2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • F1re
    #336
    pff ebbol laccik mien tanult emebrek vannak itt :D na akkor okatotk 1 picit tehat ezek azert mukodnek ezek a az anyagok vagy is a kno3+cukor vagy is candy mix mert hogy midnen ien anyag ugy mukodik hogy van 1 oxidaloszer :D meg 1 redukalo itt a kno3 az oxidalo es a cukor a redukalo vagy is a kno3 ho hatasara elkezd oxigent fejleszteni amivel redukal a cukor vagy hogy :D es jobban melegszik ezalltal a kno3 meg jobban termeli az oxigent es ez egy ien lancreakcio :)
  • Nuki
    #335
    bocs, O2 fejlesztős dolog :)
  • Nuki
    #334
    érdekes dolognak tünnek, jobb lesz ha elolvasom őket:]
    mellesleg ez a pozitív mérlegü O2 dolog is hasznos ha tervez az ember :)
  • Nuxa
    #333
    Azt olvastam valahol az előbb (especiál itt), hogy a KNO3-mal végzett kísérletekben a KNO3 oxigént fejleszt (mondjuk nem csak akkor, hanem ez a hevítésénél jön létre), így pl. ha egy halom (1dm magas) KNO3+cukor keveréket gyújtassz be, nem kell félned attól, hogy a belseje nem kap majd levegőt
  • F1re
    #332
    monnyuk mi altalaba azzal szorakoztunk hogy csinaltunk vami jo petarda szeruseget kie az erosebb letetuk foldala es tavolrol a gecbol felrobbantotuk hogy kie *assza magasabbra a foldet :) jo game volt persze csak azert csianltuk hogy mert igy nem volt hanglya :D mar mint igy elasva igy is midnenki nezet pedig eleg tavol voltunk :D
  • Nuki
    #331
    ándörsztend :)
  • F1re
    #330
    hat ha kerteshazba laknek csinaltam volna de sajna nem ugy hogy ha volt ojan petardannk amibe az van akkor kioperaltuk belole
  • Nuki
    #329
    azt hogy 'csak úgy csináltatok' puskaport, vagy honnan szereztétek, 'ha volt'?
  • F1re
    #328
    ugy hogy ha volt akkor nem flash mixel csianltuk hanem puskaporol mit nem lehet erteni ?
  • Nuki
    #327
    jó elképzelés, érett gondolkodásra vall :)
  • Nuki
    #326
    hogy érted azt hogy puskaporral ha volt?
  • F1re
    #325
    azert csianltuk papirbol mert ugyan ojan eros lessz jo nem ugyan ojan de nagyon erosre meg ragad ha jo raasztoval plk taeta ragasztoval osszeragasztod jo vastagra a hengert es kessz nem gyullekony taetaragasztoval es azert csianltuk airbl mert ha az felroban nem csinal repeszeket mint a fa
  • Nuki
    #324
    meg vizet, magától nem ázik az le ^.^
  • Nuki
    #323
    kezdenek előbukkanni a jobbnál jobb lehetőségek, mi? :)
  • Nuxa
    #322
    A pohárba nem kell semmit se belerakni ? :D Csak a gyufát? :D
  • F1re
    #321
    en haveromal regen sokat agyuztunk de mi persze elektromos gyulytasal es nem fa agyuval hanem eleg tomore csianlt pair agyukal es csaagy golyoval meg hasonloval es a nem gyufafejekel hanem Flash mixel meg kis puskaporal ha volt :D
  • Nuxa
    #320
    Meg: A kertészetben 10kg KNO3 900ft, de ez persze csak 60%-os!!! Én 200g-ot 400forintért vettem, úgyhogy az előző az jöbb üzlet :D

    De azért a 60% is jó!!!
  • Nuki
    #319
    ja én ezt először zsepivel csináltam, meggyujtáskor egy pillanat alatt elégett a zsepi >:)
  • Nuki
    #318
    az is jó csak lassan ég
  • Nuki
    #317
    fogsz gyufa, beleteszed pohár, megvárod mig lejön a vége.
    fogsz madzag, beletuszkolod(oldatba bele) ( pohár, kübli,edény, tálca, mindegy miben van végülis) és hagyod kiszáradni. (én kék gyufával csináltam, órákig suvickoltam a kezem míg lejött, aztán hagytam a francba:D)
  • ColdFire
    #316
    ty :D
  • ColdFire
    #315
    gyergya
  • Nuxa
    #314
    Azt hogy csináljam? :D
  • Nuki
    #313
    vagy leáztatott gyufavég-oladtba belemártol madzagot és megszárítod.
  • Nuki
    #312
    egy próbát megér ;)

    esetleg ha van otthon hipermangánod és porcukrod 65-35 tömegszázalékban érdemes kipróbálni egyszer. persze óvatosan mindent. és engem nem ismersz xD
  • Nuxa
    #311
    Amúgy a csapágygolyós-kilővős ágyúhoz a kanóc az mi lenne? Gyertyakanóc? Vagy olyan, mint ami a tűzijátékokban is van?
  • Nuxa
    #310
    Abba én úgytom, hogy nemcsak cukor van, nemtom, azért nem jó, mert még nem próbáltam (nem volt otthon :D) :D:D
  • Nuxa
    #309
    Lehet hogy jó lenne
  • Nuki
    #308
    jovan arra kiváncsi leszek, fotózz vagy valahogy örökitsd meg a végeredményt :D
  • Nuki
    #307
    porcukor miért nem jó?
  • Nuxa
    #306
    Most már van cukordarálóm a 1-es kommentben leírt kísérletemhez :D
    És van egy tapasztalatom is: hogyha a cukor+KNO3 keveréket egy vékony sávban húzod végig a talajon, nagyobb füsttel és tisztábban ég el (ezt úgy értem, hogy kevesebb a hamu), úgyhogy ez jó teknika
  • ColdFire
    #305
    minden szart amit találok, beledobom, és kilovom XD
  • Nuki
    #304
    dobjál bele hasábra felvágott krumplit!!!4
  • Nuki
    #303
    a kilövőszerkezet, hogy egyenes legyen, mert ha tölcsér alaku, akkor ugye elég érdekesen fog kirepülni belőle a golyó.
    ha viszont csőnek találtál valamit, akkor azt úgy megcsinálni ahogy szeretnéd (kifúrni az oldalát - rakéta esetében az alját befoltozni úgy hogy a kanóc is kiférjen)
    vagy találni a csőbe olyan gojót hogy klappoljon, nem könnyü dolog :)
    el lehet vele bíbelődni..:D

    mondjuk ha ragasztóval és papírral csinálod azzal meg lehet oldani, csak akkor a papir legyen vastag, vagy sokszor körbecsavarva hogy ki is tudjon lőni egyáltalán valamit...
  • Nuxa
    #302
    Én se nagyon értem :( de majd átgondolom. Amúgy kb milyen messze lőtte ki a csapágygolyót? És visszatérve a mentoszos dologra, a lényeg benne szerintem a keményítő!!! Szerintem!!! És ilyen keményítő pl. a dextróz is, amit úgytom a háztartási boltokban lehet venni. Egy próbát megér
  • ColdFire
    #301
    mit lesz rohadt nehéz megcsinálni?
  • Nuki
    #300
    igen valószinüleg, de rohatt nehéz lesz megcsinálni :]
    szerintem ha nagyobb az se baj, de akkor 1-2 engergia kárba megy, szerintem nem vészes :P

    mármint ha a golyó kb. akkor mint az a juk amin ki akarod lőni, úgy értem :D
  • ColdFire
    #299
    én ezt sztem tovább fejlesztem, nem kell hozzá semmi bonyolult...
    a golyonak akkorának kell lenni mint a furt lyuk?
  • Nuki
    #298
    én is ilyenre gondoltam ja :P

    innen már csak egy egyszerü lépés a rakéta :D (vagy másfél ;)
  • ColdFire
    #297
    de így kell csinálni mint a kép?