72
  • turul16
    #72
    Tudnál mutatni egy msdn-es linket, hogy MS milyen formában támogatja ezt?
    Egyébként a Sun JAVA párti (meglepő mi).
    És valamivel konkrétabban, megmondani mit is szeretnél te csinálni monoval ?

    mono XML

    CLI
    Amint látod van CLI támogatás.
    Akkor mi a baj ?
  • Hierogli
    #71
    Hm, egyszeruen az OO Mono tamogatasanak hianya...
  • turul16
    #70
    Nem értem, hogy jön ez ide, valamelyikünk félre olvashatott valamit.
    Én ezt akartam mondani:
    Szerinted milyen óriási, technikai akadálya lehet annak, hogy mono (C#) , megirt kódot hozzá hegeszél ? Vagy abban írj egy konvertert stb..
  • Hierogli
    #69
    Hatekonysagi okokbol. Mint ahogy assemblyben sem kezdek neki egy RTS jateknak...
  • turul16
    #68
    "Irhatok hozza mondjuk mono alatt formatum exportereket/importereket?"
    Miért ne tehetnéd?
  • Hierogli
    #67
    Nos, a word programozhatosagat eleg jol peldazza ez a .NET-ben irt project... Tud ilyet az OO? Irhatok hozza mondjuk mono alatt formatum exportereket/importereket?
  • turul16
    #66
    Nekem Anjuta felidegesített nagyon (fejlesztői értenek a bug gyártáshoz), de sokat használtam. Most gvim -re esküszök. Ami leginkább, csak egy text editor, de mégis jobban bejön, mint bármilyen csilivilli ide. vimbook (Olvasd el az első 25 oldalt, engem megyőzött :), az ábrák kicsit roszak ebben a pdf-ben)

    A Delphi nek nem az a célja, hogy gyors legyen az alkalmazás, azok az alkalmazások amiket Delfiben érdemes írni nem lesznek anyival gyorsabbak C-ben megirva, hogy megérje. (Több a fejlesztési idő, mint, amit használat során veszítesz) Delfi arra van kitalálva, hogy DB kiszedsz/beraksz dolgokat, és ilyen alkalmazásokat, kurva gyorsan lehet benne hegeszteni. (Titkárnő nem biztos, hogy vágja az SQL nyelvet pl. ,és neki ez jó kis frontend lesz..)
  • Caro
    #65
    Hallottam a Kylix-ról, és szerintem meg is van a szépsége a Pascal alapú nyelveknek, ha gyors kódot szeretnénk, akkor a gép agyával kell gondolkodni, és ahhoz a C áll a legközelebb.
    Én most Anjutában fejlesztek.
  • turul16
    #64
    "mennyi GUI elem közül lehet választani", nem a számuk számít, meg mellesleg Delphi/Kylix -ben a nem, mind igazi gui elem, pl. ha DirectX-es progit akkarsz irni, egy DirectX ikont behuztál a formra és onnantol kezdve mehetett a dolog. :)
    Borlan VCL(/CLX), cuccok gyakran könyen kezelhetőnek bizonyulnak, de nem egy simma win32api hiváshoz vezetnek a methodusok, elég sokat kellhetett trüközniük, hogy valami jót kihozzanak. (Mellesleg, most látom kihoztánk .NET -es be is a Borland cuccot)
    Probálj meg, egy komolyabb formot gyártani és megoldani az átméretezésekori viselkedést.. GTK-val sokkal egyszerübb.
    (Delphi technologiák előrhetőek Linux alá is, és némely része nyilt forrás kóddal is)
  • Caro
    #63
    Lehet, hogy felelőtlen kijelentés volt :)
    Csak régen egy ideig Delphiztem, és ott láttam, hogy mennyi GUI elem közül lehet választani, viszont mikor Glade-et indítok, ezek nagyon lecsökkennek.
    Mélyen nem mentem bele a dolgokba, nem szoktam GUI-kat programozni.
  • Marlosh
    #62
  • turul16
    #61
    Egyébként nem az oowriter2 az egyetlen word szerű nyíltforrású szerkesztő koffice AbiWord
    Egy mezei képes, bekezdéses szöveg legyártásához ezek is bőven jók, egy home user-nek ugy is erre kell.
    Pár hete jelent meg ujabb OO.org ill. magyarul

    Kinek milyenek az igényei nekem gyakran pl. texmacs jobban megfelel a céljaimnak, mint valami word szerű dolog. (pl. lehet hozzá maxima-t is leszedni)

    equ: Küldjél feature requesteket, ha szeretnéd, hogy tudja azoka a dolgokat az OO.org. (Ha tényleg nem tudja). Kiváncsi vagyok, mi a véleményed az ujabb OO.org -rol, ha kiprobálod..
  • turul16
    #60
    OO nem nyilt projektként indult, StarOffice az őse (a jávás cég csinálta..), a memória zabálást még onnan örökölte, elég negy a kód és nem egyszerű atítni jobbra, de dolgoznak rajta.
    Lehet, hogy meg foktok lepődni, de legtöbb open source fejlesző nem Office felhasználó első sorban, és nem doc-ot akkar szerkeszteni. Ezért "hobbi" szinten kevesen fejlesztgetik, de pl. bőgészni akkarnak, ezért csináltak jó féle Mozilla/Firefox -ot.

    Ja annak aki még nem olvasta volna: Linux nem Windows
  • turul16
    #59
    "Bár a win gui tényleg fejlettebb a GTK-nál, ezt el kell ismerni."

    Te ugyan azt a win gui cuccot láttad amit én ? win32api, MFC cucc a legratyibb gui cuccok egyike a világon. Van ujabb? .NET-es cuccos akármik, ujítottak a témában? (Ha igen, egy msdn-es ide vontakozó linket megnéznék)
  • Indigo
    #58
    Ez nagyon tetszik
    Valóban, kb. erről szólt ez a vita, nem többről.
  • szivar
    #57
    -De otthonra jó...
    -Nem, mert amikor elküldök kilencvennyolcezer személynek körlevelet, akkor nem tudja az adatbázisból kezelni a helyzet defínici szignatúrájának a hebridációját, ezálltal beáll a körfolyamat során a krízis. Tehát sz@r az egész.
    -De én csak annyit mondtam, hogy otthonra jó, akinek nagyobb igényei vannak, az vesz ms terméket...
    -Nincs igazad, mert minek is vennél ramot 10E pénzért, amikor az ms 70E kredites megoldása feleannyi memóriából is kijön? Külömben is, el kell menni tanfolyamra és akkor sokkal egyszerűbb lesz minden. Amúgy meg nem támogatja az izécske bizbaszoló műveletnek az egyszerűsített drmjét, ezálltal nem jó.
    -De...
    -Már megint a wint fikázzák. Ennyire hülyék vagytok?
    -De én csak othon, jogtisztán akarom hasz...
    -Mondom hogy nem jó otthonra. Mert amikor megnyitopk egy 9734 megabájtos excel táblázatot, akkor nagyon belassul a gép. És ha ezt még el akarom küldeni 98754 személynek, akkor az oo meghal. Ráadásul még eszi is a memóriát, mint állat. Miaz hogy hülyén kivitelezett memóriakezelés? A programozók nem értenek hozzá. Ez az opensource átka, nem a nem dokumentált hívásoké. És nem is az ms-é.
    -De én csak a...
    -Hülye vagy vazze. Minek fikázod az ms-t, ha hülye vagy mindenhez? Minden termékük kifogástalan és tökéletes, csak nem értetek hozzá. Ilyen felhasználóbarát os-t még nem látott a világ, amilyet az ms alkotott. Hát még a programjaik! Az minden fejlesztés netovábbja. Ja, hogy hülye vagy a beállításához? Pedig csak a registryben kell átírni a hklm\software\microsoft\windows\currentversion\appmanegment\{123456-99A3-040cdfa54336756F6C814AAA}\showinfoizé értékét a 543fda653468cd értékről a 7653652fdcbddf értékre. Bezzeg a linux alatt meddig kellene keresgélnetek a megfelelő konfig fájlt? Igen jól látjátok, az ms termékeknek nincs párja e világon...

    A topic hozzászólásainak összefoglalóját láthatták.
  • Caro
    #56
    Miért csak azzal a szoftverrel tudná dekódolni?
    Ha ismert az algoritmus, márpedig az ismert, ezt te mondtad, akkor képes dekódolni.
  • Equ
    #55
    "Egyáltalán nem."

    mi nem?

    "Ergo dekódolni tudja az anyagot."

    a kiosztott szoftverrel, amit nem tud megkerülni

    "Az igaz, hogy utána már nem lesz hiteles, ha volt rajt aláírás, de szerkeszteni fogja tudni."

    nem tudja, mivel a szoftver kikényszeriti a jogokat

    "Te éppen ezt akartad elkerülni."

    el is kerültem...

    "Azt lehet legfeljebb csinálni, hogy olyan formátumba kell rakni, ami nem szerkeszthető."

    felesleges

    "Az eredeti formátum megtartásával ez nem valósítható meg."

    butaság. Mondom, hogy olvass már utána, hogy működik a drm, mert egy létező rendszert próbálsz meg itt cáfolni, ráadásul butaságokkal...
  • Caro
    #54
    Egyáltalán nem.
    Épp te mondtad, hogy nyílt titkosítás védi.
    Ergo dekódolni tudja az anyagot.
    Az igaz, hogy utána már nem lesz hiteles, ha volt rajt aláírás, de szerkeszteni fogja tudni.
    Te éppen ezt akartad elkerülni.
    Azt lehet legfeljebb csinálni, hogy olyan formátumba kell rakni, ami nem szerkeszthető.
    Az eredeti formátum megtartásával ez nem valósítható meg.
    Akkor igen, ha különböző kulccsal különböző tag-eket lát.
  • Equ
    #53
    "Ez szerinted mennyire biztonságos megoldás?"

    Mivel csak vállalati környezetben fut, ahol nem tudod megkerülni a kiosztott alkalmazást, eléggé biztonságos. Kivülről pedig semmire nem mész a file-al, mivel titkositva van és nincs kulcsod hozzá.

    "Főleg egy XML esetében, amit kézzel lehet szerkeszteni!"

    Lehetne, ha nem védené titkositás, digitális aláirás

    "Úgy tűnik én csak a maradék 10%-ot használom "

    sajnállak is érte

    "De amiket te hiányoltál, abból sok dolog valójában megvolt!"

    hát-hát... ezt döntse el mindenki maga, le vannak irva a cáfolatok. De én is azt mondom, aki megelégszik az oo primitiv tudásával, az örüljön neki, hogy nem kell ms office-ra költenie és használja. Én is örülnék neki és a cég is, de sajnos komoly környezetbe csak egy vicc az oo.
  • Caro
    #52
    Nem veszed észre?
    HA az alkalmazás kikényszeríti.
    Ez szerinted mennyire biztonságos megoldás?
    Főleg egy XML esetében, amit kézzel lehet szerkeszteni!

    "(de egyébként sem mondtam, hogy minden open-source termék rossz, csak 90%-ban igencsak alulmaradnak a fizetős, professzionális termékektől. Akinek primitiv igényei vannak, kiválóan jár velük, mert ingyen vannak, a többség meg maximum mosolyog rajtuk)"
    Ez nekem elég.
    Úgy tűnik én csak a maradék 10%-ot használom
    Én ezentúl is openoffice-t fogok használni, és nem lámaságból! Ha valaki tud szöveget szerkeszteni, annak elég.
    Ha olyanre kell mint neked, akkor meg vegyél MSO-t.
    Senki sem vitatta.
    De amiket te hiányoltál, abból sok dolog valójában megvolt!
  • dester
    #51
    "Csak a saját rögeszméit hajtogatja unásig, akár csak Equ."

    Illetve akárcsak Te.:)

    Bocs ezt nem lehetett kihagyni.:)
  • Indigo
    #50
    Marhára nem ismerem az Amarok-ot...
  • Indigo
    #49
    Jah, a Bíró. Az sem képes felfogni amiről beszélnek neki. Csak a saját rögeszméit hajtogatja unásig, akár csak Equ.
  • Indigo
    #48
    Te tényleg egy tökéletes balfasz vagy!
    Állítok valamit, amire nem tudsz válaszolni, ami nem feltétlen baj, de az már több mint szánalmas, hogy folyamatos hülyézéssel meg udvaribolondozással terelsz. Még csak nem is vagy hajlandó értelmezni azt, amiről én beszélek! Viszont olyan kijelentéseket tulajdonítasz nekem, amiket nem mondtam. Ez aztán a "gerinces" magatartás

    Ha majd lesz értelmes megszólalásod, ami a valóságot is fedi, akkor lesz értelme reagálnom. Addig röhögcsélj csak magadban, a többség úgyis csak rajtad nevet.
    A hülyézéssel pedig csak magadat minősíted. De ez már a te dolgod.
  • moonman
    #47
    Link 1
    Link 2

    "De nem csodálkozom a vitastílusodon, amikor már nem tudsz mit reagálni, akkor jön a hülyézés minden irányból."

    Volt kitől tanulnia...
  • Equ
    #46
    "De ahogy látom az Amarok ellen semmit sem tudtál felhozni " = "Tehát milyen szakmai indokokat vársz tőlem? "

  • Equ
    #45
    "De ahogy látom az Amarok ellen semmit sem tudtál felhozni "

    úgy látom a szakmai hiányosságaidon túl, súlyos szövegértési gondjaid is vannak. De nem baj, iderakom mégegyszer:

    a 10 évvel később kezdett fejlesztésekről, meg, hogy nem az open source miatt olyan pocsék az egész erőforráskezelése, meg, hogy a videokon azért olyan szánalmas az oo teljesitménye, mert gagyi volt a gép (3 ghz), meg minden lényeges funkció meglétéről és hasonlitsd össze már a válaszokkal rá, vagy az olyan alapszintű funkciókkal mint az auto-correct egyszerű visszavonása vagy egy cimke-körlevél kitöltése...

    "Speciel az auto-correctről és címkékről egy árva szót nem ejtettem."

    persze, hogy nem, mivel egyetlen konkrétumot nem tudtál leirni, csak nyomtad a pr rizsát, hogy az oo otthoni felhasználásra milyen tökéletes. Én meg felhoztam pár KONKRÉT példát, mégcsak nem is komoly vállalati felhasználás témaköréből, hanem a legáltalánosabb használatról...
    De nyugodtan hozhatsz szakmai cáfolatot a már 10x beidézett fejlesztési lemaradásról, amivel szintén égbekiálltó butaságot mondtál. Tényleg fel kell soroljam mindet? Olvasgasd addig a beidézett bekezdést, amig fel nem fogod...

    "Már így is hülyét csináltál magadból (egyszerre két topicban)"

    Hú, de egyedien válaszolsz... Se szakértelem, se szövegértelmezi képesség, se kreativitás? Legalább valamit mutassál már fel... Vagy ez olyan "udvaribolond" szindróma? Netán más nevében irogatsz és élevezed, hogy mindenki rajta röhög?
  • Equ
    #44
    "Az openoffice is kiszedi nekem az evolution-ből."

    na, akkor lássuk már végre a sok bullshit után a körleveles cimkekezelését oo-ban...

    "én leírtam azt, hogy mit lehet megcsinálni, és hogy mit nem"

    nocsak, akkor a ms a lehetetlent csinálta meg. ekkora elismerést azért nem vártam volna tőled...

    " egy nyílt formátumra nem lehet DRM-et rakni."

    a formátumnak ehhez a leghalványabb köze sincs... A drm nyilt kulcsú titkositáson alapszik, teljesen mindegy neki, hogy a formátuma nyilt-e vagy sem, ha az alkalmazás (avagy policy) kikényszeriti a korlátozásokat.

    "A firefox csak windows alatt eszi a sok ramot. Vajon miért?"

    Én honnan tudjam? Én csak azt látom, hogy mégegy memóriapazarló open source termék áll szemben egy zárt forrású termékkel, miközben többféle zárt forrású termék is megelőzi...

    "Egyébként meg lehet ezt valahogy oldani benne."

    Hoppá, erre még nem is gondoltam. Ehhez szivből gratulálok, most biztos, hogy emberek tucatjait győzted meg

    "Az evince teljesen mindegy mennyit tud, mert a renderelési sebesség nem tudásfüggő. "

    már, hogy ne lenne az, akár a drm-et nézzük, akár az új objektumokat, objektumreferenciák kezelését, ez mind-mind beleszólnak a renderelésbe.

    "A VLC a legjobb videólejátszó. "

    Legalábbis aki filmnézés helyett hibaüzeneteket akar bámulni...


    "És a GIMP gépigényére sem tudsz magyarázatot adni."

    milyen magyarázat kéne rá, ha a nulla funkcionálitását nem akarjuk a zárt forrású társaihoz hasonlitani?


    "De ahogy látom az Amarok ellen semmit sem tudtál felhozni "

    nem használtam, nem nyilatkozok róla. de nem is érdekel, én az oo-ról beszéltem és hasonlitottam ms termékhez, erre felhoztál még 5 terméket, amiből 4 engem igazol, 1-et meg nem ismerek...

    (de egyébként sem mondtam, hogy minden open-source termék rossz, csak 90%-ban igencsak alulmaradnak a fizetős, professzionális termékektől. Akinek primitiv igényei vannak, kiválóan jár velük, mert ingyen vannak, a többség meg maximum mosolyog rajtuk)
  • Indigo
    #43
    Figyu Kocka János! Speciel az auto-correctről és címkékről egy árva szót nem ejtettem. De nem csodálkozom a vitastílusodon, amikor már nem tudsz mit reagálni, akkor jön a hülyézés minden irányból. Na ehhez kell ugye a "gerincesség"... Hát ez a fogalom rád egyáltalán nem jellemző.
    A kérdésemre pedig még mindig nem válaszoltál. Miért nem? Tehát milyen szakmai indokokat vársz tőlem? Már így is hülyét csináltál magadból (egyszerre két topicban), azzal hogy folyamatosan terelsz, csak még szánalmasabb vagy...
  • Caro
    #42
    Hú, nagy dolog, hogy kiszedi outlook-ból a címeket?
    Az openoffice is kiszedi nekem az evolution-ből.
    A drm-et te nem érted, én leírtam azt, hogy mit lehet megcsinálni, és hogy mit nem, egy nyílt formátumra nem lehet DRM-et rakni.
    Nagyon reménytelen vagy, ha azt hiszed, hogy akár a vista, akár az office 2007 gépigénye jelentősen csökkenni fog. 15%-nál semmiképpen sem többet, erre visszatérhetünk 1 év múlva.
    A firefox csak windows alatt eszi a sok ramot. Vajon miért? Egyébként meg lehet ezt valahogy oldani benne.
    Az evince teljesen mindegy mennyit tud, mert a renderelési sebesség nem tudásfüggő. Ebben nagyon hátul van az adobe reader!
    A VLC a legjobb videólejátszó. De ajánlom figyelmedbe a streaming/transcoding lehetőségeit is.
    De ahogy látom az Amarok ellen semmit sem tudtál felhozni :P
    És a GIMP gépigényére sem tudsz magyarázatot adni.
  • Equ
    #41
    ja és a következetes vitalezárásodhoz a #36-ban szintén gratulálok. mondom én, hogy "gerinces" vagy
  • Equ
    #40
    kiscsillag olvasd már el a butaságaidat, amiket az oo "védelmében" összehordtál a 10 évvel később kezdett fejlesztésekről, meg, hogy nem az open source miatt olyan pocsék az egész erőforráskezelése, meg, hogy a videokon azért olyan szánalmas az oo teljesitménye, mert gagyi volt a gép (3 ghz), meg minden lényeges funkció meglétéről és hasonlitsd össze már a válaszokkal rá, vagy az olyan alapszintű funkciókkal mint az auto-correct egyszerű visszavonása vagy egy cimke-körlevél kitöltése...

    Na akarsz mégjobban hülyét csinálni magadból? Akkor irogassál még

    Benned az a jó, hogy egyszerre 2 topicban is hülyét tudsz magadból csinálni, két független szálon
  • Indigo
    #39
    "valószinűleg azért mert még egyetlen cáfolatra sem tudtál érdemben válaszolni."
    Milyen cáfolatra gondolsz? Konkrétan.

    "persze, hogy nem. Te csak nyilvánosan hülyét csinálsz magadból. Nem baj, én jól szórakozok az ilyen "szakértőkön""
    Mivel csináltam hülyét magamból? Konkrétan.

    "én meg többször megcáfoltam."
    Mit cáfoltál meg? Konkrétan, ha lehetne. Mert általánosságban hülyeségeket beszélni te is tudsz, az látszik.

    Na, akkor teszünk még egy próbát:
    Azt állítom, hogy jobb a MS Office, de vannak emberek, akiknek nem éri meg több tízezer forintot kiadni, mivel nekik elégségesek az OO által nyújtott funkciók. És nekik az MSO-ra kiadott pénz csak fölösleges költekezés.

    Mit nem lehet ezen érteni? Könyörögve kérlek (és mostmár a röhögéstől fetrengve) áruld már el, most erre milyen szakmai alátámasztásokat vársz tőlem? Milyen szakmai indokokat akarsz? Mit kell ezen szakmai alapon megvitatni???
    Miért nem lehet érteni, amit írtam? Meddig akarod még itt előadni az okos hülyét? Hmm?
  • Equ
    #38
    "Mellesleg miért kezdek más irányba osonni? "

    valószinűleg azért mert még egyetlen cáfolatra sem tudtál érdemben válaszolni. Ilyenkor egyszerűen hagyod a beégett témát és bedobsz egy másikat...

    "Az tényleg hülyeség, teljesen felesleges, mivel én nem is bocsájtkoztam veled szakmai vitába. LOL"

    persze, hogy nem. Te csak nyilvánosan hülyét csinálsz magadból. Nem baj, én jól szórakozok az ilyen "szakértőkön"
    (ráadásul közben lehetőséget adsz pár közhiedelem megcáfolására)

    "többször is egyértelműen leírtam a mondandómat"

    én meg többször megcáfoltam. de hát ezért vagyunk itt...
  • Equ
    #37
    "olyan nagy dolog egy sablont megcsinálni?"

    többszáz féle etikettre? nekem annak tűnik, de nem tudom, tudod amit én használok abban alapból benne van és nem mint egy buta sablon, hanem teljes körlevél és cimzés integrálással. (akár outlook-ból kiszedi a cimeket)

    " szóval most már kulcsod is van hozzá? Csak mert eddig erről nem volt szó."

    meséld már el, nálad a drm hogy működik kulcsok nélkül?

    Ja ne, a felsorolásodból kiderül, hogy halvány fogalmad sincs. Javaslom olvass utána különös tekintettel a ms office drm megoldásainak...

    "Az eszedbe sem jut, hogy lehet hogy nem az open community felelős az openoffice sebességért?"

    Nekem édesmindegy, hogy ki okolható ezért a bughalmazért, lényeg, hogy van egy évek óta teljesen open source alkalmazás, ami az évek múlásával egyre lomhább és erőforráspazalóbb, pedig az összes un. előnnye meglenne, amit az open source programoknál fel lehet hozni és cserébe 10 évvel van funkcionalitásban lemaradva a "buta" ms programozók terméke mögött...

    "De ez nem jeleti azt, hogy az összes open-source szoftver egy lassú szar."

    ezt én sem állitottam, csak azt, hogy az egyik prominens példája nagyon is az. (ami mellé nulla tudás párosul)

    "Most ne a funkcionalitását vitassuk, mert annak nincs értelme"

    értelme lenne, csak az egy másik fájó pont, ha open source termékről van szó...

    "Mielőtt még egyszer azt mondod, hogy 10x annyi memóriát eszik, kérlek nézd meg az office 2007-et."

    Én meg kérlek nézd meg, hogy mi az évszám mögé irva: beta
    Erről majd akkor vitatkozzunk ha kijött véglegesben, ne akarj egy több mint fél évvel kiadás előtt lévő beta terméket egy fél évtizede open sourceként foltozgatott termékkel hasonlitgatni. (bár ha kijön a 2007 ott már a funkcionalitásbeli különbség akkora lesz, hogy teljesen értelmetlen lesz oo-val hasonlitani)

    "Még gyorsabb is az Internet Explorernél, pedig ugye "szar opensource szoftver"."

    hogy gyorsabb-e azon lehet vitatkozni (főleg pluginekkel) azon viszont nem, hogy szintén zabálja a memóriát, nagyságrendekkel többet mint az ie. (de, hogy ne a beépitettség miatt legyen, nyugodtan összehasonlithatjuk maxthonnal is, ami csak az ie motort használja, az is nagyságrendekkel kevesebb ramot eszik mint az ff)

    "De ott az Evince nevű pdf nézegető, sokkal gyorsabb az Adobe Readernél!"

    Tegyél fel egy 1.0-s adobe readert ugyanolyan gyors lesz. És kb a tudásuk is hasonló lesz. ha majd az evince mindent tud amit egy 7-es reader, akkro majd megint lesz értelme hasonlitani.

    "VLC"

    a vlc-t inkább hagyjuk, többet száll el, mint akármelyik beta termék... hogy a pluginek apró módositásánál is leáll az egész lejátszás az meg már inkább a vicc kategóriába tartozik 2006-ban.

    "Ezek mind kezdetektől open-source szoftverek, és mind nagyon gyorsak, kis gépigényűek, és vannak köztük párját ritkítóan nagy funkcionalitásúak is!"

    Kár, mind-mind másik termékre vonatkozik...
    Nem lehetne esetleg egyben, mondjuk kiemelkedően nagy tudás és kiemelkedő gyorsaság? Mint pl msoffice... Szép dolog nulla tudású de gyors programokat irni, de - mint az látszik ezek elterjedtségéből - ez önmagában nagyon kevés. (bár még mindig jobb, mint a nulla tudás, katasztrofális sebesség - oo)
  • Indigo
    #36
    Szerintem amiket írtam, azok elég világosak és érthetőek, nem nagyon értem, mi a célod azzal, hogy folyamatosan ún. 'szakami vitára' akarod terelni a dolgokat.

    "ablakon kidobott pénz, nem kellenek a többletfunkciók"
    Mert így is van, ablakon kidobott, és valóban nem kellenek. Akinek kellenek, az majd vesz MS Office-t. Nem ezt mondtam!? Mellesleg miért kezdek más irányba osonni? Milyen hülyeségekre gondolsz? Ja, hogy minek téped a szádat? Az tényleg hülyeség, teljesen felesleges, mivel én nem is bocsájtkoztam veled szakmai vitába. LOL...

    "ez olyan igazi, "gerices" win-fikázó stilus."
    Ne legyél már paranoiás balfasz!!! Én ebben a topicban hol kezdtem el fikázni a Win-t? Milyen win-fikázásról beszélsz te?

    "Látod-látod ez itt a baj, számodra ha valaki nem csak a (neked tetsző) pr rizsát nyomja, hanem szakmai érveket mond (és vár viszont cáfolatként) az már kötekedés..."
    Ezt mondom! Hogy paranoiás vagy! Hoztam fel szakmai érveket? Nem, én arról beszéltem, hogy jobb az mso, de sok embernek megfelel az oo is. Ezt nem kell szakmai alapon megtárgyalnunk... Ráadásul megint jössz ezzel az idióta pr dumával.. Ki nyomja itt a pr rizsát!? Amiket leírtam abban semmi pr nem volt... Még csak nem is kötekedtem. De lehet, hogy valami szorongásos betegségben szenvedsz, azt viszont nem itt kellene ezt levezetned, azzal orvoshoz kell fordulni.

    További vitának nincs értelme veled, én többször is egyértelműen leírtam a mondandómat. Adios!
  • Caro
    #35
    Én nem tehetek róla, hogy a windows primitív GUI-ját application szinten kell hack-elni, hogy elfogadható legyen :P
    Bár a win gui tényleg fejlettebb a GTK-nál, ezt el kell ismerni.
    A Qt-t nem ismerem annyira, de az azért már komolyabb ellenfél neki. Mind sebességben, mind funkcionalitásban.
    A sablon: olyan nagy dolog egy sablont megcsinálni?
    Ja, egyébként openoffice.org premium edition= sima oo.org+egy rakás sablon. Biztosra veszem, hogy találsz köztük szabvány címkét is.
    Beépített címkeméretek azért vannak, csak elrendezések nincsenek az alap verzióban.
    De ez nem azért van, mert szar, hanem mert a kódolással voltak elfoglalva, tudták, ha kijön a 2.0, akkor majd úgyis könnyebb lesz a sablonokat elkészíteni. És ez lett a premium edition.
    A dokumentumegyesítésről nem tudok többet nyilatkozni, valami ilyesmi van a Szerkesztés->Változások->Dokumentumok összefésülése menüben, javaslom azt nézd meg, mert én nem tudom, hogy mit szeretnél.
    DRM: szóval most már kulcsod is van hozzá? Csak mert eddig erről nem volt szó.
    Így természetesen egyszerű, amivel digitálisan aláírsz, azzal tudsz más számára is titkosítani úgy, hogy csak ő tudja elolvasni.
    De most döntsd el, hogy mi kell:
    1) Az, hogy bárki el tudja olvasni, de senki se tudja szerkeszteni.
    2) Az, hogy ne tudja bárki elolvasni, de aki tudja, az tudja szerkeszteni.
    3) Mindkettő.
    Digitális aláírásokkal mindegyik megoldható.(most nem választom szét a dokumentumot a dokumentumrészletektől, mert részletenként is alkalmazható)
    1) Checksum generálás és titkosítás a saját titkos kulcssal. Ez biztosítja, hogy senki más nem terjesztheti a te nevedben a módosított cuccot.
    2) Akik el akarják olvasni, akkor van hozzá kulcsuk, a nyílt kulcsukkal titkosítod az egészet.
    3) 1+2 együtt.
    Ha azt akarod megvalósítani, hogy csak monitoron tudják megjeleníteni, az nem valósítható meg. Legalábbis az eredeti formátumban nem.
    A PDF-et tudom felhozni példának:
    Ha képes a szoftver a képernyőre renderelni a file tartalmát, akkor mi akadályozza meg (hardveres támogatás nélkül), hogy a szoftver ne a képernyőre írjon, hanem vágólapra/akárhova?
    És főleg egy nyitott formátumnál.
    A VBA-ról: én nem használom a makrókat, tőlem ne várd el, hogy tudjam.
    Nézd meg a SuSE 10.0 Enterprise preview-ját, abban benne van.
    Más:
    Az eszedbe sem jut, hogy lehet hogy nem az open community felelős az openoffice sebességért?
    Az openoffice-t leginkább a Novel és a Sun programozói fejlesztik, de ez csak a dolog egyik oldala.
    A másik az openoffice star office-os gyökereiben keresendő.
    A star office sem volt annak idején valami gyors, és ha hibás úton indultak el, és azt írták tovább, ettól könnyen lehetett ez az eredmény.
    De ez nem jeleti azt, hogy az összes open-source szoftver egy lassú szar.
    Most felhozok egy valódi, kezdetektől open-source példát, és ez pedig a GIMP.
    Most ne a funkcionalitását vitassuk, mert annak nincs értelme, nézzük meg a sebességét, és a memóriaigényét.
    A GIMP mindkettőben kiválóan teljesít, régi gépeken is simán fut, és a gépigénye nem nagyon nő a funkcionalitás növekedésével sem!
    Mielőtt még egyszer azt mondod, hogy 10x annyi memóriát eszik, kérlek nézd meg az office 2007-et.
    SG-s cikk szerint ott is egy sima táblázatra 80 mega ramot evett, és a sebessége sem volt az egekben, pedig ott aztán kemény gép volt alatta!
    De mondhatok egy másik open-sorce szoftvert, ez pedig a Firefox. Még gyorsabb is az Internet Explorernél, pedig ugye "szar opensource szoftver".
    De ott az Evince nevű pdf nézegető, sokkal gyorsabb az Adobe Readernél!
    De mondhatok neked mást is, multimédia területén mutass nekem egy Amarok szintű zenelejátszót, vagy egy olyan videólejátszót, aminek a gépigénye a VideoLan Playerrel vetekszik, nem beszélve a VLC funkcionalitásáról.
    Ezek mind kezdetektől open-source szoftverek, és mind nagyon gyorsak, kis gépigényűek, és vannak köztük párját ritkítóan nagy funkcionalitásúak is!
  • Equ
    #34
    ezt imádom bennetek... bedobsz valami sületlenséget (pl 10 évvel később kezdték, ablakon kidobott pénz, nem kellenek a többletfunkciók) megcáfolom, aztán osonsz a másik irányba és terelesz hülyeségekre, hogy minek tépem a számat... LOL

    ez olyan igazi, "gerices" win-fikázó stilus. De nem baj, nem sértődöm meg, megszoktam, hogy itt csak ennyire futja, szakmai érvek azok nincsenek.

    "Á, tehát erre vársz, hogy mikor kötnek már beléd úgy istenigazából... "

    Látod-látod ez itt a baj, számodra ha valaki nem csak a (neked tetsző) pr rizsát nyomja, hanem szakmai érveket mond (és vár viszont cáfolatként) az már kötekedés... Mindezt egy un. szakmai forumon.

    "Nem összekeverni ám az OO-t az open source-al "

    Ja értem, az oo az nem tipikus open-source termék, az csak éppen rosszul sikerült, bezzeg a többi
  • Indigo
    #33
    Nem összekeverni ám az OO-t az open source-al

    "Ha legalább valaki megpróbált volna és fel tudott volna hozni egyetlen szakmai érvet..."
    Á, tehát erre vársz, hogy mikor kötnek már beléd úgy istenigazából... Én úgy látom, te vagy az, aki itt mindenáron feszültséget akar kelteni. Épp arról van szó, hogy nem beszélt le senki, még csak meg se próbált, akkor minek téped itt a szádat? Elhisszük hogy okos ember vagy, és nagyon felkészült és naprakész vagy szakmailag, de nem kell fölöslegesen fitogtatni a tudásodat (mert ez nem bölcs emberre vall, hanem egy "okos idiótára"). A win fikázás emlegetése helyett inkább gondolkodni kellene azokon a dolgokon, amiket leírsz. Éppen te vagy az, aki folyamatosan fikázik minden mást, ami nem Windows vagy MS.