60
Avagy, képes e egy tornádó lerombolni egy kőházat
  • Gerbill
    #60
    Szépek, főleg az utolsó három.
  • csgj
    #59
    Megjött a második hullám... de most már nem olyan látványos.
  • csgj
    #58
    Nem találtam neki jobb topikot
  • csgj
    #57
    Gondoltam megosztom veletek ezeket a szépséges képeket:
    Jön a furafelhős vihar Kaposvár fölé...
    Még mindig fura
    Fura, de rájöttem, hogy annyira talán nem is az :P
    Na, ez viszont klafán fura! Egy vagány szupercella...
    Közeledik...
    Viszlát szupercella!
    ...és ha jól tudom, elment Baranyába...
  • vajo93
    #56
  • desigo
    #55
    Mert olyan gyors volt:)
  • Adam5
    #54
    Detto. Itt is csak eső volt, szél alig.
  • Prince of Máté
    #53
    Én nem vettem észre semmit, csak esőt.
  • desigo
    #52
    A Kyril nevű Orkán várhatóan 3 óra múlva éri el magyarország területét.
    A várható epicentrum Győr, Tatabánya, Budapest, Kecskemét és Szeged vonalában lesz. A szél várható sebessége az epicentrum vonalában 120-130Km/h. A vihar várhatóan holnap déli órákban hagyja el magyarország területét. Délelőtt még előfordulhat 100-120Km/h-ás szélökések is. Óvatosággból tanácsolják, hogy senki ne parkoljon autójával fa, vagy bármely könnyűszerkezetű épület mellé/alá.
  • desigo
    #51
    elfújta volna az ebet:)
  • Adam5
    #50
    Jah jah O_o. Apám mintha vmi jégdarabokat is látott volna :O, bár lehet hogy csak késő van és halucinált xD. Mindenesetre a 23:00-ás kutyasétát inkább előrébb hoztam 22:00-ra :P. Jobb félni, mint megijedni. Nem hiányzik hogy én földeljem a kutyákat ^^.
  • desigo
    #49
    Kezd feltámadni a szél:(
  • NKristof
    #48
    ja igen arra gondoltam. A hurrikán az a tengeren van
  • Gerbill
    #47
    A mi városunk a 2-es és az egyes zóna határán fekszik. De ma hajnalban is volt egy elég nagy vihar, de nem szél hanem inkább eső és hatalmas villámok.
  • Newfronter
    #46
    Akkor egy kis meteorológia. Az ESTOFEX holnapra ránk rakta a 2. fokozatú risztást, aki ért egy kicsit az angolhoz, az olvassal el amit alatta írnak. dúrva ami keddre várható. Tornádó meg miegymás....
    ESTOFEX
  • Shep
    #45
    hurrikán és tornádó
  • Emmegki
    #44
    Teljes egészében jön létre, csak a port kapja fel és válik láthatóvá, ezért tűnik úgy.
  • Tinman #43
    Tornádó igen ritka Japánban... hurrikán annál több.
    Kettő között elég nagy a különbség.
  • NKristof
    #42
    azaz. Magát a hidat több évig építették.
  • Gerbill
    #41
    Azt én is láttam, amikor valami hatalmas hidat építettek egy öblön keresztül, és azt is mutatták ahogy heteken, vagy hónapokon kerestül próbálgatték a szél hatásait egy kicsinyített modellen.
  • Sir Quno Jedi
    #40
    De a falak kiszáradnak és haller.
  • ReTeK
    #39
    a héjjazat biztosan teljesen szétmenne a tetőszerkezet egy részével együtt függetlenül az anyagától, gondolom a megázott falakon kívül nem sok maradna (ha maradna)
  • NKristof
    #38
    National Geogrphicon láttam olyan japán hidat, ami több 10 km hosszú mégis kíbirja az igen erős tornádókat is. Pontosan már nem tudnám elmondani az építési technikát, de a lényeg az hogy ma már megoldható a szélnek nagy mértékben ellenálló hidak építése.
  • Gerbill
    #37
    A hidak legnagyobb ellensége a szél, ha pont azon a frekvencián fúj a szél ahogy a híd kileng akkor egy gyengébb szél is elegendő egy erős híd lerombolásához.
  • NKristof
    #36
    Hát azért elég durva dolgokra képes egy tornádó, de szerintem egy kőházzal igen csak nehezen bír el.
    "Néhány példa annak illusztrálására, mire képes a tornádó: 1892-ben a horvátországi Novska közelében a tornádó 16 vasúti kocsit sodort el, ezek közül egy 13 tonnás vagont 30 méternyire dobott a síntől. Az erdőben 150 ezer fát csavart ki tövestől. 1970. szeptember 11-én Velencében a tornádó a magasba emelt egy vízibuszt, felfordította, majd visszadobta a vízbe. Ennek a tragikus eseménynek magyar áldozatai is voltak. 1955. június 8-án a hortobágyi tromba egy kombájnt szívott fel, majd három gazdasági épületen átemelve hajította vissza a talajra. 1931. május 27-én Minnesotában (USA) a tornádó leemelte a sínről a csaknem 100 kilométeres óránkénti sebességgel száguldó vonat öt, egyenként 70 tonnás kocsiját. Egyiküket 24 méter távolságig repítette. Két olyan esetet is ismerünk, amikor a tornádó kisebb vasúti hidakat emelt le talapzatukról, és ócskavassá zúzta őket. Az 1952. szeptember 1-jei tornádó az egyik texasi katonai repülőtéren 106 bombázó repülőgépet semmisített meg, és az épületekben végzett rombolást is beszámítva 50 millió dolláros kárt okozott."
  • Shep
    #35
    Na jó de ez szerintem csak beállított dolog, mint a filmeken, mikor az ilyen elemek potyognak kifele a falból
  • Sir Quno Jedi
    #34
    De a videon ezek az elemek üresek, mint ahogy szűzen veszed! Úgy szart sem ér.
  • Shep
    #33
    Hát nem dől ki ha rendesen meg van csinálva.
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Az meg kidől, ha ledől a cumó. Nálunk úgy csináltam a kerítés alapját, hogy betonzsalu 40 centi mélyen a földben, alatta sóder, zsaluba szögvas és tömör beton, föld fölé még 40centi és a fölé fémyszerkezet + betonpala. A pala meg bármikor pótolható. Így már nem dől ki a tömör "betonfal".
  • Shep
    #31
    Az nem ytong, abban a videóban bentmaradó beton zsaluelemek vannak.
  • Sir Quno Jedi
    #30
    Valahogy úgy. Nem hülyeség amúgy atombunkert építeni még manapság sem, de nekem ehhez nincs meg jelenleg az anyagi fedezetem. Meg amúgy sem biztos, hogy megérem a holnapot, akkor meg minek nekem atombunki...
  • OPM
    #29
    éés a vizbül veszed ki a zoxigént?
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Ja, a falak meg amik álltak, azok is valami vékony (max. 10centi) szarból voltak. Szal. én azért nem fosnék be!

    Én nemrég tettem pl. az ajtókba 4millis üveget, azt még a hraminc kilós kutyám sem tudta betörni, mikor nekirohant és van 5-6, meg a feletti üvegvastagságú is! Az új ablakaim meg a spéci biztonsági és hővédő üvegezést kaptak ami egy fémtokba zárt védőgázas dupla üveg, az pl. meg sem rezzen, ha ököllel rávágsz! Nem kell mindent elhinni!
  • Gerbill
    #27
    Azt ami a videóban volt azt hiszem úgy hívják hogy ytong és marha könnyű, mert az anyag sűrűsége kicsi, mivel lukacsos az egész.
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Jah egy 40 centis böszme téglát emelgetni sem kutya. Régebben pedig többsoros apró, tömör, kurvanehéz téglát használtak, az én házam is abból van. Mivel a kisebb, de tömör téglák eleve eltolva és kötésben vannak, igen nehéz lerombolni... Ráadásul, ha túlságosan kiégették, akkor üvegkeménységűvé válik a felülete és még fúrni/vésni sem lehet 1xűen.
  • Gerbill
    #25
    Hát ha te azt téglának nevezed. de az nem téglaház volt csak voltak benne azok a szürke építő elemek, amikor messzebről mutatták látszódott a sok gipszkarton meg léc. Egy téglaházat így sosem lenne képes lerombolni, akármiylen erős is, a legaljából mindenképp megmaradnának feldarabok.
  • DJviolin
    #24
    Érdkees. Azt a kupac téglát nehéz észrevenni.

    Néz meg újra.
  • atomboy
    #23
    Nem lattam egy darab teglat se. Mind fahazak, nem?
  • DJviolin
    #22
    Ennyit a téglaház elméletről srácok
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Persze vannak tornádók amik itt-ott olyan erősek, hogy traktorokat kapnak fel, azok ellen nincs mit tenni, de ez nem jellemző.