23
  • silanor
    #23
    blaze: Azert nem egy kategoria a ketto!
  • blaze
    #22
    Ha néznéd az F1-et, tudhatnád, hogy van ott is olyan gomb, amit ha benyom a pilóta, kihozza a motorból a maximumot.

  • BlackVoid
    #21
    Nem a technika hianyzik, hanem az akarat. Benn kell tartani azokat a csapatokat akik a fizeto nezoket hozzak. Ez nem a sportrol szol, hanem sokkal inkabb uzlet.
    Raadasul gyakorlatilag szandekosan van egy olyan szabaly, amit barmikor el lehet nezni: a les. Ha akarja a biro, akkor les ha nem akarja akkor nem les.

    Az NHL-ben mar nagyon regota van video-biro, ami azt jelenti hogy vitatott helyzetnel egyszeruen benyomjak a reklamot es addig egy tobb tagu testulet vegignezi az esemenyt lassitva. Sajnos a kiallitasoknal ott sem alkalmazzak meg ezt, csak a goloknal.
  • BlackVoid
    #20
    Ennek nagyon egyszeru oka van es nem a jatek megszakitasarol van szo. Egesz egyszeruen, igy lehetoseg van az eredmenyek manipulalasara a nagyobb bevetel erdekeben. Gondoljunk csak a koreai VB-re, ahol 2 szabalyos golt nem adtak meg az olaszoknak. De a mostani VB-n is megfigyelheto, hogy a gazdag orszagok csapataibol veletlenul sem allitanak ki senkit. De amikor a nemetek nem tudtak golt rugni sokaig, akkor mar jott is a piros.
  • silanor
    #19
    Forma 1: az cart-ban plusz aksi van minden kocsiban ami a fekezesektol feltoltodik es a versenyen kb 2x tudod elloni a +50LE-t amit ad. Ezzel ertek el, hogy tobb elozes legyen es a gyengebbeknek is legyen eselyuk.
    Ha mindeni igaz ezt a Forma1-ben is be akarjak vezetni. So be it.
  • silanor
    #18
    Nah a chip-eltetest (Playstation :) azert nem csinaltak meg vegul mert mind az 50 millio labdaba bele kellett volna rakni amit legyartottak es ez nagyon megnovelte volna a koltsegeket.

    A lest a gep az uj szabalyok ota nem tudna kiszurni mivel az is szamit, hogy kinek passzolnak.
    Az amcsi fociba ha jol emlexem ugy van, hogy az edzo kerheti a videorol valo elemzest 2x egy meccs alatt, ha nem neki volt igaza hanem a bironak akkor meg buntetes jar (bar a fociba nem tudom, hogy buntetnenek). Es ez nekem nagyon bejon.
  • Highw@yPos.
    #17
    Nitrót a Forma1-be , mint anno!!!
    Sokkal látványosabb és izgalmasabb lenne, kit érdekel a baleset ;-).
  • BiroAndras
    #16
    "ezért nem szeretem a forma 1 vezetőségét. Sokkal dúrvább dolgokra és jobb köridőkre lennének képesek az autók, ha nem lennének ilyen fos szabályok."

    A forma 1-ben nem a sebesség a legfontosabb. A lényeg az, hogy izgalmas legyen a futam, de közben biztonságos is.
    Részben a biztonság miatt kell csökkenteni a sebességet, mert nagyobb sebességnél gyorsabban kell reagálni, így nagyobb az esélye egy balesetnek.
    A másik dlog meg hogy minél gyorsabbak a gépek, annál nehezebb előzni, és így unalmasabbak a futamok.

    "Az utóbbi pár évben sztem csak elbaszták a forma 1-et."

    Volt gond a szabályokkal, de nem ez a lényeg. A fő probléma az, hogy túl tökéletesek a gépek és a csapatok is. Mindenki elég stabilan hozza azt, amire képes, nem nagyon hibáznak, és a vezető csapatoknál nagyon ritka a műszaki hiba is. Emiatt túl determinisztikus a végeredmény, nincs benne semmi izgalom.
  • Cat #15
    pedig ez azért hülyeség. Más szabály van egy sima röpdolgozatnál, egy témazárónál, és egy egyetemi felvételinél is - a nehézséggel egyenes arányban csökken a puskázás esélye is :)
  • Duzsuki
    #14
    Csak az a gond srácok hogy olyan rendszerr kell amit a járási 2.ben a Sáros sc meccsein be lehet vetni mert a FIFA nem akarja hogy más szabájok legyenek döntőkön és más a rendes hétkoznapi fociban.
  • 2097
    #13
    Jól láttad van neki. De én úgy tudom még van 1 korlátja a dolognak, hogy a nagy sport eseményeken (vb, eb, bl...) csak akkor lehet alkalmazni ha ezt minden bajnokság (válogtot hazai bajnokságain) tudja biztosítani. Az egyenlő esélyek miatt.
  • Bith
    #12
    Ha jól láttam fülese már most is van.
  • Darth Sith
    #11
    ezért nem szeretem a forma 1 vezetőségét. Sokkal dúrvább dolgokra és jobb köridőkre lennének képesek az autók, ha nem lennének ilyen fos szabályok. Az utóbbi pár évben sztem csak elbaszták a forma 1-et.
  • Darth Sith
    #10
    most komolyan, miből állna a birónak adni egy wireless-es PDA-t és egyből visszanézi a kétes eseményeket. Meg egy Smith ügynökös fülest neki, amelyen kapja az infókat a stúdióból, ahol 5 faszi minden szemszögből visszanézi egybőla jelenetet és megmondják neki mi volt. Továbbá érzézekelőket elhelyezni a kapufák között és az alapvonalon hogy bent volt e illetve kint volt e a labda. A labdába meg egy egyszerü chip-et, ami küldi a jelet, és ha átmegy az érzékelők vonalán, jelez. Egyáltalán nem olyan borzalmasan nehéz dolgok ezek, nem hiszem hogy túl nehéz lenne ezeket bevezetni.
  • akyyy
    #9
    oszt akkor más a sulis meccsekhez is kéne bíró , mégsincsen, akkor már pff!
  • Yeti
    #8
    Azért bíróra mindíg is szükség lesz, vannak olyan esetek, amiket nem tud (vagy csak nagyon nehezen) egy gép kiértékelni, viszont egypár ilyen rendszer nagyban segíthetné a bírókat az esetek megítélésében, ami erősen csökkenthetné a hibák számát. Nem hiszem, hogy bármi haszna lenne annak a sportra nézve, hogy a sorozatos tévedések még akár egy vb végeredményét is nagymértékben befolyásolja (gondolok itt ugye 2002-re meg Dél-Koreára). Egyébként így szinte nullára lehetne csökkenteni a hibásan befújt lesek és meg nem adott gólok számát, anélkül, hogy a játék folyamatossága megszakadna. Márpedig nem kellene nagy fantázia egy ilyen rendszer megtervezéséhez...
  • Andris
    #7
    Szerintem itt rég nem erről van szó. Egyszerűen csak tudják, hogy sokkal unalmasabb lenne a játék ha nem lennének benne a "bíró tévedései" amin aztán jónagyot anyázhatnak utólag a drukkerek. Kell a bíró szubjektivitása a játékhoz... ha csippel nyomnák akkor már a játékosokba is rakhatnának és akkor nem is kéne bíró egyáltalán...
    Nem véletlenül változtatnak a Forma1-en is minden évben... folyton nehezítik, tiltanak egy csomó technikai újdonságot az autókban amik amúgy sokkal jobb köridőket tennének lehetővé.
  • The FlashBack
    #6
    vagy egy bazi nagy kivetítő, és addig nincs döntés, amig meg nem ismétlik a technikusok
  • wbtist
    #5
    Sokszor a visszajátszás is csalóka, szerintem is valamilyen a labdába épített technológia lehet a megoldás. Mondjuk a labda belső köpenyének egy teljes rétege érzékelhető lenne, és egy szenzor figyelné. De ettől még messze vagyunk...
  • Pharaoh
    #4
    Rz azért nem jó, mert a kapus elég gyakran átlépi a gólvonalat.
    Egyszerűen a 4. bírónak kell egy TV és nézze a meccset. A TV-ben úgyis visszajátszanak mindnet.
  • Max Damage
    #3
    Jó ötlet... szerintem essen ki a másik kapusnak a labda! (vagy, a kapus is ha belemászkál) :D
  • Astera
    #2
    De még jobb, ha egy energia mezővel fedik le a kapu "bejáratát" és ha bele megy a laszti, akkor megszakad.
    Vagy lehetne olyan, mint a Csillagkapuban az esemény horizont. Kérdés csupán az, hogy hova "utazna" a labda gól esetén. Meg a kapus, ha belebóklászik. :)
  • VRSDM
    #1
    nemértem hova kell ennyi macera... egy hálót kéne a labdába tenni az egész felületére, és megfelelő hullámokat a golvonal sikjába a kapun belül. és ha a mittomén milyen anyagu legyen valamilyen fémhálót érzékeli a szenzor és megfelelő mennyiségüt érzékel ergó a labda nagyobb része van érzékelés altt ( bennt) mint kinnt akkor gól...

    de nemis menjünk ennyire messzeire, hülye paraszt ember berak egy-egy kamerát a kapu sarkaiba, amit vitás helyzet esetén visszanéznek és a biro ezesetben ha messziről rosszszögbök takarásbol mittomén látta akkor változtathat...

    csak akkor nem lehetne csalni igy ugy amugy... röhej