19
  • raci
    #19
    Nekem hajdú szabolcstól a fehér tenyér a tippem, sztem megfelel minden kritériumnak, nagyon komoly film és nem vigjáték.

    amugy vigjátékokra még ott a golden globe is...az is nagy bravúr lenne legalább ott díjat nyerni..én nem is tudom hogy mikor szerepelt ott is egyáltalán magyar film..talán a being julia szabó pistitől de az se volt teljesen magyar vonatkozásu.

    és ha már itt tartunk összeüthetnénk valami frankó kis magyar sorozatot is...siralmas hogy e téren is mi folyik kis hazánkban...nem akarom leszólni egyik magyar sorozatot se de azért sztem ez tragédia amik vannak..

    és akkor talán nem nézném én se a lost-ot mega 24et...igaz jack bauer ahős? :)
  • Jack Bauer ahős
    #18
    winnie: a kult státusz nem feltétlenül a nézőszámtól függ. Ha így lenne, a Titanic lenne pl. a legnagyobb kultfilm. Kevesebben fogják megnézni, mint a Kontrollt, ezt 100%, de ettől még jobban kidolgozott, átgondoltabb film.
    (A honlapján egyébként van tréler is asszem.)
  • winnie
    #17
    nem merik jelölni és szerintem, ha be is mutatják a taxidermiát, 20-as annyi néző sem fogja megnézni, mint a K-t, kult meg pláne nem lesz.
  • Tetsuo
    #16
    Még nem láttam, de elhiszem az állítás első 2/3-át.
  • Tetsuo
    #15
    Szerintem poénból mondta.. Üvegtigris 2 - az nagyon xar..
  • Jack Bauer ahős
    #14
    Taxidermia lesz az. Köröket ver a Kontrollra. És kultfilm lesz belőle.

    www.taxidermia.hu
  • Sepu
    #13
    zimmer feri
  • bertino
    #12
    Üvegtigris 2 Oscar jelölésre ?
    eh melyik Földön éltek ? :)
  • Ronika
    #11
    lehet, de a külföldiek nem igazán értik a magyar humort :)
    én is nagyon örülnék ha a tigris2 ott lenne, de sztem nem komédiát jelölnek az oszkárok :(
    kiváncsi vagyok miket jelölnek a magyarok, de most nem jut eszembe egyse ami mehetne... de hogyha vki az egy szoknya, egy nadrág-ot jelöli(az újat) akkor kiugrom az ablakon
  • icewolf
    #10
    Lehet igazad van. De ettől még humorban nem egy alsórangú filmről beszélünk. Azzal pedig tud alkotni sztem külföldön is.
  • Lenny
    #9
    Az annyira tipikusan magyar (témát feldolgozó) film, hogy nem lenne esélye.
  • craesh
    #8
    sztem egész jo magyar filmek vannak mostanában. sokkal nagyobb az esély a filmek terén való fellendülésre mint valaha a fociban lesz. :) viccen kivül a filmipar tényleg fejlödik magyaro.-n
  • icewolf
    #7
    Ott is volt a helye.
  • winnie
    #6
    a kontroll már ott volt 2 éve.
  • icewolf
    #5
    "A 2007-ben rendezendő díjátadóra jelölhető filmeknek 35, vagy 70 mm-es tekercsre kell készülniük és a nevezési feltételek között szerepel az a kitétel is, hogy 2005. október 1. és 2006. szeptember 30. között legalább egy honi moziban, minimum 7 egymást követő napon vetíteni kellett."

    A Kontrollt én is nagyon szeretem, de sajnos nem felel meg a fenti "kritériumoknak".
  • winters123
    #4
    sorstalanság esélyesebb egy oscarra
  • Alkarcsont
    #3
    Kontroll
  • darthwalk
    #2
    áh, külföldiek közül csak "garbós" filmek kerülnek be.
  • icewolf
    #1
    kíváncsi leszek mi lesz a magyar jelölt film... a tippem az üvegtigris 2...