OpenOffice támogatás a Microsofttól
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Fejbõl én sem tudom az összes opciót, de amit tudok, arra reagálok.
(Egyébként ezt már leírtad egyszer. ugyanezt.)
Elõször is a felület:
Eszközök->Beállítások->Nézet->Ikontéma
Arra cseréled, amire tetszik
Körlevél: varázsló az Eszközök menüben.
Címkék: Fájl->Új->Címke
Dokumentum egyesítés: Beszúrás->Fájl
Dokumentumtérkép&miniatûrök: ez szerintem nincs.
Egyedi élõfej: Van. És sokkal intelligensebben, mint a wordben. Formátum->Oldal. Minden oldaltípushoz rendelhetõ külön élõfej és élõláb.
Autojavítás: Ctrl+Z, nem kell egérhez nyúlni.
Elválasztást nem próbáltam.
Help:A 2.0.2-ben már magyar.
Dokumentumvédelem: szerintem nincs, de XML-ben hogyan oldod meg? Helyette van digitális aláírás. Meg PDF export. Ez mondjuk nem helyettesíti, de azért az emberek 90%-ának ez is elég. (Tudom nálatok nem)
Makrók: Ehhez ugyan nem értek, de a Novell megcsinálta az openoffice-hoz a VBA makrókat.
Én nem mondom, hogy jobb, mint a MS office, mert az nem igaz.
Én csak azt mondom, hogy nekem elég. És egy mai gépen simán elfut. És a lassabb sebesség az XML miatt is adódik.
\"We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard\" - John F. Kennedy
<#beka2>#beka2>
Én a melóhelyen nem keveset használtam a Writer-t és a Calc-ot, és nem volt olyan, amit ne tudtam volna megcsinálni (formázások, függvények, körlevél stb.). Kicsit lassabb, mint mso, de ezek a nagyságrendek, amiket írtál, azok NEM IGAZAK! Vagy nagyon ratyi gépen dolgoztál vele...
A macerás használatról meg annyit, amit már máshol is elmondtam, hogy annyira megszoktátok az Win környezetet, hogy ha valami nem ott van mint MS-éknél, akkor már rögtön szar az élet.
De mivel bevallottan régebbi szösszenet, ezért nem is akarok ezekkel az összehasonlításokkal foglalkozni. <#unalmas>#unalmas>
Azért ne add fel, nézd csak át, hogy fogsz COM objektumokat elérni, netán .NET címtárat stb. <#crazya>#crazya> Aztán el ne felejts beszámolni róla!
Akinek meg nem kell min. 60e-ért fullextrás office (mert nincs rá szüksége), az nyugodtan használhat OO-t. <#hawaii>#hawaii>
Egy régebbi szösszenet az oo "éleményekrõl":
Felület: a windows 3.1-et idézi, ehhez képest nekem lassabb mint az office 2003 (leszámítva a betöltést az kb. ugyanolyan) mind a dialog box-ok a scroll, minden. Egy 900 k-s mso dokumentumot majd 20mp-ig "importált", kiváncsi leszek majd mit csinál egy igazán komoly doksival.
Csak a "word"-öt néztem táblázatkezelõt majd legközelebb.
Elsõre a körlevelet akartam kipróbálni, odbc mssql 2000 sp3-hoz kapcsolódás, kapcsolat létrejön, ellenõrzése helyes, táblákat behozza, mezõhozzárendelése, OK-t nyomok, erre kapok egy invalid cursor state-et (default install nortwind db customers tábla) leokézom, erre elszáll az egész, bug reporter becsukódik...
(ezután helyreállítás jól mûködik visszahozza a körleveles doksit a mezõkkel, persze adatok sehol.)
Amik hiányoznak/nem találtam:
- (szabvány) korrektúra
- cimkekezelés, körleveles cimkekezelés
- dokumentum egyesítés
- formázás felfedés
- többszörös vágólap
- dokumentumtérkép
- miniatûrök
- egyedi élõfej
- kivonatoló
- autojavítás nem visszavonható helybõl, be kell mászni a beállítások mélyére, akkor is, ha csak éppen abban az egy esetben nem kéne pl. mondat eleji nagybetût csinálni. mso-ban kurzor fölévisz és visszavon)
- nem szabályozható az elválasztás (zónafigyelés, ismétlõdõ elválasztás stb)
- nincs kézi elválasztás
- angol volt a help
- szabályozható dokumentumvédelem
- makrok sokkal bonyolultabbak, ami ms-oban 2 sor az itt 5-6, ezt még nem néztem át tüzetesebben, nagyon kiváncsi leszek, hogy fogok elérni COM objektumokat netán .net-et, címtárat, hogyan fogok word-bõl excel vezérelni stb-stb ha lesz idõm visszatérek rá.
Amit állítottam abban igazam van vagy igazam van? <#vigyor2>#vigyor2>
te aztán megint képben vagy ebben a témában is... Több mint egy éve bejelentették már, hogy teljesen új formátumot használnak (ez az open xml) és a régebbi office-okhoz is kiadják az értelmezõt.
"miért hiszed, hogy az openoffice fejlesztõi "képtelenek lesznek" megírni egy import filtert."
Amennyiben licenselték a formátumot, semmi akadálya nem lesz, hogy irják-olvassák az open xml-t, addig viszont meg lehet próbálni, de gatyájukat is a biróságon fogják hagyni... <#vigyor2>#vigyor2>
Ezen kivül nagy részét értelmezni sem tudják, mert az oo nem is hallotta azokról a funkciókról igy ugyanolyan inkompatibilis lesz (lenne), mint eddig volt.
Ismét javasolnám, hogy elõbb olvass utána mielõtt hülyeségeket hordassz össze...
ez elég enyhe kifejezés az összehasonlitó videók ismeretében:
Openoffice erõforráspazarlás
Függetlenül attól, hogy ki milyen funkciókat használ otthon, nekem pl nincs felesleges 100 mb ramom amit az oo elpazaroljon. (ugyanaz a doksi ms officeban 30 mega ramot eszik, oo alatt 130-at) Hasonlóan röhejesnek tartom, hogy egy sima ctrl-s-es gyorsmentésre fél percet kelljen várni oo alatt, ha nagyobb dokumentummal dolgozok. Ez egyszerûen nonsense egy 3 gigás gépen... (ms office alatt ugyanez 1-2 mp)
Akinek erre van pazarolnivaló erõforrása és türelme (és ezen kivül primitiv funkciókat használ csak) az legyen boldog az oo-val. De mint azt az eladások (warezról nem is beszélve) mutatják nem mindenki irógép helyettesitõnek használja a szövegszerkesztõt...
Ezt illene tudnod.
De ha el is dobják a korábbi XML-t, és teljesen újat csinálnak helyette (aminek semmi értelme sincs), akkor sem tudom, hogy miért hiszed, hogy az openoffice fejlesztõi "képtelenek lesznek" megírni egy import filtert.
\"We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard\" - John F. Kennedy
Ami pedig azt illeti, erõforráskezelés tekintetében van még hová fejlõdnie az OO-nak, véleményem szerint fog is, de már most megfelelõ alternatívát nyújt a felhasználók 90+ százalékának az MS Office-al szemben. Elég csak belegondolni, hogy az átlag otthoni felhasználó milyen funkciókat használ egy szövegszerkesztõben vagy egy táblázatkezelõben, ezeket mindet tudja az OO, és ingyen, nem súlyos tízezrekért.
Igazam van vagy igazam van?
csak nem megint összekevered a korábbi xml sémát a 2007 open xml sémájával?
"Talán nem ártani kicsit körülnézni, mielõtt hülyeségeket írogatsz."
<#vigyor2>#vigyor2>
Minden amit hallunk, vélemény, nem tény. És minden amit látunk, nézőpont, nem a valóság. - Marcus Aurelius
Sõt, még jobban is kezeli, mint a binárisat, legalábbis a szövegszerkesztõ esetében, a többit nem próbáltam.
Talán nem ártani kicsit körülnézni, mielõtt hülyeségeket írogatsz.
\"We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard\" - John F. Kennedy
Utáltam, hogy nem lehetett MS Word-del megnyitni az Openoffice doksikat, és ehelyett mindenféle gagyi egzotikus nézõkéket kell vadászni a neten, ha az ember el is akarja olvasni.
Zénó, a NEMZETI NINJA! http://ninja.freeblog.hu/ Saját, napi frissítésű, kézzel rajzolt képregényblog!
Equ mond már el miben tud kevesebbet az OpenOffice a Microsoft Office-tól?
Mert szerintem gyakorlatilag egy szinten vannak!
De ez most teljesen mindegy az office formátumok kapcsán. Lényeg, hogy ms office-ban mindkét formátum menni fog, oo-ban nem. Ez a tény kiegészülve a durva tudásbeli különbséggel és az az oo katasztrofális erõforráspazarlásával tovább fogja a szakadékot növelni.
\"We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard\" - John F. Kennedy
óvatosan az ilyen kijelentésekkel... Egyelõre senki nem nyert semmit, csak a felhasználók. Mostantól lesz egy office rendszer ami mindkét formátumot ismerni fogja. De mivel az opendocument jóval korlátozottabb képességû (az oo tudásához van készitve) lesz egy rakás olyan funkció, amit nem lehet majd abba konvertálni csak az openxml fogja tudni. (mindegy, mert az oo úgysem tudna mit kezedeni vele) De éppen emiatt az openxml-nek meglesz a maga piaca...
Ez egy újabb döfés az oo-nak, ráadásul kiváló pr húzás is egyben...
Tom Robertson nem sokáig marad az ms-nél ezután .... 😊
Ha már kivan a faszod az idióta szignókkal csinálj te is egyet.
1. Pozitív PR
2. Még élesebbé teszi az MS Office és az OpenOffice közötti különbségeket.
A világ Szentháromsága: a Pénz, a Jog, a Marketing