140
  • Berber
    #140
    Külön ajánlanám a The Living sea, vagy a Coral reef adventure filmeket
  • Berber
    #139
    Látom megint küszködés van HD ügyben. Ezeket a filmrészleteketnézzétek meg! Utána mehettek ADSL csomagot váltani!
  • dez
    #138
    Csakhogy ugye egy 2D-s filmnél eleve nincs tér... :)
  • dez
    #137
    Ja, közben rájöttem: a periférikus látás romlásával együtt a térlátás is romlik, mert ahhoz is felhasználja az agy a perifériáról származó képet.
  • dez
    #136
    Ez érdekes, mert a periférikus látás és a térlátás két különböző dolog. Szerintem felsorolás akart lenni, csak kicsit ügyetlenül.

    Peripheral vision
    Stereo vision
    Térlátás
  • [Jakuza]
    #135
    Off:

    http://www.retina.hu/RPszakcikkek.html

    "Az éjszakai látásromlást a periférikus látás ( térlátás ) fokozatos romlása követ."
  • dez
    #134
    Nem a periférikus látásra gondolsz?
  • [Jakuza]
    #133
    Egy valami azert fontos amit nem irtal le.
    Megpedig a terlatas.
    A kulso reszeket nem igazan latja a 45 fokos szogon kivul az ember.
    Raadasul meg valami a cselekmeny allandoan a kep kozepen zajlik, nem veletlen, ha levagsz a film oldalaibol fel sem tunik.
  • Sanyix
    #132
    ÓÓ igen, nézzük a színészek ragyáit, szőrszálait, az a igazi fíling óó jee :DDD
  • dez
    #131
    Egyébként most, hogy mondod, tényleg teljesen értelmetlen, hogy látjuk-e, ami a képen van, vagy csak egy elmosódott pacát... Kit érdekelnek a részletek, azok csak zavarnak... Nehogy már olyan legyen a kép, mint egy fénykép, azaz túl valóságos. A homály az igazi feeling!
  • dez
    #130
    Na de te legszívesebben a büféből néznéd! :D
    1m-es kép 3m-ről, ez kb. megfelel a mozi (nem mini) hátsó sorának... Pont jó. ;)
  • Sanyix
    #129
    Hát csak tudod a periférikus látás nem igazán részletes, úgyhogy azzal nézni egy filmet viszont nem jó :), amúgy nem mindíg hátra ülök, de a legtöbb hülye mozizós mindíg a hátsó helyeket szereti. Vajon miért?
    Amúgy egy dolog az, hogy a meglévő cuccot használom, és másik dolog, hogy azért veszek meg valamit, mert éppen az a menő, lehet villogni a haveroknál :) én inkább a meglévőt használom, tehát a feketefehér tévés feltevésed nem nyert :)
    És amúgy van egy kis külömbség a fekete fehér-szines, és a színes-HD között. A HD semekkora ugrás a színeshez képest :) Amúgy én meg nem nézek látványfilmeket, mert egy film nem tud elkápráztatni, akármekkora felbontású :)
    És amúgy sem arról beszéltem, hogy mi túl nagy kép meg túl kicsi távolság, hanem hogy melyik kényelmes ;)
  • dez
    #128
    De azért ne bánkódj nagyon! ;) Tirátok gondolva majdcsak lesz olyan is, amin zsebkendőnyi méretre lehet zsugorítani a képet. ;)
  • dez
    #127
    Mellesleg egy 2-3m-ről nézett 1m körüli képhez még nem is kell periférikus látás. Ha ez túl nagy neked... Akkor lásd, amit a csőlátásról írtam. ;)
  • dez
    #126
    Na, hát nem eltaláltuk, hogy te még a moziban is leghátulra ülsz! :P
    Meg úgy látom, az a csőlátás is ott van... :D
    Tudod, van olyan, hogy periférikus látás.
    Nos én is a mélyebb értelmű filmeket kedvelem. De azért néha nézek látványfilmet is.
    Te ugye fenntartasz egy 30cm-es fekete-fehét tévét az előbbieknek...
  • playmore
    #125
    Az FF pont az a játék ahol legtöbb átvezető rendrelt nem? Még jó hogy HD-ben nem tudnak akárhány órát felpakolni.
  • playmore
    #124
    Én meg azt rüheltem hogy PS2-n meg nem játszhatsz amíg enm veszel egy memóriakártyát. DE teljesen igazad van nem kell hogy egy konzol alapból ellássa azt a feladatot amire tervezték inkább tudjon DVDt lejátszani. Erről ennyit.
  • Sanyix
    #123
    Tényleg? Húha, nem is tűnt volna fel, hogy egyre olcsóbbak a nagyobb képernyős tévék ha nem mondod! :DDD
  • Sanyix
    #122
    Mit kell nézni ezen?
  • Sanyix
    #121
    Nem jártál még moziban látom :) ha nem a terem hátuljában ülsz simán nem látni egyszerre az egész képet, de ne zavarjon, neked jó az a kis rész is :) vagy talán van + két szemed? Nemtom milyen élményt hoz az otthonokba, nekem nem volt nagyobb élmény moziban :) a film nagy felbontástól meg nagy képmérettől nem lesz jobb, ugyanolyan marad :). Vannak látványfilmek amik nem szólnak semmiről, ajánlom neked azokat, azoknál csak az számít hogy néz ki, és nincs köztük olyan se amit meg kell érteni, gondolkozni rajta :D
  • dez
    #120
    Na persze nem arról van szó, hogy tévét is ekkora képen kell nézni, de az tuti, hogy az elkövetkező években nem az 55cm-es képméret lesz az általános. :)
  • dez
    #119
    Upsz, gondolom, túl nagyok a képek. Akkor így:


  • dez
    #118
    Ódivatú tévézésről beszélsz. :) A HD a mozi-élményt hozza el az otthonokba.
    (Persze eddig is volt projektor, de a felbontás sem mindegy.)
    Lehet, hogy pszichés alapon csőlátásod van, azért kell annyira forgolódnod a moziban? :)))

    Nos, így néz ki egy Bly-ray lejátszóról (Samsung, de mindegy) egy jófajta HD-s projektorra nyomott kép:



    El lehet viselni... :P
  • [Jakuza]
    #117
    Mondom "nativ".
  • dez
    #116
    Tud, csak lesz 1-1 üres sáv két oldalon. Vagy nem lesz, de akkor alul-felül lóg ki egy kicsi a képből.
  • mohus
    #115
    "Amúgy meg az idő fogja eldönteni, hogy helyes lépés volt vagy sem. 500-600 dollár sokkal kevesebb, mint egy sima BD lejátszó, lehet, hogy csomóan pont ezért fognak PS3-at venni...
    "

    annó én a DVD lejátszás miatt (is) vettem ps2-t
  • [Jakuza]
    #114
    Pont errol beszelek, hogy a legtobb LCD HDTV 16:9es es nativ 4:3at nem tud.
  • Sanyix
    #113
    Jah és gondolom veszteségmentes tömörítésről sem hallottál :)
  • Mike
    #112
    én azt szeretem egyébként ha a kép lehetőleg nbetölti a látomezőmet, és nincs doboz feeling
  • Mike
    #111
    az igerlékenységben lehet vmi :D
  • Sanyix
    #110
    LOL nagyon nem érted. Egy 3 perces 512*384 felbontású video nagyon kis tömörítéssel tudod mennyit foglal? hát kb 700 mbyte-ot! Tömörítés nélkül több giga lenne, és csak 3 perc! Ennyi.
  • Sanyix
    #109
    55 centi neked zsebtévé? Jóóvan :) amúgy a legtöbb lakásba, kb ilyen távolságból szoktak nézni ekkora képernyőt. Mert az jó ha az egészet látod, és nem kell forgolódni :) Amúgy nem mondtam, meg hogy honnan mit nézzél, de azt megmondom, hogy menjél orvoshoz, mert kicsit ingerlékeny vagy :D
  • Super DANTE
    #108
    A tömörítés minőségromlással jár, az ilyen nagyfelbontású textúrákat meg tömöríteni, ugyanis akkor már nem nevezhető nagyfelbontásúnak.
  • Mike
    #107
    húzd le magad a wc-n, halálos bűnt követtél el! :)
  • Mike
    #106
  • Mike
    #105
    aki egy 55cnetis zsebtv-t 3 méterről néz, hát...
    le is szoktad mérni?
    van erre vmi képleted, ami megmondja mit honnan nézzél? 2 métert honnan nézel, 50 méterről? sose vegyél projectort
  • Mike
    #104
    gondolom moziban is a leghátsó sorba ülsz, hogy meglegyen a TV feeling
    menjen agyturkészhoz? szerintem meg közöd hozzá? ki a jó f**** vagy vagy te, hogy megmondod honnan nézzek és mit?
  • Mike
    #103
    akkor talán nézd 4:3 arányban
  • Mike
    #102
    nem mindenki ugyanolyan mint te. Nekem pl. blu-ray igenis tetszik
  • Mike
    #101
    tipikus lamer
    köcsögözik, de lövése nincs az egészről