60
Avagy, képes e egy tornádó lerombolni egy kőházat
  • DJviolin
    #20
    Tornádó szimuláció
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Bejrútban lehet látni olyan sajttá lyuggatott házakat, amiknek a 75%-át struktúrálisan szétbombázták, mégis áll a ház töretlenül, mert bizony ilyen az önhordó vasbeton szerkezet!
  • DJviolin
    #18
    Ezt nézzétek. Alulról indul felfele.
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Ja vicces, mikor ilyen tornádó filmeket mutogatnak, ahol a bitumenes gutta, vagy maximum pala tetejű házakról szakítja le a tetőt a szél, meg tépi ki a könnyűfa garázsajtót, hú de durva!!! Én meg csak röhögök! :D Még hogy tetőket szakított le a szél! Gratula! Aki a tengerparton épít magának fássufni szintű technológiával bungallót, az ne csodálkozzon! Érdekes, hogy váraink/templomaink még a 2.VH-s bombázásokat és ágyúzásokat is egész jól tűrték, pedig párszáz éve még a tervezőik is halottak már...
  • 0Fritz0
    #16
    OFF (?)

    Az atombomba is azért törölte le Hiroshima nagy részét a föld színéről, mert a házak többségét fából és papírból építették.
    Bár a kőépületek sem nyújtottak védelmet, de azért látszik a különbség.





    ON
  • Gerbill
    #15
    Dred bíró és Bandew szerint még az autók is elrepülnek, szerintem viszont csak maximum felboríthatja őket a szél de azt is nehezen, szerintetek?
  • Gerbill
    #14
    Én is azon a véleményen vagyok hogy egy tornádónak semmi esélye egy téhlaház ellen de többen azt mondták hogy szerintük igen.
  • Gerbill
    #13
    De az amerikaiak nem csak a tornádó veszélyes területeken építenek könnyűszerkezetes házakat hanem mindenhol.
  • Sir Quno Jedi
    #12
    Másrészt az én házam már 50 éves elmúlt és most újítgatom fel apránként (inkább csak szépítgetem/modernizálom/szintentartom), eddig hozzá nem nyúltak. Én is kihozok még belőle pár évtizedet úgy tűnik. Megnézem egy könnyűszerkezetes ház mit bírna...
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Egy tönkrement tetejű és kitört ablakú házból párórás melóval egy idegiglenesen lakható otthont lehet újra kreálni, addig is míg helyreállítják a tetőt pl. de egy elfújt házat csak elbulldózerezni tudsz maximum...
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Gratulálok az elképzelésükhöz! :D Én inkább bunkerszinten építkezem!
  • 0Fritz0
    #9
    Viszont így a házuk valószínűleg teljesen meg fog semmisülni a személyes tárgyaik egy részével együtt.
    Inkább legyen esztétikailag hibás, de legalább nem lesz az egyik napról a másikra hajléktalan az ember.

    Cikk a könnyűszerkezetekről.
  • DJviolin
    #8
    Na látod. Az amcsik tudják, hogy lehet nem bontja le a tornádó a téglaházukat, de olyan esztétikai vagy szerkezeti károkat szenved, hogy nagyon drága lenne megrenoválni, vagy esetleg lehetetlen lenne benne a lakhatás. Ezárt csinálnak könnyűszerkezetes házakat.
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Mer a kő/tégla drága, nehéz bontani/átépíteni/bővíteni/elhordani. DE legalább a téglát/betont nem eszi a szú!
  • DJviolin
    #6
    Sziasztok!

    De az amcsik azért építik ilyen gyenguszokra a házaikat, mert tudják, hogy ezt könnyebb és gyorsabb újjáépíteni. Vajon akkor az a sok hülye amerikai miért nem téglából csinálja?
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Az amcsik meg fából, alu+gipszkartonból és hasonló "igen tartós" építőanyagokból gányolnak "épületeket". Azokat az lenne az érdekes, ha nem fújná Kansas-ig az Orrnádó!
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Attól függ milyen tornádó és attól függ milyen házat.

    Egy vasbeton vázszerkezetű és tégla falú házat azért nehezen. A 40 centis téglafal és a rugalmas vasbeton váz nem repül csak úgy.

    Aztán ott a tető. Az én házamban pl. a vasbeton koszorúba vannak bele heggeszteve és betonozva a (szintén vasbeton) tető gerendák is, így maximum a cserepek szállnának el, az meg pótolható.
  • bertino
    #3
    22én tornádó volt Miskolcon -.-
  • Grenzjager
    #2
    Igen, képes
  • Gerbill
    #1
    Jobbnak láttam létrehozni egy ilyen topicot, mert az USA témába nem igazán illett bele az a vita Miszerint képes e kidönteni egy kő/téglaházat a szélvihar, tornádó.