98
  • maestro85
    #58
    A reklám első képe miatt tényleg nem mondható már problémásnak, ha csak a másikat nézzük akkor az. De szerintem a legtisztább akkor is az lehetne ha nem csinál ilyen reklámokat a Sony. Ennél lehetne már tapasztalatabb, meg józanabb, de főleg kretaivabb. Lehet nem ismerni a világot, hogy ma is vannak emberek akik problémáznak a bőrök színei miatt. Ennél lehetebb volna bölcsebb szerintem a Sony. Szerintem.
  • chokeerigo
    #57
    no comment -.-
  • Gerygrey
    #56
    A plakáttal szerintem semmi gond, nem kellene ennyire prűdnek lenni. Volt nekünk is Oláh Action-ünk, most a románoknak van Romanii in Spatiu-juk, ezt fel kell fogni poénnak és kész.

    A marketingesek viszont pusztuljanak éhen mind. Marketing, bahh, hányok ettől a szótól, nem vagyok hajlandó munkának tekinteni amit csinálnak.
  • psishock
    #55
    Amúgy meg már csak lefáradni tudok azon ha valaki ezeket a témákat "rasszizmus, nacionalizmus" még mindíg tekergeti, nem kéne már túllépnünk ezen egy kicsit? rasszok és nációk létező dolgok, de ahogyan és amilyen formában kezelik ezeket a dolgokat az már nevetséges számomra.
  • Sepu
    #54
    nincs ez az egész jól kitalálva. vegyük németországot vagy franciao. ott már elég sok a muzulmán bevándorló, munkájuk nincs, segélyeken élnek, és templomokat, meg külön törvényeket követelnek maguknak, hogy kendőkbe csavarva járjanak iskolába stb. , és ha ezt valahol tiltsák nekik, akkor már rasszizmus. és utána van a lázadozás
    vagy amikor a romák elkezdtek kivándorolni strasbourgba vagy hova, ott is segélyeket szedték, majd idővel viszaküldték néhányukat, és háborogtak.
    itt már mindenki valamiért kisebbség, vagy ezért vagy azért, vagy szín végett, vagy tudás miatt,
  • psishock
    #53
    Nyugi, szövetségben voltunk vele anno úgyhogy nem lett volna gond. De a hozzászólást poénbol írtam, nincs nekem gondom a környező népekkel, sőt el sem hinnéd micsode vegyes társoságok szoktak erre felénk összegyüllni :D
  • Morden23
    #52
    És az azért lett volna jó, mert...?

    Megnyugtatlak, a hitleri fajelmélet-értelmezés szerint te sem tartozol az árják közé. Azaz nem tudom, nem ismerem a családfádat, de meg merem kockáztatni ezt a tippet.
  • psishock
    #51
    Hmm, lehet hogy Hitlert csak egy kicsit kellett volna tovább engedni dolgozni...?
  • Fenjoy
    #50
    Vicc:

    Öreg rabbit kérdezgeti a fiatal Dávidka
    -Rabbi mit jelent a demokrácia?!
    Azt jelenti, hogy el vehetjük a Gojok pénzét, mindenféle vállalat mögé rejtőzve. Így "kárpotoljuk" magunkat.
    -És ezért nem haragszanak ránk Rabbi?!
    Dehogynem, ezt hívják antiszemtizmusnak

    Lol de Lol
  • mferi87
    #49
    és ha az országban tobb szinesbőrű (ha a cigány rasszista szó) testvérünk lessz akkor mi leszünk kissebbsében és nekünk lesznek kissebbségi jogaink
    (szerintem aki a reklámot csinálta annak eszébe sem jutott ez) még az lenne a vicc hogyha kiderülne hogy egy kínai (vagy néger) csinálta a reklámot
  • Morden23
    #48
    Ha a biliárd rasszista, akkor mit kezdünk a bowlinggal? Színes nagy bazi golyók tarolják a kupacban álló fehér "komákat"? Nana...

    raingun: Ne rúgják ki a marketingest, tökéletesen elvégezte a munkakörében foglaltakat.

    Alapprobléma a rasszizmussal, hogy manapság
    1. egy mesterségesen gerjesztett műbalhé
    2. a kisebbségiek vélt vagy valós rossz (gazdasági) szokásainak "fikázása"

    Bakutyin: " fehér már a muszka,
    pepita a néger,
    nincs Fekete Péter, " -> ezzel mi lesz? Gyújtsuk fel?
    Ez kicsit ilyen South Park-os zászló szitu.

    Echo: Az egész rasszizmus ilyen "kiálts farkast" dolog. Ezekkel a rasszizmus ellenes műbalhékkal az egyetlen dolog, amit elérnek, hogy tovább mélyítik a szakadékot a rasszok között. Az ilyen baromságok után, amit UNREG leír, ki tudja még komolyan venni őket, mert speciel nekem egy túlzottan is ráérő, pereskedésből megélő rinyapina jut eszembe.

    Bőven nem azon vagy már kiakadva, hogy ő most lop-e, csal-e, hazudik-e, hanem hogy vannak, akik úgy gondolják: a mocskos sok segéllyel kell egy szinten tartani a kisebbséget, hiszen negatívan vannak diszkriminálva, és az ebből adódó gazdasági impotenciát majd az ingyenlóvé meggyógyítja.

    Ezzel csak az a probléma, hogy ezért az emberiség többi része (igen, beleértve MÁS kisebbségeket is) őket fogja rühellni, hiszen ingyen kap többet, mint ők.

    A modern világ rákfenéje ez az idióta boszorkányüldözés, ami a rasszok között megy. Ha egy néger férfi megerőszakol egy fehér nőt, akkor sebaj, abban egy gramm rasszista cselekedet nincsen (hogyan lehetne jogilag rasszista egy kisebbség), de ha egy fehér erőszakolja meg a négus csajt, akkor az egyből faji bűntett... anyád.

    Az ilyen sok faszkodás indukálja a rasszizmust, nem pedig fordítva.

    És Echo: bármit, bárhogyan hirdethetnek, ha az OECD szerint szabályos. És ha vicces, poénos és igényes, akkor röhögni fogok rajta, és kész. Ha meg szar, és egyértelműen csak a népharag meg a gyűlölködés terméke, akkor nem.
  • Sepu
    #47
    a 100 méteres sprint futásban a fehérek a kisebbségiek, ahol többnyire csak feketék futnak százon. na meg van néhány sprotfajta, ahol csak négerek vannak jelen többségben. ugyanígy másfajta sportokban csak a fehérek (síugrás, téli sportok,)
    úgyhogy mindenbe bele lehetne kötni. csakhogy van mindenféle szervezet, ahol azért fizetik a pihentagyú embereket, hogy hülyeségeket találjanak ki.
  • UNREG
    #46
    Direkt rászállhattak a Sonyra, mert szintén PSP-re van egy játék, ahol egy gömböcöt kell irányítani és a gonosz gömböc fekete:



    Ezek után kitalálták, hogy ez a játék rasszista.

    Ez már röhej..
  • csimmasz
    #45
    És azt se felejtsük el hogy a leg rasszistább játék a biliárd mint azt martin lawrenc is megmondta a Bad boys-ban.
    Be kellene tiltani minden ilyesmit!

    Kérdem én ha te elmész segítséget kérni az önkormányzathoz,te milyen segélyt kapsz? -elárulom semmilyet de a kissebbség minden némü nemü segélyt megkap.

    (A barátnőm anya két gyerekkel az utcára került se lakást se sefgélyt nem kapott mert hogy van keresete-bár nem sok.)
    Életébe soha semmit sem kért csak most az egyszer.
    A végén sikerült 1500ft!!! kapnia nem hittem el.

    A kisebbséget direkt segytik hogy még véletlenül se kelljen munkán gondolkoznia.

    Na ez a rasszizmus,mi fehérek keressük meg a segélyt valami indiai jöttmenteknek hogy utánna kiraboljanak terrorizáljanak a saját hazánkban.

    Bocs kicsit rasszista lettem ahogy eszembe jutott a történet szégyen de ez van.
  • raingun
    #44
    Szerintem sem szerencsés így a kép és a szöveg együtt.
    Ott van pl. a benetton reklám, ugyanerre játszik, még sem gondolja senki rasszistának. Ennyi
    Miért nem raktak be egy szaknderező fekete és fehér nőt, ugyan ezt jelentené, de senki nem akadna ki rajtuk.
    Ki kell rúgni a marketingest....
  • Capra Ibex #43
    De a rainbow sheep meg a melegek ellen diszkrimináció, tiltsák be ezt is!
  • Capra Ibex #42
    (Bakker, csak szólok a /leg/alul szólóknak, hogy két csaj van a képen.)
  • fourgee
    #41
    Most eszembe jutott az egyik - asszem Benetton - ruha reklám. Ott egy 12 éves, hosszú szőke hajú fiú félmeztelenül volt, csak egy hosszú szárú farmer volt rajta. A cégnek ezzel az volt az üzenete, hogy az a nadrág unisex, gyerekviselet. De, egy idióta csávó "elkapta őket", mert szerinte szexuális tartalmú a reklám, és nem mehet így. Érdekes, hogy csak az ő számára volt szexuális tartalma, másoknak nem. Kérdem én: nem őt kellett volna kivizsgálni, hogy van-e benne pedofil hajlam? Úgy látszik, hogy ezek a cenzorok nem tudnak nyugodni. Kíváncsi vagyok, hogy tudják-e, hogy a japánok, ahol a Sony készül, azok "sárgák"... Ha nekik nem volt problémájuk vele, akkor néhány unatkozó baromnak miért van? Akinek erről rasszizmus jut az eszébe, annak először a saját fejében kellene rendet tenni... Ha meg nem tetszik neki ez a szöveg, akkor felőlem találkozhatunk is valahol és megbeszélhetjük :)
  • Yv@n
    #40
    "Nem értem, hogy lehet ezt a plakátot másképp érteni..."

    Baromi egyszerű. Az a rasszista, aki ebbe a plakátba belelátja a rasszizmust.
  • Fenjoy
    #39
    Kifejlett üldőzési mánia, ergo betegek;

    "...hát ezsé van ez biztosur mert cigány vegyok?..." vagy a másik csoport akiket már 50 éve kárpotolunk: ) ezek sosem mulnak már el, éljen a pozitiv diszkrináció!!! Lol de LoL
  • Darth Sith
    #38
    ez fasság. Ha ránézek egy ilyen reklámra, az életben nem jutna magamtól eszembe a rasszizmus. Kapásból a PSP-n gondolkodom el, eszembe jut e tudása, felépítése, milyen játékok vannak hozzá, mennyibe kerül, hol lehet beszerezni stb.. De ilyen rasszizmussal kapcsolatos dolgok életbe nem jutnának magamtól eszembe ezzel kapcsolatban. Ennyi erővel bele lehet kötni a zongorába is, mert a fekete billentyűk a kisebbek...
  • Marlosh
    #37
    Egyetertek:)
  • Marlosh
    #36
    Az isten szerelmere,hogyan lehetne egy uj szinben erkezo targyat reklamozni?
    Amugy a teljes szoveg: Playstation Portable. White is coming.
  • Sanyix
    #35
    Magyarországon is ígyvan :) ha egy kisebségi kirabol egy nem kisebbségit. Akkor az tolvaj. Ha fordítva történik, akkor rasszista tolvaj. Annyira védik a kisebbségek jogait, hogy már több joguk van, mint a nem kisebbséginek :D
  • Bakutyin
    #34
    Rájöttem, hogy be kéne tiltani a "szinesbőrű" szót.
    Ez ugyanis, rámutat arra hogy csak az európán kívüli raszoknak nem "színtelen" azaz fehér a bőre. Egy halmazba helyezi az összes európán kívüli rasszt, és egy külső halmazba az európai eredetű embereket.

    Volt valami eset angliában. Az még ezt is übereli. Nemtudmom ismeritek-e azt a gyermekdalt hogy
    "bye bye black sheep" (Mi taultuk oviban angol foglalkozáson:)" NA lényeg hogy ezt angliában betiltották, és most helyete "rainbow sheep"-et kell énekelni.
  • echo
    #33
    Ponosan úgy gondoltam, hogy ha az egyiken magyar a másikon román népviselet(vagy zászló) van és a román fogja a másik torkát, mert mondjuk van egy termék amiről a magyarokra és egy amiről a románokra lehet asszociálni, mondjuk ha jól tudom van a románokál is egy pálinka variáns. Akkor azt hirdethetnék így? Hát nem tudom, szerintem azért nem egyértelmű igen a válasz.(még ha valami plusz képeket mutatnának is amin fordítva is van).
    a másik vitára átutalásért bocs, csak nem tudtam kihagyni)
  • echo
    #32
    Rasszizmushoz általában: szerintem mindenképpen saját butaságát és primitívségét árulja el aki ilyesmit elfogadhatónak tart. Okok A) ha teszem azt valóban sok magyar buta és primitív vajon ennek alapján igazságosnak éreznéd, hogy téged is annak tartsanak? Én biztosan nem. Ha te sem, akkor miért általánosítasz? B) Ha teszem azt az adott egyén tényleg rendelkezik a kérdéses negatív tulajdonságokkal, akkor is érdemes elgondolkozni azon, hogy vajon ez mennyire determinált szociálisan. Vajon ha én születek abba a családba, ahol ő felnőtt akkor én különb ember lennék mint ő? Ha pedig arra jutok, hogy az adott tulajdonságokért inkább a környezet felelős, akkor óvatosnak kell lennem, ha az egyént akarom értük felelősségre vonni. Ha egyszer a társadalommal van a gond, aminek én is része vagyok, akkor elsősorban azt kell kritizálni, és amennyire tőlem telik igyekezni, hogy ne ilyen állapotban örökítsük tovább, azaz változtatni, amit lehet. Ennek az első lépése, hogy nem utálom azt, aki születésnél történő kockadobásnál éppen az adott környezetbe került és nem oda ahova én. Azt kéne elérni, hogy tök mindegy mit dob az ember azon a kockán, ne kelljen rövidebb élettartamra és x év börtönre számítania semmiképp sem.
  • echo
    #31
    imo, ettől függetlenül sem szerencsés a dolog azzal a White is coming szöveggel... Nem értem, hogy lehet ezt a plakátot másképp érteni, mint ami két termék ellentétét, az azok közötti választást, a különböző bőrszínű emberek közötti ellentéttel hozza párhuzamba. Sacc, hogy választhatsz neked melyik kell, vagy nem tudom. Mégis, mi más lenne ennek a mondani valója? Eddig nem olvastam itt ennél jobb verziót. De még ha ki is lehet dumálni, a Sony akkor is erre és az ebből adódó botrányra játszik, szerintem ez egyértelmű.
  • Doomista
    #30
    www.afa.ini.hu
  • Morden23
    #29
    Mert annak a zseni James Hoban-nak fehérre kellett festetnie a homokkövet. És mellesleg azért, mert a tehetősebb angolok afrikai (gyarmati) villáiról mintázták.
  • Gabest
    #28
    ha már itt tartunk, a white house miért pont white?
  • winters123
    #27
    így van
  • Tlaloc
    #26
    Egyébként aki utálja a rasszistákat, vagy nem érti őket, költözzön a Miskolci Szondi telepre 1 hónapra. Utána ő lesz a leghangosabb bőrfejű!:)
  • Tlaloc
    #25
    LOOOOOL.
    Na ennyit a "NAACP"-ről.
    :)
    Ez a reklám inkább azt mutatja milyen jó PSP-s játokakkal harcolni. A rasszista szervezetek mostmár nálam egy szintre süllyedtek a Grínpíszesekkel.
    "Lokátort minden dombra, ahol nő virág!" :)
  • Morden23
    #24
    Szép volt UNREG, nagyon köszi!


    Ennyit erről, letudva.
  • UNREG
    #23
    Ez az egész hír gyönyörű példája a ferdítésnek, ez a reklám két részből áll, a másikon éppen a fekete csaj gyűri le a fehéret, azt miért nem tartják rasszistának?

  • Emmegki
    #22
    Ezt a marhaságot... Idióta emberjogiak...

    A Sony nagyon rasszista, biztos a japánokat is utálják :P
  • Morden23
    #21
    Ez nem volt egy jó megjegyzés annak fejében, hogy nem igazán tudod, mennyit nézek tévét, vagy mennyit olvasok. De mivel rendkívül drámaian és jelentőségteljesen hangzott ettől a mondandód, nem fogok rajta fennakadni.

    Nem emlékszem, hogy hol írtam azt, hogy csak cigány lehet büdös, csak néger lophat autót, vagy csak skót lehet zsugori blablabla. Pont az ellenkezőjét vallom, de oda se neki.

    Mindettől függetlenül nem teljesen igaz, hogy a társadalmi rang dönt, elég fontos az adott rassztörtéenelem is.

    Pl. a rabszolgák felszabadítása után a négereknek lehetett magántulajdonuk, vállalkozhattak, és nem utolsósorban hordhattak ugyanolyanr uhát, mint ex-rabtartóik.
    Ebben a korszakban alakult ki a tradícionális ruhák, illetve ékszerek rendkívül ocsmány túlhangsúlyozása, kompenzációképpen, ami azt kiabálja: "Nesztek, lehet pénzem, és meg is mutatom, hogy van"

    Ki tagadná le a lila meg sárga zakók, valamint a gerincrepesztő súlyú fukszok létjogosultságát?

    Megjegyzem, ez nem csak a kisebbség körében dívik. A kivakart bugris, meg az egyszeri proli is nagyon tudja vallani az ilyesmit. Hány olyan embert ismerek, akinek nincsen pénze arra, hogy heti egyszer normális kaját egyen, vagy a "Koccintós"-nál márkásabb piát igyon, de azért egy olyan arany-nyaklánc figyel a nyakában, aminek az árától egy jól kereső középvezető is elpirul.
  • irkab1rka
    #20
    Entrerei: a rasszizmus az, amikor a pozitiv vagy negativ emberi tulajdonságokat egy népcsoporthoz kezded el kötni.

    Amit ide leírtál az nem más, mint színtiszta rasszizmus. Azzal az apró hibával, hogy népcsoporthoz kötöd. Bár lehet, hogy én tévedek, és mégiscsak tiszta rasszizmus.

    Morden: a rasszizmus elleni hac nem azt akarja mondani, hogy nincsenek rasszok (talán kapcsold ki a tévét, és kezdj el olvasni). Tudod az a baj, hogy a rasszisták azok azon egyszerű bunkók közé tartoznak, akik ahelyett hogy árnyaltan látnák a világot, és felfognák, hogy a "koszos, büdös, tolvaj, ingyenélő" nem köthető egyetlen rasszhoz sem, mert sokkal inkább az adott társadalmi helyzet dönti el, hogy melyik népcsoport hova kerül. Csak egyszer az életben halgass meg egy román nemzetvédőt. Meg fogsz lepődni, hogy mennyire azonosan vélekedik veled, azzal az apró különbséggel, hogy a negatívumokat mind a magyarokhoz köti...
    Persze van itt még egy jó hasonlat: falra hányt borsó. lásd még: Echo által felvázolt képet.
  • Morden23
    #19
    Régebben sokmindent reklámoztak nyilvános kivégzéssel, és elég méretes marketingértéke volt.