148
  • Mike
    #148
    én spec nem gyülölöm az MS-t
  • BiroAndras
    #147
    Komolyan nem értelek benneteket. Valami idegbeteg MS-gyűlölő klubba botlottam volna?
  • Indigo
    #146
    "A baj az, ha ezt ideológiai alapon teszed, trendi MS útálatból."

    Én már erre a baromságra nem tudok mit mondani... Te tényleg egy ostoba birka vagy...

  • Mike
    #145
    hát, amiket beirtál, utána már igen
  • BiroAndras
    #144
    "én csak téged hülyéztelek le"

    Miért, engem szabad?
  • BiroAndras
    #143
    "Ez már a hülyeség netovábbja, ha komolyan gondolod, hogy azért butítom le a windowsomat, hogy profinak érezzem magam."

    Az, hogy lebutítod, a te dolgod, bár nincs értelme, hacsak nem valami iszonyat gyenge géped van. A baj az, ha ezt ideológiai alapon teszed, trendi MS útálatból.
  • Mike
    #142
    én csak téged hülyéztelek le
  • BiroAndras
    #141
    "mondom, próbáld meg nem szidalmazni azokat, akik nem azt gondolják amit te, máris nem fognak annyian neked támadni"

    Nem én voltam az, aki hülyének meg idiótának nevezte a másikat. Én mindössze megjegyeztem, hogy nem dicsekednék azzal, hogy egy játékról nem tudok lemondani. Sajnos úgy tűnik sokan teljesen félreértették.

    "tudod ez olyan mint egy sql select
    valaki beírja kézzel, más meg az MS Accessben kattingatva
    ettől még aki kézzel írja be, nem idióta, nem kocka, és nem is magát profinak beállító lamer"

    Nem attól lesz lámer, hogy kézzel írja be, hanem attól, hogy lenézi azokat, akik nem. Még akkor is, ha egy komplexebb lekérdezést gyorsabban és kevesebb hibával lehet összerakni a megfelelő vizuális segédeszközzel.
    Szóval nekem azzal van bajom, ha valaki ideológiai alapon választ a hatékonyságot is feláldozva, és ráadásul lehülyéz mindenki mást.
  • BiroAndras
    #140
    "figy az, hogy kinek mi a szép szubjeltív dolog
    nekem az Oblivion, neked a Vista"

    A kettőt nem lehet így összehasonlítani.

    "én nem várom el a csicsát egy OS-től, neked meg létfontosságú"

    Hányszor mondjam még el, hogy NEM LÉTFONTOSSÁGÚ? De ha már egyszer szebb, azt én nem rovom fel súlyos hibának, hanem örülök neki.

    "nekem megfelel egy konzol is, neked 3d-s átlátszó, tudomisén mi kell"

    Megvagyok én is a konzollal (C16-on kezdtem), de a legtöbb dologra sokkal kényelmesebb és hatékonyabb egy normális GUI.

    "és nem számít mit vesz el az alkalmazások elől, hiszen van erőforrás bőven"

    Az benne a vicc, hogy KEVESEBBET VESZ EL az alkalmazásoktól, mint az XP, mivel hogy a GPU-t használja renderelésre. Valamint fejlettebb a memória kezelése is.
    És az én gépemen legalábbis nem eszik több memóriát sem, mint az XP.
  • BiroAndras
    #139
    "speciel én irtam"

    Oké bocs. Az zavart meg, hogy Indigo reagált az én válaszomra.

    "és azt mondtam a Vistáról le tudok mondani, az Oblivionról nem"

    Igen pontosan. Ha nem lett volna világos, a mondat második felén akadtam fenn, nem az elsőn.

    "te fix MS partbner lehetsz"

    Nem.

    "tudod mit, szeresd a Vistát, éld ki magad benne"

    Értsd már meg, hogy én mindössze azt mondom, hogy a Vista határozottan jobb, mint az XP, következésképp érdemes vele foglalkozni. Másrészt pedig én úgy gondolom, hogy egy OS ismerete, amivel évekig együtt fog élni fontosabb mint egy játék, amit holnapra el is felejtessz. De ez utóbbin lehet vitázni.

    "de ne gondold azt, hogy ez a természzetes, és ne kérd másokon számon, hogy nem olyan mint te"

    Azt "kértem számon", hogy te nem tudsz létezni a játékod nélkül.
  • dez
    #138
    Huh.
    Na, én nem akarok idiótázni, csak annyi, hogy nem arról van szó, hogy nem tud élni nélküle, hanem arról, hogy egy adott programot akar futtatni, adott esetben egy játékot (miért ne akarhatna egy adott játékkal játszani), és ez csak előrébb való, mint hogy milyen oprendszer van alatta, lényeg, hogy legyen jó, és itt is csak fontosabb ez, mint a kinézete.
    Egyébként elfelejtetted volna, hogy magad is játékfejlesztő vagy egy nagy hazai játékfejlesztő cégnél? Vagy ennyire szerények vagytok, hogy a saját játékaitokat is lehúzzátok?
  • Indigo
    #137
    Szerintem sürgősen orvoshoz kellene fordulnod, vagy keress egy nőt magadnak. Ez már a hülyeség netovábbja, ha komolyan gondolod, hogy azért butítom le a windowsomat, hogy profinak érezzem magam. Te sem attól leszel profi, mert Vistát fogsz használni, nem? Egy szánalmas idióta vagy...
  • Mike
    #136
    kollégám szerint: kurva anyádat!

    :))
  • Mike
    #135
    mondom, próbáld meg nem szidalmazni azokat, akik nem azt gondolják amit te, máris nem fognak annyian neked támadni

    tudod ez olyan mint egy sql select
    valaki beírja kézzel, más meg az MS Accessben kattingatva
    ettől még aki kézzel írja be, nem idióta, nem kocka, és nem is magát profinak beállító lamer
  • Mike
    #134
    figy az, hogy kinek mi a szép szubjeltív dolog
    nekem az Oblivion, neked a Vista
    én nem várom el a csicsát egy OS-től, neked meg létfontosságú
    nekem megfelel egy konzol is, neked 3d-s átlátszó, tudomisén mi kell, egy költemény, és nem számít mit vesz el az alkalmazások elől, hiszen van erőforrás bőven

    maradjunk ennyiben
  • Mike
    #133
    speciel én irtam
    és azt mondtam a Vistáról le tudok mondani, az Oblivionról nem
    legalább figyelj arra, kibe kötsz bele

    pedig mondhatsz bármit, az OS arra való

    te fix MS partbner lehetsz

    tudod mit, szeresd a Vistát, éld ki magad benne
    nem baj
    de ne gondold azt, hogy ez a természzetes, és ne kérd másokon számon, hogy nem olyan mint te
  • BiroAndras
    #132
    "Ez az ember tényleg egy kockafejű gyepesagyú lúzer lehet..."

    Én inkább arra mondanám, hogy kocka, akit nem érdekel az OS kinézete, sőt direkt lebutítja, és attól érzi magát profinak.
  • BiroAndras
    #131
    "a szépet akarzs menj el egy képtárba
    az oprendzser meg legyen oprendszer"

    Azt magyarázd meg nekem, hogy miért muszály csúnyának lennie. Komolyan nem értem. Vagy ez valami wannabe kocka divat? Azt hiszitek, hogy attól lesz valaki menő, hogy fapados OS-t használ?

    "persze az olyanok mint te, benyalják a sok csilivili haszonmtalan sallangot, de meg is érdemlitek"

    Én nem nyelek be semmit. De nem is verem a mellem, hogy "hű de kocka vagyok nekem jó a kozol is".
  • BiroAndras
    #130
    "Oblivoin helyett lehetne Photoshop is
    ez most abszolút lényegtelen"

    Nagyon nem lényegtelen. Pont ez keltette fel a figyelmemet. Ha PhotoShop-ot ír, akkor nem akadok fenn azon, hogy nem tud létezni nélküle.
  • BiroAndras
    #129
    "BiróAndrás, te hülye vagy? szerintem igen"

    Aki mondja.

    "mi ezen dicsekvés te idióta?"

    Te idióta (gondolom ez nálatok a bevált megszólítás), azt írta a srác, hogy nem tud lemondani az Oblivionról. Erre reagáltam. Ha azt írta volna, hogy szeret vele játszani, vagy ilyesmi, akkor nem is írtam volna semmit.

    "nem mindenki kap magömlést egy "oprendszertől""

    Én sem. Nem tudom ezt honnan vetted. Csak annyit mondtam, hogy számomra érdekesebb, mint sok trendi játék.

    "nekem az oprendszer egy shell, mai arra való, hogy futattahassak rajta programokat"

    Egy OS messze nem csak programok futtatására való. Még a DOS-ban is több funkció volt.

    "nem pedig egy öncélú önmagáért való valami, amit imádni és csodálni lehet"

    Nem öncélú. Arra való, hogy gyorsabban, hatékonyabban és biztonságosabban tudd elvégezni a dolgodat. Ebben sokkal többet nyújt a Vista, és ezért érdekel.

    "engem NEM érdekel az oprendszer kinézete"

    Az a te bajod. Én szeretem, ha a környezetem tiszta, rendezett, és elegáns. És gondolom még sokan vannak így ezzel, mert az MS csak nekem nem csinálna ilyen GUI-t.

    "szervezze jól az erősforrásokat, használja belőle a legkevesebbet"

    Ezt tudja.

    "véghezze úgy a dolgát mintha ott sem lenne"

    Ezzel cask akkor van gáz, ha olyat szeretnél tőle, amihez ott kell lennie.

    "csak szánni tudlak, hogy neked a cél a Vista és nem az Oblivion futtatása
    te a kerti kapába vagy szerelmes, nem a virágokba"

    Nekem nem cél a Vista, hanem eszköz. És éppen ezért figyelek arra, hogy a lehető legjobb ezközt használjam. Hogy a képzavarnál maradjunk: Figyelek arra, hogy az a kapa éles, és jó fogású legyen.
    Nem célom az Oblivion sem, én már kinőttem abból.
  • turul16
    #128
    Mi az OS ?
    Medig terjed az OS és mettöl vannak alkalmazások ?
    Szerintem addig terjed az OS ami feltétlenül szükséges, hogy betöltsd a számodra fontos alakalmazásokat amivel végzed a dolgod, kiosztja köztük az erőforrásokat stb.

    Xorg-x11 egy server alkalmazás ami kiszolgálja a grafikus alkalmazásokat, nem tartozik az OS hez szerintem... és még sorolhatnám.

    Mindenki beszélt az xgl-röl ezért feltettem (Ma), nekem tetszik, csak az a baj, hogy néha azon kapam magam, hogy játszok az ablakokkal :)
    xgl tényleg szép, de nem tudok töle jobban programozni vim-ben (de nem is, megy miatta roszabbul), de van rá erőforrásom ezért elfér. (Unatkozott a GeForce :),nem azért vettem, hogy unatkozzon)
    (Egyébként még háttér képem sincs, különösebben nem érdekel, hogy néz ki a desktopom)
  • Mike
    #127
    biztos
    nem is lérdekel a 3D-s Linux sem
  • moonman
    #126
    "a szépet akarzs menj el egy képtárba
    az oprendzser meg legyen oprendszer

    persze az olyanok mint te, benyalják a sok csilivili haszonmtalan sallangot, de meg is érdemlitek"

    Ezt írhattad volna a #101-re is...
  • Indigo
    #125
    A kerti kapás hasonlat nagyon találó ^^
    Ez az ember tényleg egy kockafejű gyepesagyú lúzer lehet...
  • Mike
    #124
    Oblivoin helyett lehetne Photoshop is
    ez most abszolút lényegtelen
    a lényeg az előbbi hsz-em utolsó sora
  • Mike
    #123
    BiróAndrás, te hülye vagy? szerintem igen

    mi ezen dicsekvés te idióta? nem mindenki kap magömlést egy "oprendszertől"

    nekem az oprendszer egy shell, mai arra való, hogy futattahassak rajta programokat, nem pedig egy öncélú önmagáért való valami, amit imádni és csodálni lehet
    engem NEM érdekel az oprendszer kinézete
    szervezze jól az erősforrásokat, használja belőle a legkevesebbet, véghezze úgy a dolgát mintha ott sem lenne

    csak szánni tudlak, hogy neked a cél a Vista és nem az Oblivion futtatása
    te a kerti kapába vagy szerelmes, nem a virágokba
  • BiroAndras
    #122
    "Ha neked a Win nagyobb élményt nyújt, mint egy izgalmas kalandjáték..."

    Az a baj, hogy nem izgalmas. Ráadásul nem is szép.

    "Attól még, hogy te nem szeretsz számítógépes játékokkal játszani, nem kell megjegyzést tenni a másikra."

    Én is szeretek játszani. Jó játékokkal (amiket manapság csak elvétve látni). De nem istenítem úgy a játékokat, mint egyesek.
    A megjegyzést arra tettem egyébként, hogy nem tudsz lemondani a játékról. Nem az a baj, hogy játszol, hanem az hogy túl nagy jelentősséget tulajdonítassz egy egyszerű játéknak. Sokkal fontosabb a Vista, még akkor is, ha neked nem tetszik, mert úgysem kerülheted el a használatát. Az Oblivion-ra már nem is fogsz emlékezni, amikor a Vista még mindíg az életed része lesz.

    "Hát persze hogy futott... úgy ahogy egy 500-as gépen a Vista fut..."

    Egész jól fut. Bár sajnos nem volt időm komolyabban tesztelni.
    Viszont amit használtam rendesen az egy P2 166MHz 196MB RAM-mal. Az XP szépen megy rajta, meg az Office 2000 is.

    "Viszont az igaz, hogy két OS közül - amelyek ugyanazt tudják - az a jobb, amelyik kevesebb erőforrást használ fel (most nem konkrét oprendszerekre céloztam)."

    Ez így már oké. Csak az a baj, hogy nincs két egyforma tudású OS. Inkább úgy lehet megfogalmazni, hogy egy adott feladatra egyformán alkalmas OS-ek közül az a jobb az adott feladatra, amelyik kevesebb erőforrást eszik.

    "Valamilyen szinten kötelezve vannak a felhasználók a Vista használatára."

    Még egy jó ideig nem. Csak ha DX10-es játékokat akarsz majd. Azokhoz viszont amúgyis kevés lesz még az 1 giga RAM is. És az OS nem veszi el a játék elől a memóriát, mert ami nincs használva, az megy a vinyóra. Legfeljebb kilépés után kicsit várni kell, amíg feléled a rendszer.

    "Mégpedig az által, hogy a legtöbb program esetében nem lesz választási lehetőség, hogy "most a Linux-os Oblivion-t vegyem meg, vagy a Vistásat". Érted?"

    Linux az nem lesz, de XP-n majdnem minden futni fog még hosszú ideig.

    "Csakhogy a legtöbb Windowsos "szolgáltatást" én nem használom, mert vagy nincs rá szükségem, vagy vannak rá jobb alternatívák."

    Csomót használsz, csak nem is tudod. Pl. hogy a GUI renderelés nem kernel módban fut, az növeli a stabilitást, de valamivel lassabb.
    Meg pl. a nagyobb monitorok nagyobb felbontása is elég erőforrásigényes.
    Igazán akkor tudja az ember értékelni a magasabb minőséget, ha már megszokta, és utánna le kell mondani róla. Az XP után a 9x-ekre visszatérni is elég rosz volt.
    Miután a Vista bétát 1-2 órát nyúztam, már az XP is fapadosnak tűnik.

    "Ha azonban kiadnak egy olyan Vistát, ahol telepítésnél ki tudom gyomlálni a (számomra) tök értelmetlen és felesleges "szolgáltatásokat", nem lesz egy szavam sem."

    Mint már mondtam, alapvetően moduláris az egész OS.

    "A saját install DVD lehetőségéről eddig nem hallottam, ha úgy lesz, azt örömmel fogom venni. De gyanítom hogy ez nem hivatalos lesz. Nem hiszem, hogy az MS egy ilyen lehetőséget a felhasználók kezébe fog adni."

    Ez a lehetőség nem az átlag júzernek való. Alapvetően rendszergazdáknak készült, hogy a cégek tudják testreszabni a win-t.

    "Ha az a párszáz mega programszemét neked létfontosságú, felőlem maradhat a vinyódon, nekem speciel nincs rá szükségem."

    Nem létfontosságú, hanem nem zavar annyira, hogy az eltávolítására időt szánjak.
    Lehet, hogy te még fiatal vagy, és sok a szabadidőd, de nekem már nem.

    Most nézem, hogy a múltkor lemaradt a vége :

    "Csak nekem nem mindegy, hogy milyen sebességgel, mennyi memóriát felhasználva tudok dolgozni a gépemen."

    Mivel a memória nagyon olcsó, ez nem kifogás. Ha nincs pénzed 1GB memóriára, akkor valóban jobb, ha megfontolandó, hogy inkább 2K-t használsz. De nem minden szoftverből van ilyen alternatíva. Pl. a játékok tipikusan nem szokták szeretni a kevés memóriát.
  • Mike
    #121
    hát persze
    harmadikos korában az ember játszon a medzsijeivel :)))
  • Mike
    #120
    a szépet akarzs menj el egy képtárba
    az oprendzser meg legyen oprendszer

    persze az olyanok mint te, benyalják a sok csilivili haszonmtalan sallangot, de meg is érdemlitek
  • Indigo
    #119
    "Hát a mai játékokhoz képest nagyobb élményt nyújt.
    Egyébként meg nem az élmény számít, hanem a hasznosság."
    Kinek a pap, kinek a papné. Ha neked a Win nagyobb élményt nyújt, mint egy izgalmas kalandjáték... Attól még, hogy te nem szeretsz számítógépes játékokkal játszani, nem kell megjegyzést tenni a másikra. Abban egyetértek, hogy amikor dolgozom a géppel, akkor nem az élmény számít, hanem a hasznosság. A gépet csak játékra vagy szórakozásra használó embernél pedig más lapra tartozik, hogy munkaeszköz is.

    "Tehát megy az kicsi gépen is. Egyébként szinte cask a RAM számít mindegyik win-nél."
    Hát persze hogy futott... úgy ahogy egy 500-as gépen a Vista fut...

    "Te mondtad, hogy annál jobb egy OS, minél kevesebb memóriát eszik..."
    Ilyet nem mondtam. Legalábbis nem olyan értelemben, ahogy azt te cinikusan értelmezni próbálod. Viszont az igaz, hogy két OS közül - amelyek ugyanazt tudják - az a jobb, amelyik kevesebb erőforrást használ fel (most nem konkrét oprendszerekre céloztam).

    "Senki nem kötelez, hogy Vistát használj."
    Valamilyen szinten kötelezve vannak a felhasználók a Vista használatára. Mégpedig az által, hogy a legtöbb program esetében nem lesz választási lehetőség, hogy "most a Linux-os Oblivion-t vegyem meg, vagy a Vistásat". Érted? Nem olyan bonyolult ez.

    "Egyébként meg szimplán arról van szó, hogy ha több szolgáltatást szeretnél az OS-tól, annak ára van."
    Csakhogy a legtöbb Windowsos "szolgáltatást" én nem használom, mert vagy nincs rá szükségem, vagy vannak rá jobb alternatívák. Ha azonban kiadnak egy olyan Vistát, ahol telepítésnél ki tudom gyomlálni a (számomra) tök értelmetlen és felesleges "szolgáltatásokat", nem lesz egy szavam sem.

    Ezek az autós hasonlatok egyébként olyan rosszak, nem kellene ezeket erőltetni.

    A saját install DVD lehetőségéről eddig nem hallottam, ha úgy lesz, azt örömmel fogom venni. De gyanítom hogy ez nem hivatalos lesz. Nem hiszem, hogy az MS egy ilyen lehetőséget a felhasználók kezébe fog adni. Ha az a párszáz mega programszemét neked létfontosságú, felőlem maradhat a vinyódon, nekem speciel nincs rá szükségem.

    "Az nem lassít ami nem fut."
    Ezt magadtól találtad ki? Okos! Viszont azok a szükségtelen "szolgáltatások" már lassítanak, amelyek akaratomon kívül futnak. Igaz, a legtöbbet azért ki lehet lőni.
  • BiroAndras
    #118
    "A Vista mennyivel nyúj nagyobb élményt neked, mint bármilyen játék?"

    Hát a mai játékokhoz képest nagyobb élményt nyújt.
    Egyébként meg nem az élmény számít, hanem a hasznosság.

    "persze munkaeszköz is, de az teljesen más lapra tartozik"

    Egyáltalán nem más lapra tartozik.

    ---

    "Nekem felment az 500-as celeronra is. Szóval nem kell hozzá új hardver."

    "Gratulálok! Én is raktam már fel WinXp-t 64 MB memóriával bíró 300-as celeron gépre. No comment..."

    Tehát megy az kicsi gépen is. Egyébként szinte cask a RAM számít mindegyik win-nél.

    ""Használj DOS-t! 64K-t sem használ!"
    Akkor már vegyek mellé bontóból egy 286-os gépet is, ugye?"

    Te mondtad, hogy annál jobb egy OS, minél kevesebb memóriát eszik...

    "De nem szemtelenség egy picit más pénzét beosztani? Gazdálkodj csak a magadéval."

    Senki nem kötelez, hogy Vistát használj. Egyébként meg szimplán arról van szó, hogy ha több szolgáltatást szeretnél az OS-tól, annak ára van. Nem olyan bonyolult ez.
    Ha nagyobb teljesítményú autót veszel, annak nagyobb a fogyasztása (meg a biztosítás, stb.).

    "Ismered a magyar átlag júzer típust? Annak egy WEI pontszám mit árul el? Akinek halvány lila fingja sincs az egészről, annak semmit."

    Azért számolni a legtöbben tudnak. Az MS elképzelése szerint a szoftvereken és a gépeken is lesz WEI matrica, és a júzernek csak két 1-5 közti számot kell összekombinálnia a vásárláshoz. Ez talán még menni fog a többségnek. Pont az a lényeg, hogy nem kell érteni hozzá, csak nézni a matricát (és reménykedni, hogy aki kiragasztotta, az értett hozzá).

    """Ez akkor lesz esetleg használható, ha megmondja a rendszer gyenge pontjait"
    Pontosan ezt teszi, nem?"
    Nem."

    Miért nem? Külön pontozza a főbb hardver elemeket. Látod, ha lassú a procid, vagy kevés a ramod, vagy régi a GPU-d.

    "Az XGL-t vagy felteszed, vagy sem! Viszont ha felraksz egy Vistát, felmegy vele többszáz megabájt "programszemét" is, amit egyszer sem fogsz használni, és még csak eltávolítani sem lehet..."

    A Vista moduláris lesz. Készíthetsz magadnak saját install DVD-t. Már ha neked fontos spórolni pár száz megát, mikor a vinyók lassan terabájtosak lesznek.

    "Helyet foglal, lomhábbá teszi a rendszert"

    Az nem lassít ami nem fut.

    ---

    ""Egy oprendszer legyen oprendszer. Kellenek a francnak az ilyen-olyan csillivilli ablakok meg anyámkínja"
    Miért ne nézhetne ki normálisan?"

    Kinézhet normálisan.

    ---

    ""vagy ha már van akkor tudjak az oprendszer mellett mást is futtatni a gépen."
    Nem tudsz? Nekem szokott sikerülni."

    Csak nekem nem mindegy, hogy milyen sebességgel, mennyi memóriát felhasználva tudok dolgozni a gépemen. Bár elismerem, pár év múlva ez valószínűleg sokkal kisebb problémát fog jelenteni, mint ma.

    -------

    Na ennyi mára a sírás. :)
  • BiroAndras
    #117
    "talán mert az oprendszernek nem az a dolga"

    Oké, nem az a dolga. De attól, miért tilos szépnek lennie?
    Miért fícsör az, ha valami csúnya?
  • mogyi925
    #116
    Te is, okoska, jaj bocs, elgépeltem, szóval MESTER#2, neked is igazad van. Teljesen offtopic voltam egy Microsoftos topicban megmutatva a konkurens grafikus felületeket, oprendszereket, mindenkitől (saitek, moonman, Microsoft) bocsánatot kérek, amiért élni merészelek. Aki életében egyszer elkeveredik egy Windowsos topicba, az ragadjon is ott, igazatok van. Befogom a pofámat, elnézést kérek.
  • mogyi925
    #115
    Való igaz, kolléga, a Linux topicban sokkal több értelme lenne "reklámozni" a Linuxot a nem Linux-felhasználóknak.

    És tényleg divatlinuxozok, le is törlöm mindjárt a gépemről, mert csak divatból tettem fel ám, nem azért, mert kíváncsi voltam rá, vagy mert beadandókat kellett volna írnom, esetleg azért, mert hozzáértő kezekben kényelmes és biztonságos, emellett szép. Elnézést kérek. Igazából progmatra is csak divatból jöttem, mostanában olyan divatos dolog ez az informatika. Már a C64-emet is csak divatból programoztam, tudod, áltsuli harmadikban nálunk már mindenki minimum sprite-grafikázott, meg prüntyögtette a hangkártyát, olyan divatos volt.

    Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem, MESTER, megyek is át bölcsésznek.
  • moonman
    #114
    "Egy ilyen rendkívüli információtartalommal bíró kérdésre nem is lehet mást válaszolni Először a kérdezőnek ismertetni kellene pontosan a problémát, meg hogy mivel próbálkozott eddíg és utánna lehet rá megoldást keresni.

    Ismertette a problémát, mármint nem tudja, hogyan kell beizzítani a tv tuner kártyát. Gondolod, hogy aki először használ linux-ot az mindjárt kapásból tudja, hogy mit kell írni vagy megkérdezni? Lehet, hogy semmivel se próbálkozott, mert azt se tudja, hogy mivel lehet illetve kell próbálkozni.
    Egyébként ennyiből (Suse 9.3 + Asus kártya) ennél lehet értelmesebb választ adni, mint menj a pecsába...

    Ui:Láttam már olyan kérdést, ahol ennyi volt az egész:Linux alatt, hogy lehet a hangkártyát működésre bírni.
    Na erre tényleg nem lehet könnyen válaszolni...
    Itt legalább le volt írva, hogy milyen linux és milyen kártya.

    Ui2:Mondjuk azt én se értem, hogy a #101-es hozászólásnak mi köze van ehhez a topikhoz, ennyi erővel én is ajánlhatnám a Windows-t a Linux-os topikban, biztos qrvára népszerű lennék...
  • cyberass
    #113
    Egy ilyen rendkívüli információtartalommal bíró kérdésre nem is lehet mást válaszolni. Először a kérdezőnek ismertetni kellene pontosan a problémát, meg hogy mivel próbálkozott eddíg és utánna lehet rá megoldást keresni. Ha azt mondom neked hogy "lefagyott a firefoxom" mondd már meg miért, te sem fogsz tudni értelmes választ adni.
    Kb hasonló információtartalomú volt az illető kérdése.
  • Peti0011
    #112
    Mért cseszteti mindenki ezt az oldalt szerintem jó nem mindenki ül a 24 orábol 30 a gép előtt hogy mindent hamarabb tudjon meeg mint ahogy ide az felkerül!!!!!!!!
  • saitek
    #111
    Ezt szvsz inkább a Linux topic-ba kellett volna írni.
    De szinte kong az ürességtől, mert az összes (divat)linuxos az SG-n csak a Windows-al kapcsolatos topikokat ismeri...

    Off:Ez azért nem semmi:Lásd 1509-es hozzászólást, meg a válaszokat (de főként a válaszokat.) Ennyi erővel azt is írhatták volna, hogy keress más fórumot...
  • Tiberius B
    #110
    ezt hívják INFORMÁCIÓS forradalomnak, kiszivárog egy csomó infó:-)
  • Tiberius B
    #109
    kb. semmi