16
  • BiroAndras
    #16
    "Kiváncsi lennék arra a driver modellre amiben nem lehet szart irni"

    Nem arról van szó, hogy nem lehet szart írni, hanem hogy sokkal jobban viseli a rendszer a driver hibákat. Nem lesz belőle feltétlen kékhalál, és ha mégis, akkor megmondja, hogy melyik driver a ludas.
  • BiroAndras
    #15
    "Az viszont, hogy tűzfal nélkül mindenfélét összeszedhet."

    Ezért van benne integrált tűzfal. A linuxban is van hasonló.

    "Hogy akkár böngészés közben kérdés nelkül kaphat "szépeket", az már az XP/IE hibája!"

    Az IE6 valóban elég lukas, de elég öreg is már. Majd a 7-est kell nézni.

    "Ezért hagy legyen már követelménye egy vírusnak ,hogy csak futatható állománybol, csak rendszergazda tudja telepíteni, ha elindítja, és az inditást explicite kelljen kérnie."

    A Vistában pont ezért alapból nem rendszergazdaként fut a júzer.
  • turul16
    #14
    Kiváncsi lennék arra a driver modellre amiben nem lehet szart irni :). Ha mégis lenne ilyesmi az nagy esélyel vissza fogná a teljesítményt. Én szerintem bármelyik driver modelben tudok pl. 0-val osztani, random címre irni, végtelen ciklust, vagy erőforrást felzabálni...
  • dez
    #13
    Azért mégiscsak megváltoztatták a Vistában a driver modellt... :)

    Amúgy appok is szépen meg tudják dönteni az XP-t, ha nagyon akarják. Még jó, hogy csak úgy magától nem fagy már le, mint 1-2 korábbi Win. :P
  • turul16
    #12
    XP -már valóban elég stabil, el kell ismerni.
    Buta user feltesz egy buta programot/drivert, vagy butaságot állít be, az nem az XP hibája.
    Az viszont, hogy tűzfal nélkül mindenfélét összeszedhet. Hogy akkár böngészés közben kérdés nelkül kaphat "szépeket", az már az XP/IE hibája!
    Ezért hagy legyen már követelménye egy vírusnak ,hogy csak futatható állománybol, csak rendszergazda tudja telepíteni, ha elindítja, és az inditást explicite kelljen kérnie.
  • BiroAndras
    #11
    "fúúú menyniszer lefognak fagyni ezek a robotok"

    El kéne már felejteni ezt a lefagyásos mítoszt. Az XP óta a win stabilitása semmivel se rosszabb a linuxénál.

    "mikor majd bejön a kék háttér a robiknak és error error ezt fogja nyöszörögni a robot szóval jaj"

    Otthon lassan 5 éve van XP, és ezalatt max. 3x láttam kékhalált. És azok is hibás hardver, vagy driver miatt voltak, és a cseréjük megszüntette a problémát.
  • intrex
    #10
    Nem értem a cikket, nem találom azt a részt, ahol kitérnek arra hogy a microsoft le akarja gyalázni a többi céget, akik robotokhoz fejlesztenek szoftvereket. Pedig a cél ez, világuralomra törni a robottechnikában is.
  • moricka
    #9
    na majd amikor az ebédhez húst vagdaló robot lefagy kék képernyővel és lekaszabolja a családot, akkor lesz ám jó világ az MS-nek :)
  • Tripax
    #8
    Tetszik a képen látható robot, olyan retró 60- as 70- es érzésem lett. És szerintem férfi... honann tudom? Rá van írva hogy, Sanyó. :)
  • Caro
    #7
    Ja, és ezt a "microsoft sam" hangján fogják mondani :D
  • turul16
    #6
    Meg látjuk, hogy az MS tol -e sok-sok pénzt sok-sok robotalkatrész gyártónak, hogy támogassák a cuccot. Ha nem tol szinte esélytelen, hogy maguktól elkezdjék támogatni.
    LabView -et jol lehet használni ilyesmi célokra. Aki meg, nem akkar magas szintű eszközt használni, azt meg kurvára nem fogja érdekelni. (Sok ilyen téren fejlesztő ASM,VHDL,Verilog only arc, esetleg C, de az már magas színtű :) )
  • 1hengeresVmotor
    #5
    fúúú menyniszer lefognak fagyni ezek a robotok :D
    mikor majd bejön a kék háttér a robiknak és error error ezt fogja nyöszörögni a robot szóval jaj
    SP2 es robot meg SP3 as :D előre látom
  • cyberass
    #4
    Hát ha ms robotok lesznek akkor igen
  • Derapo
    #3
    Na ITT A VILÁG VÉGE!!! A Robotok átveszik a hatalmat.MENEKÜLJÜNK!!!!!!
  • cyberass
    #2
    Ez szerintem azért lesz érdekes, mert aki robotot épít vagy szoftvert fejleszt hozzá az alapból nem windowst használ...

    Ezzel már megint azt akarják elérni hogy ezen a területen is csak ők legyenek, csak winen lehessen szoftvert fejleszteni és aki mást akar használni esetleg, nem az ő rendszerüket az szívjon.
  • turul16
    #1
    Na Neeee...