2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • NFP
    #1056
    ízlések és pofonok :)
  • NFP
    #1055
    Késav :)
    http://www.reanal.hu/index.php?data[mid]=1&data[mcid]=7&data[scid]=13&data[sscid]=0&data[cp]=all
  • NFP
    #1054
    Benzol-Peroxidot például itt lehet venni.
    Kénsavat meg =1&data[mcid]=7&data[scid]=13&data[sscid]=0&data[cp]=all]például itt.

    Besétálsz, oszt megveszed.

    De azért még egyszer: senkinek eszébe ne jusson :)
  • nf1
    #1053
    szvsz ami az #1ben van sokkal egyszerűbb :|
  • NFP
    #1052
    Annyi kiegészítést még, hogy bár amit leírtam, az működik, de ennek ellenére eszébe ne jusson senkinek se megcsinálni. Ha laikus kénsavval játszik, abból nem sülhet ki jó. :)
  • Flamer
    #1051
    honnét veszel kénsavat? honnét veszel benzoil-peroxidot.. :C gyikomat hogy igykell írni :|
  • NFP
    #1050
    Füstbombát így lehet a legegyszerűbben készíteni:

    Egy kis benzoil-peroxid kell hozzá meg tömeny kénsav. Cirka 100g Benzoil-peroxidot berakunk egy nejlonzacskóba , kb.20 köbcenti cc. Kénsavat pedig egy gondosan ledugaszolt kémcsőbe (egyáltalán nem ereszthet) .Ez utóbbit bele a zacsiba is odabaszni valami kemény tárgyhoz...amikor a két anyag egymással érintkezik a kemcső törese miatt, 4-5 köbméternyi fehéres-szürkés füst keletkezik 1-2 másodperc alatt.(eleg büdös is);
  • Nuxa
    #1049
    hehee :DD
  • Fantos
    #1048
    levonás:az igazgató nem hagyománytisztelő
  • Czdano
    #1047
    :DDDD
  • Nuki
    #1046
    engem első osztályosan (középsuli) 3x akart kirúgatni az osztályfőnököm... a második volt a listán az, hogy április 1-én ilyennel játszottunk a suliban :DDD
  • Nuki
    #1045
    én ezt mással már megtanultam, olyannal ami nem túrórudipapír ;D
  • Nuki
    #1044
    #1037....de annyira mégsem :Ð ezen még el sem gondolkoztam hogy milyen lenne ha én... :DDD
  • Czdano
    #1043
    lol :DD
  • Fantos
    #1042
    Hehe ma a Sütőpor+ecet+kindertojásbelső-vel szórakoztam és ezt is sikerült elbénázni szal robantgatam azt gondoltam egyet hogty felfelé lövöm h9ögy emgnézem meddig repülne szóval rátetem a kőre az ecetes oldalt utána rá a sütőport aztábn vártam semmi odamentem megráztam a követ (egy ktömbre tettem nem a földre) és persze eldőlt és az egyik oldala felém nézet és éphogy elhúzot meletem az ecet kissé csíp a fekete polom fehér pöttyös DE JÓ BULI VOLT!!
  • Fantos
    #1041
    a mai nap tanulsága:ne pirozunk asztalon túrorudipapírt csak ha alátetünk valamit amiről lekaparhatjuk
  • Nuxa
    #1040
    :DD
  • Fantos
    #1039
    ráadásul voltam okos és két GC-s játékborító közé tettem a gyufát amit könnyen el is égethetem volna a CD-kel együtt
  • Nuxa
    #1038
    HIHI :DD
  • nf1
    #1037
    lol, nem, gondolj bele milyen káosz lenne itt ha Nuke az lenne :PPP
  • Nuxa
    #1036
    Nuki te moderátor lennél?
  • Nuki
    #1035
    vigyázni kell :]
  • zoolee
    #1034
    LOL......
  • Fantos
    #1033
    nem bírtam megálni hogy ne szórakozaklégyírtzóval meg a gyufával persze a légyírtó tetejét a kutyák megrákták ezért a kuppakon belül is ment a gáz és majdnem leégetem a kezemet ezzel (megint)
  • zoolee
    #1032

    Amúggy ez a te ötletetd útóda.....

    Na mind 1, csak vicc volt amúgy lécci töröld...
  • nf1
    #1031
    ez nem én vagyok, nekem nincs ekkora aranyerem de beperellek met ez a kép rossz színben tüntet fel engem, találkozunk a biróságon :|
  • Nuki
    #1030
    ha van függvénytáblázatod, amit suliba adnak, abban bízhatsz...
  • zoolee
    #1029
    JAJA
  • Nuki
    #1028
    a gumiszobában poénos lett volna...
  • Nuxa
    #1027
    azon már minden elég :D
  • zoolee
    #1026
    Én meg atta hogy a chrome az csak 7,2 es sűrűsségű.
  • zoolee
    #1025
    Van ijen.
  • Nuxa
    #1024
    Nem is gondoltam volna, hogy a platina sűrűbb fém, mint az ólom
  • Nuxa
    #1023
    Hát nem értem!!! Itt már sokkal több op-ot tüntetnek fel a wolframnak!!
  • zoolee
    #1022
    Ja de levegön 2300 C környékén elég.
  • Nuxa
    #1021
    Utánanéztem, bocs: Wolfram:Olvadáspont: 2780°C Sűrűség: 15.6 g/cm3
  • Nuxa
    #1020
    Amúgy a wolframnak igen magas op-ja van!!! Kb. 5000!!! És nem 2300!!
  • zoolee
    #1019
  • Nuxa
    #1018
    Ebből bünti lesz :(((
  • zoolee
    #1017