2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Dodo55
    #135
    Vettem Mentost! :D

    Ki is találtam, hogy lehetne vele, egy kóla fegyvert csinálni:
    Kell valamilyen kóla, flakonban, 1-2 mentos, és egy gombostű.
    A kupakra kell csinálni egy körübelül 1 mm-es átmérőlyű lyukat, a gombostűt át kell dugni a lyukon, majd fel kell rá szúrni 1-2 mentost.
    Ezután óvatosan rá kell csavarni, hogy a mentos nehogy leessen, ezután pedig függőlegesen kell tartani a flakont, hogy ne érjen a kólához a mentos.

    Amikor ki akarjuk lőni a kólát, akkor ki kell rántani a tűt, ekkor a mentosok beleesnek a kólába, és az 1 mm-es lyukon spriccelni fog a kóla :D
  • Nuxa
    #134
    Jók legyetek :D
  • Nuxa
    #133
    Na ti addig beszélgessetek, megyek jáccani :D
  • Czdano
    #132
    én eddig csak 1 rakétát csináltam..2 literes kolásüveg..kupak helyére a nyilásba parafadugó parafadugót kifurni bele 1 bicaj szelepet :P rakni kell a palacka kegynegyedéig vizet rá a parafadugót felpumpálni addig mig ki nem lövi magát :DDDDDD van benne erő haveroméknál aluminium csatornát sikeresen behorpasztottuk :S
  • Nuxa
    #131
    Egy picit igazad van, de én szűkítettem a kört!
  • Nuxa
    #130
    Meg van egy olyan bomba, hogy:
    -Egy 1/2 literes műanyag flakkont megtöltesz félig sósavval, beleteszel egy marok alufóliát, vagy amennyit csak beletudsz, gyorsan rácsavarod a kupakot a flakonra, gyorsan felrázod és elfutsz, 2 perc múlva akkorát dúúúrrrran mint egy zeuszpetárda, a szétfröcskölődő sósavval vigyázni kell!!
    Magyarázat:
    -A sósav az Al-lel reakcióba lép, H2-t fejlesz, túlnyomás keletkezik az egyre több H2-től, oszt duuuúúúúúúuuuuúúúúrrrrrrrrr!!!!!!!
  • Match
    #129
    pff, akkor olvasd el mégegyszer amit írtam és értelmezd.
  • Jetdash
    #128
    azt se tudjátok ki vagyok.már 3 éve vagyok itt ez egy másik regem csak viccelésből
  • nf1
    #127
    ajánlom nektem az anarchist cookbook-ot, abban van egy csomó ilyen leirás (+ presze sokkal durvább dolgok is) ;)
  • Nuxa
    #126
    hamar eljön :D
  • Nuxa
    #125
    Mert az eddig elmondottak nagy része kapcsolódik a topik témájához.
  • Dodo55
    #124
    1 év után lehetsz csak házigazda.
  • Vegas
    #123
    eléggé..
  • Nuxa
    #122
    Ezt nem itt kéne megvitatni !!! :D
    Csak növelitek a kommentek számát és hamarabb leszek házigazda :D
  • Match
    #121
    Regisztráció időpontja: 2006. 06. 16.
  • Match
    #120
    Most ezt miért mondod nekem?
  • Match
    #119
    A szőkítő bigyókba van, de a legerősebbe is csak pár %, bár nem tudom mennyire tömény kell, de sztem az kevés.

    De ez a hiperol tabletta felkeltette az érdeklődésemet.
  • Jetdash
    #118
    miből gondolod?
  • Nuxa
    #117
    Kössz a tippet, nemtudtam, örülök, hogy te lealább tudod :D
  • Nuxa
    #116
    Ja, hajfestő, meg rakétaüzemanyag, meg drága.
  • Cat 02 #115
    de ;)
  • Dodo55
    #114
    Én a hidrogénperoxidról annyit tudok, hogy H2O2, és hogy állítólag k*rva drága, és rakétaüzemanyag, és állítólag elég tiltott cucc, John Carmack is ezt használta a rakétáihoz.

    Azonban kb 1 éve, anyukám szekrényében volt valami hajfestéshez használt krém, amire az volt írva, hogy hidrogénperoxid, szóval lehet, hogy annyira nem is drága, és nem is tiltott.
  • barret
    #113
    Patikabol! Hiperol tabletta a neve.
    Sosavhoz keverve,remekul lehet vele panelokat maratni,en erre szoktam hasznalni.
  • Nuxa
    #112
    De ezek füstölnek, habzanak meg büdösek, úgyhogy oda kéne figyelned!!!!
  • Jetdash
    #111
    nem vagyok ujreg
  • Match
    #110
    Ember, a topic címe lehetne az is hogy kémia, akkor is bezáratnád? Mert itt tulajdonképpen kémiai reakciókról beszélünk, az más, hogy milyenekről ;)
  • Nuxa
    #109
    Alumíniumpor + jód őrőlve, egy csepp víz, reagál, lilás, csudás színű füst keletkezik, az eredmény meg alumínium-jodid, meg szép, frissen festett plafon :D:D Vegas te meg fogd be!!!!
  • Nuxa
    #108
    A hidrogénperoxidról annyit tudok, hogy felhevítve oxigént fejleszt, és hogy kémiaórán láttam, hogy van a szekrényben :D. Azt, hogy honnan lehet szerezni, csak egy tippem van, de az rizikós,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    törj be az egyik egy iskolába, ahol van kémiaterem, és van benne szekrény, ahol a cuccokat tárolják (remélem így nem sértem meg a szabályzatot :D)
  • Vegas
    #107
    Kérem bezárni eme topikot mert illegális dolgokról van szó! Köszönöm.
  • Vegas
    #106
    mondja ezt egy ujreg :-c
  • Nuxa
    #105
    Ki akarom próbálni a pinpgpong labdás füstbombát is.
    Elkészítéséről ennyit tudok:
    -Egy pingpong labdát apró darabokra vágdosunk, beletesszük alufóliába, összecsomagoljuk, laposra nyomkodjuk, az egyik sarkát levágjuk, meggyújtjuk, és már füstölni is fog, ha mindent jól csináltunk, azt nemtom mennyire, me még nem próbáltam, de majd fogom.
  • Cat 02 #104
    valamilyne jódra önt vizet és elkezd lilán füstölögni :D kémia tanárunk kedvence ^^
  • Match
    #103
    a brainiac-be volt egy olyan hogy a wc tartályába teszel hidrogénperoxidot, a wc-be meg szórsz egy kis kálium jodidot, aztán otthagyod.
    Egészen addig nem lesz semmi amíg valaki le nem húzza.
    Utána viszont elég durván elkezd habzani.
    A filmbe kb 1 deci hidrogénperoxidot használtak, és 1-2 ujjhegynyi kálium jodidot, és a fél fürdőszoba tele volt habbal.

    A kálium jodid kapható gyógyszertárakban vény nélkül tabletta formájában.
    A hidrogénperoxidra pedig várom a tippeket hogy honnan lehet szerezni :)
  • Nuxa
    #102
    Sérti a szabályzatot :D
  • Jetdash
    #101
    lassitsál magadon...vészmadár
  • Nuxa
    #100
    Köszsz a tippet!!! Ha lesz majd benzin a tájékunkon, kipróbbantom :D
  • Nuxa
    #99
    Csend legyen Vegas!! Ha miattad zárják be a topicot, a te fejedet fogom kidurrantani!!!!!!!
  • laliking
    #98
    Hogyan csináljunk Napalmot?

    Tegyünk benzinbe (keverék is jó) hungarocellt. Angol neve asszem styrofoam. Addig adagoljuk a benzinbe a hungarocellt, amíg egy sűrű masszát nem kapunk. Ez a massza sokáig, nagy lánggal, kormolva ég... Jó pirózást !!!
  • Vegas
    #97
    inkább verjétek ki a faszotokat, hátha durran.
  • Jetdash
    #96
    wehehe,de én tudom mi a szabály.ez csak egy viccreg...másikat nemhasználom most