65
  • Gabesssz
    #25
    Hát szerintem ez gyönyörú , ha ennél több csicsa meg 3D lenne egy ilyen játékon az mehetne a kukába mert játszhatatlan lenne stratégiailag.
    Éljen a Command & Conquer Tiberium Dawn +meg a Dunne2 és persze Warcraft.
  • Sanyix
    #24
    És ki mondta hogy nem? :)
  • psishock
    #23
    akkor még csak kezdték pödzeni a 3D-t, és még most is van egy csomó fejleszteni való, pedig már mérföldeket haladtak azóta. A hatást nekem is vitték lefelé az első 3D-s próbálkozások, mert iszonyatosan rosszabbul néztek ki az előző, még 2D-s változatokhoz képest. Sőt, amikor még effektusok de textúrák sem léteztek, csak a síma 3d-s felületek pár töredezett poligon-nal, és azok is "tiszta" festett, textúrázatlan vektorokból voltak akkor direkt a szívbaj kerülgetett, akár ha rájuk is gondolam. Nem tudtam elképzelni, hogy miért is fejlesztenek erre a módszerre, amikor a sokkal régebbi 2D-s játékok már eleve 1000* jobban néztek ki.
    Nos, örülök, hogy valaki nem adta föl olyan könnyen anno, és megmutatta, igazából rettentő nagy erő rejlik az elképzelésében.
  • Librarian
    #22
    Nekem a 3D valahogy elvitte a hangulatot! :(
    Kedvenceim továbbra is a Starcraft+AoE2! A legjobb 3D-s stratégiai játékok az Emperor - Battle for Dune az AoE - Mythology és a W40k - Down of War!!!! (bár az elsőt sokkal többet nyúztam, mint a másik kettőt!) Báe ez szubjektív vélemény, MEGGYŐZŐDÉSEM, hogy igazam van!
    Számomra sem számított soha a grafikai minőség...
    Nagyon Starcraft szerű! Az utolsó előtti képen az az épület engem a Xel'Naga templomra emlékeztet! Nekem szerintem tetszeni fog... (bár biztos el lehet ezt is cseszni!)
  • psishock
    #21
    Az egész Generals teljesen 3D-s alapú volt, nem csak a modellek, vagy a grafnak 1 része.
  • psishock
    #20
    Na igen, ha jól vettem ki a képekből, akkor ez 2d-izometrikus beállítottságú (mint a starcraft pl), hogy is lennének shaderek meg különböző efektusok rajta (?!), eleve nincs kiterjedésük a dolgoknak amikre azután rászámolna a grafkatyó, minden csak síma felület.

    Itt azért elég nagy a küszöb, eleve máshogy kell hozzááln a 2D és a 3D hez, el kell különíteni a 2 értékelését. A 2D-ből elég szépen kihozták amit lehet, a képek alapján, de mozgásban is szeretném látni már :), mert innen nem sokat állpítok meg a hangulatáról. Igen sok 2D-s cuccot toltam végig anno, ezt grafikailag az egyik legszebbek közé sorolhatnám. Persze a 3D az már teljesen más tészta, de mint mondtam nem is érdemes hasonlítgatni a 2őt.

    Szóval Szabi, 2Ds viszonylatban csinos, 3Ds-hez meg nem hasonlítgatunk (kategórián kívül esik :)
  • Sanyix
    #19
    De a c&c generalsban már igen :)
  • Indigo
    #18
    AoE 2-ben nem voltak 3D-s modellek, Cossacks-ban sem. C&C-t meg nem ismerem, de szerintem abban sem.
  • Sanyix
    #17
    Pedig a legtöbb embernek a grafika a legfontosabb, az mindegy, hogy amúgy milyen szar a játék, sajnos.
  • Mice
    #16
    lol,azért a pókszerű izék azért csaknem csak körönként lépegetnek :))
  • Harly18
    #15
    Én sem mondanám rá, hogy a grafika rossz lenne. Sokszor a csili villi effektekkel akarják eltakarni a játék hiányosságait....A grafika szerintem egy játéknál sem számottevően fontos, persze nem baj, ha jó a grafika, de ha nem, attól még lehet király egy játék....
  • Norbu
    #14
    Amióta bejött a stratégiába a 3D, azóta nem találtam nomrális játékot. A régi AoE 2, Cossacks, C&C volt az igazi. 2D-s de 3D-s modellek, könnyű kezelhetőség, irányítás...
    Ez a játék ebből a szemszögből nézve jó, majd eldől mi lesz a végén belőle.
  • kajdi
    #13
    nem rossz a graf..végre valami nem csilli villi gagyi stratégia amit nem lehet normálisan játszani mert akadozik a legdurvább gépen is...

    mondjuk a Tiberian Sun szebb volt szerintem..:)
    sőt a legjobb stratégia a Tiberian Sun volt/van/lesz :)
  • Egerwin
    #12
    A történet meg szerintem olyan Dűne szerűs.
  • Egerwin
    #11
    Ebben a grafikában nincs semmi rondaság. Red Alert 2 szerű grafikája van (és a Red 2 szerintem a legjobb stratégiai játék eddig.)
  • Indigo
    #10
    Mi ebben a ronda? Szerintem kifejezetten hangulatos a grafja, egy jó stratégiához tökéletesen elég. A Rising Kingdoms sem 3D-ben készült, mégis lenyűgözően szép volt a grafikája, pedig abban az időben stratégiát már nem nagyon adtak ki izometrikus nézetben. Másrészt meg így sokkal kifinomultabb grafikával lehet felvértezni egy játékot, mint 3D esetében.
    Szóval nekem így elsőre tetszik.
  • NEXUS6
    #9
    Hát nyomom én is a SW EaW-t. A zűrrészek elmennek de azok sincsenek olyan szinten, mint a jó pár éves Hómwörld, a földi csata viszont nagy csalódás.

    Mindegy a hangulatért azért végig viszem.

    Szal ez a 3D még télleg nem az igazi.
    Ja a másik az egységek méretaránya: a tie-tankok Véderhez képest akkorák, mint egy lábbalhajtós kisautó, na jó mint egy kispólszki!;)))
  • VRSDM
    #8
    jaja sőt én nemszeretem a 3d.s rts-eket nemlátni át sokat (kivéve a warhammer40k) a többinél ittegység elveszik meg ott aztán értitek ti...
  • NEXUS6
    #7
    Ennél a cikknél is az abaj, hogy írtak a játékról, de hogy az most pontosan micsoda nem derült ki. csak hogy az író szerint randa a GFX-e.

    PL realtime, vagy turnbased?

    Meg valami másik gáméhoz is hasonlíthatta volna a cikkíró.
  • Broafka
    #6
    nem tom, de egy ilyen jellegű játéknak szerintem tökéletes a grafikája...
  • Sanyix
    #5
    Teljesen rendben van, legalább állat sebességgel fog futni, nem fog állandóan swappolni, meg beakadni, mint egyes agyoncsicsázott bugos szarok.
  • Tlaloc
    #4
    Az biztos hogy nem egy 2006-os agyonháromdézett képorgia, de egy stratégiűt szerető embernek éppen elég szép. Sőt, túl csicsás!:D
  • snorbi
    #3
    Szerintem is hangulatosnak tűnik!
    Szemüveget a cikkírónak! :)
  • neoG
    #2
    2006-ban amelyik játékban nem feszül mindenhol bump mapping és nem lepik el a képernyőt az agyonshadderezett modellek az a játék biz randa...egyesek szerint...sajnos...Amúgy egyetértek Veled!
  • gyuri12
    #1
    nemtom de sztem meg NEM szar a grafikája!sőt egész jó!