68
Szal..
  • Zoli007
    #68
    Tudja valaki hogyan szakszerű ezüstöt olvasztani?
  • timexxx
    #67
    sziasztok! nemtudjátok hogy ékszereket hol lehet bevizsgáltatni, értékét megkérdezni ill. eladni? :D vagy simán be sétálok egy ékszerész üzletbe és ott mindent eltudok intézni,?
  • Sephi
    #66
    6 mila.

    :D
  • Sephi
    #65
    Holnap lesz a nagy nap. Naopn kivancsi vok mi sul ki belole. Te ugye nem leszel ott holnap?
  • BontottCsirke
    #64
    Nyeh, sok jót nem, mert a ruppótlan köcsögök csak nézegetni tudják (én, pl :D), a vállakozók nem ilyet vesznek a 'zasszonynak', mer ez használt , szal reménykedj gyűjtőben!
  • Sephi
    #63
    Vegyuk ugy hogy majdnem igen. A lenyeg hogy nekem kene foglakoznom vele. Csak fogalmam sincs mit varhatok az aukciotol :P
  • BontottCsirke
    #62
    Először is: rossz a kép, kicsi, nem ártott volna mellé méretaránynak másik tárgy a kövek miatt; és nincs karát megadva, plusz 1 smaragd hiányt látok.
    Mivel antik arany, számunkra nem értékelhető Ft/g-ban a nemesfém-értéke.
    Korából ítélve barokk gyöngyök nem tenyészettek, kidolgozása igazi ötvösékszerre vall. Táblacsiszolású smaragdok erről a képről megítélve minőségi, esetlegesen kolumbiai darabok, beszűrődések nélkül.

    Igen, ez a nyakék megér 680-at, akár 800-at, vagy 850-et is de kevés esélyt látok rá, hogy meg is vegyék. Egyedi darab, ha komoly gyűjtő rákattan, mehet milla felé is az ára.

    Vásárolni, vagy eladni készülsz, miért nyitottad a topikot?
    Te kínálod eladásra a nyakéket?
  • Sephi
    #61
    Nyakek


    O lenne az. Kivancsi vaok a velemenyedre.
  • BontottCsirke
    #60
    #55-ön egy sáltűt látok, az vagy bentmarad, vagy közelgő ünnepek miatt elmegy kikiáltási áron. Törtarany belül/áron felül van (1800-2500 Ft/g), fazondíj 0 Ft értékű, szintetikus kövek kukábavalók. A kormeghatározása jó, buttonfoglalat és csiszolás alapján.
    Ebay-en találni értékelhető antik ékszereket de jó, sokszor alacsony áron kizárólag magánszemélyeknél - kerestem is pár darabon, amiket továbbadtam.

    Nyakéket linkeld be mégegyszer, ha még megtalálod.
  • Sephi
    #59
    Es szerinted a #55 ben latot nyakek el fog menni annyiert? Vagy tobbert?
  • BontottCsirke
    #58
    Én rendszeresen járok aukciókra, Polgár-t és Nagyházi-t szeretem a legjobban, tőlük sokszor vásárolok és minden Idő Urai-n ott vagyok, lassan komolynak mondható óragyűjteményem van.
    Árakat nem lehet előre megjósolni ékszereknél de a szintetikus köves, art deco és egyéb kisebb érdekődésre számot tartó cuccok sokszor kikiáltási áron mennek el. Műtárgyak, bútorok és főként órák árát egész jól be lehet lőni.
    Az axioart.com -on keresztül lehet online is licitálni, adhatsz nekik vételi megbízást is, nagyon kedvesek, segítőkészek. Én kétszer vettem igénybe a segítségük, betegség miatt nem tudtam személyesen licitálni.
    Dec. 1.-én lesz a 7. Idő Urai, már ki is néztem pár órát.
  • Sephi
    #57
    Kivancsisagbol kerdem.

    Van e itt valaki aki mar szemelyesen reszt vett akarmilyen aukcion? Mert erdekelne hogy pl egy 100.000 forintos kikialtasi ar-al kezdodo akarmit az milyen osszegbe megyen felfele?

    Es kulomben is hogy zajlik le egy ilyen aukcio?
  • Sephi
    #56
    Szerintetek meger annyit? Vagy tobbet is?
  • Sephi
    #55
    Na pl ez egy gyonyoruseg

    Nyakek
  • _Vegeta_
    #54
    Miskolcon ma volt regisegvasar. Voltam. Szar aruk voltak. Prezit nemlattam. :D
  • Sephi
    #53
    No hat sok erdekes dolog tortent azota.

    Megjartuk a Polgar Aukcios hazat , az angol Christie's -t meg meg egy nagyobb ekszereszt :D

    Majd meselek :D
  • _Vegeta_
    #52
    Jahh, erre nem is gondoltam. ^.^
  • Shadow_THH
    #51
    accot nem nagy szám de elméletileg nem használhatnád ha nem abban az országban élsz ami az ebay.valami vagy annak környéke ahova még szállítanak. Ugyanis ellenőrizhetetlen lenne ha afrika közepéből valaki beregelne és megvenne mindent amit hirdetnek utána meg eltünne
  • Nuki
    #50
    én autóban buszban villamosban, éppen amiben kell :)
    [bocsi muszáj volt]
  • PíszLávJuniti
    #49
    sg apró ? .oooooooooo
  • Sephi
    #48
    Mondjuk ebay-re sem tennem a bides eletbe. Utolso remek ajanlat az volt hogy menyek el Becs-be es ott az elso ekszeresznel...
  • Prank
    #47
    hát igen, mondjuk az ismerősöm bútorokban utazik...
  • _Vegeta_
    #46
    Accot nem nagyszam csinalni vagy igen?

    Prank: Tenyleg lehet sok jo cuccot olcson, csak a shipping cost 5-10ropi. Igy mar marhara nem éri meg. :\
  • Prank
    #45
    inkább olcsón lehet hozzájutni igazi ritkaságokhoz, sokan abból élnek, hogy e-bayen veszik meg a jó cuccokat fillérekért, persze ehhez benne kell lenni a témában...
  • Shadow_THH
    #44
    nem ugy gondolom egyébkénmt meg lehet jobbn megfizetik csak kel lvalami külföldi ismerős akinek az akkját használhatod
  • _Vegeta_
    #43
    E-bayen regiseget? Mintha Tescoba vennel szgepet. :D HTX XDD
  • Sephi
    #42
    Neztem :D
  • Shadow_THH
    #41
    szia kata vagyok van még egy anno gyémántos 1880as pecsétgyürüd? htx

    hát akkor már ha mindenki hülye ötleteket mond akkor itt egy kevésbé gáz: E-bay
  • Sephi
    #40
    :P
  • _Vegeta_
    #39
    Pedig a regisegkereskedok jofejek. :)
    Esetleg elmesz egy aukciora es ott talalomra kerdezgeted a vevoket. :)
  • Sephi
    #38
    Oszintel ezzel en nem szivesen rohangalnek piacokon :D

    Kene egy email vagy egy cim...
  • _Vegeta_
    #37
    Neten hiaba keresel ilyenek utan. Regisegkereskedonek hivajak azokat akik ilyesmivel foglalkoznak es lentebb irtam hol talalhatoak meg konnyen. :)
  • Sephi
    #36
    Gondolom csak letezik valahol a vilagon egy olyan oldal ahol regu ekszerekkel foglakoznak nem? Mert kezdem kicsit unni a kutatast. Eddig semmi ertelmeset nem talaltam. Esetleg valami muzeum?
  • _Vegeta_
    #35
    Privi ment!
  • Sephi
    #34
    Mind keresek ilyen ekszer gyujtokrol dolgokat de sehol egy konkret elerhatesi adat...
  • Punker
    #33
    bankot ne ide vedd azok mindig mindet alul értékelnek.
  • Shadow_THH
    #32
    van ismerősünk 15 millióra értékelte a bank a házát...
    utána a biztosító 96 milióra

    végülis vbihette volna többhöz is :)
  • Punker
    #31
    nem 1-hez kell elvinni, ez alap szabály :)
  • _Vegeta_
    #30
    Jaja, de nagyon jol kell tudni biznicelni. :)

    off
    Shadow_THH: Kora este kapsz majd privibe, mivel most keltem még sok dolgom van. :D
  • Sephi
    #29
    Jo nem feltetlenul ittoni kell... nekem jo mas is csak nem lelek valami ertelmeset.