2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • nf1
    #376
    elvileg mennie kell
  • ColdFire
    #375
    es ez olyan elemnel is jo, aminek a - + alul-folul van?
  • nf1
    #374
    az elem pozitiv és negativ "nyilásán" + az óra perc és óra mutatójára a többit + az ágyuba vezetni (ahogy lehet látni a képen is)
  • ColdFire
    #373
    de hova ko a vezeteket?
  • nf1
    #372
    mellé... de akár teheted 3 méterre is ha van elég vezetéked :PP
    (persze 1 elem kell az órába is hogy müködjön)
  • ColdFire
    #371
    elemet hova tegyem?
  • nf1
    #370
    csak hogy teljes legyen az ágyú csináltam hozzá 1 időzitöt

    a két is körnek FÉMBŐL kell lennie az órán (+ persze a vezetékeknek is)
    amikor a perc és az óra mutató összeér akkor fog az ágyú tüzelni
    (persze ez csak 1 óránál kevesebb időnél müködik)
  • ColdFire
    #369
    ez a burok jo, de hogy teszem bele?
  • F1re
    #368
    csak annyit hgoy igy elektromos gyuktasal kevesbe veszejes meg air agyu mindneke ugyan ojan eros lessz ne feljetek. remelem az sgrol nem bannolna ez a kep miatt
  • Raffaello
    #367
    hány méterre ment? 0,2 :D
  • ColdFire
    #366
    ne hazudj! :D
  • bazs1
    #365
    csakis...
  • ColdFire
    #364
    persze, lattam hogy az enyemet masoltad... xD
  • bazs1
    #363
    na szoval, én nem voltam ott az ágyu készítésénél, se a kilövésnél se! haverom ahogy elmesélte hogy mit hogy csinált én ezt úgy rajzoltam le!
  • bazs1
    #362
    haverom csinálta ezt! neki működött!
  • F1re
    #361
    ez alabol nem jo nem csak a gyufafej miatt na meg mutatom akkor en is az enyem minynar meg rajztolom pill :D
  • F1re
    #360
    hmm csak aszt szeretnem irni hogy nem biztos azert hogy te uskaport szedtel abbol ki nem minden petardaba van faloszinuleg inkabb flash mix volt csak a tev hitt kedveert irtam
  • ColdFire
    #359
    ez szarabb mint az enyem:P
  • Raffaello
    #358
    gratulálok föltaláltad az ágyút

    mellesleg gyufafej nem fejt ki akkora erőt az egész nemfog müködni esetleg füst nélküli lőporral menne
  • Cat 02 #357
    van idő elfutni ;)
  • DJ Skyline
    #356
    gyertya kanóc sokáig ég, nem?
  • bazs1
    #355
    mesteri munka:D
  • bazs1
    #354
    NA itt a rajz (oldal nézet):

  • bazs1
    #353
    NA akkor kell még az ágyúhoz a rajz??
    A kanóc az gyertya kanóc!
  • ColdFire
    #352
    az en tervem a best, de baj eseten nem en voltam:)
  • zoolee
    #351
    Szerintem ha van nállatok köröm lakk le mosó vagy egy kis benzin akkor egy darab kötelet vagy spárkát belenyomsz és késsz a kiály kanóc.

    Ja amúgy én 2 hete basztam el 200 petárdát úgy hogy unalmam ból kiszedtem a puskaport és meg gyújtottam, azt tessek mennyi mindenre lenne jo most.

    Amúgy szerintetek a tű csapágynak a rudjai ki lőhetőek illetve nem szorulnak meg ???

    Ja és ha a gólyó elé amit kilőssz rak egy kis homokot vagy ragasztócs csak annyit hogy ne könnyen jöjjön ki az az robbanásnál ne egybő induljon el hanek mikor már negyon negy a nyomás akkor 2 szer lyan messzire lehet lőni.Mer ha nem akkor az erő 60 % a el veszik.

    Érdemes kipróbáélni.Ja és soha nem jártam ebben a topicban ha calakinek beje lesz.
    Ennek el kerülése érdekében ne hurkapálcikából legyen az égyú.
  • ColdFire
    #350
    wow
  • Dodo55
    #349
    Jelenleg az legális, amiben 3 grammnál kevesebb hatóanyag van. Ezt hívják I. pirotechnikai osztálynak, 14. éven felül egész évben legális. Aztán van a II. pirotechnikai osztály, az dec 31 18:00-jan 01 06:00-ig legális, 25g a határ.

    Azonban van egy kis trükk: ha 3 g a határ, akkor hogy lehet, hogy egy csomó telep, meg római I. osztályba tartozik? A magyarázat: a 3g töltetenként van, tehát egy 10-es római maximum 30g-s lehet, mert 10 töltet van, és minden töltet max 3g-s lehet. Egy 100-as telep lehet akár 300g-s is, és még mindig az I. p.o.-ba fog tartozni.

    Úgy hallottam, hogy nemsokára módosítanak majd a törvényen.

    Amúgy tudtátok, hogy 2005.11.23-ig teljesen legális volt egész évben a petárdázás? Mert a petárdák 95%-a az I. p.o.-ba tartozik. Azonban a TV-k mindvégig úgy beszéltek a pirotechnikai cuccokról, hogy azokat dec28-31-ig lehet vásárolni, és dec31 18:00-jan01 06:00-ig lehet használni, pedig ez a korlátozás csak a II p.o.-ra vonatkozik. Szóval a tv-k azt az álhírt terjesztették, hogy csak szilveszterkor lehet petárdázni, pedig a 155/2003 kormányrendelet érvénybelépésétől(2003 ősz) egészen 2005.11.23-ig teljesen legális volt a petárdázás, esetleg a helyi önormányzati csendháborítási szabályok miatt pár helyen késő este tilos volt, de nappal mindenhol, mindennap legális volt a fenti időszakban.
  • hen-tes
    #348
    ezt minden kémiaórán megtanulhatod :s
  • Nuki
    #347
    a polgár...hivataltól? :o
  • Nuxa
    #346
    Zengeday-t kell kérni a hivataltól, a jenőtől :DD
  • Nuki
    #345
    ez igen érdekes és összetett kérdés. szerintem hatóanyag-tartalom szerint megy, g puskaporban számolva. az agond hogy jog-i témákban tökhülye vagyok
  • F1re
    #344
    elvileg mar az se legalis ha sajat magad csinalsz ojan dolgot ami robban :D mar mint ugy robban hogy tuz altal :D vagy hogy monnyam magának
  • F1re
    #343
    thx de most mek aludni :D by
  • Nuxa
    #342
    Mi legális már a mai világban???
  • Nuxa
    #341
    Amúgy tényleg tök láncreakció az egész :D ha láttátok volna tudnátok, a candy mixet mindenképp próbáljátok ki!!!
  • Nuki
    #340
    minden pirózásért mindenki saját maga válallja a felelőséget. főleg ha puskapor, flash mix stbiekkel már átlépjük a legalitás határát :]
  • Nuki
    #339
    #327, amúgy szabadna tudnom milyen iskolába jársz? :D
  • F1re
    #338
    na de en inkabb mek a toicbol mert itt meg vaki felrobantya magat es meg en leszek a hibas
  • F1re
    #337
    de ha ieneket nem tudtok en nem hulyulnek ien anyagokal