12300
10528995171446015691.jpg
  • LasDen #570
    nem tudom, hogy az időutazással kapcsolatban mi igaz, de sztem mind2n ész érveket hoztok fel.....nekem igazából teljes véleményem nincs, mert ami van az több oldalról is sántít..... :DDD
  • Hunnenkoenig
    #569
    Ki mondta, hogy tul lehet mai technologiaval?
    En csak azt mondtam, hogy a fenysebesseget kihasznalva "idöutazni" valoszinüleg nem a legjobb modja annak. Tehat IDEZÖJELBEN elavult technologia.
  • Sephi
    #568
    Na na na na!

    Varjunk csak. A feny sebbeseg alitolag 300.000 KM /s . Magyarazd mar el nekem hogy mi vagy kicsoda tudgya azt tulszanyalni a mai technologiaval?

    Es ha tulleped akkor milesz? Egy ures terbe utkozol ahol hamarosan jon az "IDO" es atmegyen rajtad...
  • Kanál
    #567
    OST van valahol?
  • Hunnenkoenig
    #566
    Szerintem meg lehet.

    Mivel a teret is lehet görbiteni es igy barmelyik pontjarol barmelyik pontjara ugrani, miert ne lehetne az idöt is?
    Az teny (akkor is ha valoszinüleg "elavult technoligia", hogy a "jövöbe" lehet utazni a fenysebesseg kihasznalasaval (Einstein szerint), tahat akkor a multba is kell, hogy lehessen.

    Ha a fenysebesseg hatasara valakinel lasabban tellik az idö, mint a többiek szamara, akkor az idö bizony egy befolyasolhato tenyezö.

    Sokan azt modnjak, hogy az idö a negyedik dimenzio. En az idöt inkabb az 5. helyre raknam, mivel a negyedik dimenzio matematikai valoszinüsegszamitassal mar eleg jol meg van hatarozva.
  • Sephi
    #565
    En akkoris annak vagyok a hive hogy a multba nem lehet utazni. Ami megtortent emgtortent. Max akkor lehet ha tobb dimenzio van es mindegyikbe egy masodperccel kesobb tortenik ugyanaz ami a jelenbe. Igen akkor dimenzio valtas de nem idoutazas.

    Alapbol aszongyak hogy a a mi idonk ami most van az mar megtortent mert ott van az az ugynevezett Deja Vu effekt. Tehat ha ez mar megtortent velem akkor most X masodperce is ugyanaz tortenik velem.

    En velemenyem szerint maga a kifejezes hogy idoutazas nem letezik. Dimenzio ugras...na az. Dimenzio = alternativ ido. Parhuzamos valosagok amik le vannak maradva egymastol a vegtelensegig...
  • Hunnenkoenig
    #564
    Azer ne beszeljünk erröl kerem ugy, mintha ez lenne az egyetlen igazsag, csak mert einstein neve felbukkant.

    Van egy teoria, a Kozmikus Cenzura toriaja, miszerint a törtenelmet nem lehet megvaltoztatni.

    Tehat ha te vissza mesz, hogy megöld hitlert, az univerzum ezt megakadalyozza oly modon, hogy besül a pisztolyod, elüt az auto, lepattan a lövedek stb.

    En inkabb ebben hiszek, mint abban, hogy 10 fele idövonal letezik...
  • Monoton
    #563
    ez mind egy körfolyamat

    ami a jövőben lesz az fog megtörténni :D

    egy végtelen körfolyamat
  • LasDen #562
    hát ez nagyon jó rész volt.....de sajna csak most tuttam megnézni....azt hiszem nálam abszólút az év legjobb új sorozata......
  • Kanál
    #561
    rákattantam -.-
  • ProGabe #560
    nem kell ide Einsteini teória,meg egyenletek,csupán józan paraszti ész :)
    ha vissza megyek tegnapra és széttöröm a billentyűzetedet(ez csak példa,nem akarok én neked rosszat nyugi :),akkor te most nem írod le azt én meg ezt,szal nem,nem bonyolult,inkább gond a készítőknek,ez így túl erős képesség Hironak,ami nekik fog gondot okozni a sorozat jövőjében :)
    én személy szerint utálom ha az időt bolygatják egy filmben,bár nem mellesleg a ma nagy agyai mondhatni egyetértenek abban hogy ha valaki így tenne(tehát megváltoztatná a jelenét a múltban) "egyszerűen csak" létrehozna egy új alternatív dimenziót és úgy érzékelnénk a változást ahogy pl a vissza a jövőben volt,tehát sehogy(nem semmisülnénk meg,stb)
  • Sephi
    #559
    Nos a kovetkezo a teoriam.

    Elso sorban van egy naon fontos megfogyelesem. Mivan ha Hiro a mltbol jott vissza? Mivan ha egy ponton vissza kell menyen a multba. Mert eddig semmi bizonyitek nincs arra hogy Hiro mast is el tudd vinni magaval idoutazasai soran.

    Aztan ott a Einsteini teoria ami a kovetkezo keppen mukodik.

    Legyen a mult X a jelen Y es a jovo Z . Az eggyenlret igy nez ki X>Y>Z . Ha Z -bol visszamgyunk Y-be akkor Z>Y . Ebbol adododik hogy az egyenlet megvaltozik es X>Y1>Z1 lesz belole. Szoval X az csak akkor valtozik ha Y-bol megyunk vissza.

    Tehat ha alapbol a jovobol visszmegyun ka jelenbe akkor az a jovo ami akkor vlt meg fog valtozni.

    Egyszoval a jelen amiben vagyunk az mar megtortent egyszer...lehet tobbszor is. Tehat Hiro visszajovetele a jovobol mar megvaltoztatta Peter jelenlegi jelenjenek jovojet. Szal Hiro , ha Einstein gondolkodasat nezzuk , megszunik letezni Peter jovojeben.

    Bonyorult nem ?:D De ... feltetelezve igaz.
  • PiszkosFred
    #558
    Naja, ez mar a Terminator filmek ota orok problema ;]
  • Hunnenkoenig
    #557
    Amugy az üzenet küldese is eleg furcsa dolgokat vet fel.

    Mi inditja be az esemenyeket? Ha Hiro nem szol peternek, akkor is ugy törtenik minden, ahogy törtennie kell, csak esetleg lasabban, vagy pedig Hiro azert jött vissza, hogy teljesen mas iranyba terelje az esemenyeket?

    Tegyük fel, hogy minden fut a megszokott formaban. A vilag összeomlik es Hiro elrambosodik. Mivel nem tudtak megmenteni a cheerleadert.

    A tavoli jövöben elhatarozzak, hogy ezt maskepp kell megoldani es visszaküldik Hirot, hogy valtoztassa meg a törtenelmet. Hiro megjelenik a metroban, szol peternek, erre ök akcioba lepnek es megmentik a cheerleadert.

    Ebböl következhet, hogy Hiro valszeg sosem fog ugy kinezni, ahogy a metroban megjelent, mivel egy tejjel mezzel folyo kanaanban el...
  • Hunnenkoenig
    #556
    Na igen.

    Bar itt megint elöjön az idöutazasos problema.

    Ha peter Syler, letezhetnek egy idöben egymas mellett? Kit kellene lekaszabolni, hogy megszünjön a problema? Petert vagy Sylert?

    Ha petert kell lekaszabolni, miert nem akkor, mikor syler meg nem ölt meg senkit (miert kell varni, mig több embert megöl)?

    Ezek eleg huzos problemak, szoval nem hiszem, hogy az irok nagyon bele mernenek bonyolodni egy sorozatban. Tul sok veszelyforrast rejteget es a fanek ugye argus szemekkel figyelnek minden apro hibara
  • North
    #555
    Meg akkor Hiro val nem üzenetet küld, hanem lekaszabolja a kardjával.:)))
  • Hunnenkoenig
    #554
    Ez alapbol nem lett volna rossz ötlet. Kar, hogy Robotnyk mindjart meg is cafolta
  • Sephi
    #553
    Yawoll.
  • mukika
    #552
    képregények - azoknak akik nem ismernék...
  • robotnyk
    #551
    kizárt, másik színész játsza majd.
  • Sephi
    #550
    Az a baj hogy amikor Sylar eltunik , amiutan megprobalta elrabolni a kicsajt , az arra a kovetkeztetesre utal hogy Sylar akar lehet a jovo beli Peter aki totalisan atvette mindenkinek az erejet...
  • Hunnenkoenig
    #549
    Miert lenne legyözhetetlen...mar igy sem halt bele a golyokba.

    A csaj meg igye meghalt, mikor az agyaba beleallt a fa, szoval Syler is belehalhat, ha az agyat pepesitik...
  • seriesfanatic
    #548
    Valaki mintha említett volna egy olyat hogy azért kell megmenteni mert ha Sylar "elveszi" (megszerzi) a pompomcsaj képességét akkor már totál legyőzhetetlen lesz. és ezzel a teoriával szerintem még egyet is lehet érteni de majd kiderül...
  • North
    #547
    Tényleg jó kérdés, hogy Peter hány képességet tud átvenni. Viszont cseszheti őket, ha nem tudja tudatosan használni a frissen szerzett erőt.
    Amúgy engem az jobban izgat, hogy miért kell mindenáron megmenteni a pompomcsajt.:)
  • ProGabe #546
    a "skizo" csaj férje,aki át tud menni a falakon,és ezért beszélnek róla ennyit :)
    ja meg ártatlan,merthogy feldobták,ez is a képregényben van
  • Hunnenkoenig
    #545
    Ki az a DL?
  • Sephi
    #544
    En meg mindig nem vagom hogy DL mitol ennyire erdekes szereplo egyenlore.... mindenki rola beszel a kulfoldi forumokon.
  • precision
    #543
    Peter át tudja venni a közelében lévő emberek képességeit.
    A néger csávó meg vmi agymosó/emléktörlő (neadjisten 'képességtörlő' (?)) lehet... de az biztos hogy nem lehet kellemes amit csinál :D
  • PiszkosFred
    #542
    Vagy megjelenik T-Bag, noveszt egy uj kezet permierplanban, majd beall a szemuveges csapataba ;]
  • spongya
    #541
    Ez király sorozat. Nagyon teccik. Hiro a legjobb.
    Valaki rájött hogy peter mire képes, meg az a néger csóka aki a rendőrrel csinál vmit a 4. részben. van sejtésem de nemtom.
  • Hunnenkoenig
    #540
    Aztan atmegy a cucc crossoverbe a Jerichoval
  • Sephi
    #539
    Mindenesetre Hiro oltozeke , ami akkor volt rajta amikor megjelent Peter-nek a metroba , arra utal hogy a tavoli jovoben valami naon durva tortenhetett... megtanult fullosan angolul...

    En arra tipellek hogy az a bomba igenis fel fog robbani de nem csak egy...
  • MrSpock
    #538
    Gondolom csak egy bizonyos képességet tud majd átvenni,vagy esetleg tudja ötvözni..bár lehet csak azért aki legközelebb van hozzá..de valszeg csak rövid időre.erre én is kíváncsi leszek,mert akkor tényleg egy szuperhős lesz.lehet csak mindegyikét kicsit,és ezért egyedül nemlesz képes legyőzni az ellent,és ha esetleg az eredeti hős legyengül vagy történik vele valami,akkor ő betud lépni a helyébe.
    Mindenesetre érdekes lesz az biztos.
  • ZiP90
    #537
    Voltam fenn, de ott csak aimhez voltak azok meg 48x48 pixelesek...
    Csinálok magamnak, az lesz :D
    Majd ha megleszek vele, kirakom ide :P
  • ProGabe #536
    ami most szöget ütött a fejembe:ha Peter közelében több hős van,akkor vajon átveszi mindegyikőjük erejét?vagy csak egyét véletlenszerűen,esetleg választ melyiket használja?gondolom a készítőknek is ezek a gondolatok jutottak ezzel kapcsolatban az eszükbe.azért egy repülő,halhatatlan,idő-megállító,jövőbelátó ember elég erős :)
    vagy lehet az is hogy nem tudja majd mindegyiket átvenni,ez lenne a logikus,mert Sylarét is át tudná és elég gyors vége lenne a sorozat egyik lényegének,nem?
  • ballor
    #535
    szerintem a hivatalos oldalon van ilyesmi
    habár nemtom az msnhez volt-e
    de nézd meg és ott lesznek képek és csinálsz :)
  • Monoton
    #534
    csinálni kell :D
  • ZiP90
    #533
    Nincsen vkinek MSN Avatárja Heroeshoz?
    Kerestem neten de sehol nem találok :S
  • threeman
    #532
    hú jól repül a csóka
  • Sephi
    #531
    Nene...en magara a szineszre ertettem nem a sorozat szerinti szerepere :D