15
  • Zenty
    #15
    Ideólogia szinten vagy nem tök m1 ,de jól megy nekik!
    Demokráciának meg a reklámja,illuziója a jóh ,de egyébként 0!
    Valami újat kéne kitalálni már :D
  • Tiberius B
    #14
    Nem a kommunizmust (max. ideológiai szinten) a kapitalizmussal?
  • Tiberius B
    #13
    he?, szerintem te vmit félreértettél a hsz-ében.:-)
  • Morden23
    #12
    Arty.

    Miért ne lehetne összehasonlítani a két rendszert? Demográfiailag, szociálisan, gazdaságilag?
    A szigorúságnak meg semmi köze az igazságtalansághoz. Kinek a pap, kinek a paplan. Nekem eszembe sem jutna olyan rendszerben élni, mint amilyen Kínában van, de nem elhanyagolható tény ettől függetlenül, hogy az ország grafikonjai a nyugaton "divatos" stagnációhoz képest keményen emelkedő tendenciát mutatnak.
  • arty
    #11
    demokráciát kommunizmussal? :D

    te elolvastad a cikket? tisztában vagy vele, h mi az a demokrácia?

    a szigoruság pedig <> igazságtalan !

    ugyérzem, sg-re nem illenek a mélyebb anyagok :D
  • Zenty
    #10
    Kinaik most csinálják a legjobban! vVegyitik demokráciát a konomnizzmusal elismeröen ,hogy mind a kettőnek vannak elönyei!
    És jobban fejlödnek mint az eu még ha szigorú is...
  • Kornan
    #9
    Kínai nem követi el azt a hibát mint a többi kommunista ország,tulajdonképpen a kapitalizmust vegyíti a kommunizmussal,de ne feledjuk el azt sem ,hogy mi tettük gazdaggá őket azzal hogy a nagy cégek odatelepultek az olcsó munkaerő miatt,ezzel hatalmas gazdasági lökést adva az országnak.
  • Marlosh
    #8
    Miert is?
    Ez a demokracia dolog lathatoan nem nagyon szuperal,legalabbis Mo-n nem......
    Ha jol tudom Svedorszagban az adocsalast jobban buntetik mint a gyilkossagot.......talan nem veletlenul!
  • craesh
    #7
    hülye vagy te öcsém.
  • irkab1rka
    #6
    Ahpgy Kínában a meggazdagodott réteg elri a kritikus tömeget nem lehet őket ezzel a módszerrel kordában tartani.
    Amiért itthon rohadt szemétnek titulálnak valakit, aki 2 millárdot nyúl állami pénzekből, de börtön nélkül megússza, az Kínában már 10-ed ennyiért kivégzik.
    Na? Melyiket szeretnétek?
  • Sadist
    #5
    Úgy tudom nincsenek még 2 milliárdan (szerencsére).
  • Morden23
    #4
    Nem olyan retek az a kínai vezetés. Egy európai számára elképzelhetetlen az az élet, ami Kínában van, de az ország gazdasági mutatói keményen jelzik, hogy igenis felfelé ível a sztori.
    Egyszóval a rendszer tökéletes arra, hogy megteremtsen egy majdani, vizionált Kínát. Hogy ez pontosan milyen is lesz, azt majd meglátjuk, véleményem szerint még bőven a mi életünkben.
  • Gladiator
    #3
    Azért nem egyenlő azzal a kommunizmussal, mint ami nálunk volt.
    apum volt kint üzletiúton és mondta, hogy az vezetés ami ott van sokkal jobb mint nálunk ez a "demokorácia". Kicsit szigorú, mint itt is láthatjuk, de sokkal jobban működik.
    Félreértés ne essék, én is elítélem, hogyha bárkit lecsuknak azér, mert nem azt gondolja amit ők, vagy amit ők szeretnének.
  • Chris05
    #2
    Nem semmi, retek kínai vezetés. Egyébként tényleg a csillogás és a nyomor a köbön egyszerre van jelen az országukban.
  • Macc
    #1
    Szemunk elott csinaljak azt 2 milliard emberrel, mint nalunk anno...