karakter benne,ellenben itt,szinte mindegyik az."

    én éppen ezért cancelöztem, mert itt nem találtam sok szimpit (ott bőven:). ellenben az ali larter karakterről el kell ismerni, hogy ritka, mint a fehér holló. nagyon kevés az ilyen erős női karakter.
  • Suszterbognár
    #461
    SPOILER! Peterről pár gondolat, az eddigiek alapján
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Szerintem Peter képessége az lesz, hogy képes használni/másolni a többiek képességét egy bizonyos ideig
  • ballor
    #460
    na, megnéztem most 3 epizódot
    a negyedikben a csodálatos Diana Krall: The Girl In The Other Room című száma szólt, nagyon jó volt a helyzethez!
    a negyediktől már egészen izgis lett a dolog és az ötös... ;)
    jó lesz ez!
  • Monoton
    #459
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    beszarás


    most néztem meg A 6 promot

    nikki férje átjár a falon O_o

    ezodabasz :DDDDDDD
  • Thomas Hangmen
    #458
    Heroes Coming Weeks Preview
  • robotnyk
    #457
    Peterke is érzi már az erőt ^^
  • PiszkosFred
    #456
    Gyujtogesd mint House-t ;] Majd a szezon vegen megnezed. Meg van legalabb 17 het addig...
  • Sephi
    #455
    Te amugy sem ertesz sokmindent.

    Arra ment ki a kerdes mivel 3-man is emlitettek egy het allat es az most vagy tenyleg naon jo vagy direkte szivatnak mert tudgyak milyen sorozat buzi vaok :D
  • MrSpock
    #454
    "Nomeg Miss Larter az egyik foszereplő"
    Iggen én is egyetértek ezzel,ritkán látni,máltánytalanul.
    Nagyon jól is néz ki az tény.
    A kérdések még nemannyira kuszák,mert a végcél látható,csak az eljutás oda az kérdéses,és kinek mi szerepe van benne.
    A "LOST" esetében már inkább zavaró és untató.(számomra)
    És nincs szimpi karakter benne,ellenben itt,szinte mindegyik az.
  • MrSpock
    #453
    Szerintem is a karakterek miatt,és a sztori,hisz anéző tudja mi várható,ugye a nagy katasztrófa,egyenlőre.Ezt kellene megakadályozni.
    Mindenki megtalálhatja a kedvenc karakterét.Hiro mindenki nagy kedvence lett hirtelen,mert olyan kis egyszerű,de van esze az látszik,és később úgylátszik komolyodni is fog,és tudja mindennek a nagy súlyát.
    Cheerleader csaj még kicsit nemistudomholahelyem szindrómában szenved,de majd csak rájön ő is.Apuka elég karakteres,nemtudni mi a végcélja.Szerintem egyenlőre csak feltérképezi az összes mutánst,és a feka csávó segíti megtalálni és kifürkészni a tudásukat.Többiekről majd később...
    Szóval szimpik a karakterek.És csak ízelítőt kaptunk ki mire is képes.
    Már várom a következő részt.
  • PiszkosFred
    #452
    Nomeg Miss Larter az egyik foszereplo (#egyik szemelyes kedvencem, kar hogy keves moziban szerepel mostansag, de ami kesik nem mulik), emiatt mar kotelezo nezni :D Na de viccet felreteve, kiegeszitenem azzal, hogy egyre tobb a kerdes (Lost szintet meg nem eri el;]), es ezek olyan kerdesek, amelyekre igen is kivancsi a nezo. Tucatnyi vezerfonal van a sztoriban, amelyek egyre csak kozelitenek, de meg most sem tudod, 5 resz utan, hogy mi merre hany meter. De nem unod meg, hanem egyre jobban felcsigaz, hogy meg most sem erted. Illetve csak sejted, vagy csak remeled hogy erted, esetleg tippelgetsz, mind1, a lenyeg h varod a jovohetet mindenkeppen, hatha kapsz valami valaszt.

    A japanok meg orultek. (jo ertelemben, mielott valaki felreertene, imadom oket, ugy kollektive mint nep es kultura). Es ezzel az "idiota" Hiroval meg azt is megfogtak a keszitok, akik rosszul vannak ha meglatnak egy lebego kopenyt Mariska neni szaritojan... Las Vegasban amikor Hirot lecsapja a kartyas ficko egyik embere, az valami eszement. Nemtudom hanyszor neztem vissza azt a 20 secet, de attol a jelenettol padloztam ;]. Es ez is egy nagy erenye a sorozatnak, hogy amikor ugy erzed hogy epp kezd igazi, komoly, mar-mar veszelyes vagy izgalmas lenni a sztori, akkor hopp egy kis szunet, es reklam helyett megnezed Hiro legujabb hulyeseget. Aztan folytatodik a felbehagyott szal is ;]

    Felek a sorozattol, mert iszonyu jo - #szerintem - es kivancsi vagyok, meddig lehet ezt a szintet fenntartani.
  • Hunnenkoenig
    #451
    *X-Men = Mutants (vagy mi a tököm a cime...)