254
NE vegyél szőrmét!
  • 0Fritz0
    #254
    Nem rajtunk múlik.
    Ugyanis épp a nyugati multik mennek oda és a többi keleti országba ócóért gyárttatni, amit aztán szépen eladnak nekünk.
  • ollie
    #253
    Nem eszel egyáltalán állati eredetű táplálékot? És a ruháid? Még bőrcipőd sincs?
  • NeoMaN
    #252
  • NeoMaN
    #251
    Lehet...
    Legalábbis nekem 7 éve megy.
  • Tetsuo
    #250
    Ez elég nehéz..
  • siily
    #249
    Ne vásároljunk kínai terméket!
    SEMMIT, amit Made in China/ Származási hely: Kína címkével láttak el.
    Ha ez a bojkott elterjedne egész Európában, az nagy érvágás lenne a kínai gazdaságnak. Az európai és amerikai piacaikból élnek.
    Belgium, Franciaország, Dánia, Olaszország, Görögország bojkottálja a kínai termékek behozatalát.
    Paul McCartney megfogadta, hogy soha többé nem lép fel Kínában.
    Stella McCartney filmet forgat Londonban a szőrmepiac kegyetlenségéről.
    Pamela Anderson, Goran Visnjic szőrmeellenes tüntetéseken vesznek részt.

    Kinyomtattam pár sort a bojkottról, és elkezdtem terjeszteni, bedobtam postaládákba, kiragasztottam lépcsőházak kapujára.

    Segítsetek!
  • obe
    #248
    egyiket sem tapasztaltam, de az élve nyúzás valószínű rosszabb, bár fuldokolni sem leányálom
  • ollie
    #247
    de az élve nyúzás azért durvább, nem??
  • desigo
    #246
    Basszus az M1-en egy csaj agyonvert egy nyulat és megnyúzta.
  • obe
    #245
    nem mindenhol gondolnak a megelőzéssel, pláne ahol sok olyan macska van aki senkihez nem tartozik igazán, de ez a fojtós dolog több helyen is dívott..
    sajnos még kutyakölökkel is láttam ilyet:((

  • Vlala #244
    Nem tudom, hogy hol láttál ilyet, én faluschi vagyok, de nálunk a mcskaszaporulat-kérdést petevezeték-elkötéssel oldják meg... jó, lehet, nem mindenütt, és ez a módszer is begyakorlott, különben tele lenne a falu macsekkal...
    Másik példa: kicsi, aranyos nyuszik, mi lesz velük? Kiskoromban rosszat is álmodtam tőle, ahogy néztem a nyúlfelvásárlókat. Néha fülön fogva nyomták be a ketreces IFÁba, csak úgy nyekkent. Az, hogy utólag mi lett velük, szerintem jobb is, hogy nem jutott tudomásomra... azóta sem ennék nyúlhúst.
  • hokotro
    #243
    Amig lessz ember a földön addig venni is fogják a szörmét.
  • obe
    #242
    nem kell messzire menni magyar példáért sem:
    vidéken mit gondoltok hogyan szabadulnak meg egy friss alom macskától,- ahol köszöni szépen a szomszéd se tudja örökbe fogadni, mert van már 6-?..nem, nem altatják el:)..két lábánál fogva kerítéshez csapják a fejét(azonnal meghal), vagy vizbe fojtják őket(ez sem szép halál)..teszi mindezt az az aranyos mamóka, papóka, aki ugyanazon kezével süti a fincsi almásréteset a kis állatvédő unokájának...
    gondolom az aranyos nagyikat senki nem lőné fejbe ugye?...thx
  • zsoke
    #241
    en meg arra gondoltam, hogy jatszottam a gondolattal, csak ugy...
  • Cuchulainn
    #240
    Gondolom arra gondolt, hogy genetikailag az, hogy az utódok két különböző egyedtől származnak előnyösebb, mivel növeli a genetikai variabilitást és ezáltal a faj hamarabb alkalmazkodik az esetleges változásokhoz a környezetében...
  • zsoke
    #239
    figyusz! te tudod mi az a genetika -mar nem a szo jelentesere gondolok-, mert meg a tudosok sem ismerik olyan behatoan a genetikat, hogy azt allitsak, teljes mertekben ismerjuk a genetikat, ugyhogy en nem mernem allitani, hogy tudom mi rejlik a genetikaban, de azert azt, hogy mi a genetika -mit takar a kifejezes, es nagyabol hol tartanak benne, azert azt ismerem.

    egyebkent a bizonyos szoval van bajod? maskulonben meg lehet jatszani gondolatokkal, es szerintem az tok vicces, hogy mi tartjuk magunkat fantasztikusnak, holott bizonyos teruleteken bizonyos mertekben nem feletetlenul mi vagyunk a csucs peldanyok.
  • zsoke
    #238
    pont ezert irtam a 220-as megjegyzesemben, hogy altalaban, ill. azt hogy szoszerint idezzek "persze nem mind".
  • Bandew
    #237
    Miért, nem hallottál még a kétlaki növényekről? Ott vannak nő és hímivarú növények.
  • Ron Ragm
    #236
    viszont ha tudnád mi az a genetika nem mondanál ilyeneket hogy bizonyos szempontból fejlettebbek emiatt.
  • zsoke
    #235
    persze ebben igazad van. de amint irtam is, a novenyeknek -es persze egy ket allat is- a kozvetlen szaporodasra nincs szukseguk egy masik sajat egyedre, nem ugy mint az allatoknal, hogy: nosteny-him. a viragos faknal mas a kerdes, stb. abban teljesen egyetertek, hogy egyuttesen kell felfogni mindent, mert igy mukodik tokeletesen minden. a madarnak kell a fa termese, a madar elrepul, valahol pottyant, aztan ha ott minden adott, akkor johet az uj kis fa...de a novenyeknek nincsen szukseguk direktbe egy himre vagy egy nostenyre. mi sokra mennenk, ha pl. nem lenne no vagy ferfi. szoval erre gondoltam.
  • mila69en
    #234
    eza te véleményed:DDD az enyém meg #232:=)
  • Ron Ragm
    #233
    nincs semminek semmilyen funkciója, egyszerűen minden próbálja a saját létéből azt kihoznia amit tud.
  • mila69en
    #232
    ez igaz mindnek megvan a maga funkciója:DDD a mienkis megvan mégpedig a pusztítás
  • Bandew
    #231
    Ők eleve csak a mi táplálékunk, szal nekik tök mindegy.
  • mila69en
    #230
    az oké:DDD de tul messze nem jutna az elhullajtott helytől.... szóval úgy gondolom nem is igen szaporodnának:DDDDDD nah mindegy végülis LooooL szörméktől meg az állatkinzástól egészen a növények szaprodásáig eljutni:DDDDDDDD
  • Ron Ragm
    #229
    viszont akkor az összes haszonállat és baromfi kipusztulna.
  • norbre
    #228
    egy élőlény nélkülözhető lenne: az ember
  • Cuchulainn
    #227
    Ez nem igaz. Ha nem lennének állatok és gombák, a növények néhány év alatt felhasználnák a föld teljes szén-dioxid készletét, aztán kipusztulnának.
    Az evidens, hogy növények nélkül nem lenne szervesanyag termelés, emiatt az összes többi élőlény kipusztulna.
    Gombák nélkül pedig nem bomlana le az elképesztő mennyiségű halott szerves anyag, és a növények számára felvehető szervetlen anyagok egy idő után elfogynának, és ez vezetne a kipusztulásukhoz. Szóval egy élőlénycsoport sem "nélkülözhető."
  • Cuchulainn
    #226
    Csak érdekesség: van egy csomó olyan állat-például egyes gyíkok- ahol csak nőstények vannak, de egész jól túlélnek. :)
  • Bandew
    #225
    Ahhoz, hogy szétszórtan terjeszkedjenek (ergo ne fojtsák meg egymást) kellenek az állatok. Egyes fáknál a szél ezt elvégzi.
  • zsoke
    #224
    igazad van, mindent meg lehet magyarazni, de nem feleltetlenul helyes. igazad van, az embernek van szabadsaga donteni, mert tudja uralni az osztoneit -ellentetben az allatvilag tobbi tagjaval szemben-, es ebben van a felelossege. de azt te hogyan oldanad meg, hogy a sok barom embert megreformalod? van egy mondas: "Gondolkodj globalisan, cselekedj lokalisan". en megprobalok igy elni, de tul sok a bunko, es nem lehet mindet meggyozni meg lokalisan sem. szerintem az osszefogas es a latvanyos, de ertelemes megmozdulasok a megoldasok -mert valljuk be, neha a zoldek is atesnek a lo tulso oldalara feleslegesen.
  • zsoke
    #223
    de egyebkent alapvetoen a novenyeknek nincsen szukseguk mas elolenyekre, a viragos faknak a porzokra igen, de csak a viragzas ideje alatt, de a szaporodasuk miatt nincs szukseguk azokra sem.
  • zsoke
    #222
    marmint ha nem lenne szukseguk a viragoknak a porzokra? hat valoszinu.
  • norbre
    #221
    ill azt is tegyük hozzá hoyg a méhek is éhenhalnának ha a virágok hirtelen maguktól szaporodnának
  • zsoke
    #220
    igaz, ha jol bele gondolok, a novenyek meg bizonyos ertelemben meg magasabb renduek is szaporodas tekinteteben -persze nem mind- mint az allatok vagy az emberek. nincs szukseguk mas nemzoparra. persze tudom a viragoknal kell a porzas -meh-, de alapvetoen a tobbseguknel nagyon nem kell semmi -persze viz, meg feny, meg talaj, stb.- de kozvetlenul nem.
  • zsoke
    #219
    ja
  • norbre
    #218
    egy növény ha elhullajtja a magvát nem kell szél ahoz vagy állat hogy szaporodjon, kinő a mag a növény mellett is..
  • zsoke
    #217
    es HA -elmeletben- nem lenne him vagy nosteny -veletlenul kipusztulnak- akkor mi van? :)
  • zsoke
    #216
    tok igazad van!
  • mila69en
    #215
    hát izé:DDDD mittom én..... mért képes?:D vagy egy virág?:D ha nem lenne mondjuk szél? tudja a halál bioszból mindíg qurva szar vóltam hogyan szaporodnak a fák?:DDDDDD