24
  • 00 Blue 00
    #24
    Mellesleg nem vagyok híve, az Intel vs. AMD csatának, nem köteleztem magam el eggyik gyártó mellet sem. Tualatin után váltottam AMD-re mert kifizetődőbb volt ár teljesítmény szempontból, de most valszeg váltok Core2 Ex-re.
  • 00 Blue 00
    #23
    Bazz ez nagyon ütös lett! Tualatin után nem volt "értelmes" processzora az intelnek, most végre megint alkottak valamit. Gratula nekik hozzá!

  • Tiberius B
    #22
    mikor? egy-két év múlva?
  • droland
    #21
    "szinte már aprópénzért dobálják majd az 1magos procikat király!!!" addira már a fontosabb progik és os-k 99%-a két magra is meg lesz optimalizálva, ergo: ki fog olyat venni?
  • Marlosh
    #20
    Megsugom, July 24-tol:)
  • pedrohsi
    #19
    Conroe-t még tilos venni, legfeljebb ha sok pénzt akarsz kidobálni - akinek van esze, az a szépen ereszkedő Pentium D-ket és az AMD procikat veszi majd az ősz közepéig
  • fade2black
    #18
    énis már nagyon várom, hogy azon kelljen gondolkodnom, hogy 2800ra húzott conroet vegyek 45Kért vagy 2800ra huzott X2t 35Kért vegyek....

    hogy én mennyire örülök, hogy conreo, allandale... ilyen jól sikerült... :D
  • fade2black
    #17
    megsúgom conroe megjelent.

    azhogy első párhétben csak bécsből, noból lehet behozni azmeg megszokott. Ha lesz AMD árcsökkenés azis legalább 2hét míg MOra eljut, mint minden.
  • arty
    #16
    szvsz durva árverseny lesz, az AMD pedig profitot veszit, talán még veszteséges is lesz ...

    én ennek örülök, remélem fillérekért vehetek majd procit :) (csak végleg ne menjenek csődbe...)
  • Inquisitor
    #15
    Hol? A csapból is Conroe tesztek folynak, a legkisebb-leolcsóbb is félkézzel aagyonveri az X2-4200-t és ott liheg a 4400+ sarkában. Ráadásul már a négymagos verzióról is van pár kiszivárgott teljesítmény teszt. Erre fel meg ilyen hírek jönnek, hogy 2007 eleje helyett 2800-ban jön a K8L architektúra? Akkor most 2 évig nem lesz AMD oldalán ütőképes proci?
    Mert akkor nem lesz verseny.
  • billxxx
    #14
    nagy verseny lessz ez
  • dez
    #13
    Ha már be lett kinkelve, akkor egy időzet: :)
    "Az Intel szerint az új képlet mostantól: teljesítmény = órajel x órajelenként végrehajtott utasítások (IPC) száma. Az AMD már az Athlonok megjelenése után[*] ugyanezen az állásponton volt, mégsem vették komolyan a kisebb processzorgyártót, mert az Intel sokkal nagyobb befolyással bír. Ez a képlet végeredményben a MIPS (million instructions per second) értékének meghatározása, tehát kimondhatjuk, hogy az Intel ismét feltalálta a spanyolviaszt..."
    [* mi az, hogy után? Már előtte, különben nem úgy csinálták volna meg az Athlon sem, ahogy. :P]
  • Inquisitor
    #12
    "a legolcsobb $180os conroe meg a 400$os 4400+al van partiban."
    183USD és a 4200+-al van partiban, ami meg elvileg 230-240 dollár LESZ. Mert most még 400USD.
  • Inquisitor
    #11
    Akkor te meg azokkal a kétmagos P4 árakkal vesd össze amik majd lesznek ezután :)
  • dez
    #10
    Csakhogy Conroe-t még nem kapni. Majd azokkal az AMD árakkal hasonlítsd össze, ami a Conroe megjelenésekor lesz érvényes...
  • pedrohsi
    #9
    csak a szokásos történet: az egyik gyártó előrukkolt egy vadonatúj dologgal, amit a másik csak késve tud behozni - ráadásul mivel most az AMD-n a sor, ez jóval lassabban történik meg. nem is csoda, hiszen az Intelnek is három évébe telt választ találni...
  • SinClaiR
    #8
    naja, de ittmost egy 3 éves technológiát vetettek össze egy vadonat újjal, még a cikkben is levan írva. ne feledjük. Nem akarom védeni az amd-t de ha volt eszük, ők is csináltak valamit ez idő alatt, és nem csak most kapnak észbe, hogy hoppá. Lesz itt még meglepetés:)
  • fade2black
    #7
    K8Lt előrehozták 2007Q4-re.

    Csakugye K8L serverproci lesz spec foglalattal, memóriával és első körben árral..... innen átalgusernek erősen felejtős ráadásul 2007q1ben ittvan a 4magos conroe a kensfield aminek ee verziója 3.3ghzen fog rohangálni juj.
  • fade2black
    #6
    nem aggódás de a 2.4es $310os conroe majd mindenben elveri a 999$os amd FX62t.
    az 510$ os 2.6os conroe meg mindenben.
    az xe conroerol szót se ejtve.

    a legolcsobb $180os conroe meg a 400$os 4400+al van partiban.

    és én SEMMIT se látok amit AMD előhúzhatna a tarsolyából....


  • bertino
    #5
    ne aggódjál, nehogy azt hidd, hogy nincs semmi a tarsolyukban :D
    egymást húzzák felfelé...
  • bertino
    #4
    helyesbítek:
    a 2magosok árát :)
  • Keem1
    #3
    Ez mind szép és jó, de én most vagyok gépcsere előtt... Ráadásul amit 2008-ra ígérnek, az átlag magyar ember számára leghamarabb 2009-ben lesz elérhető.
    Tehát egyelőre marad az X2 és a S939 - legalábbis nálam :)
  • kandeláber
    #2
    http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1200
    Ennek tükrében meglepődnék, ha az AMD meg tudná tartani a jelenlegi részesedését, és akkor növekedésről még szó sem volt.
  • mikloss
    #1
    Dejó lesz ha lemennek az AMD-k árai, 1 év múlva szinte már aprópénzért dobálják majd az 1magos procikat király!!!