89
Multimedia Fusion 2
  • czsimi
    #89
    Msn-t használok (meg Skypeot esetleg), de ahogy mondod, inkább fórumokon meg e-mailben beszélgetek. Egyébként szerintem jó lesz az oldal, ahogy megcsinálod, meg ahogy kigondoltad.
    Na, most az nagyon jó, hogy ennyi magyar van már a tdc-n is! :)
  • Borgi
    #88
    na igen, jövö héten rá fogok már érni mindenre, akkor majd szándékomban áll nekiesni az oldalnak.
    amugy nekem nem kell msn, bármilyen más kommunikációs eszköz jó hogyha nem szeretnéd az msn-t. irc esetleg? vagy min sozktál még kommunikálni? csak forumokon?

    igazábol, nemtudom te milyenre gondoltál, én szivesen kölcsönöznék egy ilyen retro-arcade feelinges hanggulatot az oldalnak, dehát klikk-es is lesz valamilyen szinten. de végülis olyan lesz amilyenre szeretnénk.

    na agyő ^^
  • czsimi
    #87
    Köszi, nagyon rendes vagy. Meg a Daily Clicken is a hozzászólásokat!
    hah. Ugye, MSN-en megvagyunk, de én meg ott vagyok lusta. nem vagyok sokat fent. Mondhatni kéthavonta egyszer. Az oldalban még mindig benne vagyok, ha egyedi, még jobb, mert hát az az igazi. De aztán ez elég nagy munka, hogy mindig karbantartsuk, de nagyon jó lenne. Mostanában találtam egy Etel Attila nevű embert, ő is MMF2-vel készítget. Ez az oldala
    Talán terjeszkedik már a program itt is, már a magyar google-ben is több találatot ír ki, ha rákeresünk... :)
    Itt az év vége, talán több időnk lesz, meg MSN-en is többet fent leszek.
  • Borgi
    #86
    Nagyon jó lett a blue friends (Y)
    gratulálok, tényleg ötletes. Meg az amit a játékfejlesztés.hu-n is van.
    Nagyon jó ötleteid vannak. Nagyon ügyes vagy. Nagyon tetszenek!

    sajnos én elég lustácska vagyok msotanában :C

    amugy ha tényleg cisnálnánk olyan odlalt, a php részét én megcsinálnám, nekem az megy. ugy hogy teljesen egyedi legyen ^^
    lenne hozzá még kedved? én most ugy öszintén emgint kedvet kaptam ^^
    valami más elérhetőséget adhatnál, ahol real-time tudnánk eszmecserélni.
  • czsimi
    #85
    http://ilabstudio.com/jf/mgmono.php?id=0086bb2a983857a

    Indultam a minigame versenyen, ha regisztrálva vagytok, szavazzatok! :)
  • czsimi
    #84
    Na, ha tervezgetjük az oldalt, abban is tudok segíteni (időközben megtanultam gyorsan, hogy is kell pl. phpBB-hez hasonló oldalt csinálni). Most éppen Php-Fusiont próbálgattam, ez is egész jó.
  • czsimi
    #83
    Nekem meg nagy bajom van a Fusion Updaterrel: nem megy Windows 98 alatt, és nekem csak ezen van net.
    Van egy olyan is, hogy http://ext.neatwares.ath.cx/, de állítólag nincs itt minden extension...
    Nem tudnád megnézni, hogy a Complex softwares által készített kiegészítések közül melyiket lehet ezzel a progival letölteni? (pl. Kelner, EXIF reader, Formatted, File-folder, stb.)
    vagy csak azok vannak, amiket ezen az oldalon lehet elérni?
  • Borgi
    #82
    na letöltöttem néhány extension, vannak sokat amitmár ismertem régröl, de egy olyanon akadtam emg hogy "function loop".. hát ez valahogy nagyon kellett ;-)

    köszi hogy felhoztad azt a dolgot, különben most nem lennék itt ;-)
  • czsimi
    #81
    :) :) :)
    de a Fusion updater se megy neked?
  • Borgi
    #80
    prima (Y) ;>
    én meg gyakorlatilag enmtudok extensiononkat használni mert... :$
  • czsimi
    #79
    jó!
    Mostanság többet foglalkozom én is a extension nélüli programocskákkal, pl. a www.madword.com oldalon levő Run! és Gomba nevű játékokban nem használtam én se semmilyen kiegészítést. Ez azért is jó, mert már most is működne Java alatt. :)
  • Borgi
    #78
    szia, semmilyet :)
    de még dolgozom rajta, mert szerintem sokkal jobbra meg lehetne, de majd kiderül hogy sikerál.
  • czsimi
    #77
    nagyon jó lesz. milyen extensionsöket használtál hozzá? overlay redux-ot, meg ilyeneket?
  • Borgi
    #76
    itt erölködöm egykis raycastingal, megprobálo meztmég tuningolni.
    hotyteccik? :C
  • czsimi
    #75
    Nyugodtan megmutathatod, jókat szoktál csinálni (már amiket láttam).
  • Borgi
    #74
    fantáziátlan vagyok :C
  • Borgi
    #73
    hehe :)
    aranyos :)

    navárjá, produkálok énis valamit akkormá' :C
  • czsimi
    #72
    http://czentnar.extra.hu/kepek/breki1.png
    :)

  • czsimi
    #71
    aha,
    tehát legyen ilyen a grafika. ha van ötleted, segítek benne.
  • Borgi
    #70
    hangulata stilusa :)
  • czsimi
    #69
    Ja, lehet...
    Mármint rendesen flasht használni, vagy csak a hangulata/stílusa/satöbbi legyen olyan?
  • Borgi
    #68
    énvalami ilyesmi kicsit ijen arcade játékososdisra gondútam, én aztat szeretem. de esetleg belelehetne kcisit ijen "fleses" flininget is vinni hogy necsaka klikkerek/retrogamerek számára legyen értékelhető. :O

    vélemény? :)
  • czsimi
    #67
    igen.
    referenciák. :)

    Persze nem pont ezeket, de ilyesmit lehetne csinálni, mint a Madword-on.
  • Borgi
    #66
    ezek a te müalkotásaid? ;-)
  • czsimi
    #65
    Ja, és a szöszt nem hagyhatom ki:

  • czsimi
    #64
    De, csinálhatunk :)
    Szivesen rajzolok grafikát, vagy logót, ilyesmit.





    Tényleg készíthetünk valami egyszerű figurát neki, mint a Madword-on.
  • Borgi
    #63
    ésaddik nemcsinálunk vitalizedesset? ;>
  • czsimi
    #62
    A Clickteam fórumában már letölthető a Java BETA verziója, már Mac-en is teszteltem egy MMF2-vel készült játékot, teljesen jól ment, és Java. Na, ilyen játékokat gondoltam, hogy ezeknek kéne majd csinálni egy oldalt, úgy mint a Madword.
  • Borgi
    #61
    kicsit olyan érzés amikor a multimedia fusion kettöröl beszéltek, de hát elkészült :)
  • Borgi
    #60
    prima, amugy láttam már hogy fejlesztik/fejlesztettek Java runtimét a fusionhoz.
    http://youtube.com/watch?v=2N0xNNi3znc
    Ez, hogyha menne primául, nagyon jó lenne. Azthiszem valamit már kiis adtak, vagy valamit info volt rola még, de már nem emlékszem.
  • czsimi
    #59
    Kössz :)
    Az az igazság, hogy én is pont egy ilyenre gondoltam, de eredetileg egy olyan oldal jutott eszembe, amin csak Java játékok lennének. Ilyen még nincs, de nagyon jó lenne, mert a Java még más operációs rendszereken is fut (Mac!!!), aztán mindenhonnan lehetne játszani. Persze, lehet vitalize is...
    Meg aztán nagyon jó lenne tényleg ilyen figurás micsodát, logót, meg satöbbi.
    Mától egyébként már minden játékot meg lehet tekinteni a madword.com -on.
  • Borgi
    #58
    aztamindenit, rohattjólett, grafika is nagyon tetszik, menü is ötletes, egyszerűen nagyonjó.
    nem tudod hogy meglehet-e nézni többiek játékait?

    ez most csak egy kósza gondolat lesz, semmi komolyaság csk kiváncsi vagyok reakciódra: egy saját, ketten csinált, néhány figurára körülépitett ilyen mad-world copy-t nem csinálunk? :)
  • czsimi
    #57
    Indultam a Madword pályázatán (a Vitalize! 4 megjelenése alkalmából hirdették ki a versenyt). -- http://www.madword.com
    Még nem zárult le a verseny (még van 1-2 óra :) ), de már feltettem egy oldalt a netre, ahol a játék elérhető:
    http://czentnar.extra.hu/gomba/
    A Vitalize! plugint innen tölthetitek le:
    http://www.clickteam.com/vitalize4/instvtz4.exe
  • czsimi
    #56
    Akkor sok sikert hozzá! :)
    Volt egy régi DOS-os játék, biztosan ismeritek, Fatty Bear's birthday party. Mikor kisebb voltam, rengeteget játszottam vele. Na, ez is kalandjáték volt (klikkelgetős), ilyet akartam csinálni, csak hóemberesben :) . Nem hiszem, hogy lesz időm rá...

  • Borgi
    #55
    kár, én biztos csinálok valami, az ötlet nagyjábol már megis van... hacsak addig eszembe nem jut valami jobb :)
  • czsimi
    #54
    Sajnos elég kevés időm van... úgyhogy lehet, hogy most nem indulok. :(
  • Borgi
    #53
    Illetékesek biztos lássák, ezért tesséékcsak ámulni, bámulni, és HAJRÁ!
  • czsimi
    #52
    Hát igen, igazad van. Végülis csak az lett volna a lényeg, hogy a zsűri valamennyire értékelje/elismerje a játékot. Ráadásul, ahogy mondtad, ezek nem is a legügyesebb emberkék voltak...
    Nem is tudom, már elindult a TDC pályázata? MIntha már olvastam volna róla valamit.
  • Borgi
    #51
    köszönöm szépen :)
    hát, sajnos zsűrin múlik minden. de azért fun volt megcsinálni, gondolom nekedis. meg láthatták sokan, hogy mit tudsz. inkább ez a lényeg.
    "It was a horror game competition, but even horror games need to be fun, or else you wouldn't play them."
    Én istenigazából ezzel nem tudtam mit kezdeni, de mind1 :) ez most igy sikerült. majd legközelebb te leszel első :)
    következő TDC karácsonyi/télije lesz amiről tudok :)
    de ugygondolom arra sokkat több játék fog készülni, és taláne gy fokkal még ügyseebb emberkéktől mint ide ;)
    tessék elkezdeni ráhangolódni :) Mondjuk ott sokszor elég állatságokat szoknak kitalálni, "nehezitésként" :)
    esetleg valami más?
  • czsimi
    #50
    Gratulálok Borginak a pályázaton elért 3. helyért! Ez nagyon jó helyezés. :)
    Azt meg nem tudom, hogy az én pályázataimat miért pontozzák mindig olyan szűkmarkúan...