69
  • Morden23
    #69
    Szerintem várjuk meg, amíg ők jönnek hozzánk kilincselni.
  • bakterrier
    #68
    ezt megbeszéltük, akkor szóljunk az illetékeseknek is:D
  • Morden23
    #67
    Ja, végülis tényleg :D

    Nem kéne állást foglalni, hogy "legyen-e" vagy "ne legyen-e".

    Személy szerint, csak hogy három példát mondjak: nem használom az IE-t, mert nem kedvelem (helyette FireFox). Nem használom a defragmenter-t, mert van helyette jobb (O&O). Valamint nem használok WMP-t, merő antipatikusság okán (helyette VLC).

    Mások meg szeretik használni az akármit, mert ők azt találják jónak/azt ismerik/azt szeretik, vagy csak simán nem akarnak szarakodni az egésszel.

    Magyarán, az arany középút itt az, hogy ha akarod, felmegy, ha akarod, nem megy fel a gépedre. Aki más dologkat használ, az úgy sem fogja az MS progit használni, aki meg azt szereti, az meg nem fog mást keresni.
  • bakterrier
    #66
    igazából mi a tököm az a két csillag? eddig nem volt
  • bakterrier
    #65
    igazából én is ezt mondtam asszem:D
    csak valakik szerint minnél többminden benne van annál jobban jár a felhasználó...
  • Su0my
    #64
    hmm regelés után csatlakozik sitera:) regelés amúgy is neten történik:)
  • Su0my
    #63
    Hagyjuk abba az open office lekicsinylését, legalábbis ahogy előttem x+1-szer elhangzott, ne a Worddel hasonlítsuk össze, mert az open office INGYENES, a Wordért viszont perkál6sz...

    az ismert-ismeretlen ellenségről meg annyit, hogy először mindenképpen partnere lenne a felhasználóknak ez a bizonyos ismeretlen ellenség, akárcsak régen az MS, aztán tenné a dolgait kénye kedvére, szóval szerintem várjuk inkáb a felbukkanását, ami nem hiszem, hogym eg fog történni:(

    Amúgy nem külön telepítő CD-ben kell gondolkozni, hanem abban, hogy felteszed oprendszert, majd regelés után a win csatlakozik egy sitera, ahonnan letöltheted a számodra megfelelő programot-csak 1 sima linkgyüjtemény, html-ben 5 perc alatt meg lehet írni, örökre békén hagynák őket... Ráadásul nem is kéne a winbe történő integrálásukkal foglalkozni, stb.. A vírus-problémát kéne csak komolyabban figyelni
  • Morden23
    #62
    Nem hinném, hogy a dolognak sok köze lenne a Microsoft "jóságához" vagy "szarságához". Kétlem, hogy az EU azt egyáltalán megfontolta volna, hogy az IE, vagy a WMP, esetleg a lemeztöredezettségmentesítő (undorító egy szó, akkor már inkább a disc defragmenter) mennyire közkedvelt, vagy nem.
    Egyértelműen függetlenedni akarnak az amerikai szoftverpiactól, ami érthető is.
  • bakterrier
    #61
    nem hiszem, hogy annyira rosszul járna a felhasználó, a beépített cuccok az xp-ben is mind mind nagyon gyökér programok, aki tudja hogy kell, lecseréli...
    nem jó az senkinek, se ha egy idegen (egyre inkább vetélytárs, mint szövetséges) országban gyártott tudjafene milyen dolgokat végző (küld az adatokat ide oda) oprendszer van többségben... nyilván ezért volt a forráskódbetekintős bigyó, meg ezért kurtítják meg a lehető legjobban. és nem hinném hogy ez rossz egy felhasználónak, azzal szemben, hogy beraknak valami gagyit, amit nem fog lecserélni és gagyit használ, mert azt hiszi, hogy az nem gagyi, pedig de:D
    meg mondjuk az se egy utolsó szempont, hogy a microsoft termékek még önmagukkal se kompatibilisek:D szerintem lusták elolvasni a szabványokat, és a felénél megunják, és a többit megpróbálják kitalálni... ez mondjuk nem a microsoft hibája, szerintem is túl hosszan és unalmas írják a szabványokat:D
  • assdf
    #60
    Nekem ez azért nem elfogadható, mert nem látom a távlati célt amivel ki szeretnék váltani. Egy régi történelmi tapasztalat szerint nem feltétlen jó dolog az ismert ellenséget lecserélni egy ismeretlenre. Szerintem akármi lesz is a vége, mi fogunk szivni, átlagemberek, és nem az eu bürokraták, akiknek a fizetését ezért a melóért majd megint a kétszeresére emelhetik.
  • bakterrier
    #59
    hosszútávú stratégia szempontból (informatikai és politikai is) az eu-nak nyílvánvaló érdeke az ms monopólhelyzetének megtörése, és teljesen mindegy milyen eszközökkel, és ez számomra teljesen érthető elfogadható
  • coolpet
    #58
    Latom az utolso hozzaszolasokbol, kicsit eltertetek a cikk temajatol. En nem komalom a microsoftot.
    De ha nekem lenne egy ilyen mervu programom, akkor en is vigyaznek a dolgaimra es nem osztogatnam ingyen. Nem abbol gazdagodott meg hogy olcson adta a szoftvereit, es nem is fogja megtenni, ahogy mondtatok monopolhelyzete miatt. En pl a pdf tamogatasnak nagyon orulnek, mar office nelkul is, de sztem ezt nagyon frankon meg lehetne oldani megpedig ugy, hogy legyen rajta a cdn, de telepiteskr csak az oprendszert tegye fel, es utanna ajanlja fel a boviteseket hozza, ha szukseges licenszfeltetelekkel. Engem nem szokott zavarni, es ha ezt megcsinalja akkor EU se szolhat bele. SZtem. Mar kurvara kivan a f@szom vele hogy minden szarert ragjak a fuluket. Miert nem lehet kiegyezni egy modularis windowsban ahol a felhasznalo azt telepit fel amire szuksege van es nem pakoljak bele alapkiszerelesben, de ha kell akkor ottvan es koszonom? Hao MS ezt igy is lehetne csinalni!. Na inkabb egyek aluni igy ejszaka utan lehet nem volt tul ertelmes amit irtam :) csasztok :)
  • Mice
    #57
    minek az. a zoomot addig lövöd normál nézetben amíg pont annyi nem lesz mint a normális előnézeti képben és máris van olyan előnézeti képed ahol tudsz pötyögni/formázni.

    nekem az tetszik, hogy sokat gyorsult a openoffice futása és kevesebbet bugzik, de ha netről htmlből össze-vissza formázott szöveget copy&pastézok a szövszerkbe az openoffice mind a napig nem veszi át korrektül a formázásokat, amit mondjuk a word normálisan csinál meg.

    a másik a táblázatok használata. még a 2.0-ás is még mindig hülyén csinálja a cellaegyesítéseket.:S
    egy normális kinézetű táblázat létrehozása agyrém:(

    az excel része meg ha úgy tartja kedve az adatsorok felvétele után néha váratlanul kilép az asztalra anélkül, hogy annyit mondana csókolom...
  • galocza
    #56
    már jóideje openoffice-t használok, semmi gond vele. előtte én is off97 (csak akkor raktam fel, ha vmi NAGYON kellett). az utolsó szimpatikus word a 2.0 - rémlik a szerkeszthető előnézeti kép? azóta sincs egyikben sem amióta én tudom - pedig egy ritkás levél formázásához remek segítség...
  • Su0my
    #55
    office XP-t hsználok most:)
  • Su0my
    #54
    Mindazonáltal nem a koszos Microsoftot szeretném evvel védeni, egyszerűren hihetetlen, mennyi pénzt elkérnek a termékeikért: ami baj nem lenne, de legalább megérne annyit --- viszont a monopolhelyzetük miatt megtehetik... És nem kell itt védeni az offiszt(MS-t), mert a 97-est használtam egészen fél évvel ezelőttig és hát, nem sok különbséget vettem észre: kicsit más gombok, más ikonok, eccsém, szövegszerkesztésre, átlagos használatra ugyanolyan, mint a 97-es, mégis elkérik érte a sok sok lóvét, mert ez bááá de új és fú de sokkal jobb, a 97es meg elavult xar, arról nem is beszélve, hogy mindig ügyelnek arra, hogy visszafelé az új SOSE legyen kompatbilis, gusztustalan...szóval ne sírjon a sok büdös kocka MS őrült, mert csak a saját szegénységi bizonyítványukat állítják ki avval, hogy sok sok pénzért megveszik az a csomagot(mert sajnos mindenkinek meg KELL-ez itt a baj, a Linux sem igazi alternatíva), de nem néznek bele, csak a szép külseje tetszik nekik... és még védik is az MS-t pff na hát ez az, túl sokan vagyunk... :P
  • Su0my
    #53
    Először is: kevés vállalat ellenszenvesebb számomra, mint a Microsoft, egyetértek abban, hogy jól meg kell szívatni az ilyen cégeket, nehogy túl sok befolyásuk legyen stb, lásd sci-fi történetek jó része.

    Másodszor viszont eccsém, az agyamra megy ez az egész, még a végén azért is hangto emelnek, hogy a windowsban integrálva van a billentyűzet és az egér használata, a jó kis logitech dzsojámat meg nem ismeri fel a rendszer, undorító, fúj, külön lehessen csak telepíteni a billetyűt? Sőt, egyáltalán miért integrálják a programba a procik driverét? Miért csak zöld színű lehet alapból az ikszpé start gombja? A piros szín piaci kirekesztésének lehetünk szemtanúi!!! .... ez már komolyan nevetséges...
  • Morden23
    #52
    Ebben mind igazad van. Annyi hozzáfűznivalót, hogy a kínai textil nem éppen "szabadon" jön. Kínai textil, vietnami cipők (!), orosz, macedón fém acélipari termékek stb, ez mind erga omnes. Tehát simán nem jön. Főleg, hogy a kínai textilipari termékek erősen kaparják az antidömping-határt.
    Az ISO minőségi bizonyítvány -> lehet kötelezni (törvénysértésre, illetve lehetséges törvénysértésre hivatkozva) céget arra, hogy a funkciót törölje, illetve (esetünkben a Vistát) EU-területen ennek megfelelően árusítsa.

    Abban én is egyetértek, hogy az ok/okozat nagyon nem kóser az Eu részéről ebben az esetben. Ellenben a dolog jogi része valós és legitim.
  • Mice
    #51
    én ezt rókásban és madarasban ismertem:)
    mit csinálsz madár? lazulok. jöhetek én is? persze! ja, amúgy tudsz repülni? nem. aztaaa de lazaaa:)
  • BlackRose
    #50
    Az EU-ban az a roppant érdekes és felfordulásig nevetséges, hogy az egyik oldalról a szabad piac a piaci gazdaság és hasonló dolgok habzanak a szájukból addig a másik oldalon a szabad piac és a piaci gazdaság teljes ellentétében mesterségesses védik a piacot. Pl. kivágatják a szüllőtőkéket (és a kárt az adófizetők pénzéből részben fedezik - a kárt nem lehet fedezni, ez egy nyelvi mellébeszélés, a kárt csak más számlájára lehet írni, ez nem fedezés.) akkor ellenálnak a valódi szabad munkaerőpiacnak még az unión belöl is, akkor nem lehet az USA-ból behozni mezőgazdasági termékeket, meg Kínából textilt szabadon, mert védjük a hazai munkaerőt, piacot stb. dumával valójában csak elhalasztják a problémákat de nem oldják meg, és minden gyerek tudja, hogy ha egy problémát elhalasztunk akkor valahol a jövőben az még nagyobb lesz. A gyerekek is tudják, csak az EU politikusok nem, vagyis azok is tudják, de a jövőben már nem az ő dolguk lesz ez, ezért miért foglalkoznának most vele komolyan amikor elhalasztani lehet a jövő generációi majd megeszik a szart. Nem tudom, de mintha úgy emlékeznék, hoigy a .PDF ISO szabvány lett, és az ISO szabványokra tudomásom szerint nem vonatkozik semmi féle implementációs korlátozás ilyen téren, vagyis mindenki igen mindenki még a Microsoft is szerkeszthet olyan szoftvert amely szabadon használja. Itt nem jogi hanem hatalmi kérdés van előttünk, ugyanis a Microsoft monopóliummal való esetleges visszaélésse a kérdés, nem a maga a .pdf. És ez részben OK, csak megint az abszolút igazság illúziója és birtokba vétele a gond, ugyanis egyensúlyozni kell, hogy a Microsoft a versenytársai és a felhasználók között ki a fontosabb, mindhárom fontos, de szerintem a sorrend a következő 1. felhasználók - mert ők fizetik az adót és ők élnek a földön (ez esetben az EU-ban), 2. Microsoft - mert é az aki jelenleg a felhasználóknak a legtöbbet nyújt, és mert szintén ő fizeti a legtöbb adót. 3. versenytársak - mert verseny nélkül nincs előrehaladás. Na mindegy, a gond ott van, hogy a jelenlegi MS elleni intézkedések a felhasználók és a Microsoft kákára mentek, miközben a versenytársaknak semmi haszna nem lett az egészből. Szóval sok zaj és dörömbölés, semmi eredmény. Az EU legnagyobb hibája, hogy soha nem teszi fel magának a kérdést, hogy az előtte levő lépés valójában mit eredményezhet, és mik a következményei. "Nem kellett volna az országban a jólétet hirdetni..." stb. erről jut eszembe amikor három sólyom leugrik a szakadék széléről és szabad esésben zuhan lefelé, majd mielőtt földet érnének, széttárják szárnyukat... és ezt többször ismétlik, arra jár a medve és kérdezi, "mit csináltok?" - erre a sólymok "szorakozunk" - "szuper" mondja a medve, "mehetek én is veletek" - "miért ne" mondják a solymok, aztán leugrottak a szakadékba és valahol fél úton lefelé a sólyom kérdezi a medvét, "ugy medve és tudsz te repülni?"
  • Morden23
    #49
    Mice:

    1. A szoftverbehozatalra (kvázi szellemi javak) ugyanúgy külön rendeletek vonatkoznak, mint az árubehozatal stb. Mivel az EU alapban MINDEN amerikai termékre erga omnes-tételt használ, valószínűsítem, hogy a szoftverekre is hasonló szisztéma van. Namármost, ha egy operációs rendszerbe integrálsz egy másik szoftvert, akkor elég valószínű, hogy az egyiket "bújtatva", ingyen hozod be.
    2. A versenytörvényt (azaz annak a nemtudom milyen kitételét, már nem emlékszem, mit is mondtak pontosan) azért sérti, mert a túl sok különféle specifikus funkció szintén ellehetetlenítheti a versenytársak hasonló kaliberű cuccait. Példának okáért képzeld el az alábbi fiktív lehetőséget: MINDENKI Vistát használ, amibe egy tökéletes/kiváló/mindenkinek tetsző KOMPLETT adobe acrobat van integrálva. Senki nem szarakodna más cég termékével. Na ezért...
  • Mice
    #48
    és ha a jog szerint igazuk van, akkor az máris egy normális lépés?

    hülye törvények márpedig léteznek!
    ezt hívják a jogi dolgokkal való kukacoskodásnak. lehet, hogy később jót tesz ha korlátozzák a cég növekedését, de hogy felh. szinten az összes ilyen per kényelemvesztéssel jár az is tuti.

    sosem fogom megérteni hogy ha valahol ott van egy program, ott van egy link (kattints rám) akkor az egyeseknél miért jelenti instant, hogy akkor mást már nem is lehet tenni?

    ennyire nincsen akaratuk egyeseknek??
  • Tiberius B
    #47
    Szerény véleményem szerint tegye azt aaz EU, amit akar, én nem értem az indokaikat. Lehet ezért nem ülök ott:-) De az átlagemberek jórésze nem érti, hogy miért lenne az a döntési szabadság elvétele, ha többet nyújtanak a felhasználónak. ráadásul mi ezt észre sem vesszük. Lehet, hogy visszaéál a monopolhelyzetével, de ez lagalább a vásárlóknak nem okoz túl nagy galibát. Mondjuk mindenki másnak igen.
    Ahogy a SW mondja az elmetrükkről: csak a gyenge akaratúakon működik, tehát ha az ember mást akar feltenni, hát mást tesz fel, eddig is az emberek jórésze feltett vmilyen külsős programot a gépére és nem azért mert nem volt beépített alternatíva, hanem azért, mert abban jobban bíztak, és nem hiszem hogy letörölnék a rendszerüket egy Vista kedvéért, egyszerűen benyomják telepítéskor a frissítés menüpontot és vígan teszik tök ugyanazt mint eddig, csak más rendszer lesz a háttérben, az egyetlen hely ahol ilyen módszerekkel igazi előnyt lehet szerezni, az a teljesen tapasztalatlan zöldfülű számítógépfelhasználók tábora, de ők is előbb utóbba haver tanácsára feltesznek egyet s mást, ami nem MS-termék lesz, másrészt szerintem eléggé kevesen vannak azok, akik még egyáltalán nem hallottak semmilyen alternatíváról, arról nem is beszélve, hogy azok jó részét kiegészítésként használják, mert a MP nem nyit meg mindent, nem szeretik a skin-jeit, meg hasonlók, másrészt nagyon-nagyon kevés szerintem azoknak a száma, akiknek nincs olyan baráti körük, amibe egyetlen tapasztaltabb felhasználó sincs...Belekavarodtam, inkább bogozáttok ki és majd reagálok:-)
  • Morden23
    #46
    Nem tudom, miért ez az EU fikázás. A jog szerint igazuk van.
  • Mice
    #45
    4es acrobat, guglival múltkor szedtem le egy kis p2-esre. mint a villám úgy dolgozik ha még rá is ereszted az adobe speed up-ot

    ha vmi integrálható, hogy kényelmesebbé tegye a használatot miért ne?
  • Mice
    #44
    "Úgy látják, hogy a támogatás beépítésével megfosztanák a felhasználókat a szabad választástól, ezért várhatóan nem fognak szó nélkül elmenni egy ilyen lépés mellett."

    fa$zom ebbe a kiba$zott eu-ba. mint céget az adobe-ot én is utálom, de a rákfenébe is nem igaz, hogy mindent szét kell gányolniuk ami használható és a kényelmet szolgálná.

    jó, a százalékos esélye, hogy 2 éven belül vistara cserélném az xpt irtó alacsony, de maga a hozzáállás az ami k#rvaidegesítő
  • Caro
    #43
    Dehogy, szövegként mentenek.
  • Morden23
    #42
    Ha a szabvány ISO 9001:2000, akkor könnyen lehetnek minőségellenőrzési problémák. Ne feledd el, hogy ebben az esetben a szabványigazoló 3. fél pont az EU.
    Amúgy kétlem, hogy az ISO-nak köze lenne az egészhez. Valószínűleg egy olyan egyszerű dologról lehet szó, hogy az EU nem szeretné, ha az MS még egy plusz funkcióval rendelkezne ->az alapprogramba integrálva<-.
  • Theodora
    #41
    Az senkit sem érdekel, hogy a PDF ma már ISO szabvány? Hogy lehet egy céget arra kötelezni, hogy NE támogasson egy szabványt?????????
  • galocza
    #40
    van vagy egy tucat virtuális nyomtató progi, amellyel lehet menteni pdfbe, 1-2 kisebb-nayobb mértékig ingyens, van amely teljes freeware.
    igaz, gyanítom, ezek megint csak képként mentenek.
  • galocza
    #39
    nem vagyok ms-barát, de ha az adobe-nak nem fáj, az eunak miért?
    amúgy az egész pdfet temetni kellene már inkább. emberi használatra alkalmatlan, + a sok lökött úgy képzeli el a pdf-készítést, hogy a szöveget is képként teszi bele. láttatok már 650mbos pdfet? nagy élmény...
    de amiért főleg haragszom, hogy ppcs verziója nagyon szutyok.
    1ébként meg ha muszáj, az alant emlegetett foxit, most már keresni is lehet vele (régebben nem lehetett), 2,7/1,3mb ki/becsomagolva - acrobat reader 60/20mb, lol...
  • Caro
    #38
    Ebbe valószínűleg azért nem szólt bele, mert nehéz még egy akkora halom trágyát összehányni, mint az Adobe reader.
  • Drawain
    #37
    Nem tudom miben másban, de én azért használom mert más progikkal ellentétben kb 1mp alatt megnyitja a pdf-et :)
  • juzosch
    #36
    Most csak a megnyitásról van szó, nem a pdf-be való mentésről (azért már beszólt az adobe).

  • Morden23
    #35
    Tapasztalatom szerint, ha valami VAN, akkor két választásod lehet: kell, vagy nem. Ellenben, ha valami NINCS, akkor hiába kell, mert nincs.
    Egy többletfunkció beépítése nem károsítja sem a professzionális, sem az egyszeri user-t. Na nem baj.
  • Gerygrey
    #34
    Mikor emel kifogást az EU amiért a Windows támogatja a JPG, MP3 és az AVI formátumokat? Elvégre ezeket ismeg lehetne fizetős progival is nyitni. Aki ért hozzá, eddig is telepített külön zenelejátszót, képnézegetőt, stb, és ha lesz alap pdf nézegető várhatóan azt is lecseréli kedve szerint, a mezei usernek meg milyen jó hogy alapból meg tud nyitni mindent.
  • bokonon
    #33
    Alapból tényleg kényelmes lenne, de azután jön az Office n+1 ami már egy kicsit másként menti el és jeleníti meg a .pdf-eket, mint a szabvány. Később az Office n+2 még változtat rajta egy keveset...
    A M$ pedig, hogy-hogynem elfelejti használhatóan ledokumentálni és nyilvánosságra hozni a változtatásokat.
    Ekkorra már minden windows-os felhasználó az Office-ban gyártja a pdf-eket és ott jeleníti meg őket, tehát őket nem is zavarja; csak az a baj, hogy ha az Adobe nem licenszeli vissza a dolgot (vagy visszafejti), akkor nem tud olyan pdf-eket gyártani amik windowson olvashatóak. (ld. még html)

    Az EU pedig azt szeretné elérni, hogy ne legyen olyan egyszerű a win használata, mert tényleg rengeteg pénz megy az USA-ba windows licenszeken keresztül.

    Az OOo tényleg nem tud annyit mint a Office256443, de nagyon sok helyen az OOo tudása is elég lenne az adott feladat ellátására, az emberek ennek ellenére mégis az Office-t választják, mert sokan nem is tudják, hogy létezik ingyenes alternatíva.
    Ugyanez igaz magára az operációs rendszerre is.
  • juzosch
    #32
    A beépített pdf-támogatás mindenkinek jó. MS-nek is, nekünk is, és még az Adobe-nak sincs gondja vele. Szal az EU cseppet túllépett a hatáskörén, az ő dolguk az, hogy ha gond van, lehessen kihez fordulni, nem pedig az, hogy kötekedjenek. Inkább foglalkozzanak az alkotmánnyal.
  • M0RN1NGST4R
    #31
    "nem er 1 filler't sem" -> ezért ingyenes. úgy sem fizetne érte senki sem... :D
  • kbupdate
    #30
    juzosch csak viccelt, nem veszitek észre?:)