72
  • Equ
    #32
    "Az OO talán azért van 10 éves lemaradásban, mert 10 évvel később kezdték fejleszteni. Bruhahahaha."

    Hát az akkor nagyon szomorú... Ezek szerint 10 évvel későbbi fejlesztőeszközök, humán erőforrás, community support, konkurencia lesésének lehetősége mellett sem tudnak egy fikarnyival sem gyorsabban haladni? Hát az szép kis bizonyitvány az open source-nak... (arról nem beszélve, hogy csak a tudásban van az oo az ms office 97-el egy szinten, sebességben ahhoz is le van maradva)

    " Az meg hogy sok memóriát zabál az OO, nem önmagában az open source-nak a hibája"

    nocsak. mégis kié? persze, hogy önmagában nem attól zabál 10x annyi memóriát mint a zárt forrású társa mert open source, csak éppen az szokott az open source-osok nagy "érve" lenni, hogy a forrás nyitottsága miatt mennyire optimalizált termékek jönnek ki. Ehelyett meg épp ellenkezője igaz, egy lomha, tizedakkora tudású, erőforráspazaló bughalom...

    "Egyébként meg senki nem beszélt le az MS Office-ról"

    Ha legalább valaki megpróbált volna és fel tudott volna hozni egyetlen szakmai érvet...
    (bár ez persze hiú ábránd sg forumon win fikázóktól)
  • Indigo
    #31
    Az OO talán azért van 10 éves lemaradásban, mert 10 évvel később kezdték fejleszteni. Bruhahahaha. Az meg hogy sok memóriát zabál az OO, nem önmagában az open source-nak a hibája.

    Egyébként meg senki nem beszélt le az MS Office-ról, használd csak nyugodtan az általad említett "komoly" dolgokra ().
  • Equ
    #30
    "De megadod a sablont a mezőkkel, utána menni fog."

    ja egyébként szabvány etikett-ről hallottál már? tényleg mancika fogja oo-ban belőni a szabvány etikett méreteit és elrendezését, majd körlevélbe ágyazni?
  • Equ
    #29
    " talán próbáld linux alatt, ott a GTK2+ style úgyis cserélhető "

    nocsak egyes funkciókhoz még linuxot is rád kényszeritenek?

    "De megadod a sablont a mezőkkel, utána menni fog."

    erről szólt a produktivitás... persze, hogy bármit meg lehet csinálni, csak nem mindegy, hogy 1 kattintás vagy 1 óra szenvedés, ráadásul minden egyes alkalommal.

    ms office még elektronikus bélyeget is csinál hozzá, ahol elfogadják...

    "Vagy nem ez az, amikor legyárt egy rakás körlevelet?"

    a körlevél az körlevél, a dokumentumegyesités meg dokumentumegyesités... ((bár ezt egy alapszintű szövegszerkesztés tanfolyamon már oktatják))
    Gyk. két független dokumentumot összehasonlit, az eltéréseket szabvány korrektúrába illeszti, majd a user a korrektura szabályai szerint egyesiti őket egyetlen új dokumentummá.

    "Dokumentumvédelem: ha minden tag-et titkosítasz, akkor hogyan nézed meg?"

    ideje lenne elolvasni a drm-es dokumentumok működését? ha jogosult vagy a tartalmát elolvasni, akkor saját kulcsod van hozzá...

    "mi akadályoz meg abban, hogy szerkeszteni is tudd?"

    a szerkesztő program. De ha gondolod küldök neked drm-el védett word-öt aztán javits bele oo-val...

    "Én már találkoztam olyan pdf olvasóval, ahol csak egy klikk kikapcsolni a DRM-et."

    Az a pdf gondja... Bár megnézem mikor kapcsolod ki egy klikkel a 256 bites pdf védelmet.

    "Inkább az lenne a megoldás, hogy a doksi külön részeit lehessen digitálisan aláírni, így az aláírás sérülése nélkül nem lehetne szerkeszteni azt a részt."

    ez már benne van a 2007-es office-ban. Ettől még kiválóan működik a 2003-as office drm védelme. Ráadásul az hogy digitálisan alá van irva az nem akadályoz meg benne, hogy elolvasd, kimásold a tartalmát és belerakd egy nem védett dokumentumba... Erről szól a drm.

    "A VBA makrók még nincsenek benn a most letölthető verziókban"

    ahhoz képest elég gyorsan rávágtad, hogy hazugság...

    "Mondták, hogy még nem 100% kompatibilis, de már nagyon sokat implementáltak."

    ezt az oo-ról is el lehet mondani mégis 10 éves lemaradással kullog a ms office mögött... Marketing rizsának elmegy, de az itt nem működik.

    "A "mai gépen"-t úgy értettem, ha fut a quick launch"

    LOL, tehát, ha már gépindulásnál kvázi betölti az egészet és foglalja egész idő alatt a ramot, akkor már hasonló gyorsasággal tudja az ablakát előhozni, mint ahogy a ms office nulláról betöltődik. Bravó open-source


    (halkan jegyzem csak meg pont ez a technológiát alkalmazta anno a ms office, kár, hogy az 10 évvel ezelőtt volt, azóta inkább az optimalizálás mellett döntöttek. Sebaj 10 év és az oo is rájön)

    "a betöltés/mentés pedig nekem nem okozott problémát 3GHz-es gépen."

    2 oldalas doksiknál nekem sem. Csak én "kicsit" komolyabb dolgokra használom, lásd videok.

    "Igen, de úgy látszik van aki mindenképp 1000 fős vállalatnál akarja használni "

    ja értem, ahhoz minimum 1000 fős vállalatnál kelljen dolgozni, hogy egyetlen kattintásból vissza tudjak vonni egy rossz auto-correctet, hátmég ahhoz, hogy két dokumentumot összehasonlithassak, hogy ne kelljen 100 mb ramot elpazaroljak egy nagyobb dokumentum betöltéséhez stb-stb. Igazad lehet...
  • Caro
    #28
    Igen, de úgy látszik van aki mindenképp 1000 fős vállalatnál akarja használni .
  • Caro
    #27
    A kinézettel sajnos mást nem tudok mást csinálni, talán próbáld linux alatt, ott a GTK2+ style úgyis cserélhető :D
    Most látom, hogy körleveles címkézést írtál. Ez nem az, hogy a körlevél mellé nyomsz kis cetliket, amiket ráragasztasz a borítékra?
    Mert ilyen van. És ugyanazok az adatforrások használhatók, mint a körlevélhez.
    Ha arra gondolsz, hogy automatikusan legyárt-e ilyen címkéket, azt szerintem nem. De megadod a sablont a mezőkkel, utána menni fog.
    A dokumentumegyesítést valamikor tanultam, de erre már nem emlékszek. Vagy nem ez az, amikor legyárt egy rakás körlevelet?
    Az egyedi élőfej a 2.0-ban biztos hogy így volt, nem úgy van, mint ahogyan a word-ben, oldalformázással van.
    Dokumentumvédelem: ha minden tag-et titkosítasz, akkor hogyan nézed meg? Ez épp olyan, mint a DRM. Ahhoz, hogy megnézd, kell a kulcs, de ha meg tudod nézni, mi akadályoz meg abban, hogy szerkeszteni is tudd?
    Én már találkoztam olyan pdf olvasóval, ahol csak egy klikk kikapcsolni a DRM-et.
    Inkább az lenne a megoldás, hogy a doksi külön részeit lehessen digitálisan aláírni, így az aláírás sérülése nélkül nem lehetne szerkeszteni azt a részt.
    A VBA makrók még nincsenek benn a most letölthető verziókban, a Novell edition-ben van benne, vagy lesz benne, de a SuSE Linux 10 Enterprise tartalmazni fogja őket, ez biztos.
    Mondták, hogy még nem 100% kompatibilis, de már nagyon sokat implementáltak.
    A "mai gépen"-t úgy értettem, ha fut a quick launch, akkor az indulási sebesség egy nagyságrendben van a MSO termékekkel, a betöltés/mentés pedig nekem nem okozott problémát 3GHz-es gépen.
    Én mondjuk csak 1000-esen használom, ott látható.
  • Indigo
    #26
    Érted? TEhát akinek kell MS Office, az vegye meg, akinek nem kell, az ne vegye meg!
  • Indigo
    #25
    Ja, megint kihagytam:

  • Indigo
    #24
    Most elkeztétek összehasonlítani az mso-t és az oo-t? De minek? Senki nem mondta, hogy az oo jobb. Én is csak azt állítottam, hogy egy ÁTLAG usernek megfelelő alternatívát nyújt - ingyen. De nemcsak otthonra, mi a cégnél is használjuk, mert amire kell, arra tök fölösleges többszázezer forintot kiadni. Ennyi erővel az ablakon is kilapátolhatnánk azt a pénzt.

    De ezt már előttem szivar kolléga is jól megfogalmazta:
    "De ha legális office kell a homjúzernek, akkor csak a gépe erőforrását pazarolja az oo, nem pedig a pénztárcájáét. És otthoni célokra eléggé megfelel. Akinek meg nagyobbak az elvárásai, az meg vegyen MSoffice-t. Ammen."

    Szóval Ámen.
  • Equ
    #23
    "Egyébként ezt már leírtad egyszer. ugyanezt"

    erre jó a vágólap...

    "Eszközök->Beállítások->Nézet->Ikontéma"

    ettől még nem fog normális kinézete lenni...

    "Körlevél: varázsló az Eszközök menüben"

    olvasd el mégegyszer mit irtam...

    "Címkék: Fájl->Új->Címke"

    körlevéllel? hol?

    "Dokumentum egyesítés: Beszúrás->Fájl"

    javaslom nézd meg mit is jelent a dokumentumegyesités...

    "Egyedi élőfej: Van"

    Ez korábban nem volt, meg fogom nézni.

    "Autojavítás: Ctrl+Z, nem kell egérhez nyúlni."

    Használhatatlan... Ugyanis kulturált program ezt szétválasztja és nem véletlenül. Elkezded a mondatot gépelni már 3 szóval arrébb tartasz mikor észreveszed, hogy belejavitott a sor elején, hiába nyomogatod a ctrl-z-t a te irásodat fogja kukába dobni és nem azt a butaságot amit ő követett el... (látszik, hogy nem használtad még komolyabban)

    "Help:A 2.0.2-ben már magyar"

    ez rendben is van már

    "Dokumentumvédelem: szerintem nincs, de XML-ben hogyan oldod meg?"

    egyrészt titkositva minden egyes tag adatát, másrészt ki kényszerit xml-re? Ja, hogy oo alatt rá vagy szorulva... De hiába mert bináris formátummal sem tud dokumentumvédelmet.

    "Ehhez ugyan nem értek, de a Novell megcsinálta az openoffice-hoz a VBA makrókat."

    próbáld ki...

    "És a lassabb sebesség az XML miatt is adódik."

    ezzel már sokszor próbáltál magyarázkodni, de sajnos az msoffice xml-ben használva is gyorsabb... Ráadádul ott legalább megvan a választási lehetőséged, akár megteheted azt is, hogy ha nagyon bonyolult dokumentumon dolgozol, akkro végig binárisban maradsz (0.5 mp-es mentési időkkel szemben az oo 20-30 mp-ével) és csak a legvégén mented el xml-ként minkor kész vagy. Ezt hogy csinálod meg oo-val?

    "És egy mai gépen simán elfut. "

    persze, hogy elfut. Csak kinek van türelme kivárni?
  • Caro
    #22
    Sok minden nem igaz, amit leírtál, de ez is csak téged minősít.
    Fejből én sem tudom az összes opciót, de amit tudok, arra reagálok.
    (Egyébként ezt már leírtad egyszer. ugyanezt.)
    Először is a felület:
    Eszközök->Beállítások->Nézet->Ikontéma
    Arra cseréled, amire tetszik
    Körlevél: varázsló az Eszközök menüben.
    Címkék: Fájl->Új->Címke
    Dokumentum egyesítés: Beszúrás->Fájl
    Dokumentumtérkép&miniatűrök: ez szerintem nincs.
    Egyedi élőfej: Van. És sokkal intelligensebben, mint a wordben. Formátum->Oldal. Minden oldaltípushoz rendelhető külön élőfej és élőláb.
    Autojavítás: Ctrl+Z, nem kell egérhez nyúlni.
    Elválasztást nem próbáltam.
    Help:A 2.0.2-ben már magyar.
    Dokumentumvédelem: szerintem nincs, de XML-ben hogyan oldod meg? Helyette van digitális aláírás. Meg PDF export. Ez mondjuk nem helyettesíti, de azért az emberek 90%-ának ez is elég. (Tudom nálatok nem)
    Makrók: Ehhez ugyan nem értek, de a Novell megcsinálta az openoffice-hoz a VBA makrókat.
    Én nem mondom, hogy jobb, mint a MS office, mert az nem igaz.
    Én csak azt mondom, hogy nekem elég. És egy mai gépen simán elfut. És a lassabb sebesség az XML miatt is adódik.
  • Indigo
    #21
    Ja, ezt elfelejtettem:

  • Indigo
    #20
    Csak hajrá
    Én a melóhelyen nem keveset használtam a Writer-t és a Calc-ot, és nem volt olyan, amit ne tudtam volna megcsinálni (formázások, függvények, körlevél stb.). Kicsit lassabb, mint mso, de ezek a nagyságrendek, amiket írtál, azok NEM IGAZAK! Vagy nagyon ratyi gépen dolgoztál vele...
    A macerás használatról meg annyit, amit már máshol is elmondtam, hogy annyira megszoktátok az Win környezetet, hogy ha valami nem ott van mint MS-éknél, akkor már rögtön szar az élet.
    De mivel bevallottan régebbi szösszenet, ezért nem is akarok ezekkel az összehasonlításokkal foglalkozni.
    Azért ne add fel, nézd csak át, hogy fogsz COM objektumokat elérni, netán .NET címtárat stb. Aztán el ne felejts beszámolni róla!
    Akinek meg nem kell min. 60e-ért fullextrás office (mert nincs rá szüksége), az nyugodtan használhat OO-t.
  • Equ
    #19
    hogy mindent tud az oo amit az otthoni user használna? nincs. Biztos hogy van akinek annyira primitiv feladatokra kell, nekik elég. De, hogy ez a nagy többség lenne azt kétlem. A tudást és az erőforráspazarláson kivül van még egy fontos dolog. A kényelmesség, hatékonyság. Vannak olyan funkciók amit az oo is tud, de mégis nagyon macerás használni...

    Egy régebbi szösszenet az oo "éleményekről":

    Felület: a windows 3.1-et idézi, ehhez képest nekem lassabb mint az office 2003 (leszámítva a betöltést az kb. ugyanolyan) mind a dialog box-ok a scroll, minden. Egy 900 k-s mso dokumentumot majd 20mp-ig "importált", kiváncsi leszek majd mit csinál egy igazán komoly doksival.
    Csak a "word"-öt néztem táblázatkezelőt majd legközelebb.

    Elsőre a körlevelet akartam kipróbálni, odbc mssql 2000 sp3-hoz kapcsolódás, kapcsolat létrejön, ellenőrzése helyes, táblákat behozza, mezőhozzárendelése, OK-t nyomok, erre kapok egy invalid cursor state-et (default install nortwind db customers tábla) leokézom, erre elszáll az egész, bug reporter becsukódik...
    (ezután helyreállítás jól működik visszahozza a körleveles doksit a mezőkkel, persze adatok sehol.)

    Amik hiányoznak/nem találtam:
    - (szabvány) korrektúra
    - cimkekezelés, körleveles cimkekezelés
    - dokumentum egyesítés
    - formázás felfedés
    - többszörös vágólap
    - dokumentumtérkép
    - miniatűrök
    - egyedi élőfej
    - kivonatoló
    - autojavítás nem visszavonható helyből, be kell mászni a beállítások mélyére, akkor is, ha csak éppen abban az egy esetben nem kéne pl. mondat eleji nagybetűt csinálni. mso-ban kurzor fölévisz és visszavon)
    - nem szabályozható az elválasztás (zónafigyelés, ismétlődő elválasztás stb)
    - nincs kézi elválasztás
    - angol volt a help
    - szabályozható dokumentumvédelem
    - makrok sokkal bonyolultabbak, ami ms-oban 2 sor az itt 5-6, ezt még nem néztem át tüzetesebben, nagyon kiváncsi leszek, hogy fogok elérni COM objektumokat netán .net-et, címtárat, hogyan fogok word-ből excel vezérelni stb-stb ha lesz időm visszatérek rá.
  • Indigo
    #18


    Amit állítottam abban igazam van vagy igazam van?
  • Equ
    #17
    "De ha el is dobják a korábbi XML-t, és teljesen újat csinálnak helyette (aminek semmi értelme sincs)"

    te aztán megint képben vagy ebben a témában is... Több mint egy éve bejelentették már, hogy teljesen új formátumot használnak (ez az open xml) és a régebbi office-okhoz is kiadják az értelmezőt.

    "miért hiszed, hogy az openoffice fejlesztői "képtelenek lesznek" megírni egy import filtert."

    Amennyiben licenselték a formátumot, semmi akadálya nem lesz, hogy irják-olvassák az open xml-t, addig viszont meg lehet próbálni, de gatyájukat is a biróságon fogják hagyni...

    Ezen kivül nagy részét értelmezni sem tudják, mert az oo nem is hallotta azokról a funkciókról igy ugyanolyan inkompatibilis lesz (lenne), mint eddig volt.

    Ismét javasolnám, hogy előbb olvass utána mielőtt hülyeségeket hordassz össze...
  • Equ
    #16
    "erőforráskezelés tekintetében van még hová fejlődnie az OO-nak"

    ez elég enyhe kifejezés az összehasonlitó videók ismeretében:
    Openoffice erőforráspazarlás

    Függetlenül attól, hogy ki milyen funkciókat használ otthon, nekem pl nincs felesleges 100 mb ramom amit az oo elpazaroljon. (ugyanaz a doksi ms officeban 30 mega ramot eszik, oo alatt 130-at) Hasonlóan röhejesnek tartom, hogy egy sima ctrl-s-es gyorsmentésre fél percet kelljen várni oo alatt, ha nagyobb dokumentummal dolgozok. Ez egyszerűen nonsense egy 3 gigás gépen... (ms office alatt ugyanez 1-2 mp)
    Akinek erre van pazarolnivaló erőforrása és türelme (és ezen kivül primitiv funkciókat használ csak) az legyen boldog az oo-val. De mint azt az eladások (warezról nem is beszélve) mutatják nem mindenki irógép helyettesitőnek használja a szövegszerkesztőt...
  • Caro
    #15
    Minden XML formátum kétirányú kompatibilitással rendelkezik.
    Ezt illene tudnod.
    De ha el is dobják a korábbi XML-t, és teljesen újat csinálnak helyette (aminek semmi értelme sincs), akkor sem tudom, hogy miért hiszed, hogy az openoffice fejlesztői "képtelenek lesznek" megírni egy import filtert.
  • Indigo
    #14
    'OpenOffice.org Math' néven benne van az OO-ban. :)

    Ami pedig azt illeti, erőforráskezelés tekintetében van még hová fejlődnie az OO-nak, véleményem szerint fog is, de már most megfelelő alternatívát nyújt a felhasználók 90+ százalékának az MS Office-al szemben. Elég csak belegondolni, hogy az átlag otthoni felhasználó milyen funkciókat használ egy szövegszerkesztőben vagy egy táblázatkezelőben, ezeket mindet tudja az OO, és ingyen, nem súlyos tízezrekért.
    Igazam van vagy igazam van?
  • Equ
    #13
    "Az openoffice már most is olvassa a MS XML formátumát...."

    csak nem megint összekevered a korábbi xml sémát a 2007 open xml sémájával?

    "Talán nem ártani kicsit körülnézni, mielőtt hülyeségeket írogatsz."

  • ZoliJ
    #12
    aruljatok mar el, hogy hol van Openofficeban egyenletszerkeszto:)
  • szivar
    #11
    De ha legális office kell a homjúzernek, akkor csak a gépe erőforrását pazarolja az oo, nem pedig a pénztárcájáét. És otthoni célokra eléggé megfelel. Akinek meg nagyobbak az elvárásai, az meg vegyen MSoffice-t. Ammen.
  • Caro
    #10
    Az openoffice már most is olvassa a MS XML formátumát....
    Sőt, még jobban is kezeli, mint a binárisat, legalábbis a szövegszerkesztő esetében, a többit nem próbáltam.
    Talán nem ártani kicsit körülnézni, mielőtt hülyeségeket írogatsz.
  • NFP
    #9
    Na király.
    Utáltam, hogy nem lehetett MS Word-del megnyitni az Openoffice doksikat, és ehelyett mindenféle gagyi egzotikus nézőkéket kell vadászni a neten, ha az ember el is akarja olvasni.
  • Legendary
    #8
    Hi,
    Equ mond már el miben tud kevesebbet az OpenOffice a Microsoft Office-tól?
    Mert szerintem gyakorlatilag egy szinten vannak!
  • dnes82
    #7
    pff..
  • Equ
    #6
    nem haldoklik, inkább csak egyhelyben toporog.
    De ez most teljesen mindegy az office formátumok kapcsán. Lényeg, hogy ms office-ban mindkét formátum menni fog, oo-ban nem. Ez a tény kiegészülve a durva tudásbeli különbséggel és az az oo katasztrofális erőforráspazarlásával tovább fogja a szakadékot növelni.
  • Caro
    #5
    Tudjuk Equ, az összes opensource szoftver 10 éve haldoklik... :D
  • Equ
    #4
    " Első eset, hogy a szabványharcot nem az ms nyeri."

    óvatosan az ilyen kijelentésekkel... Egyelőre senki nem nyert semmit, csak a felhasználók. Mostantól lesz egy office rendszer ami mindkét formátumot ismerni fogja. De mivel az opendocument jóval korlátozottabb képességű (az oo tudásához van készitve) lesz egy rakás olyan funkció, amit nem lehet majd abba konvertálni csak az openxml fogja tudni. (mindegy, mert az oo úgysem tudna mit kezedeni vele) De éppen emiatt az openxml-nek meglesz a maga piaca...

    Ez egy újabb döfés az oo-nak, ráadásul kiváló pr húzás is egyben...
  • irkab1rka
    #3
    vow. Első eset, hogy a szabványharcot nem az ms nyeri.
    Tom Robertson nem sokáig marad az ms-nél ezután .... :)
  • avman
    #2
    inkább csak csúsznak ki a pixisból. állami és céges szinteken ha bővíteni kell, az már linux/open office, márpedig ezek a zsíros kis pénzek, nem a hómjúzer. az átjárhatóság inkább nekik érdekük, arról nem is beszélve, h odt>>doc már egy ideje nagyon jól megy Ooo alatt, no de vica versa...
  • Morden23
    #1
    Nem rossz taktika.

    1. Pozitív PR
    2. Még élesebbé teszi az MS Office és az OpenOffice közötti különbségeket.