27
  • Marlosh
    #27
    Nem nagyon lattam olyan kaliberu programozast mint anno c64-re es amigara:(,akkor meg tudtak a programozok kemenyen
  • Marlosh
    #26
    Istenem c64-es idok...visszasirom azokat a szep eveket....
  • BiroAndras
    #25
    "De a 3. napon megláttam egy igazi C64 játékot... Csak néztem, hogy lehet ilyen gyors, összetett, stb. :) Mondták, asm-ben. Na, Basic felejtős."

    Én is csodálkoztam, de nekem sajnos senki se mondta meg, hogy az nem BASIC. Csak jóval később PC-n kezdtem komolyabb nyelveket tanulni.
  • dez
    #24
    Mondjuk nem 8 éves voltam, hanem olyan 12.
  • dez
    #23
    Aham, az első Basic programjaimat (nahh, ezt talán egyesek nem fogják elhinni :P) én is füzetbe írtam, és ki sem tudtam próbálni, mert nem volt gépem. Azaz látatlanban tanultam meg. Nem szórakoztam a "Hello World!"-del (1-2 soros programot nem túl szórakoztató fejben futtatni :D), hanem egyszerűbb játékokat (tv-s faltenisz, snake, stb.) írtam meg. Aztán egy Novotrade táborban (a többiek a gotot meg a printet tanulták, engem meg hagytak, csináljak, amit akarok) kipróbálgattam őket. De a 3. napon megláttam egy igazi C64 játékot... Csak néztem, hogy lehet ilyen gyors, összetett, stb. :) Mondták, asm-ben. Na, Basic felejtős. 2 hónap múlva, amikor végre meglett a gépem otthonra, már csak asm játszott.
  • BiroAndras
    #22
    Sokáig nekem is csak kazetta volt. Programozgattam is rajta, de nem szenvedtem a mentéssel. Kiírtam a kódot egy füzetbe. :)
    Lehettem kb. 8 éves, amikor kezdtem a programozást, szóval nem volt még az komoly.
  • dez
    #21
    Nekem C64-hez floppym sem volt, végig kazettáról nyomtam. Nem csak a gémeket, hanem kódolgattam. Eléggé oda kellett figyelni, mert nem volt egyszerű a mentegetés, meg visszatöltögetés fagyi után. :P (Azért egy idő után lett turbós, asm-es, monitoros cartridge-em.) De legalább ma sem utólagos bugkereséssel tellik az időm.
  • BiroAndras
    #20
    5 1/4 volt az tuti. Lehet, hogy 160KB, ilyen távolságból ennyit már tévedhetek.
  • [Jakuza]
    #19
    Azok 5 1/4es 160asok voltak.
    Vagy ha ketoldalas volt, akkor 320kb.
    Ezert furcsalottam azt a 120kb floppyt.
    Szvsz elnezted.
  • BiroAndras
    #18
    "120Kb-os floppy ?"

    Commodore 16-hoz voltak ilyenek. Lehet, hogy voltak kezdetben is nagyobbak, de határozottan emléxem, hogy pár éve nagytakarításkor kerültek elő 120KB max. kapacitású floppy-k.
  • [Jakuza]
    #17
    Mainframekben.
    Pl ilyenekben.
    De ilyen kinek volt otthon ?:P

  • Inquisitor
    #16
    "Ez egy 8 inches meghajto.De en nem emlexem, hogy otthoni gepeknel hasznaltak volna ilyet."
    Használtak még 12 inchest is :)
  • Inquisitor
    #15
    "A flash-memóriáknál öt éven belül a tárolókapacitás elérheti a 32 GB-ot - véli Eli Harrai, a SanDisk vezetője."
    Öööö, az egy dolog, hogy most létezik PATA/SATA csatolású 16, 32 és 64GB-os HSS meghajtó, de pont most mutattak be a VB "alkalmából" 32 és 64GB-s (kissé vsakos) pendriveokat ...
  • Caro
    #14
    Nekem 64 kB-om volt az első gépemben.
    Primo A64.
  • [Jakuza]
    #13
    120Kb-os floppy ?
    Mikor volt neked szamitogeped ? 76ban ?
    Mert akkor volt az elso 5¼-inches floppy akkora meretu.
    Vagy elotte a 8 inchesek.
    Amikor en 10 eves voltam 78ban mar 360as floppyk voltak.

    Ez egy 8 inches meghajto.De en nem emlexem, hogy otthoni gepeknel hasznaltak volna ilyet.


  • BiroAndras
    #12
    "A legelső gépemben 20 megás SCSI vinyó volt."

    Az első gépemben nem volt vinyó, csak 16KB RAM, meg 120KB floppy (illetve kazetta).
  • Caro
    #11
    Vennék ilyen flash drive-ot, ha ne menne tönkre a sok írástól.
    Bár azért egy jó ideig bírja.
    System partíciónak jó lenne.
  • Vieri85
    #10
    Jah bocs... megás :) azt hittem GB-ről beszéltek :D
  • Vieri85
    #9
    Jól vagytok srácok? 94-96-ban 20-80GB-os merevlemezek? Most vagy én vagyok eltévedve, vagy ti :) de ahogyan én emlékszem amikor megjelent az első 333Mhz-s proci a 8GB-os jónak számított és 10-20GBos még nagyon nagy újdonság volt.

    Ar áruk elgyre olcsóbb a tárolókapacitás egyre nagyobb. Én már a szuperhalk több TB-os vinyókkal ellátott nappaliba való gépeket várom :)

    Szerintem aki nem töltöget le, annak ma is elég a 100GB-os... de mivel napaság nem létezik ilyen felhasználó ezért lassan vehetem én is az 500GB-os vinyókat :D
  • szombi
    #8
    A legelső gépemben 20 megás SCSI vinyó volt.
    96-ban kaptam meg a 386-os gépemet, 80-as vinyóval.
    Rengeteg játékot ennek ellenére floppikon kellett tárolni, mert nem fért el.
    Az egyik szervizes rátette a drivespace-t(röptömörítő), amivel már 130 megával nyomulhattam.
    Mivel lelessult a gép, inkább jobbnak láttam visszaállítani,
    és a nem használt játékokat egyénibe tömörítettem be...
  • Gerygrey
    #7
    Sztem az 1etlen olyan hardver a vinyó , melynek az ára folyamatossan csökken! Pontosítva: ár-kapacitás arány 1re "gut-abb" lesz.

    Hát, azért én ezt nem mondanám, elég brutálisan zuhan a videokártyák és a procik ára is, legalábbis az elmúlt 1 évben igen látványos volt a folyamat.

    Emlékszem, amikor megvettük első PC-nket '94-ben, lehetett választani hogy 40 vagy 80 megás vinyó legyen benne. A 80ast választottuk, mert bár húzós volt az ára, de gondoltuk az életünk végéig elég lesz akkora vinyó. Most meg a telefonomban van félgigányi flashmemo, és már-már kevésnek tűnik néha.

    Most ugyanígy nézek erre az 1 TB-os vinyóra, mint régen a 80-asra: mi a f***nak akkora? (persze a nagyüzemi DVD másolást, torrentezést meg egyéb illegális dolgokat leszámítva, elvégre nem biztos hogy erre szánják a gyártók ezt a brutális tárkapacitást)
  • thomyka
    #6
    Valóban. 8 évvel ezelőtt lehetett azzal dicsekedni hogy a gépbe több mint fél gigabájt adatot tudok elmenteni....
  • duke
    #5
    Az semmi,de en mekkora kiraly voltam a 850-es vinyommal,mikor meg a 540-esek is nagynak szamitottak. :)) Erre mar rafert egy egesz cd,es cd iraskor nem kellett benazni a flopikkal.
  • Wampire1
    #4
    ÁGyőőő 40mb-os vinyó!!! Ó azok a régi széééép idők!! MIkor még a windows is 3 flopyra ráfért...
    óóó de jó nosztalgiázni.:)
    Annak idején még én voltam a kemény a 2Gb-os vinyómmal!Most meg... Már az agyamban sincs annyi hely mint ezeknek van.
  • lextat
    #3
    Igen igen fejlődni sokasodni ; sok-sok Tb-t mindenkinek ! Sztem az 1etlen olyan hardver a vinyó , melynek az ára folyamatossan csökken! Pontosítva: ár-kapacitás arány 1re "gut-abb" lesz. le
    A közeljövőben 4 magos procim biztos nem DE (ez olyan drámai fordulat) 500 Gb körüli vinyóm elérhető áron , lehetséges lesz!!
    Még mielőtt olvasnám a további pontosításokat , term.-en a többi cucc is 1re olcsóbb de nem olyan gyorsasággal mint "keménylemezek" !
  • szombi
    #2
    inkább stabilabb lenne...
  • mikloss
    #1
    Király!