356
Penumbra Overture
  • grebber
    #356
    Leszedtem a netről a Penumbra Anthology-t.
    Ebből feltettem az Overture-t de indítás után nem sokkal ez fogad:



    Windows 7 64 bit!
    Van valakinek valami ötlete mitől lehet ez?

  • Qwerty4
    #355
    Jön is hamarosan a Black Plague.
    Csak jövő hét elején még van 2 vizsgám.Szerdán túl leszek rajtuk, majd azután folytatom a szériát.
    Ezt a sorozatot még az év végéig befejezem valahogyan.
  • Aquir
    #354
    remek, én az elején tartok és majd folytatom
  • Seth
    #353
    Akkor jöhet a Black Plague, a Requiem-et meg el kell felejteni mert szörnyű lett szerintem,mintha csak vmi bónuszként összecsapták volna
  • Qwerty4
    #352
    "
  • Qwerty4
    #351
    Végigvittem.
    Tudom itt kb. senki nem fogja olvasni, de azért ide is bemásolom a végső értékelésemet (vélemény).

    "Nagyon kellemes meglepetés volt ez a játék.Szinte minden percét élveztem.
    Bitang jóra sikeredett a páyaszerkesztés, a feladványok, a hangulat, stb..Ezt pont nekem találták ki.
    Nem volt olyan nagyon félelmetes, de teljesen megfelelt így is.

    Negatívumok:
    -egy bug (mikor menekülük a kőgolyó elől a pókjáratban, futás közben a deszkahídnál a felső falnak ütközök és beragadok)

    Pozitívumok:
    -egyedi és kiváló hangulat (bár néha-néha úgy éreztem, mitnha ez a Call of Cthulhu - DCotE lenne)
    -sejtelmes sztori (hamarosan folytatom is a játékot, mert kíváncsi vagyok mi történik)
    -parahangulat (inkább csak az elején volt erős)
    -pályaszerkesztés kiváló
    -jó feladványok
    -izgalmas részek (pl. menekülös az óriásgiliszta elől)
    -számomra kellemes grafika
    -korrekt játékidő, nehézségi szint és mentési rendszer
    -jó zenék, a hangok sem rosszak

    Értkelés:94%
  • Qwerty4
    #350
    Időközben rájöttem.Egy csille torlaszolja el az utat a folyosó felé.Azt csak el kell mozdítani és minden rendben!
  • Qwerty4
    #349
    Na ez jól megszívatott.
    A III. fejezetnél vagyok.Van egy raktár, 12-es, 13-as tárna és egy finomító helyiség ezen a pályán.A 12-es tárna ajtaja zárva.Oda a finomítón keresztül lehet eljutni.Én először a finomítóhoz mentem, majd eljutottam a pálya végéig, a 12-es tárnához.Közben észrevettem, hogy se előre, se hátra nem lehet menni, nem tudok haladni a játékban.
    Megnéztem a végigjátszást és kiderült, hogy hiányzik egy üres fehér lap, ami a 13-as tárnában található.Amihez sajnos nem tudok visszatérni (vagyis nem enged a folyosóra, még a finomítóból sem enged vissza).És az a lap feltétlenül kellene a pálya telejsítéséhez.
    És nincs is kedvem a pályát a raktártól újrakezdeni (ott mentett utoljára), a kutyákkal újból kinlódni.
    Esetleg, aki végigjátszotta van valami ötlete, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?
  • Qwerty4
    #348
    Állati jó ez a játék.
  • Lerstal
    #347
    gyerekek :)
    http://cdgalaxis.hu/PC/16038/penumbra-athology.html
  • krabby
    #346
    de ha nem indul el akkor csak config.cfg-be átírni valamit
  • xxxpaulxxx
    #345
    esetleg optionsban nem lehet ilyet kikapcsolni?
  • zitababa
    #344
    Gépem GeForce 8800 GTS, új driver fenn és mégis azt írja ki, hogy vertex shader probléma miatt nem indul a game.
    Orvoslás se fictional games, se az nvidia honlapján....
    ...van vkinek ötlete?

    zita
  • xxxpaulxxx
    #343
    Nekem nvidia 6600gt, amd athlon 3000+ 1 giga ram és még így is szaggat néhány résznél... már rég játszottam vele de tényleg jó stuff:) Csak hát idő is kéne hozzá meg türelem:D
  • gamemaker
    #342
    Megnéztem és nem 1GHz-es procit ír, hanem 1.5GHz-est. Nekem 1.2GHz-es és szaggatok nagyon néhány résznél.
  • Synchronous
    #341
    Jó ég...
    Ezért nem ártana megnézni a játékok rendszerkövetelményeit. Egy ilyen géppel ne is csodálkozz hogy nem tudod futtatni.
    Én igazából még azon is csodálkozok, hogy egyáltalán bejön az intro.



    Penumbra minimum követelmények:

    1GHz Processor
    256MB RAM
    1GB Hard Disk Space
    ATi Radeon 8500 or nVidia GeForce 3 class Video Card

    Itt van főként a gond: neked mindössze Gf2 van. De ha elindulna se lenne benne köszönet, hacsak nem szereted a diavetítést.
  • Zack92
    #340
    Okééé. köszi. :P
  • Seth
    #339
    Minimum alatt bőven, felejtsd el ilyen géppel. Videókártyád nem támogatja
  • Zack92
    #338
    Processor:
    AMD Athlon(tm) , MMX, 3DNow, ~1.1GHz
    Memory:
    512MB RAM
    Video Card:
    NVIDIA GeForce2 GTS/GeForce2 Pro
    Ilyen a gépem.
  • Bokafix2
    #337
    Géped milyen? Videokártyád típusa? Ilyenkor az a legvalószínűbb, hogy a videókártyának nem tetszik valami. Elképzelhető hogy driver frissítéssel megoldódik a gond. Ha nem kártya akkor lehet memória probléma is. Memória tesztet csináltál mostanában?
  • Zack92
    #336
    Sziasztok.
    Minap feltelepítettem ezt a játékot a gépre...elindítom működik minden...új játék...oké....behozza az "introt" végignézem...behozza a "loading" képernyőt...majd 1x csak megszólal a zene...eltűnik a "loading"...aztán kép sehol...feladatkezelőben megnézem mi van vele....éés a "program nem válaszol"...:S
    Valaki tudna ebben segíteni?
  • Peetboy
    #335
    Nem szabadna akadnia egy olyan gépen. Nálam sem akad.
  • xxxpaulxxx
    #334
    Nem tudjátok miért akadhat a játék mint a hülye? Lehúztam mindent minimumra.. eleinte tök jó de idő után ugyan úgy akad, mint maximumon:S
    (nvidia 6600gt, amd athlon 3000+ 1 giga ram)
  • #333
    sziasztok!
    nem tudom mibaja van de egyszerűen nem akar elindulni a penumbra
    elinditom, átáll a képernyő, fekete lesz, és visszalép a windowsba
    ha vki tudja mibaja az segitsen
    köszz
  • sorrow
    #332
    A játék elején vagyok és kézi gyártású bombát kellene készítenem pamutszálból és puskaporból , viszont a pamutszálat nem tudom felvenni...?? ez valami bug, vagy kihagytam valamit??
  • extra sensory
    #331
    Valami cheat kódok nincsenek a játékhoz, mert sajna én nem találtam, és őszintén szólva nem tudok a security-s kutyáktól továbbmenni. Azoktól akik pásztáznak a folyosókon. Néhányon átjutottam csellel, bujkálással és sok futással, de most megint olyan helyszínen vagyok ahol van egy csomó és nem lehet elbújni sem, mert arra visz az utam, amerre ők vannak.
    Egyet, ha nagy nehezen le tudok csapni, de a zajt meghallva gyorsan oda koslat a többi is, és azok meg a lecsökkent hp-mat kihasználva beadatják velem a törülközőt.
    Már annyit gyakoroltam a harcot a csákánnyal hordókon meg dobozokon, de a kutyák kegyetlenül ügyesek, úgy mozognak a kis szenyák, hogy mindig a levegőt ütöm... Másodpercek alatt bedarálnak.

    A pókokkal ugyanez van. Lépten-nyomon ott vannak mindenütt és bántalmaznak. Velük se tudok mit kezdeni, mert túl sok van belőlük.

    Tehát, elbújni nem tudok, harcolni szintén - annyira nehéz - úgyhogy jól jönne néhány kód. Mondjuk sebezhetetlenség vagy hasonló.

  • Zizou2
    #330
    nekem is ugyanezt írja ki 7300gt-vel
    a régi gépemen simán ment ati 9600-zal
  • chris0000
    #329
    Valaki tudna segiteni a magyarítással kapcsolatban?
    Az lenne a probléma h mikor bemásolom a hungarian.lang fájlt és a játékban ki akarom választani akkor csak annyit ír h hungarian,esc-el vissza lépnék a főmenübe de nem lép vissza hanem csak eltünik a hungarian felirat és kész!Mi lehet a gond?
  • Alucard
    #328
    Az is no problem. Kezdem azt hinni hogy nincs megbékélve az uj ati driverekkel a game. Remélem egy patch orvosolja majd. Köszönöm a válaszokat.
  • Evin
    #327
    Ja értem, így mindjárt más. Akkor tényleg csak driver frissítés maradt, vagy DX9.
  • Alucard
    #326
    Lényegtelen hogy mac a lényeg hogy Win fut rajta nativan szal UA mintha egy PC-n (laptopon) tolnám Mobility Radeon HD2600 Pro VGA-n. Másfelöl a probléma a hivatalos oldalon is adott win alatt de csak a driver refresht hajtogatják.
  • Evin
    #325
    Kevés embernek van MAC-je, nem hiszem, hogy vki segíteni tud.
    Szerintem megoldható lenne a magyarítás, de nem láttam még a mac-es Penumbrát, meg lásd 1.mondatom.
  • Alucard
    #324
    Szóval senkinek semmi ötlet :(
  • Alucard
    #323
    Egy iMac-em van HD 2600 pro. 8.4-es driver. Minden megy flottul kivéve ez a két játék. Arra gondoltam hogy ha feltolnak egy régebbi drivert (6-ost vagy 7-est) akkor tuti futna de ezt csak végszükség esetén szeretném.

    A Mac-es verzió tökéletesen fut OS X alatt csak ugye azt nem tudom magyarítani.
  • Seth
    #322
    Milyen típusú ati kártyád van ?
  • Alucard
    #321
    nekem sajnos nem indul ati kártyával. Vertex shader hiányára hivatkozva. Hivatalos oldal supportja meg kimerül a telepítsd újra a drivert blabla-val.
    Valakinek nincs ötlete?
  • blackcalibra
    #320
    De lehet...... :)
  • blackcalibra
    #319
    http://www.adventuregames.hu/letoltesek/20

    Mondjuk én innen töltöttem, ez nem tünik demonak.
  • blackcalibra
    #318
    Ja amúgy nem biztos hogy lift. Ott kell használni először a beléptetőkártyát. Csak olyan fura, mert ehhez a részhez még magyarítás is van meg olyan érzés mintha még tuti lenne mert egy csomó ajtókódot használni sem tudtam ráadásul másik szintet is emleget szóval nemtudom.
  • blackcalibra
    #317
    Hát nemtudom. Mindegy. Akkor valószinűleg igazatok van, köszönöm a felvilágosítást srácok!