563
Képek, videók óriási természeti rendellenességekről. (Tórnádókról, Villámokról, árvizekről, stb...)
  • akyyy
    #563
    Eltünt maláj repülő.
    kinek mi a véleménye?

    Érdekes hogy nincs hasonló topik az sg-n, ahol ki lehetne ezt beszélni.

    Biztos mindenki halott róla.
  • Galy
    #562
    komoly fotók vannak itt
  • Molnibalage
    #561
    Ismertiek ezt az oldalt?
  • DIESEL DOG #560
    Na igen, oda is van írva a kép alá hogy "néhány képen utólagos színkorrekciót végzett a fotós"
  • NSTSpider
    #559
    A mammatus néz ki kicsit hasonlóan de ez ami be van linkelve elég durva.
  • jhetedikj
    #558
    szerintem ez ps-el csinálták,meg hát index...
  • mila69en
    #557
    azta durva
  • DIESEL DOG #556
    Ez a "felhőcske" nem piskóta. Mi lehetne egy ilyen képződményből azt el sem merem képzelni...
  • Hajnalcat
    #555
    Igen, eléggé.

    TÉK
  • NSTSpider
    #554
    Elég durván néz ki ez.
  • Hajnalcat
    #553
    Na ezt figyeljétek!



    (többi képet a cikkben lévő képre kattintva meg lehet nézni)
  • NSTSpider
    #552
    Na igen F5 simán 1km átmérőjű és kivül 5-600 km es forgással az előtt nincs akadály.Amúgy ugye a tornádók pusztítását utána állapítják meg miután pusztítottak és sorolják be őket.
  • DIESEL DOG #551
    Néztem róla videókat, dokumentumfilmeket. Úgy ahogy mondod, valóban ritka, és ha ki is alakul akkor egy komplett házat felkap és odébb tesz.
    Azért remélem ilyenre nem kerül sor kis hazánkban, bár sokan pedzegetik hogy idén akár F3-as tornádók is ki alakulhatnak. Hogy ez igaz-e, azt nem tudom de erősen gyanús...
  • NSTSpider
    #550
    Énis bár az F5 elég ritka és dúrva dög .
  • DIESEL DOG #549
    Az biztos hogy ott lehetne látni igazi F5-ös tornádót. Kíváncsi vagyok arra hogy milyen lehet élőben is látni egy ilyet.
  • NSTSpider
    #548
    Elmennék egyszer az amcsikhoz egy tornádó vadászatra.
  • NSTSpider
    #547
    Ebből még bármi is lehet.
  • DIESEL DOG #546
    Most jelen pillanatban erős szél, villámlás és dörgés van itt Nyíregyházán. Az eső is elkezdett esni...
  • DIESEL DOG #545
    Szerintem avval sem lesz gond. A legutóbbi tarolás előtt és után is rendkívül páradús volt a levegő. E-mellet szerintem a légsűrűség és a légnyomás is nagyobb lehetett az átlagosnál mert sokan panaszkodtak arra hogy olyan mintha megfulladnának...
  • NSTSpider
    #544
    Igen de megfeleő nedvesség is kell a levegőben.
  • DIESEL DOG #543
    Hát ha lesz elég felszálló meleg levegő akkor elképzelhető egy tuba vagy akár egy tornádó kialakulása is...
  • NSTSpider
    #542
    Lesz még sok főleg jövő héten 30 fok felett lesz a hőmérséklet ha arra jön egy hidegfront lehet sejteni ,hogy mi lesz........
  • DIESEL DOG #541
    Hát igen, úgy néz ki hogy hozzá kell majd szoknunk. Tavaly már volt tornádó Gátérnél, idén meg szerintem jóval több helyen is előfog fordulni.
    Komolyan mondom, most már kezdek hinni a globális felmelegedésben...
    Ilyen szélsőségek az időjárásban szinte soha nem voltak itt Magyarországon.

    Jelenleg most Nyíregyházát elkerüli (eddig úgy néz ki) egy nagyobb kiterjedésű viharcella...
  • NSTSpider
    #540
    És ami a legrosszabb ,hogy simán lehet mostmár bármikor ilyen.Golflabdányi jegek eddig nagyjából amerikában voltak ugye ahol a szupercellák nagyra tudtak hízni.
  • DIESEL DOG #539
    Nagymamámnál 7 tőke szőlőt teljesen elvert, plusz a ház plexi előtetejét lehet a kukába dobni úgy ahogy van.
    A legnagyobb kár a sóstói erdőben keletkezett. Pont a vihar elvonulta után akartam az úton kocsival végighaladni, de visszafordítottak. Több fa is rádőlt az útra, az úton pedig a szó szoros értelmében levél szőnyeg keletkezett...

    Nyírbogdányban és környékén összesítések szerint több mint 2000 házban keletkezett jelentős illetve jelentéktelen anyagi kár. Volt olyan ház aminek a hungarocell szigetelését úgy elverte a jég mintha géppisztollyal szétsorozták volna ház falát... valami eszméletlen volt. Életemben ilyen pusztítást még nem láttam...
    Történtek személyi sérülések is a jég miatt...
  • NSTSpider
    #538
    Igen, elég dúrva volt teniszlabdányi jegek, na az semmit sem kímél.Nektek lett károtok?
  • DIESEL DOG #537
    Időkép valóban nagyon jó kis oldal. :)

    Hallottál a vasárnapi jégverésről ami Szabolcs Szatmár Bereg megyében történt?
    Szemtanúja voltam az eseményeknek, ugyanis ott élek.
  • NSTSpider
    #536
    Ismerem jó oldal, de van a metnet és az időkép is amik nagyon jó oladalak.
  • DIESEL DOG #535
    Ezt érdemes megnézni
    Én is ezen követem az eseményeket, nagyon pöpec kis oldal... :)
  • NSTSpider
    #534
    Szia
    Így van sajnos egyre dúrvább viharok vannak és sokan nem hiszik ,hogy itthon is lehet simán tornádó.
  • DIESEL DOG #533
    Sziasztok!

    Újra itt van az az időszak amikor láthatunk tornádókat, tubákat, szuper és multicellás felhő konvekciókat! Jó lenne a topikot feléleszteni... :)
  • barben
    #532
    Sziasztok!
    Sajna azt a filmet nem ismerem, pedig szívesen megnézném.
    Viszont a linken, amit kettővel lejjebb beraktam, érdekes dolgok vannak a mostani Ike hurrikánról, és arról, hogy mit veszélyeztet. Van Taiwan mellett egy tájfun is, ami veszélyes.
    Durvul az időjárás? Vagy csak többet hallunk róla?
    Szerintem szaporodnak a szélsőségek.
  • Atesz91
    #531
    Hello!

    Tavaly nyáron láttam egy rövid filmet a Viasat Explorer-en nemtudom méár mi volt a címe, de nagyon érdekes volt. Egy tudós útját mutatja be miközben hatalmas katasztrófák sújták a világot(szökőár New York-ra, hatalmas meteor Berlin?/Párizs? körzetében, járványok, volt még egy amire nem emlékszem, illetve a tudós és pár kollégája antianyagot hozott létre ami szétszedte a Földet) Remélme a leirtakból emlékszik valaki rá. Az volna a kérésem, hogy ha megvan valakinke vagy magyarul megtalálható interneten kérem irjátok ide a linket.
  • barben
    #530
    Április 21-én a kertünkből fotóztam:

  • barben
    #529
    Sziasztok!
    Ezt ismeritek?
    Katasztrófák
    Sok fotó és friss hír van rajta.
  • mila69en
    #528
    brutál felhők jönnek
  • Hajnalcat
    #527
  • blackgamer
    #526
    Mátészalka ma




    Helyi megfigyelők tornádót észleltek a Bács-Kiskun megyei Gátér térségében kedden délután - tájékoztatott az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
  • DaemoonHunter
    #525
    Őrültek
    ezek is
    ez már nem vicc
  • mila69en
    #524
    úgy látszik nem csdak nálunk lesz itt vihar:S haver hívott dublinból 4 már meghaltak akkora vihar van:S