89
Multimedia Fusion 2
  • Borgi
    #49
    valóban fizetős? ezt nemtudtam ;)
    phpBB, nagyonjó, sok jó mod van hozzá, és sok spam-bot sajnos :/ kicsit emiatt nagyon trágya.. már bocsánat. de egy tök üres forumot is teleszemetelnek.
    invisionpowerboard is elég igényes. bár nemismerem. bár lehet az is fizetős.
    bár nemtudom, van még millió egy ilyen :)
  • czsimi
    #48
    Ahogy láttam, az UBB fizetős, egy ingyenes script talán jobb lenne - nekem tetszik a phpBB is, meg az eazyPortal is.
    Végülis, ha bejön az oldal, nagyon jó lesz. Majd írunk mindenféle magyar oldalra (jatekfejlesztes.hu), hogy jöjjenek az emberek.
  • woole
    #47
    Czsimi, üdvözöllek! Most már sokan vagyunk, kinőttük ezt a fórumot :-)
    Támogatom az összes alábbi kezdeményezést, ötletet. Sajnos mostanában rengeteg a dolgom... Ha lesz egy kis szabadidőm, megnézem a czsimi játékokat, de most még erre sincs. Tényleg jónak tűnik minden ötlet. Amelyiket megvalósítjátok, abban én benne vagyok, és szívesen segédkezem. Amint lesz időm, jelentkezem (valami értelmesebb hozzászólással). Sziasztok!
  • Borgi
    #46
    én inkább valami, előre megirt fórum scriptre gondoltam:
    UBB (ilyen a gamebuilder is)
    phpBB ehhez is vannak jó portál mod-ok. ahogy nézem ugyanezt a motort hazsnálja "http://www.forumotion.com/" ez ;>
    e107
    easyPortal
    php-NUKE bár én ezt nem szeretem ;$ ;>

    én be tudom ezeket lőni, van is hova, guyhogy ez ne legyen gond ;>
  • czsimi
    #45
    A Forumotion.com oldal nem is rossz. Nézzétek meg mit lehet csinálni, aztán írjatok... :)
    Lehet magyar nyelvet választani, logót készíteni, van cset, galéria, nincs reklám, stb.
  • czsimi
    #44
    És persze a legfontosabb, hogy az emberek meg tudják osztani egymással alkotásaikat.
    Én is pont a gamebuilder-re gondoltam, mikor az oldalról gondolkodtam. Itt van néhány ingyen fórum, még én is fogom nézegetni őket:
    http://www.forumotion.com/index_en.htm
    http://www.freeforums.org/
    Egyébként az SG.hu-nak is van ingyen fóruma.
  • czsimi
    #43
    Szerintem a legfontosabb a beszélgetős rész - ki, mit, hogyan csinál, meg azok dolgok, amik az angol oldalakon vannak (clickteam.com, gamebuilder.info, create-games.com), mert mégis jobban meg lehet érteni azokat a dolgokat, amikről magyarul is beszélgetünk. Tényleg az előre elkészített oldal/fórum lenne a legjobb - nem a kinézete a lényeg. Még akár egy olyan egyszerű oldal is jó lenne, mint amilyeneket akkor találunk, ha beírjuk a Google-be, hogy "free forum".
  • Borgi
    #42
    na, csak összegyűltünk, igen jó lenne valami valami ilyen. úgyhiszem erre a célra megfelelne egy egyszerű előre megirt portálcucc esetleg ha gondoljuk ennyire komolyan, és jó sok ember odaözönlhetne akik nem programozni akarnak és vannak sok ötleteik játékokhzo ;>
    akár olyan is akár mint eza gamebuilder.info. vagy valami más finomságot ;>
    esetleg te milyenre gondoltált czsimi?
    és milyen tartalomra gondolnál?

    wholle te mit szolsz ehhez? ;>
  • czsimi
    #41
    Sziasztok!
    Na, végre én is regisztráltam a fórumba, mert azért mégis csak ez az egyetlen magyar oldal, ahol az MMF-ről beszélnek...
    Röviden csak annyit, hogy én is ememefkettőt használok, régen KnP-vel készítettem játékokat. Van oldalam is, czentnar.try.hu. Eddig három játékomat lehet letölteni, kettő fent van az oldalon (booga-boo.try.hu - Booga-Boo és malac.try.hu - Malac, van saját oldaluk is). A harmadik a hálovínes játék, amit a pályázatra beadtam, ennek is csináltam egy lapocskát.
    Ezt a játékot a következő címen lehet elérni: czentnar.extra.hu/sw/sw.html a címen lehet elérni.
    Ha valaki kíváncsi a KnP-s játékokra, azt a www.geocities.com/czntnr oldalon találja... Hangsúlyozom, ezeket a játékokat régen készítettem.

    Annak pedig nagyon örülök, hogy létezik ez a fórum, de azért mégis jó lenne egy ,"Magyar Daily Click" (Erről már Borgival beszélgettem). Vagy inkább MMMF?
  • woole
    #40
    Köszönjük, a dicséretet, a kritikát méginkább! A duplahuszáros problémát macerás lenne kijavítani, de valóban nagyon bosszantó. A böszme szellemes bug viszont a szerelmünk. Igaz, hogy nagyobbak a szellemek, de a mi kiscsávónk a földön jár, így a frissen növő fákat hamarabb szerzi meg, és még a denevér támadását is megússza néha.
    A szellem néha kicsit teleportál, de ezt bocsásd meg, mert a játék alapvetően igazságos, nem ad előnyt a gépnek, ugyanannyi pénz, hasonló egységek. Erről jut eszembe, ma javítottunk két sort a progiban: kevesebb az életünk, mivel kikapni elég nehéz, még akkor is, ha semmit se teszel, s végre kiküldi a gép az ő "elefántját", amit egy bug miatt nem tett meg. Most már az új verzió tölthető le.
    Én is szerettem volna, ha öcsém saját maga rajzol mindent, de türelmetlen hozzá.
    Ja, és a kikapsz, akkor a csontvázak már járnak is. Ez rendkívül fontos ;)
  • Borgi
    #39
    "van pár bug, de azokba beleszerettünk" ez nagyon emgfogott :) ez a hozáállás, igen ilyen kell ehez :)
    na, elég jó, nagyon ötletes, még nemigen jjátszottam ilyesmivel :)
    azér kiakadtam: öszeszedtem 170pénzt hogyakkormost rányomok egyszerre két huszárt. erre meg kétszer levonja a pénzt és csak 1 huszár megy! :P
    meg láttam ellenfél 2esével lop 1 fát ha éppen ott jelenik emg ahol a két szellem van. erre ellenfél sokkal esélyesebb mer az a szellem böszme az én ksicsávómhoz képest. aztán egyszerre 4-esével küldtem a gyerekeket, és sokszor 3-an hoztak vissza fát, de volt olyan is hogy mind a 4 :)
    tetszik a játékmenet meg jó újra visszalátni a klickandplay-es spritéket ;> bár én hűen ragaszkodok ahhoz hogy mindenki sajátokat csináljon ;P ;>

    kitartás, hajrá, csakigytovább =]
  • woole
    #38
    Jó, hogy ott maradtak, mert tetszettek. :)
    http://partners.dravanet.hu/kumbi/
    Innen letöltheted öcsém játékát.
    Sajnos nem közhasználatra tervezte, ezért leírom a szabályait:
    Két vár áll egymással szembe. Ezek háborúban állnak. A két vár között fák nőnek, ezeket érdemes megkaparintani, mert akkor gazdagabb leszel. A pénzedet a bal legfelső számláló mutatja (4 másodpercenként +1 jön adóból, fáért 20-at kapsz). Alatta található egy lista, amiben az egységeket találod, alattuk kiírva, hogy mennyibe kerülnek. Ha kiküldenéd valamelyiket, és pénzed is van rá, kattints rá! A legolcsóbb egység a favágó, a többi harcos. A te embereid mennek jobbról balra, az ellenfélé fordítva. Most azt nem írom le, hogy ki kit csócsál, és hogy az ellenfél melyik egysége milyen, mert arra rájössz (ha nem, bátran írj). Közvetlenül a várad fölött (akárcsak az ellenségnek) a vár épségi állapota található, ha ez nullára esne (vagy lejjebb) akkor az a vár elbukott. Ezt úgy lehet csökkenteni, ha egy harcos egység bemegy. (Az ellenfél pénze az épségi állapot fölé van kiírva). Nemtom mit felejtettem ki, remélem semmit, ha játszottál hasonló játékkal, biztos nem lesz probléma. Elsőre valószínűleg nem tudsz nyerni, másodikra valószínűleg képtelen leszel kikapni (nekem legalábbis nagyon nehéz volt). (van pár bug, de azokba beleszerettünk, meg lusták is voltunk, bennhagytuk őket.(pl néha a lábad alatt nő ki a fa, az zavaró lehet) Ha tudod, akkor használd ki a hibákat (Nem minden bugnak tűnő dolog hiba:-)). Hajrá, aprítsd a fát! :D
  • Borgi
    #37
    óha, azok véletlenül ottmaradtak szemetelőbe :)
    majd mutám ha van valami :)
  • woole
    #36
    Alfacsenöl nagyon jó, és nem lehet belebonyolódni :-)
    Köszönjük a forrást. Vannak benne megoldások, amire nem gondoltam. Tehát tanulságos volt. Az oldaladon volt még több forrás is, azokat is letöltöttem. Volt egy egyszerűcske, ami egy panelházat mutatott felülnézetből ál-3D-ben. Rendkívül szellemes kivitelezés.
    Ha öcsém megjön a suliból, akkor elküldjük az ő munkáját is, némi kommentel, mert a játék használatához tudni kell ezt-azt. Ez is egy délután alatt készült, de van benne egy kb 4 soros mesterséges intelligencia is ;^)
  • Borgi
    #35
    ő, nem alfa csenöl, alfa csenölbe még nem bonyolódtam bele, az csak sime inkeffect- semitrasparent ;>
    Kontrás ;> Azthiszem ez a videó mindet el fog árulni ;>


    ForrásMp3-hozzá.
    okuljatok, és csináljatok sok játékot! ;>

    most ti mutassatokmá' valamit ;>
  • woole
    #34
    :-D Alapból én is angol-magyar játékokban gondolkodom, de végül se magyar, se angol nem lesz :P Pedig MMFnel ez tényleg nem idő kérdése. Ha már kitalálom, akkor a megvalósítás nem probléma.
    Minden játékkészítési tervet támogatok. Még akkor is, ha NESes és Mohás is, bár az nem tudom, mit jelent. :) A gauntlet nemismerése gondoltam bűn lehet, ezért azonnal rá is kerestem wikin... Vannak hiányosságaim, de pótlom :-)
    Tuti, hogy kis igyekezettel elképesztő jó játékokat lehetne készíteni. Nemcsak olyat, ami pár percig fun, hanem amin generációk nőhetnek föl (ez talán túlzás, de semmiképp nem becsülném le MMF erejét). Rám pl nagy hatással volt egy KnP-s (MMF-előd) játék, ami asszem sokban járult hozzá ahhoz, hogy programozást tanuljak.
    Nekem sincs cső látásaom, tudom, hogy van élet a kalandjátékokon túl is. Amúgy elég régen játszottam már, ettől olyan vagyok, mint egy öregember, de ezzel nem kell törődni. :-/
    ww2-es játék valóban csak egy engine, ennek ellenére így is hosszabbbra sikerült, mint az én játékjaimnak 99 százaléka. Mit jelent az, hogy kontrás? Nagyon izgalmas szakszónak tűnik. =)
    rájöhettem volna, hogy mmf2-t használsz a sok alfa csenölből, amik elég jó alapot adtak szellemekhez. Amúgy nem tudod, hogy eredeti 1.5ös MMF fejleszthető-e 2-esre ingyen (vagy legalábbis olcsón)? Ugyanis - és ez egész jó reklám lenne az MMF-nek . az MMF az egyetlen progi, amiért pénzt is fizettem!

    Nagyon örülnénk a forrásnak! Köszönjük! Viszonoznám saját játékkal, de sztem még nem készült olyan, ami méltó lenne bemutatásra... Bár öcsém csinált egy mókásat, szerintem szivesen megosztaná.
  • Borgi
    #33
    hja, kicsit lehet bénának tűnik, de én csináltam olyanra, hogy ne lehessen akárhonnan akármit csinálni, lehet néhol túl kicsire csináltam azt a helyet ahol "érvényes az akció". magyar verzió nincs, ennyire még nem ástam bele magamat, igazából csak erre a versenyre csináltam, de ugyis föl akarom majd rakni eddigi gaméjaimat egy honlapra, ésakkor megprobálom majd még bugjavitani, és esetleg magyar szöveg se elképzelehtetlen. Alapból ugy álltam midnen játékomhoz hogy angol-magyar mindkettő, de aztán rögtön az elsőnél valami bug volt, és nem jelent emg se a magyar se az angol szöveg és ott föladtam, azóta rájöttem mi volt a probléma.. :)
    énis imádom retro játékokat, nem csak kalandot. pl: most legszivesebben egy ilyen gauntlet -klónt cisnálnék, kicsit feltúrbózva. kicsit medievalszerűen, mégis kisebb fajta fejlődéssel, de ez nagyon hirtelen jött ötlet, semmi nicns még belőle, nemtudom lesz-e egyáltalán valami belőle.

    még komoly projektem, amivel még valamikor 1000% fogallkozni fogok: amit lehet nem nagyon fogsz értékelni, kalandjátékosfan létedra :), egy a régi NES-es contra, "új" második világháborús (föleg MohAA, ReturntotheCastleWolfeinstein) mixelve. Ebböl már van ez-az ha érdekel:
    http://borgi.cvk.hu/ww2.zip
    mozgás: ASDW, UI, de áttudod álitani CONTROL+Y-ba.
    Van benne 4 fajta fegyver is, de azokat sajnos ebbe igy nemtlehet előhozni :)
    Ennyi van kész belőle, nagyjából az engine, szinte 100%-ig kontrás, én tudok benne egy olyan dolgot ami nem kontrás, de ettöl eltekinthetünk ;>
    remélem tetszeni fog ezért ezis :)

    sima, mmf2-t használok, persze elküldhetem szivesen a forrását ha abból tudtok okulni és gyarapodunk :)
  • woole
    #32
    Életemben először próbáltam ki a wine-t, és nagy örömömre csak rákattintottam az ikonra, és már futott is a játékod. =)
    Öcsém már ki is próbálta, végig is játszottuk. De sajnos lesnünk kellett. Volt pár dolog amit kipróbáltunk, és nem működött csak azért mert a főhős nem ért hozzá az objektumhoz, csak mellette állt. Sajnos MMF az ilyen irányításbeli dolgokat elég nehézkesen kezeli. Talán írni kéne rá egy extensiont, de ahhoz én nem értek, bár nem csodálkoznék ha már lenne ilyen.
    Öcsém kérdéseit/kérését tolmácsolom: nincs-e véletlenül magyar verzió? Megkaphatná-e a forrást? (neki is vannak hasonló ambíciói, és úgy gondolja, hogy ebből sokat tanulhatna)
    Ez már az én kérdéseim: milyen kalandjátékok inspiráltak?(bocs, elég megrögzött kalandjátékos vagyok, csak leragadtam a múltban) Melyik MMF verziót használod (1/2-pro/dev)?
    Mindegy, hogy ide írsz, vagy mailt küldesz, nekem mindkettő megfelel. Sajnos már így is eléggé (két)személyessé vált ez a topik(?).
  • Borgi
    #31
    hálistennek müködnek linux alatt wine-vel, bár biztos macerásabb kiegészitő objektumok már problémáznának. mondjuk amikor probálgattam, magát a fusion nem sikerült belőni :$

    köszönöm szépen, azért ha nemtdusz magaddal mit kezdeni akkor azért olvasd el ynugodtan, mert nem volt sok időm megemészteni az egészet és néha elég eröltetett :)
    igen, sajnos bugos, sok hejen ajtóknál egyszerűen beragad a kis dög. credisre meg nemvolt időm :C

    köszi piriválaszt is, akkor ezekután ide irogatok és akkor neked egyszerübb lesz :)
    hja, kettőnél biztosan többen vagyunk, mert van egy másik magyar csávó, aki résztvett ebbe a halovini versenyben. ő játéka is elég jo lett szvsz, eléggé más jellegű, de igen ötletes és aztis megkockáztatom hogy hangulatos. sikitok neki hogy esetleg nézzen néha ide összezülleni :)
  • woole
    #30
    Úgy látom linux alatt is működik, akkor már most bele is nézek...

    ...Nagyon jó! Nekem nagy álmom egy kalandjáték elkészítése. De sok a macera az irányítással. Asszem ennél a programnál is ez volt a legnagyobb gond, de egész jól meg lett oldva. (Bár volt egy fal, amibe belemásztam).
    Örülök, hogy választhattam felbontást. A menü rendkívül "szellemes" ;-)
    Kár hogy a Creditsre hiába kattintottam, nem történt semmi...
    A grafika a tied? Nagyon teccik.
    Egy szó mint száz, végig kell játszanom, de nem akarom használni a végigjátszást, mert az elrontja.

    Gratula!
  • Borgi
    #29
    á kösz, sajnos énisa igy vagyok ezzel, deeto ugyanigy, 7óra után hazaérek agymosottan, fizikai képtelenség gondolkodni.
    de most volt egy négynapos hoszuhétvége+ösziszünet eleje :)

    mikben gondolkodsz? mit szretnél akotni?
  • woole
    #28
    Nemtom mikor lesz időm, de ha lesz, megnézem.

    A baj az, hogy amikor tanulni kellene, egész jó ötleteim támadnak, hoy mit kéne csinálni MMF-el. Amikor meg van egy kis szabadidőm, addigra már nincs erőm semmi értelmesbe belekezdeni. Minden elismerésem, hogy Neked azért sikerült alkotni :-)
  • Borgi
    #27
    UP!

    http://borgi.cvk.hu/eih.zip
  • Borgi
    #26
    buék,

    inkább bese linkelem ^^
    de majd a tdc-n biztos kinnt lesz az eredmény hirdetésnél

    najo,
    ittvan, de egyszerüen nem lett fun. ennyi.http://cvk.hu/~borgi/sc.zip

    amugy, köszönöm az érdeklödést, te nem ügyködsz vmit mostanság? ^^
  • woole
    #25
    BUÉK

    Mi lett a karácsonyi játékkal?
  • Borgi
    #24
    áh köszönöm szépen ;>
    4nap alatt ennyi tellet tölem, nem akartam sok egyforma ötlettelen pályát belerakni ugyhogy, raktam bele 7-et ami ugyahogy érdekesebbek ;>
    valóban, lehet ezt tuningolni.

    föleg a supaplex-röl kopiztam, ami egy elég régi dos-os gém ;>
    demost karácsonyi játékot csinálnok.. csinálnék.. tegyétek ti is azt.
    Klikk Hír!!!!!!!!!!!444
  • woole
    #23
    Végigjátszottam. Jó alapgondolat ez a mágneses dolog. Lehet erre még sokat építeni. Ha lesz folytatás szólj! És külön köszönet azért, mert egy csomó régi élményem felidézte a játékod. Csak az kár, hogy ilyen rövd volt...
  • woole
    #22
    Belenéztem. Gratulálok! Egyrészt, mert befejezted, másrészt mert tényleg mókás lett. Holnap után lesz kis időm, belenézek.
  • Borgi
    #21
    Esetleg ha valakit érdekel, talán elsö játékoma amit befejeztem, bár olyanis, de szvsz fun lett ;>
  • Borgi
    #20
    köszönöm szépen.

    meg minden maygark klikkernek ajánlom a TDC Karácsonyi játékcsinálóversenyét ;>
    http://create-games.com/
    ( igy kettönk közt szolva :P )
  • woole
    #19
    http://youtube.com/watch?v=2x-wq5RIwbA
    ez megnyerhet valakit a site-hoz talán...
  • Borgi
    #18
    na végre megvan nekemis a 2...
    nagyon fajin, leglábbis amiket probálgattam, igaz sokmindenben ugyanaz minta régi..
    de vannakbenne ujitások amik tecettek nagyon :)
    és most megint elkezdtem gondolkozni ezen a site-on..
    hogy több embert nyerjünk meg, kcisit ijen játékos oldal is lenne... bár aszem ez megint kudarc lesz/lenne, de legalább megprobálom... reménykedjünk :$
  • woole
    #17
    Szia.
    Hogy képzeled el a hirdetést? Simán szájról szájra? Mert szerintem, ha eddig nem volt semmi hatása, akkor nem is lesz. Nagyobb hirdetés pedig már inkább a Clickteam dolga lenne. Amúgy hány embert kéne megnyerni, hogy beinduljon az oldal? Mindegy, én a kudarcok ellenére továbbra is ajánlgatom ismerőseimnek.
  • Borgi
    #16
    hát én ilyesmi oldalt szerettem volna de megbukott.
    esetleg tegyek mégegypróbát, szerinted woole?
    csak arra gondoltam hogy akkor ugy kéne hirdetni emberkéknek hogy "csinálj te is játékot, programozói tudás nélkül, pár perc alatt", mert ezt nemhiszem hogy ilyenre ne lennének vevők az emberek.
  • woole
    #15
    Hát én. De csak családi szinten (mások számára valószínűleg nem érdekesek és nem is érthetők). Gondoltam rá, hogy egyszer csinálok valami nagyobb művet (akár csoportosan), de legtöbb játékom félkész. Ehhez viszont jól jönne egy magyar MMF közösség. Azt hiszem mindent elsajátítottam azon a kereten belül, amit angol nyelvtudásom megenged.

    Ami még nagyon tetszene, ha lenne egy olyan MMF oldal, ahova nem csak a játékokat/applikációkat tesznek ki, hanem a forráskódjukat is.
  • Borgi
    #14
    amugy., aki ide beolva, azok közt van, aki csinált már vmi demós vagy esetlef full dolgot, clickteamos cumókkal?
  • Borgi
    #13
    hát. ezvan. akkor maradunka create-games-en a internacionálébe :P
    amugy ott sok ojan muski van aki tud "igazi programozni" de azért multimédia fusionozik :$
    biztos megint a magyar mentalitásba van a probléma :$
  • woole
    #12
    Hát, sajnálom, h nem jött össze. Engem most vettek fölt ELTE IKra, tehát a jövőben "igazi" programozással szeretnék foglalkozni, de rapidban semmi nem veri MMF-et. És olyan könnyű megtanulni, sőt talán még tanulni sem kell. Fáj, h itt nem ismert ez a fantasztikus program. De hát mi nem tehtünk ezért semmit. Én is bele próbáltam vonni a haverjaim, de semmi nem lett belőle. Lenézték.

    Szóval magunkra maradtunk. :-(
  • Borgi
    #11
    hátigazábol beszart az oldal, mer ide sem irt senki, akit érdekelne, de én tudok veled én lennék, meg te :P
    eddig. :$
    de azér biztos sok embert érdfekelne "játékcsinálás programozoi tudás nélkül" csakhát. :/ :\
    kicisit terjeszteni kéne csak fingomsincs hogyan.
  • woole
    #10
    Mekkora táborra lehet számítani? Ahogy elnézem, nem túl nagyra :-(
    Azért még reménykedem...